Federatia fara Popescu

birocratie

Moderatori: pharaoh, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de florentiniuga » 28 Iul 2017, 23:25

Pentru ce as avea eu nevoie de sustinere, ca sa fac ce? Nu am ambitii de preamarire ca tine. Crezi ca daca bagi fitile din astea cu pierderea credibilitatii te ia cineva in seama? Chiar te invit sa demonstrezi care sunt toti aia multi care te sprijina acum pe tine, ca si-au dat seama ce baiat de treaba esti si care sunt toate forumurile si fostii mei "amici" despre care vorbeai ca s-au razbelit impotriva mea si ti s-au aliat?
Cred ca de fapt te bagi in seama cu mine ca sa se mai auda un pic de tine, ca prea te-au ignorat toti in ultima vreme.

PS Nu ai facut o federatie, ti-ai facut-o pentru tine. Daca federatia asta (v3.0), asa cum arata sub tutela ta, e mareata realizare cu care te lauzi, esti penibil. Stii cum se zice, "mi-e rusine de rusinea ta".
Opreste-te ca te faci de ras.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Popescu Stefan
membru activ
membru activ
Mesaje: 54
Membru din: 19 Apr 2011, 18:34

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de Popescu Stefan » 29 Iul 2017, 14:27

Măi pițifelnicule, tu ai citit ce ai scris pe topicul ăsta despre mine? Că am furat banii MTS, că nu știu ce ilegalități am făcut, etc. Mi-ați trimis pe cap Corpul de control al MTS, Curtea de conturi, ANAF-ul etc și nu au găsit nimic. Ați dus o campanie mizerabilă împotriva mea ca persoană făcându-mă în fel și chip. Oare nu pricepeți că sunteți niște jeguri umane, croiți să furați munca altuia?
PS Vezi ce s-a scris despre puciul vostru forumurile xxx, pescuitul.ro, rapitori.ro ș.a. Evident pe caricatura asta a ta, dacă nu aș mai scrie eu, ai fi dat uitării. AI făcut și două pagini pe Facebook. FRPS dezbateri libere și FRPS oficial. Dacă nu aș mai scrie și pe acolo, ar fi și alea date uitării. Nu vezi că ce sădești tu nu crește? Până și cei care s-au produs pe aici, după ce Instanța va dat cu memoriile și adunările voastre în cap nu mai îndrăznesc să glăsuiască nimic?

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de florentiniuga » 30 Iul 2017, 02:53

Cam ai dreptate. Controalele nu au gasit nimic, nici contabilitate pusa la punct, nici justificarea unor cheltuieli... doar poarta casei tale (sediul federatiei) incuiata. Cel putin asa suna rapoartele. Asa ca au decis ca nu mai primesti bani si ca ai de dat si inapoi o suma nejustificata. Asta pentru cei care nu au apucat sa citeasca raportul. Si acum dai vina pe noi? Nu ai vrut sa dai socoteala nimanui ce faci cu banii, asa ca suporta consecintele. Cat despre forumuri, astept cu interes link-urile alea recente, ca eu nu am gasit nimic, nici macar postari de-ale tale.
Ca persoana (?), campanie mai mizerabila impotriva ta, nu cred ca ar avea cineva o minte atat de perversa si diabolica sa duca, decat tine insuti. Continua tot asa, succes! Fiecare jignire adresata altora te adanceste si mai mult in propria-ti hazna. Imi sugerezi secventa aia din filmul "Pisica alba, pisica neagra", cu tiganul cazut in buda, care se stergea de c***t cu doua gaste.

PS Merci de trafic! :D
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de gor965 » 30 Iul 2017, 11:23

Popescu Stefan scrie:.....Nu vezi că ce sădești tu nu crește? .....
Pai, don Presidente, dumneata ai impresia ca esti vreun "gradinar" de succes? De vreo 12 ani ai tot "semanat" la federatii si nu ti-au "rasarit" decat procese! >:)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Popescu Stefan
membru activ
membru activ
Mesaje: 54
Membru din: 19 Apr 2011, 18:34

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de Popescu Stefan » 31 Iul 2017, 07:08

gor965 scrie:
Popescu Stefan scrie:.....Nu vezi că ce sădești tu nu crește? .....
Pai, don Presidente, dumneata ai impresia ca esti vreun "gradinar" de succes? De vreo 12 ani ai tot "semanat" la federatii si nu ti-au "rasarit" decat procese! >:)
Și de ce te miri? Am cam deranjat tare pe unii! Apropo, ai uitat că ești oficial sportiv al federației? Am dat anunț public că absolvenții cursurilor de arbitru sunt invitați să-și ridice carnetele de arbitru. Nu te interesează?

