Hazlii si nu numai !

sa mai radem un pic

Moderatori: Qnyx, pharaoh

Reguli forum
Anumite materiale pot contine cuvinte si manifestari licentioase. Daca nu sunteti de acord cu aceste conditii, va rugam sa nu accesati aceasta rubrica si ne cerem scuze pentru eventualele inconveniente. Echipa InfoPescar.tv.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Hazlii si nu numai !

Mesaj de timer » 27 Ian 2010, 10:35

Hazlie ,da' nu prea...Cica anu trecut ,trenurile noastre de calatori au intarziat intr-un an...patru ani si noo luni ... Ca focu' lu' ardei...Buhuhuuuuu,Muma Padurii...! :D

Avatar utilizator
old_radu
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 09 Feb 2008, 21:45
Localitate: Baia Mare

Re: Hazlii si nu numai !

Mesaj de old_radu » 01 Feb 2010, 22:10

Se cere avizul microbiste(i)lor !
...a fost sau nu ...Gooolllll... :?: :!:

GO FOR SPINNING ! ! !


gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Hazlii si nu numai !

Mesaj de gor965 » 06 Feb 2010, 23:04

Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
old_radu
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 09 Feb 2008, 21:45
Localitate: Baia Mare

Re: Hazlii si nu numai !

Mesaj de old_radu » 09 Feb 2010, 22:13

Merita vizionat , dar neaparat cu sonor !

http://www.220.ro/EAEnEWO2Nu/De-Nota-10
GO FOR SPINNING ! ! !

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Hazlii si nu numai !

Mesaj de timer » 16 Feb 2010, 10:53

Femeile sunt niste fapturi dragute, care nu se supara aproape niciodata. Si, atunci cand se supara, o fac atat de delicat, incat, practic, nici n-ai cum sa-ti dai seama. Dovada stau si replicile de mai jos, cu care orice barbat care nu e gay se intalneste zilnic, si din care doar niste paranoici ar putea deduce ca nevestele lor au capsa pusa, cand, in mod absolut evident, ele "n-au nimic". 1. "Macar pune-o-n chiuveta, daca n-o speli" E intr-o dispozitie mai mult decat neprietenoasa, lucru pe care poti sa-l deduci cu oarecare usurinta si din faptul ca nici n-ai terminat de mancat. Are ca variante si alte replici la fel de dragute, cum ar fi: "Macar pune-le in cosul de rufe, daca tot le spala proasta", "Macar descalta-te, daca tot sterge servitoarea dupa tine", desi stim cu totii ca asta n-ar imbunatati cu nimic situatia. 2. "Ce sunt sosetele alea de langa scaun?" Desi abil formulata, aceasta intrebare nu are decat un singur raspuns logic, o data ce sosetele de langa scaun sunt, de regula, chiar sosete, si mult mai rar pantofi, schiuri sau patine cu rotile. O intrebare cu ceva mai multa logica ar fi: "Cine sunt sosetele alea de langa scaun?". 3. "O colega de-a mea a mers cu prietenul ei la teatru" Bineinte les ca aceasta prietena ori nu exista, ori ca, de fapt, a stat acasa si si-a facut de lucru prin bucatarie, in timp ce prietenul ei (daca, totusi, acesta exista) s-a uitat la meci. Si chiar daca, prin absurd, lucrurile au stat intocmai, tot nu reusesti sa intelegi de ce te-ar interesa, asa ca, logic, intrebi: "Si?". Raspuns: "Si nimic". 4. "Asta nu puteai s-o pui acolo?" Sa spunem ca stii ce reprezina "asta", desi, de cele mai multe ori, e greu sa ghicesti, o data ce tu esti in baie, iar ea in sufragerie. Deci, stii ce e "asta", dar nu stii unde e "acolo". Intreb i: "Unde?". Raspun s:"Nu mai conteaza". 5. "In seara asta iar te duci la bere?" N-ai mai fost de o saptamana si nici nu intentionai sa te duci astazi. Cand, insa, ea stie mult mai bine decat tine ce-ai de gand, nu mai ai nici o sansa. Raspunzi, timid: "Nu". Te crede imediat: "E, nu!" 6. "N-am nimic" De regula, femeile n-au nimic atunci cand nu scot o vorba trei ore (stiut fiind faptul ca femeile nu prea obisnuiesc sa vorbeasca) sau trantesc diverse lucruri prin casa (curatenia pe care, chipurile, o fac nefiind decat un pretext ca sa poata manipula lucruri si, altfel, sa le poata tranti fara ca tu sa-ti dai seama ca e plina de draci).

