Re: Pescarii la comanda (comentarii la vot)

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Avatar utilizator
intef
senior
senior
Mesaje: 315
Membru din: 10 Apr 2011, 15:29

Re: Pescarii la comanda (comentarii la vot)

Mesaj de intef » 28 Feb 2012, 12:08

Exact punctul pe I.Subscriu.

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Pescarii la comanda (comentarii la vot)

Mesaj de gogu steriade » 28 Feb 2012, 13:24

Ce inseamna apolitic ca cam seamana cu cuvantu alcolic ? <:-P sa vedeti mancavash ce va ia nenea Iuga la PP ca cam tineti cu ursu :^O ! si pana la urma ce inseamna PP :-?? - ca odata mia zis Kirianis sa nul iau la Per Pulis #-o ca face scandal :(( . io credeam ca daca ie grec zice ceva da militie - Police daia :-B , ca imediat a aparut sectoristu siam incins o hora >:D< cu pumni si capete in gura ca in filmele alea cu Florin piersic cand iera haiduc ! =(( culmea ie ca la votare cand sa votat la sectie tot io am castigat alegerile <:-P ca a intrebat sefu da post cine a incceput scandalu si toata lumea ma votat pa mine ! :">
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pescarii la comanda (comentarii la vot)

Mesaj de florentiniuga » 28 Feb 2012, 15:27

Va indepartati si ma indepartati si pe mine de subiect pentru ca ma obligati mai mult sa-mi justific alegerea, pe care credeam ca am lamurit-o, decat sa ne hotaram ce vrem de la clasa politica.
Un singur lucru mai spun scepticilor. Informati-va mai bine si vedeti ce partide au castigat in ultima vreme prin lume si care sunt programele lor. Cele inscrise in noua ordine politica mondiala care reactioneaza la manevrele FMI - Spania, Venezuela, Elvetia, etc. - partidul poporului sau popular, asa se numesc castigatorii in aceste tari.
Nu e normalitate sa faci case sociale ieftine? Pai asta s-a facut deja prin programul ANL doar ca... au ajuns majoritatea la baietii destepti. Fonduri de investitii are orice tara doar ca la noi sunt controlate strict si nu stiu de ele decat baietii destepti.
Nu e normal sa bagi la parnaie un hot si sa-ti iei banii inapoi? E groaznic daca asta se numeste confiscarea averilor dobandite ilicit? Mai asteptati un pic sa vedeti ce surprize uriase va aduce aceasta campanie electorala, cum se vor da in gat unii pe altii. PIB-ul subevaluat cu 20% ca sa fim obligati sa ne imprumutam la FMI inca de la aderarea in UE; 1,2 mld euro delapidare la energie, si e doar inceputul. Ce urmeaza ne va ingrozi si toti cei actuali au participat. Dupa voi, nu ar trebui nimeni sa dea socoteala?
Unde sunt sediile AGVPS-ului? Dar lacurile toate care le-au avut in administrare? Dar cabanele, tot patrimoniul extrem de generos pe care l-au gestionat, pe numele cui au trecut?
Va deplang daca v-ati obisnuit atat de mult sa fiti furati incat sunteti siguri ca nu mai exista oameni cinstiti in tara asta, ca numai hotii si mincinosii pot candida si credeti ca dorinta cuiva de a reveni la normalitate este tot doar o minciuna electorala.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
intef
senior
senior
Mesaje: 315
Membru din: 10 Apr 2011, 15:29

Re: Pescarii la comanda (comentarii la vot)

