Off-topic concursuri

Concurs la discurs sau totul despre competitii

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
fish30
membru activ
membru activ
Mesaje: 146
Membru din: 13 Apr 2012, 22:42
Localitate: Brasov

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de fish30 » 30 Iun 2012, 16:55

parca spuneai ca esti la mare.acum ai batut 350 de km?si se vede ca nu prea ai fost pe la concursuri daca ti se pare ca la puscarie.bai frate e campionat national nu cupa lazar =)) =)) =))
Marian Nedelcu
Power Carp Baits
www.powercarpbaits.ro

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de popescu59 » 30 Iun 2012, 20:42

Corect sa fie sters tot ce este off topic , eu cer scuze fiindca am raspuns provocarilor unora care nici macar nu participa , doar ca sa facA si ei conversatie ca ar fi pescari . Pacat ca pescuiesc din fata calculatorului si nu de pe balta cum ar fi normal.
Inca O DATA IMI CER SCUZE PENTRU OFF TOPIC SI ROG STERGEREA A TOT CE ESTE IN AFARA TOPICULUI.
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de iulian petre » 04 Iul 2012, 20:51

popescu59 scrie:Nu trebuie sa arat la nimeni poze de care cereti voi. Eu am facut aceste poze fiindca am aratat tuturor ca spectatori nu au acces decit la 30 m de standuri .Asa ceva nu am mai intilnit la un concurs de pescuit si de aceea am facut si citeva poze aviz celor care vreau sa mearga la fel ca mine sa stea citeva ore sa observe concursul. Restrictiile sunt ca la penitenciar si voi vreti sa fac poze cu comentatorul. Nu ai voie sa treci mai jos de 30 m adica de banda rosu alb asa ca urarile de fire intinse nu le puteti transmite decit prin telefon sau aici pe site.
Si inca un amanunt , citit numai si numai ce doriti , Nu m-am declarat pescar de top , merg la concursuri ca sa invat si nu imi este rusine cu cea ce fac . Rusine trebuie sa le fie celor care pescuiesc din fata calculatorului si fac comantarii la ce scriu alti.
Cred ca pentru mine care am batut 350km sa merg sa privesc citeva ore pescarii de top ai acestei tari este o mindrie si nu trebuie sa demonstrez
celor care privesc la tv ca ma aflu la Corbu.
------------

Pe sectorul B unde ai fost era cel mai rau cu vizitatorii .Pe sectorul A banda delimitatoare era la 10 metrii de standuri pentru ca era digul ingust . Cine vrea sa vada ceva de aproape trebuie sa merga pe sectorul A.

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Off-topic concursuri

Mesaj de pharaoh » 04 Iul 2012, 21:06

Am fost si pe B si pe C si am intrat fara probleme. Intr-adevar, m-a intrebat lumea de sanatate, dar nu m-au gonit pe deal. Si atat timp cat nu intri in coridorul D nu vad de ce te-ar cocota cineva la 30 de m prin boscheti. Poate din exces de zel. Oricum era "penurie" de vizitatori si, fie vorba-ntre noi, pescarilor nu prea le place sa fie priviti, se uita banuitori la oricine se apropie de standuri. Cica li se fura secretele :-& .
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: CUPA CARP ZONE

Mesaj de popescu59 » 15 Apr 2014, 11:55

Se poate sa stim cite echipe s-au inscris de la GL ? Mai nou echipele GL nu se mai inscriu sub sigla clubului si dupa ce se termina inscriere te trezesti cu 4-5-6 echipe GL . Asta e tactica ca daca se inscriu sub sigla GL s-ar putea sa participe singuri, asa nu stiu cei care doresc sa participe de unde sunt ceilalti concurenti . Stie toata lumea ca Greaca este balta GL si nu ai nici cea mai mica sansa la un concurs pe Greaca impotriva la 3-4-5-6 echipe GL. Singura sansa ca sa te poti clasa pe podium ar fi sa se limiteze cantitatea de nada sa zicem 5-10 kg de echipa si atunci situatia ar sta altfel . Ce sanasa sa ai impotriva echipelor care au cite 15- 20 kg pasta si 15-20 kg bile .
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Avatar utilizator
Costi P
Veteran
Veteran
Mesaje: 996
Membru din: 27 Apr 2009, 23:47
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: CUPA CARP ZONE

