Baraj Mihailesti

Moderatori: Sebastian, pharaoh

Avatar utilizator
maxen florin
utilizator
utilizator
Mesaje: 16
Membru din: 03 Feb 2012, 14:23

Re: Baraj Mihailesti

Mesaj de maxen florin » 04 Feb 2012, 11:56

salut,ma intereseaza sa aflu cate ceva despre lacul ( BARAJ MIHAILESTI ).cat va fi taxa in anul 2012,si daca va fi permis pescuitul la plantat nu duar cu navomodel ci si cu barca de cauciuc ? Multumesc anticipat celor care imi vpr raspunde.

Avatar utilizator
maxen florin
utilizator
utilizator
Mesaje: 16
Membru din: 03 Feb 2012, 14:23

Re: Baraj Mihailesti

Mesaj de maxen florin » 25 Feb 2012, 14:14

nus tie nimeni nimic ????????

Avatar utilizator
catalin83
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 06 Mar 2012, 09:20

Re: Baraj Mihailesti

Mesaj de catalin83 » 06 Mar 2012, 11:49

buna ziua m-ar interesa si pe mine ceva informatii despre lacul mihailesti: zone unde a-ti mai pescuit anul trecut gen la ciobani sau fosta ferma de rate ceva de genu acesta mentionez ca nu am fost pe acolo de ceca ani bunicei.Daca pot ajuta cu ceva informatii si zone de pescuit pe dunare calarasi si turnu magurele cu ce-a mai mare placere (poate va intrebati dc mihailesti nu frumoasa dunare, vine si raspunsul :masina pusa pe butuci(investii mari auto), mahnirea pe care o ai atunci cadn vezi pol. de prontiera cum ii pazeste pe baietii de RENEL sunt multe ....In concluzie daca ma puteti ajuta va multumesc

Avatar utilizator
bebesal
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 14 Mar 2012, 11:42

Re: Baraj Mihailesti

Mesaj de bebesal » 14 Mar 2012, 11:51

salutare ,am vorbit cu un domn de la administratia lacului,un domn cu mustata care a spus ca va fi taxa 40 lei pe zi pentru 2012 iar la permise 1000 euro ,eu cred si sper ca a vrut sa spuna 100 euro

Avatar utilizator
bitza35
senior
senior
Mesaje: 154
Membru din: 06 Mar 2011, 16:31
Localitate: bucuresti

Re: Baraj Mihailesti

Mesaj de bitza35 » 16 Mar 2012, 21:35

bebesal scrie:salutare ,am vorbit cu un domn de la administratia lacului,un domn cu mustata care a spus ca va fi taxa 40 lei pe zi pentru 2012 iar la permise 1000 euro ,eu cred si sper ca a vrut sa spuna 100 euro
salut si bine v-am gasit...
in legatura cu taxa pe 2012 de pe barajul Mihailesti ,eu cred ca [-x [-x [-x nu ai fost bine informat ptr ca eu am vazut si am auzit :-@ din gura Dl-lui Gigi Stefan,managerul baltii (lacului),ca taxa de pescuit pe 2012 va fi de 50ron-12hcu retinere 5kg de peste si ptr pescuitul pe timpul noptii se va plati si in acest caz o taxa,nu stiu cat,nu s-a pronuntat...
toate aceste informatii le puteti gasi si vedea in emisiunea ''in carlig'' din 26.02.2012 filmata pe lacul Mihailesti...in care spune personal si cu cat peste a populat lacul si cat peste a scapat in lac,cu ocazia unei furtuni care anunta cele trei saptamani de iarna grea...
niciodata nu spun NICIODATA...

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Baraj Mihailesti

Mesaj de georgemarian » 04 Mai 2012, 19:43

Acum o jumatate de ora a venit un prieten la mine,si ce credeti ca mi-a aratat?!un somn de 15 kg,foarte frumos,nu era prins de el,de fratele sau,nu stie la ce la prins...cred ca la coropisnita!se duce mai mereu la mihailesti,si la prins noaptea!frumos de tot,si a zis ca a mai prins unu de 3 kg...

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Baraj Mihailesti

Mesaj de Laurentiu » 05 Mai 2012, 14:09

Acu vreo 15-18 ani mai dadeam si eu la somn pe Mihailesti, tot noaptea la buchet de rame sau ficat imputit, dar eu mai mare de 5 kg nu am luat si 7 kg un amic cu care mergeam. Mai pica rar cate un salau mai rasarit la 2-3 kg. Dar imi era sila da toti ciorditorii si tiganii care te pandeau daca dormi sau daca esti unu, max doi, sa te jefuiasca. Noi mergeam cate doi si un ciobanesc german si nici nu ne bagau in seama. Acum tot asa e?

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Baraj Mihailesti

Mesaj de georgemarian » 05 Mai 2012, 20:32

Laurentiu scrie:Acu vreo 15-18 ani mai dadeam si eu la somn pe Mihailesti, tot noaptea la buchet de rame sau ficat imputit, dar eu mai mare de 5 kg nu am luat si 7 kg un amic cu care mergeam. Mai pica rar cate un salau mai rasarit la 2-3 kg. Dar imi era sila da toti ciorditorii si tiganii care te pandeau daca dormi sau daca esti unu, max doi, sa te jefuiasca. Noi mergeam cate doi si un ciobanesc german si nici nu ne bagau in seama. Acum tot asa e?
Cand o sa vina la mine chiar o sa iau pozele si le postez,si o sa ii zic sa imi dea mai multe detalii,si va spun!

Avatar utilizator
marian_popescu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1064
Membru din: 13 Aug 2008, 11:18
Localitate: Prahova

Re: Baraj Mihailesti

Mesaj de marian_popescu » 15 Iul 2012, 00:32

erau postate la categoria pescuit la somn fotografii cu somni mult mai mari prinsi pe Mihailesti
si inca sunt, dar trebuie sa cunosti foarte bine locurile
Fishing is life. The rest...just details

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: Baraj Mihailesti

Mesaj de vioril » 27 Iun 2018, 13:14

salutare ,

incepand de sambata 30.06.2018 se deschide pescuitul din barca pe barajul de la Mihailesti . am inteles ca sunt aceleasi conditii ca pe Valea Argovei , gen 100 lei taxa , pescuit numai sambata si duminica .

fire intinse !!!!!!

Scrie răspuns

Înapoi la “Lacuri de acumulare”