Off-topic concursuri

Concurs la discurs sau totul despre competitii

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
fish30
membru activ
membru activ
Mesaje: 146
Membru din: 13 Apr 2012, 22:42
Localitate: Brasov

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de fish30 » 12 Iun 2012, 22:30

probabil sunt mai multi pescari in zona aia
Marian Nedelcu
Power Carp Baits
www.powercarpbaits.ro

Avatar utilizator
claufishi
Veteran
Veteran
Mesaje: 536
Membru din: 04 Noi 2010, 22:48
Contact:

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de claufishi » 12 Iun 2012, 23:06

popescu59 scrie:Am si eu o nelamurire, de ce la concursul similar postat pe Crap mania in 2 zile s-au inscris 16 cupluri???
Care este explicatia???
Consider ca este o problema care nu priveste acest concurs si topic.

MULTUMESC DE INTELEGERE

O SEARA PLACUTA TUTUROR
"Cine se fereste de agatatura , se fereste de crapi...in speta mari si foarte mari"
CLAUDIU CORAIU - B&C ENDURO CARP TEAM -

Avatar utilizator
ady_brasov
membru activ
membru activ
Mesaje: 117
Membru din: 06 Mar 2012, 12:33
Localitate: brasov

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de ady_brasov » 17 Iun 2012, 15:33

dintr-o lista plina cu persoane in asteptare ,sa dovedit a fi doar 11 persoane care se inscriu la un concurs pentru a participa,nu doar pentru a se afirma ca sunt inscrisi si ei la un concurs de pescuit......pacat

Avatar utilizator
zmid90
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 27 Apr 2012, 13:24
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de zmid90 » 17 Iun 2012, 21:43

Ady se pare ca ai mare dreptate, ar fi fost FAIRPLAY din partea lor daca ar fi anuntat ca nu mai participa la acest concurs. Sunt sigur ca multi au vizitat acest concurs dar au renuntat cand au vazut lista plina, probabil sau orientat spre alte concursurii.
Eu inca sper sa se tina acest concurs. **== =D>
Dintr-un om faci un pescar ,dintr-un pescar nu mai faci un om.

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de popescu59 » 18 Iun 2012, 00:39

Stiu ca majoritatea ma cred nebun , prost , timpit sau mai stiu eu cum, darrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr cind te inscrii la un concurs e clar ca poti si vei participa . Luam in calcul si ceva evenimente dar inainte de toate a fi om si ati repsecta cuvintul e lucru mare . La fel ca si ceilalti colegi VA ROG SA CONFIRMATI DACA MAI PARTICIPATI , fiindca in acea periaoda sunt alte concursuri la care ne-am putea inscrie
Speram ca vom veni la un concurs de calitate la un concurs in care mai presus de acest sport care ne pasioneaza vom lega prietenii , dar vad ca altii sunt foarte foarte foarte NESERIOSI .
Fratilor ce dumnezeu cind v-ati inscris nu ati luat in calcul ca omul care organizeaza si-a luat anumite obligatii ?
De ce vreti sa va bateti joc de niste oameni care din placere si-au dorit un concurs de super clasa.
Va rog haide-ti sa ne vedem acolo si nu veti regreta nimic.
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Avatar utilizator
i_cosmescu
utilizator
utilizator
Mesaje: 15
Membru din: 09 Mai 2012, 11:59
Localitate: Bucuresti

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de i_cosmescu » 18 Iun 2012, 21:29

Din respect pentru cele care ne suporta toate iesirile pe balta in cursul unui an eu zic sa gasim o solutie ca acest concurs sa se desfasoare chiar si cu mai putine echipe.
mai punem ceva la taxa,mai scadem din fondul de premiere etc.mai veniti si voi cu propuneri
SC GREEN LAKE

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de popescu59 » 19 Iun 2012, 14:19