Mesaj de intef » 28 Feb 2012, 20:46

Dl Iuga,in ce ma priveste,sunt doar anti-Diaconescu,nu si anti PP.Despre oamenii acestia,membrii acestui partid,nu stiu nimic,nici nu am auzit vreodata de ei.Pe de o parte ma bucura acest lucru,cu toate ca nici de Radu Popa(cel de parcuri,lacuri si gradini sau cum s-o numi) nu am auzit,dar aud acum numai "din cele bune".Prin anii 90,un prieten mai mare decat mine(eu eram elev el student) a plecat la studii in Austria.Ne vedeam in vacante,cand imi povestea cum este viata in "fascinantul occident",cu magazine imense in care se gaseste ciocolata de 40cm,sau chiar ceva halucinant: hrana pentru animale.Imi mai povestea cum scena politica de acolo este dominata de partidul ecologist,astfel eu am facut simpla asociere a spalatului strazilor cu detergent cu acest partid.Ma rog,de atunci am mai crescut si am inceput sa imi dau seama(asa am crezut pana la si putin dupa al doilea mandat al lui Basescu) cam cum sta treaba cu politica asta.Ecologistii insa mi-au ramas la suflet,si de cand am primit drept de vot pana voi inchide ochii definitiv,nu voi vota decat acest partid in primul tur.Nu vreau sa spuneti ca ma indepartez,dar cred ca pot comenta in acest topic daca sunt sau nu de acord cu propunerea cuiva.Este adevarat,pana acum sugestia dumneavoastra este singura mai "reala",tocmai de asta tin sa-mi exprim opinia.Bun,sa zicem ca necunoscand persoana,am incredere si merg pe mana dvs,cu PP,fara DD(adica in niciun caz DD).Dar ce se va intampla dupa ce Dan Diaconescu va reveni cu picioarele pe pamant si va realiza ca nu va fi niciodata presedintele acestei tari(Dumnezeule,sau a alteia)?Nu va deveni el presedintele partidului?Eu cred ca da.Deci se va implica si in deciziile partidului(ministrilor etc),iar eu asta nu vreau.Teoretic,ar trebui sa isi vada de Elodia lui in continuare,dar nu cred ca odata simtit gustul ciolanului il va abandona.Acum insa chiar ma indepartez si nu vreau.Deci concluzia ramane fara Diaconescu si tot ce se asociaza cu numele lui.Pentru ca repet,aceasta varianta cu acest om conducand tara sau luand decizii privind soarta natiunii ramane o gluma.Mai proasta decat cea cu Gigi Becali.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Pescarii la comanda (comentarii la vot)

Mesaj de gor965 » 28 Feb 2012, 22:10

florentiniuga scrie:............
Va deplang daca v-ati obisnuit atat de mult sa fiti furati incat sunteti siguri ca nu mai exista oameni cinstiti in tara asta..........
Pe mine sa nu ma deplangi ... sunt constient ca am fost atat de tare furat incat NU astept sa se "parfumeze" actuala clasa politica, ci sa se duca dracului cu totu' ! Poate cand vor veni alti si vor vedea ca nu mai e nimic de furat, ne apucam si noi de treaba, ca si-asa suntem in kkt pana la gat ! Un partid nu trebuie sa fie un singur om...altfel, guvernarea de catre acesta, se cheama dictatura ! Popularii si nationalistii cresc in fata socialilor si a liberalilor, atunci cand populatia trece prin vremuri tulburi ...si din cauza acestui fapt PP poate reprezenta alegerea celor care nu mai au incredere in actualii policieni. Totusi, promisiunile facut de DD la OTV , ptr. un om cu ceva minte la cap sunt de tip populist si aproape imposibil de realizat in actuala viata sociala si economica a Romaniei ! De fapt aici e confuzia, in capul meu cel putin, ca nu stiu cand DD vorbeste ca si om politic si cand vorbeste ca show man de televiziune ! :-??
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pescarii la comanda (comentarii la vot)

Mesaj de florentiniuga » 29 Feb 2012, 01:45

Ok, pe tine nu te deplang. :D
Sa stii insa ca Diaconescu nu participa nici macar la sedintele partidului. El face cunoscute punctele program in stil showman ca sunt mai usor asimilabile dar in partid se dezbat extrem de serios toate caile de realizare, de catre persoane prin fata carora nici macar nu am tupeu sa trec. Am fost prezent la cateva sedinte la nivel central. Sunt cu totii niste somitati in domeniile lor si niciunul politician. Crezi ca Dan inventeaza de la el tot programul acesta?
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
ezekiel
Veteran
Veteran
Mesaje: 614
Membru din: 03 Aug 2011, 14:06

Re: SALATA DE OFF-TOPIC

Mesaj de ezekiel » 29 Feb 2012, 12:30

Pai nu stim noi cine e PP-DD !!?? E partidu' ala nou -nout care-si da mana pe sub masa cu tov. BASESCU si dupa alegeri face alianta cu PDL !! Adica tot .... !! :)) :)) :)) :))

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SALATA DE OFF-TOPIC

Mesaj de florentiniuga » 29 Feb 2012, 13:37

ezekiel scrie:Pai nu stim noi cine e PP-DD !!?? E partidu' ala nou -nout care-si da mana pe sub masa cu tov. BASESCU si dupa alegeri face alianta cu PDL !! Adica tot .... !! :)) :)) :)) :))
In numele personajului biblic pe care l-ai ales sa te reprezinte, ar trebui sa nu hulesti si sa nu faci procese de intentie fara dovezi. Eu m-am simtit jignit personal de afirmatia ta pe care am sters-o. :">
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
mausse26
senior
senior
Mesaje: 265
Membru din: 13 Sep 2009, 22:58

