Off-topic concursuri

Concurs la discurs sau totul despre competitii

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
zmid90
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 27 Apr 2012, 13:24
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de zmid90 » 23 Iun 2012, 09:11

Sunt de aceeasi parere, drumul pana la balta din Bucuresti este de minim 200 lei pentru o partida plus alte cheltuieli. Foarte buna observatia dl Popescu. **==
Dintr-un om faci un pescar ,dintr-un pescar nu mai faci un om.

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de popescu59 » 23 Iun 2012, 15:21

Nu stiu de ce dar vad ca nu ne agitam decit 2-3 persoane pentru acest concurs . Si mai observ ca cine ar fi trebuit sa vina cu propuneri sau chestii de genul asta e degajat si nu prea ii pasa .
De ce nu ni se spune clar in fata despre ce este vorba
Se spera ca va mai veni cineva in cursul sapt viitoare sa mai achite ??? Eu nu cred.
La acest moment nu cred ca se mai poate schimba ceva , rog frumos pe organizator sau de ce nu pe adminstratorul baltii sa ne spuna concret care sunt variantele. Stam si stam cam naspa fara ca macar cei care sunt inscrisi si au achitat ceva SA SPUNA O PARERE ,chiar nu va pasa daca se tine , sau daca se schimba ceva ???? E u unul din aceste motive am tergiversat achitare banuiam ca la cit de lent se misca nu se vatine. Am fost cel mai activ in acest topic , am venit cu sugestii propuneri tot ca sa iasa bine, dar cine ar trebui sa se agite NU II PASA .
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de popescu59 » 23 Iun 2012, 17:54

Nu te-ai legat de loc de premiul din partea organizatorului, ai ocolit discutia .
Repet eu daca am sa cistig captura ce fac cu acel abonament pe balta acesta ??? La 300 km de mine. S-au si un altul sa zicem din Buc sau Timisoara ce face cu acel abonament??? Nu ar putea sa mai reduca taxa si sa renunte la acel premiu care nu e valabil decit pt cei din imprejurimi.
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Avatar utilizator
Danyy
membru activ
membru activ
Mesaje: 58
Membru din: 28 Iun 2011, 23:43

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de Danyy » 23 Iun 2012, 23:48

salutare,
eu sunt mai optimist,cred ca daca ne am implica cu totii s a d am niste telefoane la unu ,doi pescari seriosi,am putea strange 20 de echipe,eu unu personal cred ca de vina sunt pescaritele:)se gaesc cam greu........

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de popescu59 » 24 Iun 2012, 20:26

GRESIT ++ De vine nu sunt doamnele , de vina suntem numai si numai noi barbatii, care nu stim sa prezentam aspectul.
Care femeie ar refuza o plimbare la aer cu un gratarel cu fete mai multe care sa stea la sueta la povesti si de ce nu la un pescuit .Sa nu mai spun ca se poate face plaje fara probleme
Problema pusa bine ca un fel de sejur la un pic nic la munte nu poate fi refuzat de nici o femeie darrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr daca noi spunem ca e concurs si vrem sa aratam noi ca suntem cei mai tari atunci fetele CLAR REFUZA SA MEARGA . Deci mergem la un picnic unde vin 20 de familii si socializam bem cafeluta facem gratarel frigem si citeva carase stam la foc de tabara toata noaptea chestii din astea .Vin eu si cu antena satelit cu LCD pasionatele de seriale au tv fara probleme la foc de tabara , deci super frumos.
Si veti vedea ca reusita este SUTA LA SUTA . Nu uitati ca mai sunt citeva zile pina la 1 iulie .De ce dracu m+oi agita asa nu stiu .
Acum sunt la mare la Venus si gindul meu este numai si numai la cest concurs, oare se merita sa ma agit asa.
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Avatar utilizator
claufishi
Veteran
Veteran
Mesaje: 536
Membru din: 04 Noi 2010, 22:48
Contact:

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de claufishi » 26 Iun 2012, 10:22

Situatia nu este prea roz...........am l-am sunat pe bebe2011 (care era ferm convins ca vine) insa nu mi-a raspuns .

