Olt

Moderatori: Sebastian, pharaoh

Scrie răspuns
Avatar utilizator
valentino76
utilizator
utilizator
Mesaje: 20
Membru din: 24 Ian 2009, 20:42

Re: Olt

Mesaj de valentino76 » 02 Sep 2011, 00:23

mersi mult **== **== **== **== **== **== **== sami spui si mie ce ai facut fir intins
---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<><

Avatar utilizator
eerr
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 05 Sep 2011, 13:43

Re: Olt

Mesaj de eerr » 05 Sep 2011, 13:55

Buna ziua. Nu sunt din zona , dar vreau sa trec pt un weekend la un pescuit pe Olt . O locatie , dar sa nu fie pe dig(mai bine pe pamant) unde se prinde caras , ciortan ?somotei? si unde tebuie sa achit taxa(pret?) de pescuit pt a nu avea probleme cu filiala . Va multumesc.

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: Olt

Mesaj de sorinbv » 06 Sep 2011, 21:08

am fost la arcesti in baraj...erau unul langa altul cica merge noaptea la pluta fixa si lansata. am stat pana s-a intunecat, pt ca eram cu aia mici, nicio activitate. am fost mai jos de podul de cale ferata de la slatioara si pe un mal si altu si tot nimic. maine ma duc langa podul ce duce la craiova

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: Olt

Mesaj de sorinbv » 06 Sep 2011, 21:08

parerea mea este ca dupa ce se raceste va pune botul.

Avatar utilizator
valentino76
utilizator
utilizator
Mesaje: 20
Membru din: 24 Ian 2009, 20:42

Re: Olt

Mesaj de valentino76 » 07 Sep 2011, 00:19

pe malu rosu nu a fost nimenea sau zona frunzaru draganesti nu manica stie cineva ca pe draguiesti am inteles ca se ia ciotan la juma de kg ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<><

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Olt

Mesaj de georgemarian » 07 Sep 2011, 15:55

valentino76 scrie:pe malu rosu nu a fost nimenea sau zona frunzaru draganesti nu manica stie cineva ca pe draguiesti am inteles ca se ia ciotan la juma de kg ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<><
Si tu vrei sa te duci sa prinzi ciortan la juma de kg? :-q

Avatar utilizator
ezekiel
Veteran
Veteran
Mesaje: 614
Membru din: 03 Aug 2011, 14:06

Re: Olt

Mesaj de ezekiel » 07 Sep 2011, 18:25

Daca se poate mai multe indicatii !! Din cate stiu , centrala se numeste ZAVIDENI iar DRAGOIESTI ce vrea sa insemne , lacul de sus sau cel de jos ??

Avatar utilizator
valentino76
utilizator
utilizator
Mesaje: 20
Membru din: 24 Ian 2009, 20:42

Re: Olt

Mesaj de valentino76 » 08 Sep 2011, 00:12

nu ma duc sa prind ciortan dar ma oftic ca sint alti care se duc calare sal ia si pala cit palma dar aminte pala la jumatate de kg ~x( ~x( ~x( ~x( ~x( ~x( ~x( ~x( ~x( ~x( ~x( ~x( ~x( ~x( ~x( ~x( se duc cu duiumu sint unu linga altu :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( Ma duc la stolnici sinbata si duminca .As vrea sa ajung la malu rosu pote o fi ceva mai mare ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<><

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Olt

Mesaj de georgemarian » 09 Sep 2011, 13:46

valentino76 scrie:nu ma duc sa prind ciortan dar ma oftic ca sint alti care se duc calare sal ia si pala cit palma dar aminte pala la jumatate de kg ~x( ~x( ~x( ~x( ~x( ~x( ~x( ~x( ~x( ~x( ~x( ~x( ~x( ~x( ~x( ~x( se duc cu duiumu sint unu linga altu :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( Ma duc la stolnici sinbata si duminca .As vrea sa ajung la malu rosu pote o fi ceva mai mare ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<><
Pai si ce treaba ai tu cu alti,aia sunt acolo de foame :D

Avatar utilizator
valentino76
utilizator
utilizator
Mesaje: 20
Membru din: 24 Ian 2009, 20:42

Re: Olt

Mesaj de valentino76 » 10 Sep 2011, 02:47

Pai daca prind le dau drumu .Am da eu drumu la cramp mare dar la ciortani aia mici si nici nu manic peste sa zici dar sint prea fomisti oameni frate . Nai ce sa le ceri nul lasa macar sa creasca mai mare . Tu sti ceva sa prins ceva mai mare pe undeva?Ma duc wichendu asta la stolnici dar saptamina viiitoare vreau sa ma duc pe malu rosu poate da ceva mai mare ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

Avatar utilizator
tudor mircea
Veteran
Veteran
Mesaje: 598
Membru din: 21 Dec 2008, 17:22

Re: Olt

Mesaj de tudor mircea » 13 Sep 2011, 18:57

ai luat ceva pe stolnici? ;)

Avatar utilizator
tarantula61
utilizator
utilizator
Mesaje: 29
Membru din: 14 Iun 2011, 19:40

Re: Olt

Mesaj de tarantula61 » 19 Sep 2011, 12:22

N-a mai fost nimeni la barajele de pe OLT , nicio noutate , nimic , nimeni ??

Avatar utilizator
gianny
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 06 Ian 2010, 13:59

Re: Olt

Mesaj de gianny » 19 Sep 2011, 14:25

Ieri au fost niste amici de ai mei la Izbiceni , dar nu merge deloc , nimeni nu prindea peste.

Avatar utilizator
ezekiel
Veteran
Veteran
Mesaje: 614
Membru din: 03 Aug 2011, 14:06

Re: Olt

Mesaj de ezekiel » 26 Sep 2011, 18:30

Am fost ieri in deversor la Olanu si se prindea numai carasel si biban la rama si bobita de mamaliga cu toate ca se dusese vestea ca trage ciortanul de juma de kil . Au prins ciortani cei care se bagasera cu barcile in plauri sau in fata lor si se faceau ca dau la pluta cu cate 2-3 scule , dar de fapt au intrat sa scoata sirurile si parasutele pe care le bagasera cu o zi inaite si bineinteles ca au plantat altele si le-au marcat cu PET-uri !!
Pai de asta nu mai este peste pe OLT din cauza plasarilor si a "parasutistilor", mai nou !!
Ce parere aveti de acesti indivizi sau mai bine zis specimene sau mai corect ce ar trebui facut cu astfel de indivizi ??
Romania te iubesc !! **==

Avatar utilizator
yo_yon
Veteran
Veteran
Mesaje: 632
Membru din: 04 Mai 2008, 09:53

Re: Olt

Mesaj de yo_yon » 06 Oct 2011, 18:13

Parsutismul devine sport national ?? Ar trebui sa- i 'mpuscam in aripioare' pe baieti sau sa fie parasutati direct la 'mititica' ca s-ar invata minte !! Dar de cand si jandarmii care vin in control cu baietii de la ANPA sau se la filiala dau la pace cu plasarii si cu parasutistii ce sa mai zici de ROMANICA ?? Asa ...........conducatori , asa........prasutisti , asa ............plasari ,sau cum se zice : ROMANIA TE IUBESC !! **== :-h

Scrie răspuns

Înapoi la “Lacuri de acumulare”