Re: SALATA DE OFF-TOPIC

Mesaj de mausse26 » 29 Feb 2012, 14:09

Florentin, ar trebui sa-ti pui mai multe intrebari in ceea ce priveste partidul minune.Spre exemplu ,cum doamne iarta-ma se infiinteaza exact dupa ce DD iese din arestul central cercetari penale.Cred ca a avut o revelatie,ca timp a avut destul, sau io fi soptit o pasarica in miez de noapte.Daca tot e un partid serios ,de ce tot circul de pe sticla,de ce agresivitatea cu care se expun ideile,de ce se doreste cresterea partidului cat altele in zeci de ani,de ce nu se gandesc sa treaca prin opozitie pentru a capata experienta....?Mai sunt multe "de ce"insa ma opresc aici.Dincolo de calitatea oamenilor care se gasesc sau se regasesc in partid ,imaginea lui DD da o umbra serioasa partidului.Priveste ,te rog, cu putina detasare postul de televiziune si sa-mi spui apoi ce fel de oameni va doriti in partid.Chiar va doriti oameni cu creiere spalate,chiar credeti ca nivelul intelectual al romanului este atat de jos?Daca va doriti seriozitate luati-o incet,pas cu pas ,altfel o sa credem ca nu exista nici o diferenta intre PP-DDsi romania mare,sau mai rau png

Avatar utilizator
ezekiel
Veteran
Veteran
Mesaje: 614
Membru din: 03 Aug 2011, 14:06

Re: SALATA DE OFF-TOPIC

Mesaj de ezekiel » 29 Feb 2012, 16:07

florentiniuga scrie:
ezekiel scrie:Pai nu stim noi cine e PP-DD !!?? E partidu' ala nou -nout care-si da mana pe sub masa cu tov. BASESCU si dupa alegeri face alianta cu PDL !! Adica tot .... !! :)) :)) :)) :))
In numele personajului biblic pe care l-ai ales sa te reprezinte, ar trebui sa nu hulesti si sa nu faci procese de intentie fara dovezi. Eu m-am simtit jignit personal de afirmatia ta pe care am sters-o. :">


Ideea este ca tocmai in numelepersonajului biblic pe care l-am ales sa ma reprezinte , am ales si calea adevarului si nu a miciunii si prefacatoriei . De aceea imi pare foarte rau ca ai ales sa stergi ceea ce am scris eu , adica cuvantul "gaozari' , pentru ca nu am folosit-o eu , ci acel de mai sus cu care vreti sa va aliati si sa bateti palma !! Imi pare rau ca faci politica lui PP-DD , dar daca privesti mai din afara sistemului si fara partinire , o sa vezi mai altfel lucrurile ,sau daca nu inseamna ca chiar ai un interes !!Si in afara de asta , daca doi sau mai multi iti spun sa te duci sa te culci , inseamna ca precis esti beat !! **== :-h

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: SALATA DE OFF-TOPIC

Mesaj de gogu steriade » 29 Feb 2012, 16:23

ezekiel scrie:[q
ci acel de mai sus cu care vreti sa va aliati si sa bateti palma !!
mai Israel io stiu ca nenea DD cand la bagat golani la bulau #-o urla ca Basescu la mazilit ca sa aive cazier ;) si ca sa nu mai poata sa sa faca candidat la presedentiale ca sa nu ajunga gaozaru sef iar marinar pa uscat ! >:D< De unde palaria mea sti tu ca astia acuma bate palmele da la picioare pa sub mese ? :-? Io cand ieram mic umblam pa sub mese ;;) si nu vedem numai lucruri rele pa la femeiele care avea fuste mai scurte ! :x deci sa sti da la moshu ca ce ie pa sub masa uneori ie si da bine ! <:-P da asta ie alta discutie ce nu inteleg io ie da ce sa mai bata palma marinaru cu zerotv ca sa ce ? :-?? ca daca face asa sa duce pa garla increderea la popor :-q ca poporu acuma simte ca chioru si cu ala mic si pitic boc-poc si cu curva aia blonda 8-> lea manacat viata si ia furat. ~x( undeva cineva o arde aiurea sa mori o ! :-w
ezekiel scrie:[q
daca doi sau mai multi iti spun sa te duci sa te culci , inseamna ca precis esti beat !! **== :-h
trebuie sa fie mai multi mancatias ;) ca sa sti da la un mosh batran ca daca ie numai doi si unu ie moldovean si unu ie muntean aia ie bulangi :-q sil trimite pa vrancean la culcare ca sa bea iei si mai mult ! <:-P nu te lua dupa unu si altu ca ie multi hoti pa lume [-x care te trimite la culcare chiar la tine acasa si daca poate io trage si lu nevastata =(( , lasa ca stiu io dastia ! :-B
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pescarii la comanda (comentarii la vot)