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de gor965 » 03 Aug 2017, 15:16

Popescu Stefan scrie: Și de ce te miri? Am cam deranjat tare pe unii! Apropo, ai uitat că ești oficial sportiv al federației? Am dat anunț public că absolvenții cursurilor de arbitru sunt invitați să-și ridice carnetele de arbitru. Nu te interesează?
Momentan nu ma mai intereseaza. Federatia trebuia sa faca cursuri ptr. absolventi la Drept...in tot acest timp de la infiintare a avut nevoie doar de avocati, nu si de arbitrii ! :">
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Popescu Stefan
membru activ
membru activ
Mesaje: 54
Membru din: 19 Apr 2011, 18:34

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de Popescu Stefan » 03 Aug 2017, 17:27

gor965 scrie:
Popescu Stefan scrie: Și de ce te miri? Am cam deranjat tare pe unii! Apropo, ai uitat că ești oficial sportiv al federației? Am dat anunț public că absolvenții cursurilor de arbitru sunt invitați să-și ridice carnetele de arbitru. Nu te interesează?
Momentan nu ma mai intereseaza. Federatia trebuia sa faca cursuri ptr. absolventi la Drept...in tot acest timp de la infiintare a avut nevoie doar de avocati, nu si de arbitrii ! :">
:-SS
Ar trebui să te mai gândești. Dintr-un motiv simplu. S-au cam lămurit treburile prin justiție și fără avocați. Avocați plătesc puciștii gen Iuga, nu eu. Dintr-un motiv simplu. Și avocații pot fi cumpărați. Eu nu pot fi cumpărat. Deși au încercat.
Oricum, cel care a deschis topicul ăsta, ar trebui să-și tragă două palme. Știe el de ce!

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de florentiniuga » 04 Aug 2017, 03:58

Popescu Stefan scrie:Și avocații pot fi cumpărați. Eu nu pot fi cumpărat. Deși au încercat.
Oricum, cel care a deschis topicul ăsta, ar trebui să-și tragă două palme. Știe el de ce!
Fiecare cumpara ce crede de cuviinta. Unii avocati (apropo, astia chiar se cumpara legal), altii judecatori, procurori, senatori, fraieri, etc. Numai pe tine nu te poate cumpara nimeni (ce nebun te-ar vrea?). Tu te servesti singur, ca doar ai gestiunea federatiei la dispozitie. Si ce sa vezi, corpul de control al MTS a descoperit ca te-ai servit, asa ca ai de dat inapoi iar de primit, tu o sa mai primesti la pastele cailor. Si ce sa mai vezi, instanta a decis ca CZ este membru al Federatiei si ca si-a platit toate datoriile la zi, cu toate ca te-ai servit si de acolo si apoi nu ai mai recunoscut, in ciuda martorilor, ca ai primit cotizatiile in mana fara sa dai chitantele, ca nu-ti merge niciodata calculatorul, imprimanta, pixul... Cum facem cu palmele, cine le da? cine le incaseaza? Daca ai avea macar un dram de moralitate sau de rusine, ai avea obrazul rosu si fara palme. Dar de mult nu mai are nimeni pretentii sau asteptari de la tine. Esti un batran procesoman amarat si atat, altceva n-ai in cap.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de gor965 » 10 Sep 2017, 09:07

Asta o trecem la realizari, sau ... la rezilieri ?... :-??

http://www.orastie.info.ro/hcl/Hcl_2017_07_21_148.pdf
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Popescu Stefan
membru activ
membru activ
Mesaje: 54
Membru din: 19 Apr 2011, 18:34

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de Popescu Stefan » 10 Sep 2017, 15:29

E trecută la furt!
http://portal.just.ro/107/SitePages/Dos ... d_inst=107

Evident că există și o plângere penală pentru abuz în serviciu!

