jud sibiu

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Avatar utilizator
cata costea
utilizator
utilizator
Mesaje: 29
Membru din: 31 Oct 2008, 19:14

Re: jud sibiu

Mesaj de cata costea » 13 Ian 2009, 20:04

am fost de vreo 4 ori la mandra da slab de tot vreo 3 ciortani 1-2 kg am fost si la ocna in primavara da numa ciortani ca palma,imi pare fff rau pt ca veneau "pescari" care prindeau ciortanei din astia si ii tineau... mai bine baga caras k i mare pacat sa ne chiar batem joc de crap,nu crezi? u pe unde ai mai fost? am fost si pe olt de vreo 3 ori da slab carasei, in schimb sarea avatu si stiuca in prostie dimineata la nou roman dar cum nu sunt pescar de rapitor...

Avatar utilizator
owydyu
utilizator
utilizator
Mesaje: 14
Membru din: 13 Apr 2008, 22:30
Localitate: Sibiu

Re: jud sibiu

Mesaj de owydyu » 13 Ian 2009, 21:55

Salutare frati pescari si pretini! Bine v-am gasit.,si 'io' tot din Sibi;a spart careva gheata anul acesta?,as merge la turnu rosu,caci am auzit ca e optima(gheata)

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: jud sibiu

Mesaj de tavimai » 26 Mar 2009, 10:41

Am apucat si eu o vara prin Sibiu acum doi ani , l-am batut in lung si-n lat si ma apuca groaza cand ma gandesc la cati bani mi-au inghitit baltile private de acolo :)) .Dintre toate, m-a impresionat balta aia privata de la Colun ,curata,aranjata,intretinuta cat de cat si cu niste somni frumosi .Oltul si Cibinul insa m-au dezamagit cand am vazut cat de poluate si murdare sunt iar la Mandra numai crapusori mici si destul de putini raportat la reclama auzita de la localnici .

Avatar utilizator
owydyu
utilizator
utilizator
Mesaje: 14
Membru din: 13 Apr 2008, 22:30
Localitate: Sibiu

Re: jud sibiu

Mesaj de owydyu » 14 Apr 2009, 20:55

Ce locatie de pescuit recomandati pe aceasta perioada?se mai prinde ceva pe la privati[nu ma gandesc la pescuti,carasei...]?poate imi soptiti si preturile. Salutare si fire unse :-h

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”