Mostistea

Moderatori: Sebastian, pharaoh

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Mostistea

Mesaj de gogu steriade » 18 Iun 2010, 16:49

iorgu scrie:Mostistea este o mare acumulare de apa care acum 15-18 ani facea ravagii printre pescari cu exemplarele frumoase, prezente aproape la oricine si la fiecare partida. Acum 3 ani cand am fost acolo, langa o statie de pompare apa pentru irigatii, disparuse si statia si pompele si tevile care au fost dezgropate pe o distanta de circa 1km. Mai continui [-x
brea asa era si la noi pa Prut ca sa furat odata tot :-B .chiar si apa era so fure o data cand a luat uni dalele de beton care tinea digu #-o si digu sa sucarit si sa gandit sa plece da pa pozitie :-w asa ca era cat pa ce sa ne fure apa dan Prut ! #:-S
psss
mia aratat fimiu pa goagal ce ie aia mostistea , e garla ca marea neagra mancatiah >:D< improbabil si inposimbil sa nu fie crap mare acolo :-B .fac acuma o montura sa va zic cum sa prinde balaurii la nea Gogu ! ;)
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Mostistea

Mesaj de gogu steriade » 19 Iun 2010, 22:43

deci asta e buna la lacurile parasite : ? :-B o bagi pasta si prinzi sufletu balti . sa moara Romeo ! ;)
Fişiere ataşate
stiff d-rig.JPG
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
costelino
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 05 Iul 2008, 15:35
Localitate: Aproape de Buc.

Re: Mostistea

Mesaj de costelino » 21 Iun 2010, 17:36

Va multumesc pentru informatii,dar plecasem inainte sa intre Gogu pe topic.
Intr-adevar,Mosistea e mare...si atat.Am cautat un loc 5 ore,am vizitat ambele maluri pana la Faurei si Frasinet,pe ambele maluri si am reusit sa gasesc 3 locuri de pescuit.Degeaba pentru ca bradisul inca nu s-a lasat si cred ca mai dureaza o luna pana se aseaza.Intr-un final am ajuns pe Valea Argovei si nu am vazut altceva decat platica.Poti sa dai si cu dopuri de urechi,ca tot de platica ai parte.
In rest...natura frate.

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Mostistea

Mesaj de gogu steriade » 02 Iul 2010, 19:54

ai prins ceva? :-? .......experienta !!! :D . daca nu bagi montura peste mare ,daia nai luat ! :-B
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Scrie răspuns

Înapoi la “Lacuri de acumulare”