UNA PE ZI

sa mai radem un pic

Moderatori: Qnyx, pharaoh

Reguli forum
Anumite materiale pot contine cuvinte si manifestari licentioase. Daca nu sunteti de acord cu aceste conditii, va rugam sa nu accesati aceasta rubrica si ne cerem scuze pentru eventualele inconveniente. Echipa InfoPescar.tv.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: UNA PE ZI

Mesaj de sorin1362 » 03 Mar 2013, 02:33

florentiniuga scrie:Ma mir ca Sorin e atat de rabdator. De obicei isi tine topicul curat de aiureli. Cate o postare la obiect mai merge dar deja... :-?
:)) Da ... Pai stau si eu ca si crocodilul cand ii curata pasarea pluvian resturile dintre colti.
Acuma, jupanul Vornic m-a facut curios sa aflu ce vine din Lisabona cu trenul. :-/ Sa fie tocmai Benfica ? :-?
Oricum o sa-l contrazicem in curand pe regretatul Lavoisier (care era chimist, nu pescar) si ii vom dovedi ca de pe forum ... se poate "pierde" una, alta ... fara sa se transforme. ;)
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
Vornicu
membru activ
membru activ
Mesaje: 73
Membru din: 31 Ian 2013, 18:17

Re: UNA PE ZI

Mesaj de Vornicu » 03 Mar 2013, 13:10

Asa este, dle Sorin , asta e tactica Vornicului de informare si/sau comunicare :) . Aici ,ca o pasare pluvian in gura crocodilului- risc maxim; pe topicurile de muzica noua sau veche ,ca un pestisor remora - "enjoy the ride" pe inotatoarea rechinului -vorba cantecului; pe topicurile dlui Florentin Iuga ,ca o egreta - lin si aterizand diafan pe carca unui bivol ,ehee heee' . Si tot asa intr-un perpetuu comensalism cameleonic . Natura e minunata ,dragii mei nebuni de legat ,ascultati la Vornicu ce va spune . ---<><

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: UNA PE ZI

Mesaj de sorin1362 » 04 Mar 2013, 06:18

OK Vornice, era vorba de cotzofana nu de egreta ... da' cum a spus si Florentin, lasa topicul asta. Nu prea am timp acuma de fabule si ghicitori ... in perioada asta sunt ocupat cu alte probleme.
Iti dau insa un sfat : fa-ti un topic al tau unde sa scrii intamplari numai de tine stiute, ori basme, ori snoave, ori te miri ce intrebari incuietoare demne de un adevarat Sphinx. Si iti promit ca vom sosi si noi cat ai clipi, ca sa radem bine, sa te tragem de zulufi ... ori, pur si simplu, sa te tragem.
Daca nu te descurci, te ajutam noi, doar sa-ti alegi un titlu, cum ar fi : "Nu va lasa Vornicu", "Io mi-s mare dregator", "Mai nebunilor", etc., s.a.m.d. ;)
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: UNA PE ZI

Mesaj de sorin1362 » 12 Mar 2013, 01:53

Mda, dupa ce am aflat ca si George Toparceanu a fost la randu-i un tampit, confundand cotofana cu egreta intr-una din fabulele sale, trecand peste faptul ca si un gainatz ar putea ateriza lin pe spinarea unui bivol, generand astfel o alta confuzie ... si nu in cele din urma, multumiti fiind ca nasul fin, asemeni unuia de limier, nu ne-a inselat nici de data asta, ... afland, deci, cine se ascunde sub mantia dregatorului, sa trecem ... defapt sa trecem peste... :D
Fratilor, incepe sa se acutizeze criza ... In curand marii patroni sau, mai bine zis, finantatorii fermelor piscicole isi vor reduce considerabil suprafata luciului de apa. Asta deoarece guvernul va aplica un impozit proportional cu suprafata de baltoaca. Ai atata suprafata, deci ai atatia crapceni, deci ai atatia pescari, deci e posibil sa incasezi suma de ..., deci... parca prea multi de "deci".
La randul sau, pescarul aruncat in strafundurile somajului dintr-o functie bugetara, nu isi va mai permite sa mearga pana la nustiuce balta cu plata.
Astfel vor lua nastere baltile de cada. Adica unii cetateni mai instariti isi vor amenaja baile (cu sunete naturale - fosnet de frunze si oracait de broaste) si vor popula cazile cu diverse specii de pesti. Vecinii, cu stare mai precara, dar impatimiti pana in maduva oaselor, vor avea parte de adevarate partide de pescuit ... de povestit nepotilor.
Fişiere ataşate
in vana.jpg
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: UNA PE ZI

Mesaj de sorin1362 » 12 Mar 2013, 05:02

Dupa ce am avut parte de gripa aviara, pesta porcina, boala vacilor nebune, carne de cai si magari (bine ca au scapat catarii), iaca ne-am intors la vaci banuindu-le de aflatoxina ... ma, da' mari boi suntem ... Oare de ce o mushcam noi din prima, asa, pe nerumegate ? Se pare ca toate cancerele, ciumele si leprele (mai ales) din lume isi au originea in tara noastra. Cel putin asa se zice ... N-as putea nega, la figurat vorbind.
La drept vorbind, toti europenii vin la noi sa deguste din produsele noastre naturale, neadapate cu E-uri si tot felul de chimicale. Apoi pleaca scobindu-se intre dinti si ragaind acuzatii cum ca defapt noi ...
Ar mai ramane sa ne acuze olandezii ca noi i-am invatat sa traga pe nas si sa fumeze tot felul de ierburi. :))
Fişiere ataşate
laptele si cornul.jpg
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
Vornicu
membru activ
membru activ
Mesaje: 73
Membru din: 31 Ian 2013, 18:17

Re: UNA PE ZI

Mesaj de Vornicu » 11 Apr 2013, 05:28

Pipa nu se tine, oare, invers , dle Sorin ? :) Zice si Vornicu , ca am vazut desenul ,nu de alta... ---<><
Ori nu v-ati suparat ?

