Pescarii la comanda (comentarii la vot)

birocratie

Moderatori: pharaoh, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
profenster carp
senior
senior
Mesaje: 190
Membru din: 14 Feb 2009, 03:49
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Pescarii la comanda (comentarii la vot)

Mesaj de profenster carp » 15 Ian 2012, 16:56

buna ziua domnilor,nici nu stiu cu ce sa incep...mai intai trebuie sa invatam sa iesim TOTI in strada cand un drept de al nostru ne este incalcat, apoi sa stim ce ne dorim. Am venit vineri seara de la servici am deschis televizorul am vazut ce se intampla am mancat si am plecat repede am crezut ca daca mai sunt inca o mie ca mine e ceva, am ajuns acolo am strigat cat am putut de tare ca lumea sa se stranga si sa ne auda ... si ce sa vad ... fiecare vb in limba lui mai erau si trei carcotasi care ne spuneau replicile si ne indemnau sa intram in forta peste jandarmi etc. apoi urmarindu-i usor, usor s-au pierdut in multime . Romanii inca nu stiu sa-si ceara undrept il asteapta de la altii... Este o ideie buna ce ati inceput si BRAVOO trebuie sa avem incredere in noi si la toamna daca pana atunci nu se intampla nimic sa stim sigur ce vrem sa facem si ce drum alegem.Apropos.. stiti ce mi-au spus niste baieti care erau acolo cu mine ( noi inghetam aici de frig si urlam si altii stau in fata televizorului cu o bere si rad de noi) OARE ASA O FI :?: :?: :!: :!:
munca e pentru cine nu stie sa pescuiasca

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Pescarii la comanda (comentarii la vot)

Mesaj de davidnicolaie » 15 Ian 2012, 18:57

am si eu o curiozitate ,citesc si ma minunez .cum poti avea incredere ca poti alege corect, din trei rele, PDL,PSD(...) ,PNL(.....).astept raspuns .toti sunt o oala si-un pamant ,vezi trecutul politic apropiat a fiecarui partid ce a trecut la guvernare .ce va faceti cu mana voastra cu asta va alegeti ,credeti ca indiferent cine vine .va pune in traista voastra ....e o gluma nu?
este exact ca in pescuit la crap (asta practic ,despre asta vorbesc ).urmaresc fenomenul asta de mult ,pescuitul la crap si am o idee clara si asa este in 80% din cazuri.intr-o echipa 1 are banu ,altu stie si unu e hamal (scuzati termenul dar nu vreau sa o iau pe ocolite)asa e si cu politica 1 e in fata alti controleaza fenomenu si alti distribuie calendare cu partidu si lipesc afise si spera ca va ajunge si ziua sa ajunge si el mai sus .pacat ca nu realizeaza ca va lipi afise toata viata lui .
incercati sa va schimbati voi si apoi cereti aproapelui sa o faca .

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pescarii la comanda (comentarii la vot)

Mesaj de florentiniuga » 16 Ian 2012, 00:31

davidnicolaie scrie:am si eu o curiozitate ,citesc si ma minunez .cum poti avea incredere ca poti alege corect, din trei rele, PDL,PSD(...) ,PNL(.....).astept raspuns .toti sunt o oala si-un pamant ,vezi trecutul politic apropiat a fiecarui partid ce a trecut la guvernare .ce va faceti cu mana voastra cu asta va alegeti ,credeti ca indiferent cine vine .va pune in traista voastra ....e o gluma nu?
Am sa repet pana se va intelege corect. Nu mai alegi pur si simplu. Faci un contract si ii dai votul cui il semneaza. Inainte nu se putea ca votam partide, acum votam candidati si ne putem permite ...daca suntem capabili sa constientizam asta si sa ne concentram fortele.