Pacat daca vom fi nevoiti sa anulam acest concurs

Oricum doresc sa felicit pe cei care si-au dat silinta si care se vede ca isi doresc un weekend cu partenera in aer tare de munte , si totodata ii felicit si pe cei care au fost onesti si si-au anuntat retragerea din timp .
LUATI AMINTE CEI CARE NU VA REGASITI PRINTRE ACESTE DOUA CATEGORII SI ALTADATA NU MAI INCURCATI OAMENII CORECTI.

Insa totusi mai speram pana vineri ca poate se mai anunta careva

PT D-L POPESCU - ABONAMENTUL ESTE SPONSORIZAREA DIN PARTEA BALTII , INDIFERENT DE UNDE ESTE CASTIGATORUL , INSA DACA DORITI SI AVETI CUI IL PUTETI VINDE LA UN PRET MAI MIC (EL VALORAND 2000 lei) SI VETI AVEA SIGUR CUMPARATOR. ACEST LUCRU NU SE POATE MODIFICA.


VA MULTUMESC
"Cine se fereste de agatatura , se fereste de crapi...in speta mari si foarte mari"
CLAUDIU CORAIU - B&C ENDURO CARP TEAM -

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de popescu59 » 26 Iun 2012, 10:51

Am vazut ca se mai tin concursuri pe Ucea si nu toate locurile sunt ocupate DAR CONCURSUL SE TINE. De ce nu vreti sa Gasim o modalitate de comun acord sa ne vedem. Rog cit mai urgent ca organizatorul sa ia legatura cu cei care au achitat si sa le propuna 2+3 variante ca acest concurs sa se tina . Din partea mea agrezz varinta pe care o agreeaza majoritatea . NU AGREEZ VARIANTA CA ACEST CONCURS SA NU SE TINA .vA ROG MULT HAIDETI SA GASIM VARIANTA OPTIMA.
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Avatar utilizator
zmid90
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 27 Apr 2012, 13:24
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de zmid90 » 26 Iun 2012, 11:19

Nici eu nu agreez anularea acestui concurs deoarece am renuntat la participarea altor concursuri anterioare pentru a fi prezent cu familia la acesta .
Dintr-un om faci un pescar ,dintr-un pescar nu mai faci un om.

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de popescu59 » 26 Iun 2012, 22:24

Stiti care ar fi culmea? Sa nu mai achite careva care au platit avansul.
Am fi chiar de risul lumi.
Sper sa nu se intimple asa .
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Avatar utilizator
zmid90
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 27 Apr 2012, 13:24
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de zmid90 » 27 Iun 2012, 00:33

Mai avem un hop! Cand ma gandesc ca anul trecut am achitat un concurs din Februarie pentru a participa in luna Mai si am fost al 25-lea in lista din treizeci. :))
Dintr-un om faci un pescar ,dintr-un pescar nu mai faci un om.

Avatar utilizator
claufishi
Veteran
Veteran
Mesaje: 536
Membru din: 04 Noi 2010, 22:48
Contact:

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de claufishi » 27 Iun 2012, 08:48

popescu59 scrie:Stiti care ar fi culmea? Sa nu mai achite careva care au platit avansul.
Am fi chiar de risul lumi.
Sper sa nu se intimple asa .
Bine spus!

Si eu ma tem de acelasi lucru , dar daca nu se vor achita pana la data limita nici macar sa fim toate cele 10 echipe , chiar imi este peste putinta si nu mai am ce sa fac.
"Cine se fereste de agatatura , se fereste de crapi...in speta mari si foarte mari"
CLAUDIU CORAIU - B&C ENDURO CARP TEAM -

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de popescu59 » 27 Iun 2012, 10:26

