Sufix Ultra Knot

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mirceasd
Veteran
Veteran
Mesaje: 2023
Membru din: 11 Noi 2010, 17:36
Localitate: Popesti-Leordeni

Re: Sufix Ultra Knot

Mesaj de mirceasd » 25 Ian 2012, 17:35

vioril scrie:Maxule , iar incerci sa bagi pescarii in ceata [-x ? tu ai legat din decembrie pana acum circa 50 SSC-uri , ai schimbat firele pe tamburi , ai pus porumbul la bidoane ,iar acum cauti ingrediente pt mixurile pe care le transformi in bile >:) >:) >:) ; lasa frate baietii sa faca si ei la fel sau mai bine spus ai putea sa dai niste sfaturi despre trasul firului pe tambur . =; =; =;



PS - aveti mare grija cu Maxx >:) >:) >:) >:) >:) >:) >:) >:)
Unii au dezlegat SSC -urile si au legat S4 XS KURO-urile sa vada doar cum vin noile ace pe vechile monturi ,altii asteapta sa bage marfa noua ,proaspata si matasoasa pentru tamburii lor cei incercati..... Iarna-i lunga ,viscoleste ........ eu mi-am intins in birou ceva lansete pe noul meu rodpod si am scandal cu consoarta ,astept mulinetele si vorba colegului m-as duce si pe jos sa le iau numai de-ar ajunge mai repede la mine :D
Fire incinse
Nu sunt un pescar grozav dar ma simt grozav pe balta.

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Sufix Ultra Knot

Mesaj de Laurentiu » 25 Ian 2012, 19:54

Hehehe..cine vine la mine zice ca-s nebun. Am camera speciala de pescuit unde intind lansetele cu mulinetele, rod-pod si senzori, cu o cadita unde incerc monturi, momeli, nada si mai ales naluci de rapitori, silicoane, table, maimute, etc...

Avatar utilizator
bebe2011
Veteran
Veteran
Mesaje: 759
Membru din: 10 Mar 2011, 11:09

Re: Sufix Ultra Knot

Mesaj de bebe2011 » 30 Ian 2012, 21:24

Stai linistit Laurentiu ca sunt multi ca tine!Si unii chiar mai rau(recunosc) :))

Avatar utilizator
Neamtul
Veteran
Veteran
Mesaje: 1384
Membru din: 02 Mar 2009, 00:55

Re: Sufix Ultra Knot

Mesaj de Neamtul » 30 Ian 2012, 21:36

Eu am de gand sa cumpar un dulap mare, dublu pe care sa-l modific in care sa-mi bag tot echipamentul. S-a strans cam mult in ultimii ani. :D

Avatar utilizator
bebe2011
Veteran
Veteran
Mesaje: 759
Membru din: 10 Mar 2011, 11:09

Re: Sufix Ultra Knot

Mesaj de bebe2011 » 30 Ian 2012, 22:04

Adevarat,echipament s-a tot strans!Pestele s-a mai rarit :))

Avatar utilizator
marian_popescu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1064
Membru din: 13 Aug 2008, 11:18
Localitate: Prahova

Re: Sufix Ultra Knot

Mesaj de marian_popescu » 31 Ian 2012, 22:46

ultraknot de 0,25, 0,28 si 0,3 se gasesc in ploiesti. 0,25 la role de 250 de metri, restul la bobina mare
Fishing is life. The rest...just details

Avatar utilizator
bebe2011
Veteran
Veteran
Mesaje: 759
Membru din: 10 Mar 2011, 11:09

Re: Sufix Ultra Knot

Mesaj de bebe2011 » 31 Ian 2012, 23:36

Salut,locatia exacta se poate?

Avatar utilizator
elvis_armeanca
senior
senior
Mesaje: 175
Membru din: 27 Iun 2011, 21:26
Localitate: ovidiu

Re: Sufix Ultra Knot

Mesaj de elvis_armeanca » 01 Feb 2012, 08:05

U @-) n site sau nr de telefon pt cei de departe te rog!?
daca ai nevoie de mine ,te sun eu..!

