Momentul zero

Concurs la discurs sau totul despre competitii

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Momentul zero

Mesaj de vioril » 19 Feb 2012, 20:36

sa nu-mi spui ca esti si tu un pui de ZORO =)) =)) =)) =)) te bagi si tu la gratare , alea de sters bocancii de noroi ?
MOMENTUL LUI ZORO !!!!!!!!!!!!!!!! :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Momentul zero

Mesaj de florentiniuga » 19 Feb 2012, 21:52

jonny_23 scrie:ce stii tu....sa inventat radioul si pentru tine..... :D :lol:
El a inventat bruiajul pentru radio pe net. Se numeste vioraj (cel facut de Gogu se numeste brunet) iar cel facut pe forum se numeste foraj (cand face si trafic il numim traforaj). =))
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Momentul zero

Mesaj de vioril » 19 Feb 2012, 22:22

mai faceti misto mult ?
pana mea : auzi tu bre ,MOMENTUL ZERO IN PESCUIT . ce sa intelegem ? ca pana acum tot ce s-a intamplat a fost numai cu minus ?

Avatar utilizator
elephunk
senior
senior
Mesaje: 213
Membru din: 07 Feb 2011, 23:56
Localitate: Bucuresti

Momentul zero

Mesaj de elephunk » 19 Feb 2012, 22:49

viorel, tu esti un ascultator destul de constant al emisiunii, ar trebui sa stii la ce se refera acest "moment zero", dar se pare ca pe aici iti arde de ironii subtile cu gratarele :-??


oare de ce numai pe acest forum a fost luata la misto denumirea asta de "moment zero" ca fiind moment zoro si nu a postat nimeni, nimic serios? :-?
Sa nu te exprimi niciodata mai clar decat esti in stare sa gandesti

Vlad Dobre
CPK Carp & More

Avatar utilizator
bradlly
senior
senior
Mesaje: 291
Membru din: 02 Apr 2009, 23:05
Localitate: BUCURESTI

Momentul zero

Mesaj de bradlly » 19 Feb 2012, 23:43

Eu unul ii mentin o parere extrimata pe Chat la emisiunea trecuta :

" Federatia de Pescuit Sportiv la Crap "- ....sau cum se va numi ea:

Presedinte: Dan Mitranescu
1. Comisia de disciplina ( ordinea comisiilor este la intamplare... facand o paralela cu fotbalul ) - Vicepresedinte..... Razvan Ulmeanu
2. Comisia de arbitraj competitii - Vicepresedinte ....Andrei Vladeanu
3. Comisia de strategie Campionate Nationale & Mondiale - Vicepresedinte.....Sorin Rudeanu
4. Comisia de dezvoltare & sponsorizari - Vicepresedinte......Vladut Mateianu
5. Comisia dezvoltare lot tineret - Vicepresedinte ...... Bogdan Dragan
6. Departament Media - Florentin Iuga + Victor Tarus

7. etc...etc...etc + o revista, publicatie a Federatiei care eu unul cred ca ar avea un succes enorm...asa cum au si bilele SI nada realizata de diferite firme SNZ, CARP.NG ETC. Castigul acestor firme producatoare nu se realizeaza din consumul pescarilor de competitie ci la " gura casca " ( implicit si eu ) care isi doreste si el sa prinda un peste mare, sa faca o poza cu el ca baietii de la tv sau din reviste.

Acuma nu dati cu paru, am dat niste exemple de oameni care cred ca au mare experienta si pot sa zic ca am incredere ca s-ar putea realiza ceva ok. Repet nu ma judecati, nu sunt implicat in fenomen dar sunt pasionat de pescuit si citesc forumurile xxx, infopescar, de 3-4 ani, baricada mai recent.

Prea putin ma intereseaza de persoane gen Popescu, Orhei, Vesa, Val Pangica, Selaru,....ok ...nu zic nu poate or fi facut ceva, poate au bagat bani pana in prezent , dar sincer atatea scandaluri, atata raca si ura pe un ciolan atat de apetisant iti creeaza o greata atat de mare ...exact ca si de clasa politica din Romania ( ii urasti pe astia prezenti la putere dar nu ai cu cine sa-i schimbi, parca se perinda la Cotroceni aceeasi curva cu alte haine de 22 de ani ).

O seara buna
APS Bucuresti
www.pescar-sportiv.ro
Alexandru Brad
0720.990.295

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Momentul zero

Mesaj de vioril » 19 Feb 2012, 23:50

Vladute , nu e nici o ironie sau vreo aluzie faza cu gratarele ,ba chiar am specificat ce fel de gratare caci ma asteptam sa spuna careva de la voi din club ceva . incearca sa intelegi faza cu stersul de noroi ,daca poti .
ce nu inteleg eu este : MOMENTUL ASTA ZERO , asa cum il numiti voi . ce vrea sa insemne ? reinventam noi astia mai tineri pescuitul de competitie ? nu .
ce inseamna pentru tine Vlade ,MOMENTUL ZERO IN PESCUIT ?