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Hazlii si nu numai !

Mesaj de timer » 23 Feb 2010, 19:58

Cica,sa nu ..te joci cu focu'...
http://www.liveleak.com/view?i=2f3_1183356831

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Hazlii si nu numai !

Mesaj de Amstel » 26 Feb 2010, 21:08

fragment de pe un site de pescuit, autor Ionut Cat

"TAXE SI REGULAMENT M.V.2 ANUL 2010
24.02.10

In sfarsit balta la care am visat o viata intreaga, imi propun sa am cel putin 30iesiri pe an la aceasta balta.
Deci daca am inteles bine la aceasta balta trebuie sa vi in felul urmator:
1. Urmezi sfaturile unei reviste in domeniu si cumperi salteaua de primire, spray dezinfectant, aparat de vibromasaj, aparat de scarpinat si de gadilat pestele prins pentru a-l face fericit.
2. Insotitorul: (fara femei/amanta ca sunt imprevizibile si pot incepe o discutie despre familie); iti cauti un
prieten care sa fie mut sa nu faca galagie si eventual sa fie si orb sa nu-l apuce o idee sa puna mana pe vreo lanseta, guta, ac, bambina, momeala, etc. rolul lui va fi sa-ti tina singura bere la care ai voie intr-o mana si minciocu in cealalta cu care sa prinda fluturi.
3 te trezesti devreme sa ajungi pe balta la 5 si pana la 6 ti se va indica locul de pescuit unde ti se va monta
microfon, camera video, camera foto multishot cu cel putin 10 instantanee pe sec ca nu cumva sa fi mai rapid decat ochiul. Tot pana la 6 ti se va face inventarul sculelor, si al obiectelor din masina apoi ti se va face instructajul publicat in "monitorul oficial" mai sus.
La ora 6 paznicul va da startul partidei si isi va alege un loc la mare inaltime de unde sa te urmareasca in fiecare secunda prin binoclu , luneta , telescop de mare precizie, etc
4 daca esti cu dare de mana poti mitui paznicul iar el iti va da beep pe tel la cea mai fina trasatura, pt ca sigur
nu-i va scapa
5 daca doamne fereste prinzi un peste inventarul de dimineata va fi refacut inainte si dupa scoaterea pestelui pe salteau de primire, vei avea aceasi sensatie ca a bisnitarilor in prezenta politiei.
6 La ora 6 seara vei pleca cu o satisfactie sufleteasca de relaxare si multumire si cu o dorinta de nestavilit de a
reveni."

Avatar utilizator
old_radu
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 09 Feb 2008, 21:45
Localitate: Baia Mare

Re: Hazlii si nu numai !

Mesaj de old_radu » 03 Mar 2010, 22:41

GO FOR SPINNING ! ! !

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Hazlii si nu numai !

Mesaj de timer » 15 Mar 2010, 18:48

Vei fi supus unui mic test. Exista o singura intrebare, dar ea este foarte-foarte importanta!! Nu raspunde in graba sau la nimereala!Gandeste-t e inainte de a raspunde. Raspunde cinstit si iti vei testa simtul moral. Te afli in Oltenia.... ..in Dolj mai exact. Esti in mijlocul unu haos total, o inundatie ... nemasurate cantitati de apa. Esti fotoreporter pentru OTV. ..si te afli in mijlocul acestui dezastru fantastic. Situat ia este la limita disperarii. Incer ci sa surprinzi cliseele cele mai impresionante. In jurul tau, casele sunt luate de ape, oamenii sunt luati de valuri. Natura mugeste aratandu-si nemasurata putere violenta... si pustieste totul in urma sa. De-odata vezi un barbat la volanul unui Logan... ce lupta disperat, sa nu fie luat de ape si noroaie. Te apropii... iti face o impresie puternica!... si, brusc, il recunosti, este Traian Basescu!!! Acuma realizezi ca furia apelor il va inghiti in orice clipa... pentru totdeauna. Ai doua posibiltati: Sa il salvezi, ori sa "prinzi" instantaneul vietii tale!!!! Sa ii salvezi lui viata, ori sa faci o poza, ce te va muta la Pro-TV!!!! O poza ce arata moartea unuia dintre cei mai importanti oameni din tara. Intrebare a e ( si raspunde sincer): "FACI poza color sau alb-negru???

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Hazlii si nu numai !