Mesaj de cristian505ro » 29 Feb 2012, 17:06

intef scrie:.....cu toate ca nici de Radu Popa(cel de parcuri,lacuri si gradini sau cum s-o numi) nu am auzit,dar aud acum numai "din cele bune".
Faci o mare confuzie, este o simpla coincidenta de nume, Radu Popa de la OTV este un jurnalist de investigatie de exceptie, de origine din Giurgiu. Nu are nici o legatura cu "banditul" din primarie. Din cazurile grele in care s-a implicat sunt asasinatul care a avut loc acasa la Romanita Iovan, asasinarea basketbalistului la Giurgiu,etc. Nu ma bag in polemica de aici ( desi as putea caci sunt membru PP DD sector 1 de peste un an), am intervenit doar ca sa fac aceasta corectare.
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SALATA DE OFF-TOPIC

Mesaj de florentiniuga » 01 Mar 2012, 00:10

@ezekiel
E a doua oara cand ne faci gaozari si daca il citezi pe marinarul idiot inseamna ca probabil te identifici cu el.
Norocul nostru ca nu l-ai ales ca patron spiritual pe Sf. Gheorghe, ca o mierleam deja. :-t Hai sa ne stimam si sa ne respectam dreptul la optiune. Eu nu strig jos cineva. Prefer varianta constructiva, de sustinere a cuiva care prezinta o perspectiva optimista. Din pacate e singurul. Ceilalti propovaduiesc doar recesiunea sau in cel mai bun caz inghetarea situatiei actuale. Pai daca acum se fura pe rupte pe fata, cu cel mai nesimtit tupeu, de ce ar vrea cineva sa fie in continuare la fel?
As putea sa raspund la intrebarea de ce s-a hotarat Dan sa faca partidul cand a iesit din puscarie dar ma intreb daca vreti intr-adevar sa acceptati un raspuns sau va place varianta pe care o vehiculati. E mai senzationala, e mai otv-ista nu? ;)
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
ezekiel
Veteran
Veteran
Mesaje: 614
Membru din: 03 Aug 2011, 14:06

Re: SALATA DE OFF-TOPIC

Mesaj de ezekiel » 01 Mar 2012, 09:11

florentiniuga scrie:@ezekiel
E a doua oara cand ne faci gaozari si daca il citezi pe marinarul idiot inseamna ca probabil te identifici cu el.
Norocul nostru ca nu l-ai ales ca patron spiritual pe Sf. Gheorghe, ca o mierleam deja. :-t Hai sa ne stimam si sa ne respectam dreptul la optiune. Eu nu strig jos cineva. Prefer varianta constructiva, de sustinere a cuiva care prezinta o perspectiva optimista. Din pacate e singurul. Ceilalti propovaduiesc doar recesiunea sau in cel mai bun caz inghetarea situatiei actuale. Pai daca acum se fura pe rupte pe fata, cu cel mai nesimtit tupeu, de ce ar vrea cineva sa fie in continuare la fel?
As putea sa raspund la intrebarea de ce s-a hotarat Dan sa faca partidul cand a iesit din puscarie dar ma intreb daca vreti intr-adevar sa acceptati un raspuns sau va place varianta pe care o vehiculati. E mai senzationala, e mai otv-ista nu? ;)
Nu votez din principiu asa zisi optimisti (ca sa nu zic mincinosi cu nomsalanta) dar din moment ce pana mai deunazi prin zero-tv , defila triumfator Chioru , fiind invitat de seama , si cand aschilavicul DD scuipa pe Geoana si ii facea osanale si campanie lui Chioru , pai prost sa fii si sa crezi ca peste noapte s-a schimbat !! Conform zicalei "lupu isi schimba paru' dar naravul ba " , cam asta ar fi si cu DD. In rest cred ca da , ar fi cazul sa renunt primul !!
Numai de bine !! **== :-h

Avatar utilizator
intef
senior
senior
Mesaje: 315
Membru din: 10 Apr 2011, 15:29

Re: SALATA DE OFF-TOPIC

Mesaj de intef » 01 Mar 2012, 09:40

cristian505ro scrie:
intef scrie:.....cu toate ca nici de Radu Popa(cel de parcuri,lacuri si gradini sau cum s-o numi) nu am auzit,dar aud acum numai "din cele bune".
Faci o mare confuzie, este o simpla coincidenta de nume, Radu Popa de la OTV este un jurnalist de investigatie de exceptie, de origine din Giurgiu. Nu are nici o legatura cu "banditul" din primarie. Din cazurile grele in care s-a implicat sunt asasinatul care a avut loc acasa la Romanita Iovan, asasinarea basketbalistului la Giurgiu,etc. Nu ma bag in polemica de aici ( desi as putea caci sunt membru PP DD sector 1 de peste un an), am intervenit doar ca sa fac aceasta corectare.
D-le Cristian,nu am facut nicio confuzie,cred ca paranteza lamureste destul.Fara sa ma rastesc,voi scrie cu majuscule : CEL DE LA PARCURI,LACURI SI GRADINI SAU CUM S-O NUMI.

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”