Mesaj de Costi P » 15 Apr 2014, 12:04

popescu59 scrie:Se poate sa stim cite echipe s-au inscris de la GL ? Mai nou echipele GL nu se mai inscriu sub sigla clubului si dupa ce se termina inscriere te trezesti cu 4-5-6 echipe GL . Asta e tactica ca daca se inscriu sub sigla GL s-ar putea sa participe singuri, asa nu stiu cei care doresc sa participe de unde sunt ceilalti concurenti . Stie toata lumea ca Greaca este balta GL si nu ai nici cea mai mica sansa la un concurs pe Greaca impotriva la 3-4-5-6 echipe GL. Singura sansa ca sa te poti clasa pe podium ar fi sa se limiteze cantitatea de nada sa zicem 5-10 kg de echipa si atunci situatia ar sta altfel . Ce sanasa sa ai impotriva echipelor care au cite 15- 20 kg pasta si 15-20 kg bile .
Dar daca se inscrie Tomulescu, Dragan, Baboieru..etc, nu e tot aia ?
Este un concurs egal pt toti indiferent de cantitatea de nada sau de apartenenta concurentilor.
Ca idee, cei din GL nu si-au exprimat dorinta pana acum sa se inscrie la acest concurs.
Pascu Constantin
CS Carp Zone
http://www.youtube.com/watch?v=EwEpF_swNg4

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: CUPA CARP ZONE

Mesaj de popescu59 » 15 Apr 2014, 12:20

:)) :)) La nici un concurs pe Greaca cind se vor inscrie cei din GL nu se vor inscrie cu sigla clubului . Cind se termina de platit avansurile vei vedea GL, GL , GL :)) :)) E clar ca nu conteaza dar cei din GL au o conducere super si scot nada si momeala la preturi foarte mici in comparatie cu piata . Si automat le convine sa vina cu 40-50 kg . Dar cind ei din comert cu 50 ron kg nu cred ca iti convine sa te bati cu cei de la GL .Singurul mod in care pot fi combatuti si vei putea avea ceva sanse la podium nu este decit limitarea kg de nada in care toata lumea sa aiba aceasi cantitate de nada .Asta e valabil pentru Greaca care este balta GL.
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Avatar utilizator
Costi P
Veteran
Veteran
Mesaje: 996
Membru din: 27 Apr 2009, 23:47
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: CUPA CARP ZONE

Mesaj de Costi P » 15 Apr 2014, 12:25

popescu59 scrie::)) :)) La nici un concurs pe Greaca cind se vor inscrie cei din GL nu se vor inscrie cu sigla clubului . Cind se termina de platit avansurile vei vedea GL, GL , GL :)) :)) E clar ca nu conteaza dar cei din GL au o conducere super si scot nada si momeala la preturi foarte mici in comparatie cu piata . Si automat le convine sa vina cu 40-50 kg . Dar cind ei din comert cu 50 ron kg nu cred ca iti convine sa te bati cu cei de la GL .Singurul mod in care pot fi combatuti si vei putea avea ceva sanse la podium nu este decit limitarea kg de nada in care toata lumea sa aiba aceasi cantitate de nada .Asta e valabil pentru Greaca care este balta GL.
Cei din Gl sunt niste baieti extraordinari si au rezultate pe masura muncii si a orelor petrecute in concursuri.
Daca vor sa se inscrie o pot face cu cea mai mare deschidere din partea noastra...si Dvs o puteti face daca sunteti interesat sa participati la acest concurs.
Va rog sa deschideti un topic separat daca doriti o discutie mai ampla...acesta este topicul pt inscrieri la concurs. Multumesc !
Pascu Constantin
CS Carp Zone
http://www.youtube.com/watch?v=EwEpF_swNg4

Avatar utilizator
baronu_bng
utilizator
utilizator
Mesaje: 10
Membru din: 20 Mai 2013, 10:14

Re: CUPA CARP ZONE

Mesaj de baronu_bng » 15 Apr 2014, 15:08

eu vad o singura solutie d-nul popescu , inscrieti-va la GL :)) :)) :)) =)) =)) =))

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: CUPA CARP ZONE

Mesaj de Ion Mironov » 15 Apr 2014, 16:28

GL este la ora actuala cel mai numeros club.Cum sa limitezi inscrierea membrilor care cotizeaza an de an taxa la club?cred ca este o discutie care nu isi are rostul.Greaca nu este a celor din gl.doar ca ei sunt cei care muncesc cel mai mult si nu vin de distractie.respect lor.
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
Costi P
Veteran
Veteran
Mesaje: 996
Membru din: 27 Apr 2009, 23:47
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: CUPA CARP ZONE

Mesaj de Costi P » 15 Apr 2014, 16:47

Rog un moderator sa mute aceste discutii.
Multumesc !
Pascu Constantin
CS Carp Zone
http://www.youtube.com/watch?v=EwEpF_swNg4

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse despre competitii”