Baraj Mihailesti-Cornetu 2013

Moderatori: Sebastian, pharaoh

Avatar utilizator
Catalin Stoica
junior
junior
Mesaje: 4
Membru din: 05 Iul 2008, 21:07

Re: Baraj Mihailesti-Cornetu 2013

Mesaj de Catalin Stoica » 21 Mar 2013, 10:25

Cat e taxa pe zi? Cu cate undite se poate da? Daca se pescuieste cu un singur bat e vreo reducere? Care este delimitarea zonei de pescuit cu taxa?

Mersi!

Avatar utilizator
adibadea
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 11 Aug 2008, 17:46

Re: Baraj Mihailesti-Cornetu 2013

Mesaj de adibadea » 25 Mar 2013, 11:38

Buna intrebare ; Care este delimitarea zonei de pescuit cu taxa?
Mai bine ar fi fost ; cat luciu de apa este concesionat ?

Avatar utilizator
zigi2611
senior
senior
Mesaje: 285
Membru din: 20 Feb 2013, 06:36

Re: Baraj Mihailesti-Cornetu 2013

Mesaj de zigi2611 » 14 Apr 2013, 17:53

a fost cineva anul acesta ? impresii?

Avatar utilizator
Issey
utilizator
utilizator
Mesaje: 43
Membru din: 17 Mai 2010, 15:44

Re: Baraj Mihailesti-Cornetu 2013

Mesaj de Issey » 29 Mai 2013, 23:23

salutare! nu am fost niciodata sa pescuiesc pe acest lac insa ori de cate ori am trecut prin zona nu am putut sa nu observ plasele intinse. tot referitor la mihailesti din pacate sunt aproape proverbiali celebrii "electricieni" care din ce se aude in ultima perioada se pare ca daca nu au fost in totalitate starpiti in scurt timp vor fi :D Pentru ca se tot vorbeste despre acest lac sunt decis sa fac cateva incercari insa am rugamintea la cei ce cunosc locurile de crap in zona sa imi explice cum pot ajnge la acestea intrucat peste tot se vorbeste de "la ciobani" sau la "la posta" etc etc etc insa pentru cine nu a frecventat locul astfel de indicatii nu inseamna nimic. as fi recunoscator celor ce imi pot spune cum pot ajunge in cateva locuri bune pentru o partida la crap. daca este posibil ii rog tot pe cei ce cunosc situatia de anul asta sa imi spuna daca au auzit recent ca pe balta sa existe furturi sau talharii asa cum am auzit ca se mai intampla in trecut. vreau sa stiu daca pot merge in siguranta doar cu sotia sau daca este necesar sa mergem 4-5 persoane. astept raspunsul vostru. fire'ntinse!

Avatar utilizator
evergreen
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 11 Sep 2012, 09:08
Localitate: Bucuresti

Re: Baraj Mihailesti-Cornetu 2013

Mesaj de evergreen » 04 Aug 2013, 02:28

Issey scrie:salutare! nu am fost niciodata sa pescuiesc pe acest lac insa ori de cate ori am trecut prin zona nu am putut sa nu observ plasele intinse. tot referitor la mihailesti din pacate sunt aproape proverbiali celebrii "electricieni" care din ce se aude in ultima perioada se pare ca daca nu au fost in totalitate starpiti in scurt timp vor fi :D Pentru ca se tot vorbeste despre acest lac sunt decis sa fac cateva incercari insa am rugamintea la cei ce cunosc locurile de crap in zona sa imi explice cum pot ajnge la acestea intrucat peste tot se vorbeste de "la ciobani" sau la "la posta" etc etc etc insa pentru cine nu a frecventat locul astfel de indicatii nu inseamna nimic. as fi recunoscator celor ce imi pot spune cum pot ajunge in cateva locuri bune pentru o partida la crap. daca este posibil ii rog tot pe cei ce cunosc situatia de anul asta sa imi spuna daca au auzit recent ca pe balta sa existe furturi sau talharii asa cum am auzit ca se mai intampla in trecut. vreau sa stiu daca pot merge in siguranta doar cu sotia sau daca este necesar sa mergem 4-5 persoane. astept raspunsul vostru. fire'ntinse!
Sfatul meu este ca paza buna trece primejdia rea, mai bine sa te pregatesti pentru mai rau si sa fie mai bine decat invers! Pe langa raspunsurile sau ideile pe care le afli, cel mai bine este sa te asiguri ca reduci pe cat posibil majoritatea riscurilor care pot sa apara!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Avatar utilizator
bebesal
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 14 Mar 2012, 11:42

Re: Baraj Mihailesti-Cornetu 2013

Mesaj de bebesal » 27 Feb 2014, 11:28

Pentru 2014 stie cineva conditiile pentru pescuit pe lacul mihailesti cornetu :?:

Avatar utilizator
Ahab
senior
senior
Mesaje: 294
Membru din: 26 Apr 2013, 14:42

Re: Baraj Mihailesti-Cornetu 2013

Mesaj de Ahab » 15 Aug 2014, 20:45

Deoarece nimeni nu mai zicea nimic despre faimosul baraj de la Mihailesti,am decis sa ma lamuresc singur - singurel cum sta treaba,astfel ca am fost doua nopti consecutiv sa-mi incerc norocul, miercuri pe 13 si joi pe 14 .
Pe scurt:
Aceeasi bastinosi cu aceleasi barci si aceeasi kilometri de setci,de jur imprejurul malurior direct peste firele fraierilor.
Aceasi mizerie plutind pe apa in sens invers trigonometric(tone de peturi ,crengi si hartie igienica folosita).
Aceeasi conditii de taxare...20-30 de ron fara bon ,la tocmeala cu iz de amenintare.
Capturi in doua nopti consecutive: 3 somotei de 2-300g buc si un strap la juma de kil.
Dupa doi ani de improspatare piscicola.... ha,ha,ha,ha, buna asta. Ma intreb oare cat va mai dura pana cand un jmecher cu 4 clase va lua sub aripa sa protectoare tarmul Marii Negre si va anunta populari masive cu hanus si guvide.
Pe Arges in jos, pe un mal frumos.... ca e mai bine.
Sa fiti destepti si fara frica!
Io va salut...Matei Cosmin

Scrie răspuns

Înapoi la “Lacuri de acumulare”