Avatar utilizator
elephunk
senior
senior
Mesaje: 213
Membru din: 07 Feb 2011, 23:56
Localitate: Bucuresti

Momentul zero

Mesaj de elephunk » 20 Feb 2012, 00:17

@bradly - propunerea ta va fi probabil luata in discutie, nu este nimic batut in cuie, intai trebuie sa se intalneasca toti la o masa, sa discute, sa isi spuna fiecare parerea si dupa vom vedea ce va fi, ce functii vor fi, cine sa fie in acele functii, etc.

@viorel - ok, inseamna ca am inteles eu gresit aluzia ta la gratare :)

acum, legat de momentul zero. nu reinventam noi, tinerii, pescuitul de competitie. nu avem cum. fara trecut si fara de cei care au construit acel trecut nu am fi astazi unde am fi, nu am avea posibilitatile pe care le avem azi. am bucuria de a fi corealizator la aceasta emisiune si am avut onoarea sa stau de vorba, sa dau mana si sa ascult pe viu numele grele ale pescuitului romanesc, pe care le vedeam doar la tv sau de care citeam prin reviste. (pe aceasta cale ii multumesc inca o data lui tibi ca m-a luat si pe mine ca parte a acestei emisiuni, chiar daca sunt doar responsabil de chat... sunt acolo)

revenind, problema mare este ca toate aceste nume mari din pescuit, din trecutul pescuitului romanesc au puncte de vedere diferite, au rautati si reprosuri din trecut. momentul zero, asa cum a fost el denumit, eu il vad ca pe o linie trasa, un fel de "s-o luam de la zero" (atat ca se poate), sa nu ne mai ancoram in trecut, sa fim toti in aceasi caciula, sa nu vina unu de la alba iulia sa terfeleasca numele pescarilor uriasi, care au dus pescuitul romanesc unde este acum...

eu consider ca pentru unul tanar, ca mine, e bine sa ma uit intr-o singura directie cand vine vorba de conducerea si organizarea pescuitului romanesc, nu la sapte asociatii, federatii si mai stiu eu ce...

acum, daca se va reusi, ar fi minunat. daca nu, ...am incercat.
Sa nu te exprimi niciodata mai clar decat esti in stare sa gandesti

Vlad Dobre
CPK Carp & More

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Momentul zero

Mesaj de vioril » 20 Feb 2012, 00:32

Vlade , ii respect pe toti pescarii la care tu faci referire ,numai ca trebuie luat ce e mai bun de la ei , nu e treba noastra scandalurile dintre ei , care ,cum ,cine ,ce face ?
eu ca un simplu pescar ma consider si sunt liber sa merg la ce concursuri vreau (chiar daca nu as fi membru vreunui club din Romania ) ,iar din mica experienta deja am exclus niste organizatori de concursuri si nu voi mai participa la nici un concurs organizat de ei ,pentru ca am fost FURAT .
Putem in acest fel spune ca mereu este un MOMENT ZERO .

Ce spui tu , de a incerca sa-i pui pe toti la aceeasi masa si sa se mai si inteleaga intre ei , e greu . toti au principii ,orgolii ,polite de platit ,etc ,etc ,etc .


P.S. - Ma bucur daca ai inteles-o paia cu noroiul .

Avatar utilizator
elephunk
senior
senior
Mesaje: 213
Membru din: 07 Feb 2011, 23:56
Localitate: Bucuresti

Momentul zero

Mesaj de elephunk » 20 Feb 2012, 00:39

stiu, viorel, ca e greu de realizat asta. oricum, nu eu o sa ma ocup de organizarea si moderarea acestei intalniri. eventual voi da o mana de ajutor, daca va fi nevoie cu treburi organizatorice. iti dai seama ca sunt prea mic pentru a fi cumva parte a acelei discutii. eu am zis ce mi-as dori sa iasa in urma acelei discutii.

cat despre concursuri, bineinteles ca indiferent ce va fi, cine va conduce pescuitul romanesc, atata timp cat este un concurs privat, la care tu dai bani din buzunarul tau pt a participa, poti merge sau nu la cine vrei tu. nu vad cine te-ar putea obliga sa mergi la un concurs unde ai indoieli legate de organizator. dar asta este alta discutie.

eu zic sa vedem ce va iesi din aceasta posibila viitoare discutie. eu unul o astept cu mare interes.

numai bine!
Sa nu te exprimi niciodata mai clar decat esti in stare sa gandesti

Vlad Dobre
CPK Carp & More

Avatar utilizator
Alexandru Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 1520
Membru din: 16 Ian 2010, 14:33
Localitate: Mogosoaia

Re: Momentul zero

Mesaj de Alexandru Mihai » 20 Feb 2012, 12:01

...daca nu ar fi fost apa acoperita de gheata...aveati si voi timp de pescuit...

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse despre competitii”