Ceea ce se intampla cu manifestantii are o alta conotatie. Era pur si simplu oportunitatea (data de incidentul Arafat) de a iesi la un protest spontan, in care fiecare urla de ce-l doare si cu totii adauga cate o urare tripletei Base-Boc-Nutzi. Din pacate, fara o coordonare, nemaiexistand lideri in societatea civila si fara implicarea sindicatelor (dansii nu lucreaza in weekend :"> ), cu o clasa politica hulita in integralitatea ei si a carei interventie intr-un protest al societatii civile ar fi inoportuna si rau primita, totul a ramas la-ndemana hazardului. Tocmai aceasta degringolada, manipulata abil de catre servicii prin introducerea in joc a instigatorilor extremisti, a determinat majoritatea populatiei sa urmareasca de la televizor (cu dezprobare, va asigur) ceea ce se intampla in strada. Daca se vor implica si sindicatele si daca nu se stinge maine (luni, zi de lucru) totul, atunci abia devine treaba ceva mai serioasa. In seara asta insa, sunt aproape convins ca vor fi lasati extremistii sa mai sparga cateva vitrine, sa mai incendieze o baraca, sa mai loveasca cu bolovani 2-3 jandarmi (pagube colaterale nesemnificative), ca sa fie mai dezgustata populatia, dupa care ii trimit la culcare si pana dimineata sunt si bordurile puse la loc. Parerea mea.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
arinlupascu
senior
senior
Mesaje: 168
Membru din: 30 Noi 2007, 16:21
Localitate: Slatina

Re: Pescarii la comanda (comentarii la vot)

Mesaj de arinlupascu » 16 Ian 2012, 01:54

sunt interesant ideea dvs dnle iuga ! dar cu v-a arata acest contract?sunt sigur ca v-ati gandit si la punctele forte care ar terbuii sa le contina

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pescarii la comanda (comentarii la vot)

Mesaj de florentiniuga » 16 Ian 2012, 02:10

Nu trebuie sa ma gandesc eu. Sunt presedinti de asociatii si cluburi care se lupta sa schimbe legea de multi ani si pentru multi lucrurile sunt foarte clare. Trebuie doar modificata legea in beneficiul cetatenilor si al protectiei apelor si faunei acvatice, nu al buzunarelor unora cum e acum.
E loc de dezbatere. Avem timp dar trebuie folosit constructiv. Daca maine ne-ar intreba cineva de la putere, cu toata bunavointa de a ne rezolva doleantele, ce dorim, cred ca ar fi haos total. La fel ca in strada zilele astea, fiecare ar avea varianta lui si nu s-ar intelege nimic. trebuie un pic de organizare preliminara.

Ar fi nevoie pentru inceput de cate un reprezentant (voluntar sau propus) din fiecare judet, cunoscut de pescari in zona lui, de incredere, care sa poata comunica usor cu oamenii si sa-si creeze un grup de initiativa si coordonare a actiunii.
Forumul nostru le sta la dispozitie doritorilor (i-as numi oameni de bine dar nu mai "da bine" expresia asta :D )
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
coool_marius
senior
senior
Mesaje: 342
Membru din: 19 Iul 2008, 17:52
Localitate: Drobeta Turnu Severin
Contact:

Re: Pescarii la comanda (comentarii la vot)

Mesaj de coool_marius » 17 Ian 2012, 13:07

[quote="davidnicolaie"]am si eu o curiozitate ,citesc si ma minunez .cum poti avea incredere ca poti alege corect, din trei rele, PDL,PSD(...) ,PNL(.....)....


Fratilor, in tara asta avem atata materie cenusie incat nici noi habar nu avem ... spun asta deoarece in fiecare domeniu de activitate exista o multitudine de oameni cu adevarat PROFESIONISTI care stiu ce si cum ... problema este ca acesti oameni au o demnitate , si nu ies niciodata in fata ... Parerea mea este ca DOAR un candidat independent ar putea prelua fraiele acestei tari si daca si-ar face si o echipa din aceste mii de capete luminate , in 5..10 ani , tara asta ar fi departe . Problema noastra nu se limiteaza doar la basescu ... dejaba il dai jos p dobitok ... ca e plini de imbecili pe langa el ... in tara asta , totul trebuie refacut .. din temelii ... si cred ca f multi sunt d acord cu mine ... poate la prima vedere pare dezolant acest lucru , imposibil , dar daca exista vointa ... se poate . Poate un independent daca ar veni cu o echipa buna in spate , nu ar avea nevoie de zeci de milioane de euro ptr o campanie electorala , cum fac baietii veseli de acuma , prin impartire de galeti goale , calendare , ulei , zahar si alte cele . Poate simplu fapt ca ar arata cine este si cu cine lucreaza , ar conta mai mult decat mizilicu primit de la htii acestei tari... insa aici cred ca trebuie schimbata si mentalitatea cetatenilor si gandirea... da...gandirea ... aici e mult mai dificil ... deoarece ii vedem calcandu-se in picioare la magazine ptr o tigaie sau un scaun , ii vad zilnic imbrancindu-se la tonetele de ziare gratis la ora 17 ( aceste lucruri nu sunt semne de saracie , ci de prostie fratilor ... semne ca au capetele seci ) ... acesti oameni , ptr o cutie de chibrite sunt instare sa voteze si pe regele cioaba si daca ii mai abureste si cu ceva promisiuni .. deja sunt in extaz si asteapta cu mare bucurie alegerile dar nu-si dau seama ca ptr asta isi vand apele , terenurile , padurile ... viata ... Spunea cineva pe aici ca va vota doar atunci cand va aprea pe scena cineva nascut dupa 1989 .. oarecum sunt in acelasi asentiment , deoarece va trebui sa mai treaca ceva vreme pana cand vor disparea cateva generatii , asa incat sa vina pe scena doar actori tineri .. cu principii solide si cu orizonturi de gandire mult mai deschise . Nush ce sa mai zic ... ar fi atatea , dar ma opresc aici , ptr ca nu vreau sa scriu romane .
Marius