Din start acest concurs a fost sortit esecului si chiar nu vad de ce? E pus intr-o perioada calda in care aerul de munte ar face foarte bine , este un concurs in care fetele suta la suta s-ar simti excelent si cred ca si noi pe linga ele . Chiar nu vad de ce nu se inscrie lumea . S-au cred ca stiu . Acest concurs nu are facuta propaganda mare , daca ar fi fost pus pe Crap mania erea ocupat de mult timp va asigur ca asa ar fi fost . Ar mai trebui postat pe toate forumurile de pescuit mai incercati cite ceva si daca puteti postati pe xxx si in citeva zile e plin .
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Avatar utilizator
zmid90
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 27 Apr 2012, 13:24
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de zmid90 » 21 Iun 2012, 13:25

Nu-mi vine sa cred ca nu exista 8 cupluri in Romania pentru a participa la un concurs de pescuit la munte !
Dintr-un om faci un pescar ,dintr-un pescar nu mai faci un om.

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de popescu59 » 21 Iun 2012, 18:47

Nu stiu ce sa mai cred dar sunt toatal dezamagit.
Vin cu o propunere , hai sa gasim o solutie ca sa tinem acest concurs .
Organizatorul sw poate gindi la o solutie ?
Balta este atit de scumpa nu se mai poate negocia nimic????
Ca la premii ceva simbolic cu o diplma ar fi de ajuns
ce ziceti ?? Mai plusam ceva la participare ??? Hai sa fie 500 Ron si in felul asta poate se tine . CE ZICETI ??
ORGANIZATORUL NU VINE CU NICI O PROPUNERE??? Administratia baltii nu vine cu nici o propunere???
COLEGII CARE ISI DORESC SA PARTICIPE NU VIN CU NICI O PROPUNERE???
Hai fratilor sa gasim o solutie .E pacat ca in acest meiz de vara sa nu facem ceva frumos in zona aceea atit de frumoasa .
Stiu este mult mai frumos la mare dar hai sa gasim o solutie .
ASTEPT PROPUNERILE ORGANIZATORULUI SI DE CE NU AL ADMINISTRATIEI BALTII.
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Avatar utilizator
i_cosmescu
utilizator
utilizator
Mesaje: 15
Membru din: 09 Mai 2012, 11:59
Localitate: Bucuresti

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de i_cosmescu » 21 Iun 2012, 21:12

popescu59 scrie:Nu stiu ce sa mai cred dar sunt toatal dezamagit.
Vin cu o propunere , hai sa gasim o solutie ca sa tinem acest concurs .
Organizatorul sw poate gindi la o solutie ?
Balta este atit de scumpa nu se mai poate negocia nimic????
Ca la premii ceva simbolic cu o diplma ar fi de ajuns
ce ziceti ?? Mai plusam ceva la participare ??? Hai sa fie 500 Ron si in felul asta poate se tine . CE ZICETI ??
ORGANIZATORUL NU VINE CU NICI O PROPUNERE??? Administratia baltii nu vine cu nici o propunere???
COLEGII CARE ISI DORESC SA PARTICIPE NU VIN CU NICI O PROPUNERE???
Hai fratilor sa gasim o solutie .E pacat ca in acest meiz de vara sa nu facem ceva frumos in zona aceea atit de frumoasa .
Stiu este mult mai frumos la mare dar hai sa gasim o solutie .
ASTEPT PROPUNERILE ORGANIZATORULUI SI DE CE NU AL ADMINISTRATIEI BALTII.
Acelas punct de vedere il am si eu (vezi postarea mea de acum cateva zile )dar nu a venit nici o propunere de la colegi sau de la organizatoeri.Cred ca ar fi utila mai multa insistenta din partea organizatorului sa posteze anuntul si pe xxx
SC GREEN LAKE

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de popescu59 » 21 Iun 2012, 23:38

