Permise pescuit 2011

birocratie

Moderatori: pharaoh, vali003

Avatar utilizator
adita74
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 03 Mar 2011, 00:35

Re: Permise pescuit 2011

Mesaj de adita74 » 09 Mar 2011, 15:16

am facut permisul la dumneavoastra prin nnea Stanciu si am vazut postarea in legatura cu permisele anpa,as vrea sa stiu cand le putem ridica?

Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Re: Permise pescuit 2011

Mesaj de Butaru Gabriel » 10 Mar 2011, 09:20

adita74 scrie:am facut permisul la dumneavoastra prin nnea Stanciu si am vazut postarea in legatura cu permisele anpa,as vrea sa stiu cand le putem ridica?
Nu cred [-x tu ai dat um MP in data de 3 martie prima data, in data de 4 martie ai dat 2 MP, luni pe 7 urma sa imi aduci permisele, dar ai disparut ca Asinul in ceata :O iar nentu Stanciu nu stiu cine este :-?? ca la mine nu a ajuns.

P.S.
Luni pe 7 martie am dat permisele la cei care au depus actele la mine pana pe data de 4 martie, au fost si cateva la cativa useri dupa acest site, baietii pot confirma.

Avatar utilizator
bitza35
senior
senior
Mesaje: 154
Membru din: 06 Mar 2011, 16:31
Localitate: bucuresti

Re: Permise pescuit 2011

Mesaj de bitza35 » 10 Mar 2011, 10:54

eu pot confirma.luni am luat permisul de la dumneavoastra si mi-ati si comunicat atunci ca urmeaza ca in cateva zile ca vor veni si permisele anpa.il astept cu nerabdare...vis a vis de comentariul...se mai trezesc cate unii din hibernare I-) dar cam tarziu :!! eu va multumesc ptr permis si la anul voi face tot la dumneavoastra...fire-ntinse si zbuciumate pe 2011... **==
niciodata nu spun NICIODATA...

Avatar utilizator
PONGO77
utilizator
utilizator
Mesaje: 10
Membru din: 28 Mai 2009, 02:16

Re: Permise pescuit 2011

Mesaj de PONGO77 » 10 Mar 2011, 21:57

Si eu pot confirma, am facut la d-vstra luna trecuta,iar luni pe 7 am primit un numar de permise pt. cativa prieteni,anul trecut am facut tot la dv.si am fost multumit.

Avatar utilizator
dmhyou
utilizator
utilizator
Mesaje: 24
Membru din: 03 Mai 2010, 18:09

Re: Permise pescuit 2011

Mesaj de dmhyou » 12 Mar 2011, 00:55

In jud Brasov(Bv Codlea Fagaras...)
si-a facut cineva permis ANPA? unde si cat costa? alte detalii...

Avatar utilizator
valentin...
Veteran
Veteran
Mesaje: 820
Membru din: 03 Sep 2010, 19:00

Re: Permise pescuit 2011

Mesaj de valentin... » 12 Mar 2011, 12:17

imi poate recomanda cineva de o asociatie pescuit
vreau sa ma inscriu si eu sa sa imi iau permisu de pescuit si mai ales permisu pentru delta am inteles ca pentru delta iti trebuie permis separat
vreau si eu cateva detalii si preturi
va multumesc

Avatar utilizator
mishu69
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 24 Feb 2011, 18:11

Re: Permise pescuit 2011

Mesaj de mishu69 » 12 Mar 2011, 13:23

bună ziua!
Sunt din Constanţa. Aici permisul de pescuit costă 120 lei, dar pot să pescuiesc doar în cîteva zone din jud. Constanţa, iar dacă vreau să pescuiesc în jud. Tulcea trebuie să plătesc la o asociaţie din Tulcea alţi 120 lei. Nu mai înţeleg nimic. ANPA pentru ce mai eliberează permis. Anul trecut cu permis ANPA pescuiam oriunde. Plus în Tulcea nu se cunosc încă zonele de pescuit deoarece ARBDD nu are o poziţie oficială, nu a eliberat permise, iar toată zona din Tucea însemnă teritoriul rezervaţiei biosferei DD. Ştie cineva altceva.