Mesaj de timer » 17 Mar 2010, 21:21


Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: Hazlii si nu numai !

Mesaj de tavimai » 18 Mar 2010, 14:09

timer scrie:Vei fi supus unui mic test. Exista o singura intrebare, dar ea este foarte-foarte importanta!! Nu raspunde in graba sau la nimereala!Gandeste-t e inainte de a raspunde. Raspunde cinstit si iti vei testa simtul moral. Te afli in Oltenia.... ..in Dolj mai exact. Esti in mijlocul unu haos total, o inundatie ... nemasurate cantitati de apa. Esti fotoreporter pentru OTV. ..si te afli in mijlocul acestui dezastru fantastic. Situat ia este la limita disperarii. Incer ci sa surprinzi cliseele cele mai impresionante. In jurul tau, casele sunt luate de ape, oamenii sunt luati de valuri. Natura mugeste aratandu-si nemasurata putere violenta... si pustieste totul in urma sa. De-odata vezi un barbat la volanul unui Logan... ce lupta disperat, sa nu fie luat de ape si noroaie. Te apropii... iti face o impresie puternica!... si, brusc, il recunosti, este Traian Basescu!!! Acuma realizezi ca furia apelor il va inghiti in orice clipa... pentru totdeauna. Ai doua posibiltati: Sa il salvezi, ori sa "prinzi" instantaneul vietii tale!!!! Sa ii salvezi lui viata, ori sa faci o poza, ce te va muta la Pro-TV!!!! O poza ce arata moartea unuia dintre cei mai importanti oameni din tara. Intrebare a e ( si raspunde sincer): "FACI poza color sau alb-negru???
=)) Accepti cei 50 de lei pe care ti-i da, faci poza si-i mai dai un vot ! =)) =)) =))

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Hazlii si nu numai !

