Federatia fara Popescu

birocratie

Moderatori: pharaoh, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ticairlandezu
utilizator
utilizator
Mesaje: 22
Membru din: 14 Ian 2012, 14:34

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de ticairlandezu » 15 Aug 2016, 22:58

APSHD scrie:Eu unul am folosit si voi folosi intotdeauna cirlige fara barbeta. :-h
Cuidat, caci tocmai pe balta pe care o ai in proprietate nu impementezi aceasta regula!!!ca si definitiva si irevocabila :"> . Sa ma simt in comtinuare singurul om care ti-a respectet "pestii" din lac, chiar si de putinele ori in care a avut onoarea de a pescui acolo!!!

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de florentiniuga » 16 Aug 2016, 03:37

APSHD scrie:Eu unul am folosit si voi folosi intotdeauna cirlige fara barbeta. :-h
Desi am deviat mult de la subiect, da-mi voie sa ma amuz. Carligele fara barbeta nu inteapa? Nu pot taia sau rupe o buza daca pestele forteaza? E doar o sansa in plus acordata si o eliberare mai usoara, desi cred ca asta e mai in folosul pescarului decat al pestelui.
Sa revenim insa la oile noastre. ...sau la "pastor".
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
sandu podaru70
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 18 Aug 2016, 12:11

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de sandu podaru70 » 18 Aug 2016, 13:07

ceea ce nu inteleg la celelalte cluburi dinafara federatiei de ce se asteapta de la cele din interior,opozitia sa zic,sa ne 'chinuim',cu numar egal de voturi in adunarea generala,sa va punem federatia pe tava cand pleaca popescu si nu veniti alaturi de opozitie,sa luptati ptr drepturile voastre,sa faurim impreuna o federatie puternica...,ma repet,ca pe alt site,adunarea generala.formata din presedintii de club detin puterea in frps si nu presedintele,presedintele si biroul federal trebuie sa respecte deciziile AG,sa le duca la indeplinire,altfel out.
Ce usor e sa stai deoparte,sa critici,sa judeci...si sa nu faci nimic...si sa asteptati sa plece popescu si apoi sa veniti...

Avatar utilizator
Alexandru Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 1520
Membru din: 16 Ian 2010, 14:33
Localitate: Mogosoaia

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de Alexandru Mihai » 18 Aug 2016, 20:34

sandu podaru70 scrie:ceea ce nu inteleg la celelalte cluburi dinafara federatiei de ce se asteapta de la cele din interior,opozitia sa zic,sa ne 'chinuim',cu numar egal de voturi in adunarea generala,sa va punem federatia pe tava cand pleaca popescu si nu veniti alaturi de opozitie,sa luptati ptr drepturile voastre,sa faurim impreuna o federatie puternica...,ma repet,ca pe alt site,adunarea generala.formata din presedintii de club detin puterea in frps si nu presedintele,presedintele si biroul federal trebuie sa respecte deciziile AG,sa le duca la indeplinire,altfel out.
Ce usor e sa stai deoparte,sa critici,sa judeci...si sa nu faci nimic...si sa asteptati sa plece popescu si apoi sa veniti...
Citește statutul Federatiei si ai sa vezi de ce nu fac nimic celelalte cluburi!

Avatar utilizator
sandu podaru70
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 18 Aug 2016, 12:11

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de sandu podaru70 » 18 Aug 2016, 21:50

Alexandru Mihai scrie:
sandu podaru70 scrie:ceea ce nu inteleg la celelalte cluburi dinafara federatiei de ce se asteapta de la cele din interior,opozitia sa zic,sa ne 'chinuim',cu numar egal de voturi in adunarea generala,sa va punem federatia pe tava cand pleaca popescu si nu veniti alaturi de opozitie,sa luptati ptr drepturile voastre,sa faurim impreuna o federatie puternica...,ma repet,ca pe alt site,adunarea generala.formata din presedintii de club detin puterea in frps si nu presedintele,presedintele si biroul federal trebuie sa respecte deciziile AG,sa le duca la indeplinire,altfel out.
Ce usor e sa stai deoparte,sa critici,sa judeci...si sa nu faci nimic...si sa asteptati sa plece popescu si apoi sa veniti...
Citește statutul Federatiei si ai sa vezi de ce nu fac nimic celelalte cluburi!



fii mai explicit,nu stiu la ce te referi

Avatar utilizator
ticairlandezu
utilizator
utilizator
Mesaje: 22
Membru din: 14 Ian 2012, 14:34

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de ticairlandezu » 19 Aug 2016, 00:51

Si atunci de ce te bagi in seama :-@ :-@
Statutul nu-l cunosti /intelegi...legislatie nici atat(doara mitomanul va spunea ce si cum interpreta el=)) )
Da ai gasit vinovatii!!!singur si fara ajutor =)) ...cluburile!!! ca NU s-au afiliat Cooperativei :O :O :O...
MITOMAN-eeee!!(stiu ca citesti)...ti-ai sadit samanta din plin =P~ =P~