Am recitit topicul acesta cu concursul si am vazut ca erea un tip care imi tot dadea lectii de organizare de etica de morala etc.
Cind am luat lista cu achitari observ ca dl. MARIAN NEDELCU + IUBITA a disparut , mai clar este fish30.
Omule am tot citit pe aici si am vazut de ce nu participi si de ce nu pescuiesti pe acest lac , esti persoana care are bila neagra si de aceea . Tipii ca tine care se pricep sau se baga in seama cu multi dar ei de fapt sunt pe alta planeta sunt destui.
Pacat ca nu ai mai vrut sa participi ai fi avut okazia sa vezi si tu ce inseamna dotare pentru pescuit si cum ar trebui sa se prezinte aceea care particpa la concursuri sa nu mai spun ca ne+ati tinut incurcati ca in final sa ne dai flit . Eu cred ca iubita nu e pregatita pentru asemenea iesire , dar din cite am citit pe la alte topicuri nici tu nu esti prea pregatit ,ceva legat de un cort te face sa nu fi alturi de noi , mare pacat mai ales ca exista si corturi de inchiriat sau la preturi mici.Aici este vorba despre altceva , e vorba despre obraz si grosimea lui , la unele persoane este ceva mai gros .
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Avatar utilizator
i_cosmescu
utilizator
utilizator
Mesaje: 15
Membru din: 09 Mai 2012, 11:59
Localitate: Bucuresti

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de i_cosmescu » 27 Iun 2012, 19:18

popescu59 scrie:Am recitit topicul acesta cu concursul si am vazut ca erea un tip care imi tot dadea lectii de organizare de etica de morala etc.
Cind am luat lista cu achitari observ ca dl. MARIAN NEDELCU + IUBITA a disparut , mai clar este fish30.
Omule am tot citit pe aici si am vazut de ce nu participi si de ce nu pescuiesti pe acest lac , esti persoana care are bila neagra si de aceea . Tipii ca tine care se pricep sau se baga in seama cu multi dar ei de fapt sunt pe alta planeta sunt destui.
Pacat ca nu ai mai vrut sa participi ai fi avut okazia sa vezi si tu ce inseamna dotare pentru pescuit si cum ar trebui sa se prezinte aceea care particpa la concursuri sa nu mai spun ca ne+ati tinut incurcati ca in final sa ne dai flit . Eu cred ca iubita nu e pregatita pentru asemenea iesire , dar din cite am citit pe la alte topicuri nici tu nu esti prea pregatit ,ceva legat de un cort te face sa nu fi alturi de noi , mare pacat mai ales ca exista si corturi de inchiriat sau la preturi mici.Aici este vorba despre altceva , e vorba despre obraz si grosimea lui , la unele persoane este ceva mai gros .
Dl Popescu,pai daca este vorba doar de un cort imprumutatii dv unul ca aveti rulota si nu aveti nevoie de cort.Sa ne vedem cu bine pe balta si sa avem noroc de timp frumos
SC GREEN LAKE

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de popescu59 » 27 Iun 2012, 21:13

Vad ca nu ati inteles , ofer ajutor celor care il solicita darrrrrrrrrrrrrrrrr cind te dai invatat si profesor trebuie sa ai dotare aferenta a cea ce predai . Si cind colo omul nostru nu e decit cu lectiile si ne+a mai lasat si cu ockii in soare si+a facut de lucru cu oamenii de pe la aceasta balta si automat are IGNORE.
De aceea spun mereu ca apreciez enorm pe cei care pescuiesc pe balta nu in fata calculatorului ACASA.
Sa ne vedem sanatosi la concurs.
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Avatar utilizator
i_cosmescu
utilizator
utilizator
Mesaje: 15
Membru din: 09 Mai 2012, 11:59
Localitate: Bucuresti

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de i_cosmescu » 27 Iun 2012, 21:28

popescu59 scrie:Vad ca nu ati inteles , ofer ajutor celor care il solicita darrrrrrrrrrrrrrrrr cind te dai invatat si profesor trebuie sa ai dotare aferenta a cea ce predai . Si cind colo omul nostru nu e decit cu lectiile si ne+a mai lasat si cu ockii in soare si+a facut de lucru cu oamenii de pe la aceasta balta si automat are IGNORE.
De aceea spun mereu ca apreciez enorm pe cei care pescuiesc pe balta nu in fata calculatorului ACASA.
Sa ne vedem sanatosi la concurs.
Am inteles foarte bine,dar eu zic sa ii oferiti ajutorul poate ne strangem mai multi.Apropo,cand plecati si care este traseul poate mergem impreuna
SC GREEN LAKE

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse despre competitii”