Avatar utilizator
valentin...
Veteran
Veteran
Mesaje: 820
Membru din: 03 Sep 2010, 19:00

Re: Permise pescuit 2011

Mesaj de valentin... » 12 Mar 2011, 13:34

am inteles,pai in tara asta mai merge ceva?
pana la urma o sa ajungem sa platim taxa la fiecare peste prins
eu sunt din buc.poate imi spune cineva o asociatie cu drepturi de pline de pescuit in toate zonele
va multumesc

Avatar utilizator
Amos
senior
senior
Mesaje: 244
Membru din: 02 Apr 2010, 14:07
Localitate: Constanța
Contact:

Re: Permise pescuit 2011

Mesaj de Amos » 12 Mar 2011, 15:18

mishu69 scrie:bună ziua!
Sunt din Constanţa. Aici permisul de pescuit costă 120 lei, dar pot să pescuiesc doar în cîteva zone din jud. Constanţa, iar dacă vreau să pescuiesc în jud. Tulcea trebuie să plătesc la o asociaţie din Tulcea alţi 120 lei. Nu mai înţeleg nimic. ANPA pentru ce mai eliberează permis. Anul trecut cu permis ANPA pescuiam oriunde. Plus în Tulcea nu se cunosc încă zonele de pescuit deoarece ARBDD nu are o poziţie oficială, nu a eliberat permise, iar toată zona din Tucea însemnă teritoriul rezervaţiei biosferei DD. Ştie cineva altceva.
Corect ce ai scris. Din păcate, dacă vrei să pescuiești și la Tulcea, trebuie alt permis, însă acolo situația este incertă.
Cu permisul de la Constanța (ASPR - Filiala SINOE, de la Autogară Sud Constanța) poți să pescuiești și la Histria, Karaburun, Vadu și Periboina. Cred că anul ăsta o să spun "pas", la permis. O să merg pe bălțile cu taxă, cel puțin acolo mă distrez. :D

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Permise pescuit 2011

Mesaj de pharaoh » 12 Mar 2011, 15:59

Eu chiar sunt curios sa vad cum vor avea permis de 120 lei toti cei care pescuiau pana acum pe canalele Dunare-Marea Nearga si Poarta Alba-Midia...si mai ales cei de pe Lacul Tabacariei :). Si mi-e ca in viitorul apropiat se va imparti si Dunarea in feliute ale fiecarei asociatii :-q .
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
valentin...
Veteran
Veteran
Mesaje: 820
Membru din: 03 Sep 2010, 19:00

Re: Permise pescuit 2011

Mesaj de valentin... » 12 Mar 2011, 16:43

ca in cazul asta am 2 optiunii
sa nu mai merg la peste sau sa nu imi mai fac permis
de 5 ani merg in delta in satu CRISAN mai precis pe dunarea veche,cand intri in sat faci stanga pe langa complexu LEBADA (ce a mai ramas din el)si de fiecare data am avut permis si nu a venit nimeni sa ma intrebe nimic
si luna asta vreau sa plec cateva zile tot in zona aia
daca nu reusesc sa imi fac in tulcea,am o singura varianta sa merg fara permis

Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Re: Permise pescuit 2011

Mesaj de Butaru Gabriel » 17 Mar 2011, 13:04

Incepand de astazi cei care au facut permisele la mine ma pot contacta pentru a-si ridica permisul ANPA

Avatar utilizator
gioxx
utilizator
utilizator
Mesaje: 33
Membru din: 13 Sep 2009, 16:18
Localitate: Pitesti

Re: Permise pescuit 2011

Mesaj de gioxx » 17 Mar 2011, 19:57

salutare tuturor. vad ca e din ce in ce mai complicat sa pescuiesti in apele "libere" de aceea va cer ajutorul. Sunt din Arges, anul trecut mi-am facut un carnet de membru la AJVPS Arges si un permis de pescuit la ANPA, anul asta daca le vizez pot pescui doar in judetul Arges sau, spre exemplu pot merge undeva pe raul Olt, Dunare...etc.

multumesc anticipat

Avatar utilizator
dillodillo66
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 21 Mai 2011, 00:22

Re: Permise pescuit 2011

Mesaj de dillodillo66 » 21 Mai 2011, 01:17

...astazi,eu impreuna cu un prieten am fost la pescuit in zona giurgiu...(azi 20.05.2011) la dunare si am avut probleme cu politia de frontiera pe motiv ca permisele nu sunt bune ca nu se disting km ,distanta pe care se poate pescui din cauza stampilei de la pol de frontiera,pg-ul...oare de ce se intampla asemenea ,,neclaritati,,...de anul asta am facut permisele in alta parte fata de anii precedenti si uite ca deja avem probleme...si nici peste nu am prins...as vrea ca pe aceasta cale sa aflam si noi daca au mai fost probleme de genul...cu toate ca este f devreme,dar este pacat sa bati drumul degeaba pana la dunare...

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Permise pescuit 2011

Mesaj de Allen Besnovich » 21 Mai 2011, 10:21

Pentru cei din Craiova, anul acesta unde v-ati vizat permisele ?
C.S. OLTENIA FISHING

Scrie răspuns

Înapoi la “Legi, Permise, Asociatii, Cluburi, Federatii”