Mesaj de timer » 22 Mar 2010, 13:42

"Nea Marin si zioa fomeii (fragment) Cadea 8 martie intr-o dumineca. Sambata seara n-am de lucru si zic: - Auz, Veto, fata tatii, stii ce ma gandii io? - Ce te gandisi? zice Veta. - Iote maine, tot ie ziua ta, asa ca intru io de sirvici in locu tau si fac prin casa toate ielea de le faci tu. Tu stai si te odinesti! - Lasa, Marine, ca le-ncurci, zice Veta, ce te pricepi tu la treburi muieresti! - Iote, ma la ea, zic, mare branza, si pi-urma ce traba mare ai tu maine, ca ie duminica. Zi tu mie ce ie de facut si lasa-l pe mandea, daca nu t-o placea, sa nu-mi zici mie Marin! - Bine, zice Veta, iote, te scoli si tu de dimineata, dai de mancare la oratanii, la gaini, la gaste... Scoli copiii, il imbraci pe Marinel al mic, le dai de mancare si pe urma te pui pe gatit si coci o tara de paine, ca aia de ieri sa farsi. Da? vei ce faci de mancare, sa ajunga si seara. Incolo nu prea sunt multe de facut: maturi batatura, bat presurile din odaia a buna, stergi geamlacu di la prispa si, daca te pricepi, mai ie o tara de impletit la ilicu lui Marinel. Sara pui masa, il scalz pe Marinel, culci copiii si speli vasale. - Si tu ce faci? zic io. - Iote, o sa fac si io ce faci tu duminica. Ma duc pi la cooparativa, beau o tuica cu unu, cu altu, viu acasa, mananc si ma culc. Da?, cum eu nu beau tuica, o sa stau p-acasa, sa te-ajut sa te descurci. - Ba, sa-t vez de treaba ta, ca ma descurc io si singur. Ma, frate-miu, ma apucasa asa un ambat, stii ma apucasa asa un ambat... Ma sculai io cu noaptea in cap, ca ma cam perpelii, nu prea dormii, stii? si m-apucai de treaba. Ma, nepoate, cu oratanile ma descurcai cum ma descurcai, cand fu sa scol copii, fu mai greu. Daca vazui si vazui, cand zbierai odata "desteptarea" sarira tot in tavan. Al mic se sperie rau de tot, incepu sa chiraie de latrau cainii pe vale, auz? Veta zace: - Ce ai, ma, Marine, pa asa sa scoala copiii? - Da? cum? zac io. - I-ai si tu cu usurelu, ii mangai, ii pupi, sa-i scot usurel din somn, din vise. - Ce sa-i pup, nu vezi ca ala micu ie ud fleasca, facu az-noapte pe iel. - Pai, schimba-l! zace Veta. - L-as schimba io, da? cine mi-l ia? Nu vezi ca parca ie ciutura sparta? - Schimba-l de scutece, Marine, nu de tot, zace Veta razand. - Nu pot, zac, ca ma spalai pe maini sa framant painea, stii? ... sa framant painea! Ma apucai io de paine, pusai faina, pusai apa, framantai ce framantai, da? cam facea colareti, facea niste plotoage de faina mari cat nucile, auz? Ma muncii io di le sparsai si, cand sa zic ca sunt gata, nu stiu cum facui si-mi cazu tigara din gura in aluatu din capistere. Ma, frate-miu, o cautai di ma trecura naduselile, daca vazui ca n-o gasesc zac: "Ma, cine-o manca-o, norocu lui." Da? nu mai putui sa scot mainile din aloat. Detei sa plec, capisterea dupe mine. Abea ma dezlipi Veta, ca-mi zisa ia: - Ma, cand framant paine, presara-t faina pe maini, c-altfel te lipesti. Ma gandii io... maa, ce sa gatesc, ma, ce sa gatesc? Ia sa tai io o gaina, ca m-oi pricepe io ce sa fac din ia.
Iesii din batatura, aruncai cateva boabe si vad o gaina asa mai grasa, una porumbaca, infoiata asa si cam increzuta, cam inganfata, samana cu soacra-mea, stii? Sa uita la mine asa, cam de sus. E zac, ce fac io cu tine acus, sa vezi ce fac io cu tine! Si, cand imi veni bine, i-aruncai ilicu in cap, o prinsai, o oparii s-o jupuii, ca cum fu apa schiarta, ce mai, o jupuii cu chiele cu tot. Da? de mancat n-avusaram parte s-o mancam, frate-miu. Cand veni Veta si vazu ale pene porumbace, zice: - Aba Marine, ce gaina taias tu? - Una porumbaca, zac. - Porumbaca, porumbaca, da? pe care? - Pa?, io de unde sa stiu, ce, le cunosc dupa nume? - Unde ie capu? ? - Iote colo! Ma, frate-miu, incepu Veta sa se vaiete, s-o jeleasca de parca i-o taiasem pe ma-sa, auz? - Marineeee, Marine, taiasi clota de mai avea vro saptamana si scotea pui. Acusica cine-mi mai cloceste ouale, Marineeee? Marineee cine le mai cloceste? - Iote, o chemam pe-a batrana, pe muma-ta, ca tot n-are treaba si cam samana iele intre iele. Ma, sa facu Veta foc. Intre timp sa arsa si painea in tast, asa ca la pranz mancaram niste mamaliga rece c-o tarasica de lapte afumat. Nici peste zi nu prea avusai spor. Ba un soi de spor tot avusai, ca sparsai fro doua oichiuri la geamlacu di la prispa. Sara nici mamaliga nu mai fu, asa ca mancaram ceapa cu branza. Mancam si plangeam, stii? Pe al mic il scapai in scaldatoare, bagai mana due iel sa-l scot, ma musca de mana, auz? Pui de juvete, ii placu in apa, sa balacea de ma facu leoarca, ma stropi tot, ce mai! Dupe ce culcai copiii, cum stau io-n pat in capu oaselor, ascultam greierii si beam o tagare, zace Veta: - Hai, Marine, lasa, nu fii suparat, io iti multumesc pentru gandul al bun. N-are nimic daca le-ncurcasi, de un-sa te pricepi tu la treburi muieresti? Ma, nepoate, ma, cand o auzii asa, mi sa intrista inima. Ma, manca-i-as sufletu iei, ca bun suflet are Veta asta, buna nevasta ie, cum stie ia cu o vorba sa-t ia supararea, c-o vorba, auz? - Hai, zice, acuma culca-te, ca-i aproape ngiezu noptai. - Nt, zac io, nu ma culc. - Pa?, ce astepti? zice ia - Iote, zac, mai asteptam o tara sa treaca zaua ta, te scoli tu, fata tatii, sa faci ceva de mancare, ca-mi ghioraie matele cum ghioraie tranzistoru lu popa Varlan dupe ce l-a reparat Suca. Iote asa imi chioaie."

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Hazlii si nu numai !

Mesaj de timer » 24 Mar 2010, 21:41


Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: Hazlii si nu numai !

Mesaj de Qnyx » 03 Mai 2010, 14:04

pors.jpg
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Scrie răspuns

Înapoi la “Glume”