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: UNA PE ZI

Mesaj de gogu steriade » 11 Apr 2013, 14:38

[quote="Vornicu"]Pipa nu se tine, oare, invers /quote]
Pai ca cum invers mancatiash ? :-? ce vere pipa are filtru ?! :-??
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: UNA PE ZI

Mesaj de sorin1362 » 15 Apr 2013, 01:08

Vornicu scrie:Pipa nu se tine, oare, invers , ... ?
Se poate tine si invers ... insa nu oricine o poate face. Trebuie sa fii nascut pentru asa ceva. :))
Fişiere ataşate
Rembrandt-vornic cu pipa in fund.jpg
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: UNA PE ZI

Mesaj de cosmin mihut » 04 Mai 2013, 17:29

Sa se serveasca altii tataie ,l'as sa se serveasca luaia-ar circu de solei...........
MERCEDES S

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: UNA PE ZI

Mesaj de sorin1362 » 06 Mai 2013, 13:24

Un boiles de Paste ...
Fişiere ataşate
un boiles de Paste.jpg
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: UNA PE ZI

Mesaj de timer » 06 Mai 2013, 16:32

sorin1362 scrie:Un boiles de Paste ...
Precis trage ..ca are si glucoza..Io cre ca pun da prepelita , ca-s mai mici... :)

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: UNA PE ZI

Mesaj de sorin1362 » 10 Mai 2013, 00:23

Se pare ca unui personaj ce bantuie in deriva pe forum nu-i place in ce pozitie sta pipa. Ei bine, maestre, ... asta e la latitudinea condeierului. Iar autorul isi rezerva dreptul de a-ti baga pipa ori invers, ori pe invers, pana te vei satura.
Pentru inceput ti-o vom servi cu protectie, asa... ca sa nu ne molipsim de aiureli.
Fişiere ataşate
pipa pacii=pe invers.jpg
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: UNA PE ZI

Mesaj de sorin1362 » 10 Mai 2013, 02:23

Se pare ca din oarece motive necunoscute mi-a disparut o postare. Ma vad nevoit sa o repun pe pozitie, cu specificatia ca dateaza de prin martie. Asta ca sa se inteleaga problema ...
de sorin1362 » 14Mar2013 04:34
Mai fratilor, nici n-am apucat sa curatam plita dupa ce-a dat laptele de vaca pe dinafara, ca iata mai aparu una ... parca am fi la "Una pe zi" ... Aparu la orizont curcanul ... si nu e Penesh, e altul ... noname.
Cica piept de curcan plin de antibiotice. Pai da, ca sa vada toata lumea ca noi preferam sa ne ramana spitalele fara antibiotice, dar avem grija de toata Europa. Vrem o Europa sanatoasa, fizic vorbind ... ca la tartacutza nu avem cum sa-i vindecam.
Poate nu toata lumea stie ca puii de curcan alb se aduc din Ungaria. Tot de acolo se aduce si furajul/leacurile. Ca de nu-i hranesti/doftoriceshti conform instructiunilor, apai nu se fac, raman mici ca potarnichile ori dau in primire. Apai despre ce mama dreq vorbim ?
Oare cand vom sti si noi ce substante contin alimentele importate, pe care le cumparam si le consumam zi de zi ...?
P.S. Atentie la tastatura, mouse, ... si la shlitz bitte. ;)
Fişiere ataşate
apotheke.jpg
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: UNA PE ZI

Mesaj de sorin1362 » 16 Mai 2013, 11:27

Dupa cum am mai spus, Radu Banciu ma face sa simt ca orice zi, oricat de groaznica ar fi, are un final fericit. Adica ma inveseleste, cu toate ca "lumea lui", care e defapt si a noastra, e plina de rahat, iar noi suntem pana in gat, ... si zmeul zmeilor venea cu palosul si ne reteza capetele.
Fişiere ataşate
Radu.jpg
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: UNA PE ZI

Mesaj de vali003 » 16 Mai 2013, 13:51

sorin1362 scrie:Dupa cum am mai spus, Radu Banciu ma face sa simt ca orice zi, oricat de groaznica ar fi, are un final fericit. Adica ma inveseleste, cu toate ca "lumea lui", care e defapt si a noastra, e plina de rahat, iar noi suntem pana in gat, ... si zmeul zmeilor venea cu palosul si ne reteza capetele.
Chiar daca nu stau in Ronania ,nu scap nici o emisiune a lui Banciu ,super emisiune .

Scrie răspuns

Înapoi la “Glume”