Ca sa postezi pe xxx trebuie sa platesti banner de publicitate, cel mai ieftin este 25 de eu .
Am postat concursul de pe contul meu si a fost sters fiindca l-au vazut si pe Info si au vazut cine organizeaza.
M-a intrebat adminul sitului cine organizeaza si nu am raspuns in speranta ca sa reziste cit mai mult postarea dar a fost sters .
Asa ca solutia asta trebuia facuta de acum 2 luna cel putin si erea rezolvat , deci acum speranta ramine la ORGANIZATOR SI ADMINISTRATIA BALTII. Eu particip si in 11 citi ne-am strins pina acum numai sa exista o varinta.Cred ca cea mai buna ar fi ca adminstratia sa reduca taxa asta in conjuncutura cind in acele zile nu ar avea atit de multi pescari. Deci in 11 se string 3850 Ron , si de aici vine reducerea taxei sau sa plusam noi undeva la 500 Ron .
Organizatorul stie ce cheltuieli sunt si numai el poate sa ne dea un raspuns asta dupa ce discuta si cu adminstratia .
Consider ca ar trebuii sa ne dea un raspuns cit mai urgent si daca nu gasim o solutie sa ne returneze bani depusi sa platim la alt concurs.
Din cite se vede nu prea cred ca se va mai inscrie cineva s-ar putea din cei care au dat avansul sa mai renunte , asa ca hai sa discutam si sa stabilim ce facem .
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de popescu59 » 21 Iun 2012, 23:44

Mai exista varianta sa se renunte la premiile in bani doar cu cupe si diplome.
Deci varinate ar mai fi ramine sa ne spunem fiecare parerea daca se mai participa in alte conditii.
Ar trebui spus sa stim sa nu ne mai legam sperantele in acest concurs si sa ne orientam in acea perioada la altceva .
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Avatar utilizator
claufishi
Veteran
Veteran
Mesaje: 536
Membru din: 04 Noi 2010, 22:48
Contact:

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de claufishi » 22 Iun 2012, 08:21

Administratia Stigma Fishing nu poate sa ofere vreo reducere . Ofera abonamentul pentru cmc si borsul de peste de final.

Singura posibilitate este scaderea premiilor.

In cazul participarii a doar 11 echipe premiile in bani nu vor mai fi.

Cei care sunteti de acord exprimati-va parerea aici pe forum .

Sa speram ca ne adunam vreo 15 echipe si vor exista si premii in bani (bineiteles ca mai mici nefiind 20 echipe)

1 IULIE ULTIMA ZI DE ACHITARE A TAXEI !!!
"Cine se fereste de agatatura , se fereste de crapi...in speta mari si foarte mari"
CLAUDIU CORAIU - B&C ENDURO CARP TEAM -

Avatar utilizator
zmid90
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 27 Apr 2012, 13:24
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de zmid90 » 22 Iun 2012, 10:05

Salut, am observat ca se organizeaza si pe balta Solacolu un astfel de concurs, PLAGIAT, tinind cont ca este la o saptamana fata de acest concurs.
Sunt de acord sa reducem banii, premiile, cum vreti voi,cred ca ideea si scopul acestui concurs este sa ne recreem alaturi de famile intr-un mod placut intr-o zona de munte.
Astept parerea si a altor participanti. **==
Dintr-un om faci un pescar ,dintr-un pescar nu mai faci un om.

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de popescu59 » 23 Iun 2012, 01:13

Multumim frumos adminstratiei pentru bunavointa dar am o mare intrebare pentru adminstrator.
Cistig eu captura si sunt din Alexandria ce fac cu acel abonament ?????
Cred ca trebuie gasita o alta modalitate de a sponsoriza concursul nostru bine inteles numai daca se doreste asta .
Eu cred ca adminstratorul nu a fost informat ca participa concurenti din toata tara si nu poate beneficia de acel abonament decit un localnic.
Daca ar dori cel mai bine ar fi sa scoata acest premiu si sa mai scada din taxa balti.
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse despre competitii”