Dan Arghirescu
senior
senior
Mesaje: 268
Membru din: 19 Iul 2008, 13:38

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de Dan Arghirescu » 20 Aug 2016, 12:39

"Well done is better than well said" Benjamin Franklin

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de gor965 » 20 Aug 2016, 20:47

Dan Arghirescu scrie:Raspunsul federatiei: http://frpsc.ro/pentru-informarea-membrilor-afiliati/
Am cazut pe jos ... toate problemele federatiei asteia sunt apa de ploaie ... de fapt membrii ei ar trebui sa fi sustinut examenul de licenta la drept ca sa poata sa dialogheze "legal" cu El grande presidente !!! :))
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de florentiniuga » 22 Aug 2016, 00:42

gor965 scrie:
Dan Arghirescu scrie:Raspunsul federatiei: http://frpsc.ro/pentru-informarea-membrilor-afiliati/
Am cazut pe jos ... toate problemele federatiei asteia sunt apa de ploaie ... de fapt membrii ei ar trebui sa fi sustinut examenul de licenta la drept ca sa poata sa dialogheze "legal" cu El grande presidente !!! :))
Cat s-o fi chinuit sa nascoceasca o asemenea... ma umfla rasul. Crede ca se mai apuca cineva sa polemizeze pe teme servite de el. A uitat probabil ca-i cunoastem deja sloganul "daca nu poti sa-i convingi, ameteste-i" ?! Asa cum nu a inteles ca motiunea astepta sa fie depusa sau nu la MTS, in functie de cum intelegea sa se conformeze solicitarii de convocare a AGEx.
Insa, in conditiile in care Popescu ne da acest raspuns sfidator, ne vedem obligati sa ducem demersul la nivelul urmator si o sa avem ocazia sa vedem daca MTS considera mai valabila decat el, solicitarea noastra. Foarte curand o sa-i fie servita o bomba oficiala de la MTS, ca sa invete sa nu mai faca pe nimeni (presedinti de cluburi din FRPS) tampit. Si pentru ca in anumite cercuri s-ar fi exprimat ca mai bine distruge federatia decat sa o dea pe mainile altora, ei bine, e foarte aproape de a-si realiza dezideratul. Sa ia in considerare faptul ca ori vom duce mai departe federatia asta democratic, asa cum e normal, ori mergem pe mana lui, o distrugem si avem cale libera sa infiintam alta. E pe punctul de a pierde cel putin 7 cluburi din federatie. Cu greu ii mai tinem dar daca se va intampla, plecarea va fi cu scantei. Sunt oameni seriosi, care si-au irosit timpul, nervii si banii si care nu mai au nimic de pierdut.

PS. Multumim totusi pentru consultatia juridca oferita gratuit. Poate ca pe cea adresata MTS nu o vom mai intitula "Motiune" ci "Sesizare".
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
sandu podaru70
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 18 Aug 2016, 12:11

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de sandu podaru70 » 22 Aug 2016, 01:34

ticairlandezu scrie:Si atunci de ce te bagi in seama :-@ :-@
Statutul nu-l cunosti /intelegi...legislatie nici atat(doara mitomanul va spunea ce si cum interpreta el=)) )
Da ai gasit vinovatii!!!singur si fara ajutor =)) ...cluburile!!! ca NU s-au afiliat Cooperativei :O :O :O...
MITOMAN-eeee!!(stiu ca citesti)...ti-ai sadit samanta din plin =P~ =P~
....(admin edit => fara jigniri)

tu tica irlandezu,cum te-o chema de fapt,stii la ce se referea maxx?

...si mai moale cu atacurile la persoana...

Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de miyagi » 22 Aug 2016, 02:08

florentiniuga scrie:
florentiniuga scrie:Si mai e ceva care nu suna bine, ipocrizia de a afirma ca vrei sa te conformezi Declaratiei Universale a Drepturilor Animalelor si sa mergi totusi in continuare la competitii de pescuit in care se practica C&R. Pai ori il omori sa-l mananci, ori nu-l chinui agatandu-l si eliberandu-l, ca sa respecti DUDA. :P
bogdanpesc scrie:ps
In nici un caz nu sunt ipocrit...stiu ce vorbesc/scriu
Sunt convins ca sti ce vorbesti/scri dar cum ramane cu ce faci?! Concret te rog, tu personal respecti drepturile alea sau e ca la noi, "las' ca merge si-asa" si participi la competitii fara sa-ti faci griji?
Florentine eu am fost unul dintre initiatorii sabotarii lu' Paganel din interior. Las ghilimelele deoparte. M-am zbatut, "cunoscator" fiind si in ale legi si in ale sportului, dar si pescar de conjunctura, sa fac lumea sa priceapa. Acum, s-a ajuns la o alta "conjunctura" (prea mult spus). Daca nu va bagati voi de la inceput solutia era mai simplu de realizat. A-ti achiesat la niste ilegalitati, cu vicii de procedura pe fond legislativ organic si a-ti declansat "lehamitea" si jocurile de interese. Am reusit sa-l "prezentam" CIPS-ului in toata splendoarea lui. Acum, tot din cauza voastra, a "achiesatilor", CIPS-ul tot pune intrebari. Concluzia?! Trebuie un FRPSC curat. Mai vorbim?
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de florentiniuga » 22 Aug 2016, 11:58

@Sandu Podaru
Nu cred ca ai inteles bine la cine se refera Tica (chiar exista, il cunosc eu [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH]), cand il face mitoman.

