LACUL BRATENI

Moderatori: Sebastian, pharaoh

Avatar utilizator
crap22
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 18 Apr 2010, 10:50

Re: LACUL BRATENI

Mesaj de crap22 » 15 Mar 2011, 12:33

Asa se spune si de Iazul din Campenesti ,ca nu este peste, dar putini stiu ca acolo nu sa recoltat de 20 ani ,din simplul fapt ca nu pot sa dea drumul la apa ,fiind cel mai sus din salba de lacuri ne mai avand posibilitate de umplere , la plantat sa rupt fir de 0.35 , la boaba de porumb,si nu sunt povesti ,sunt localnic si stiu ce vorbesc,crapul nu trage frecvent din simplul fapt ca ,sa salbaticit si merge doar la plantat la distante mari 200m. In 2010 somn 53kg ,crap 17kg.Si va jur nu sunt povesti.

Avatar utilizator
sorrynn
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 10 Mar 2012, 01:42
Localitate: Cluj-Napoca

Re: LACUL BRATENI

Mesaj de sorrynn » 26 Sep 2012, 23:41

Salut,

Am fost recent acolo (23-26 august) si am prins 2 crapceni frumosi, sambata dimineata, dupa care nu a mai miscat nimic (am mai scapat unul). Un coleg a prins un crapcean similar cu cel mai mic din pozele de mai joas si scapat 4 in noaptea urmatoare. Pe balta s-au vazut miscari pe partea unde nu se poate practica c&R. Noi am fost la C&R undeva langa cabana.

In rest am plutarit putin si am prins un puiandru de amur si unul de salau. Per ansamblu locul este super, posibil sa il frecventez mai des anul viitor, desi este cam la 100 km de Cluj.

Gasiti cateva poze din partida.

Sanatate,
Sorin
Fişiere ataşate
locul de pescuit
locul de pescuit
numarul 2
numarul 2
cel mai mare
cel mai mare

Avatar utilizator
kaarthur
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 08 Aug 2013, 06:39

Re: LACUL BRATENI

Mesaj de kaarthur » 08 Aug 2013, 06:43

EVITATI
O locatie frumoasa, dar cu administratori care isi bat joc de clienti.
Am fost acolo anul acesta(2013) si vine unul din paznici sa ii platesti taxa, la care iti inmaneaza si un regulament intern. Pana aici am fost placut impresionati de ce am gasit acolo. Pe regulament scrie foarte citet sa nu zbieri, urlii, sa nu asculti muzica tare s.a.m.d.. M-am gandit ca regulamentul este si pentru clienti valabil si pentru societate. Dar nu a fost asa. Muzica la restaurant nu merge in surdina, cum ai crede, ca merge tare pana la 12 noaptea cel putin. Iar a-2-a zii am avut si ceterasi care ne-au inebunit pana la 1 noaptea. Deci cei care vor un pescuit linistit sa va feriti de acest lac. Nu numai ca nu este peste, pentru ca nimeni nu a prins mai nimic, evadarea pe care ti-o planifici de la oras este de groaza pe acest lac. Nu cred in plangeri la protectia consumatorului dar a fost prima data cand am simtit cu adevarat nevoia sa fac plangere la ei.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lacuri de acumulare”