Dacă erai cu o idee mai deștept, puteai să deduci din textul Hotărârii că este o neghiobie! Și o hoție ordinară.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de gor965 » 10 Sep 2017, 17:18

Popescu Stefan scrie:E trecută la furt!
http://portal.just.ro/107/SitePages/Dos ... d_inst=107
E trecuta pe dracu' ! Ai dumneata un talent aparte in a da sentinte inaintea judecatorilor !
Popescu Stefan scrie: Evident că există și o plângere penală pentru abuz în serviciu!
Dupa cum spuneam mai sus...dumneata ai facut o federatie ca sa ai motiv sa te prezinti zilnic la tribunal ! Da-l in plm de pescuit, dumneata esti de departe zeul procesomanilor !
Popescu Stefan scrie: Dacă erai cu o idee mai deștept, puteai să deduci din textul Hotărârii că este o neghiobie! Și o hoție ordinară.
Sunt suficient de destept incat sa le dau dreptate alora din primaria Orastie. Daca faceai ce-ai promis cu vreo 7 ani in urma, modificarile legii cu privire la pasuni probabil ca nu v-ar mai fi afectat...dar din nou, matale esti ocupat sa dizolvi asociatii, sa faci planegeri penale, sesizari, chemari in instanta si alte kkt-uri care-ti tin in viata minunata federatie !

p.s.
Cum apreciezi succesul mondial al pescarilor de la LRS in raport cu activitatea (nula) a pescarilor sportivi de sub umbrela (la fel de nula a) federatiei dumitale ? Nu ai nici un regret ca n-ai incercat niciodata sa-ti schimbi discursul asta de doi bani cu care ai ramas mereu singur si fara realizari in domeniul asta ?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
nicuBi7014
membru activ
membru activ
Mesaje: 50
Membru din: 19 Mar 2011, 18:11

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de nicuBi7014 » 22 Mar 2018, 14:10

Indiferent pe ce forum ma bag dau de Popescu. Curios (sau nu) peste tot se cearta cu cineva. Si mai curios e ca nimeni nu ii tine partea, e singur impotriva tuturor :) ....sau poate ca adeptii lui duc lupta de gherila, ca-s multi nevoie mare :)
O fi din cauza ca-i :-t @-) ?
Cert e ca indif ce face se tine bine de scaun, vad ca tot el se (auto)proclama tartorul pescuitului ....de orice fel.
Banuiesc ca nici nu-si sparge capul cu activitatea pt care a infiintat federatia. Primul lucru pe care-l face in fiecare dimineata este sa bata forumurile, dupa care mai citeste niste legi, vede pe cine mai poate da in judecata. Deh, plictiseala de pensionar. Sta singur la subsol si-si omoara timpul, spre bucuria sotiei lui, ca il vede doar seara.......in caz ca nu motaie la subsol in biroul federal :)

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de florentiniuga » 22 Mar 2018, 17:47

Cred ca va veni momentul ca membrii federatiei (cati or mai fi ramas) sa-i ceara socoteala pe ce se duc cotizatiile si din ce bani plateste toate procesele, atat taxele, cat si despagubirile pentru cele pierdute. Ca sa nu mai zic de toate drumurile facute la Bucuresti si aiurea, ca sa fie prezent pe holurile tribunalelor. Eu unul nu-mi aduc aminte ca vreun AG sa-i fi legitimat procesomania. Toate hotararile astea le ia de unul singur... si mai are una sau doua lipitori fara creier pe care le convinge ca e zeus.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
nicuBi7014
membru activ
membru activ
Mesaje: 50
Membru din: 19 Mar 2011, 18:11

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de nicuBi7014 » 22 Mar 2018, 21:38

Dar de castigat procesul cu voi, cei care l-ati detronat, l-a castigat? sau inca nu s-a dat sentinta definitiva?
Eu un haos.........cam cum e in mintea lui :)

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de florentiniuga » 23 Mar 2018, 01:14

Habar n-am. Nu am mai urmarit fazele procesuale, am lucruri mai bune de facut dar cred ca are si procese individuale cu unele cluburi si chiar procese civile pe persoana fizica care este. :D
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Legi, Permise, Asociatii, Cluburi, Federatii”