@miyagi
Nu mai vorbim, ca si tu ai agitat apele la fel ca Popescu, doar ca de partea cealalta. Berbeci care sa se dea cap in cap si lupi moralisti sunt pe toate drumurile.

Sent from my Vodafone Smart Tab 4 using Tapatalk
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Veteran
Mesaje: 898
Membru din: 16 Dec 2007, 13:55

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de Marian Constantin » 22 Aug 2016, 22:37

florentiniuga scrie:

... doar ca de partea cealalta. Berbeci care sa se dea cap in cap si lupi moralisti sunt pe toate drumurile.

Sent from my Vodafone Smart Tab 4 using Tapatalk
si ce ai realizat ,.. ca te ai aliat cu acest individ .. ati crezut ca e numai lapte si miere .. la fel ca toti oportunistii ....


federatia este a pescarilor .. nu a lui popescu

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de florentiniuga » 23 Aug 2016, 04:09

Marian Constantin scrie:
florentiniuga scrie:

... doar ca de partea cealalta. Berbeci care sa se dea cap in cap si lupi moralisti sunt pe toate drumurile.

Sent from my Vodafone Smart Tab 4 using Tapatalk
si ce ai realizat ,.. ca te ai aliat cu acest individ .. ati crezut ca e numai lapte si miere .. la fel ca toti oportunistii ....


federatia este a pescarilor .. nu a lui popescu
Nu simti contradictia? A caror pescari e federatia? A celor care stau pe margine si arata cu degetul asteptand sa le fie servita pe tava sau a celor din interior care se lupta pentru curatire si corectitudine? Sti ce usor e Marian sa nu faci nimic si sa hulesti ca babele de la gard? Fa o asociatie, chinuie-te sa faci fata tuturor celor care te blameaza, nu ca vrei sa faci parte dintr-o federatie, ci ca te aliezi cu Popescu si esti oportunist, bate-te cu Popescu pe statut si legalitate din interior, cu avocati, economisti, auditori si atunci sa vad daca mai gandesti asa simplist. Oportunist inseamna sa profiti fara scrupule de cel care iti ofera avantaje. Poti sa-mi spui si mie ce avantaje mi-a oferit mie sau altcuiva Popescu? Poate ocazia de a mai fi injurat si de cei pe care-i crezi prieteni, ca de CN-uri adevarate sau FIPS-CIPS nu era vorba atunci cand ne-am inscris in federatie. Stiam ca va fi un drum lung si dificil cu Popescu dar am sperat tot timpul ca vor vedea si altii solutia salvarii (normalizarii) federatiei din interior.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
APSHD
senior
senior
Mesaje: 193
Membru din: 01 Ian 2008, 17:40
Localitate: HUNEDOARA

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de APSHD » 23 Aug 2016, 14:41

florentiniuga scrie:
APSHD scrie:federatia este a pescarilor .. nu a lui popescu
Nu simti contradictia? A caror pescari e federatia? A celor care stau pe margine si arata cu degetul asteptand sa le fie servita pe tava sau a celor din interior care se lupta pentru curatire si corectitudine? Sti ce usor e Marian sa nu faci nimic si sa hulesti ca babele de la gard? Fa o asociatie, chinuie-te sa faci fata tuturor celor care te blameaza, nu ca vrei sa faci parte dintr-o federatie, ci ca te aliezi cu Popescu si esti oportunist, bate-te cu Popescu pe statut si legalitate din interior, cu avocati, economisti, auditori si atunci sa vad daca mai gandesti asa simplist. Oportunist inseamna sa profiti fara scrupule de cel care iti ofera avantaje. Poti sa-mi spui si mie ce avantaje mi-a oferit mie sau altcuiva Popescu? Poate ocazia de a mai fi injurat si de cei pe care-i crezi prieteni, ca de CN-uri adevarate sau FIPS-CIPS nu era vorba atunci cand ne-am inscris in federatie. Stiam ca va fi un drum lung si dificil cu Popescu dar am sperat tot timpul ca vor vedea si altii solutia salvarii (normalizarii) federatiei din interior.
Domnule Iuga cu tot respectul lupta se da atit din interior cit si din exterior.

Scrie răspuns

Înapoi la “Legi, Permise, Asociatii, Cluburi, Federatii”