Avatar utilizator
darius123
senior
senior
Mesaje: 178
Membru din: 21 Iun 2009, 23:02

Re: Sufix Ultra Knot

Mesaj de darius123 » 01 Feb 2012, 17:37

A dat boata in toti cu acest fir.Acum 2 ani, nu prea il cumpara nimeni.Acum, trebuie sa dau comanda la magazin, sa primesc firul prin februarie-martie.Sper sa nu se intample ceva cu acest fir, ca tot ce este bun, nu tine prea mult bucuria.Si eu folosesc numai firul la rola de 250 m, dar am auzit ca cel la rola mare, nu ar fi aceiasi calitate, desi nu prea imi vine sa cred.

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Sufix Ultra Knot

Mesaj de Laurentiu » 01 Feb 2012, 21:49

Mie, in clipa cand obs ca exista o reclama agresiva sau laude peste laude la un anume produs, deja imi provoaca repulsie si nu il mai cumpar nici sa fie singur pe piata. Mai ales ca am cumparat produse laudate, fiind luat de val si am ramas dezamagit. Sunt pe lista mea niste produse umflate artifical si cu care nu as pescui cu ele nici gratis.

Avatar utilizator
Alexandru Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 1520
Membru din: 16 Ian 2010, 14:33
Localitate: Mogosoaia

Re: Sufix Ultra Knot

Mesaj de Alexandru Mihai » 02 Feb 2012, 21:59

Laurentiu scrie:Mie, in clipa cand obs ca exista o reclama agresiva sau laude peste laude la un anume produs, deja imi provoaca repulsie si nu il mai cumpar nici sa fie singur pe piata. Mai ales ca am cumparat produse laudate, fiind luat de val si am ramas dezamagit. Sunt pe lista mea niste produse umflate artifical si cu care nu as pescui cu ele nici gratis.
Laurentiu, am pescuit/pescuiesc/ si voi pescui in continuare cu acest fir, este un fir bun, nu castig nimic daca promovez acest fir.

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Sufix Ultra Knot

Mesaj de Laurentiu » 02 Feb 2012, 22:52

Nu era vorba de tine ca-l promovezi sau nu. Vorbeam la modul general despre produsele ultra promovate si laudate. Printre care si acest sufix; nu am zis ca nu e bun dar deja la atata reclama prefer alta marca.

Avatar utilizator
mirceasd
Veteran
Veteran
Mesaje: 2023
Membru din: 11 Noi 2010, 17:36
Localitate: Popesti-Leordeni

Re: Sufix Ultra Knot

Mesaj de mirceasd » 03 Feb 2012, 12:39

Mie imi place firul ,la banii astia nu cred ca exista ceva similar pe piata daca ne referim la calitate. Pai in comparatie cu Ultima ,cel din categoria low price nici nu se compara ,sigur ca nu este ca cel de la Kryston sau cel de la Shimano dar si banutii sunt altii.
Fire intinse pe cod galben =P~
Nu sunt un pescar grozav dar ma simt grozav pe balta.

Avatar utilizator
bebe2011
Veteran
Veteran
Mesaje: 759
Membru din: 10 Mar 2011, 11:09

Re: Sufix Ultra Knot

Mesaj de bebe2011 » 03 Feb 2012, 14:26

Cu Ultima mi-am luat-o in barba si eu,e departe de reclama care i se face si costa destule parale.Am pescuit multi ani cu Shimano Tehnium dar pretul a devenit de-a-dreptul nesimtit asa ca m-am orientat catre G-Line si ulterior catre Suffix-ul asta mult discutat asa ca vreau sa va spun ca sunt mai mult decat multumit si nu vad motivul pentru care l-as schimba(poate doar daca s-ar face Shimano 50 ron rola de 1300mt) :))Discutiile astea sunt benefice oricum,pentru ca si eu l-am cumparat dupa niste polemici cu un tip de pe acest forum,eu sustinand ca G-Line-ul e mai bun si m-am inselat.

Avatar utilizator
marian_popescu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1064
Membru din: 13 Aug 2008, 11:18
Localitate: Prahova

Re: Sufix Ultra Knot

Mesaj de marian_popescu » 11 Feb 2012, 23:55

se pare ca eu (si sunt convins ca nu numai eu) am confundat firul ultraknot opaque yelloow cu ultraknot fluo. cel pe care l-am tot laudat pana acum este opaque yellow. am vazut de curand si varianta fluo si ...alta mancare de peste.
mai translucid, si mai rigid decat yellow. eu caut yellow in continuare, pe care nu l-am vazut decat pe role de 250 de metri. suficient pentru lanseu. pentru plantat am altceva
Fishing is life. The rest...just details

Scrie răspuns

Înapoi la “Fire si carlige”