---<><Dr.Tr.Severin

Avatar utilizator
gabicarp
membru activ
membru activ
Mesaje: 63
Membru din: 14 Feb 2011, 14:26

Re: Pescarii la comanda (comentarii la vot)

Mesaj de gabicarp » 17 Ian 2012, 20:50

din punctul meu de vedere , nu exista politician cinstit. 100 % dintre cei care candideaza in politica pentru un post de parlamentar, in ministere : ministri , secretari de stat, subsecretari de stat , directori in ministere sau agentii guvernamentale , toti cei ce au pe mana bani publici , candideaza doar pentru furat si smenuri tipic romanesti sau au furat inainte si ca sa nu ajunga la puscarie , dau spaga 100000 euro cel putin sa ajunga in parlament , unde bineinteles au imunitate . nici unul nu vrea sa ajunga in parlament din patriotism sau din spirit civic , toti vor sa ajunga acolo sa fure pentru el si pentru familia lui . sunt oameni in parlament de 20 de ani si nu se mai satura de furat . daca vrea unul sa faca o lege legata de pescuit de exemplu , in secunda doi e tras de urechi de altii mai mari ca el si pana la urma devine corupt si respectivul. parea mea este ca in romania nu se va face niciodata nimic , probabil singura varianta ar fi o putere militara , in rest cu actualii si viitorii politicieni se alege incet dar sigur praful de tara asta si de legi . daca prin absurd ar da cineva o lege buna pentru pescuit , ea o sa tina 4 ani pana la noul parlament , cand cineva o sa aiba ''intentii bune'' si o sa se aleaga praful de tot . am fost intr-un partid timp de 8 ani si mi-a ajuns pana in gat . am vazut cum se promoveaza ''valorile'' , am vazut cat de destept si cate scoli trebuie sa ai ca sa ajungi undeva sus , asa ca pot spune in cunostinta de cauza , ca absolut toti politicienii sunt niste hoti nenorociti , niste corupti , niste parsivi ordinari care in afara de EI si de BANI nu exista nimic altceva . ce spune chioru legat de patriotism , e frectie la picior de lemn. daca se descopera un zacamant de 100 mld euro in delta , o sa apara chioru sa spuna ca tara are nevoie de bani nu de pesti. exact cum a zis cu rosia montana. asta e gandirea politicienilor . te duci la unul si ii propui legea asta si automat vine intrebarea : mie ce-mi iese la afacerea asta . daca ii spui ca nimic , iti trage o flegma-n ochi si s-a rezolvat problema. poate am fost prea acid , dar dupa 8 ani in politica si dupa ce apare la TV am ajuns la concluzia ca nu exista politician cinstit .

Avatar utilizator
arinlupascu
senior
senior
Mesaje: 168
Membru din: 30 Noi 2007, 16:21
Localitate: Slatina

Re: Pescarii la comanda (comentarii la vot)

Mesaj de arinlupascu » 19 Ian 2012, 01:06

cred k prima prioritate in dezbatere ar fi braconajul , acesta ar fi primul pct. si cel mai important de combatut . al 2 lea ar fi educatia pescarului de rand care ar terbuii sa inteleaga ce inseamna conservarea speciilor de pesti (aici ma refer la c&r si nu sa duca acasa fiecare cat paote ) si a mediului in care pescuiesc/se recreaza (problema gunoaielor de pe mal si din apa) si abia apoi sa urmeze problemele de legislatia a permiselor sau altele... poate chiar punerea la punct a unui sistem de repopulare din cand in cand a apelor. **==
;)Arin

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pescarii la comanda (comentarii la vot)

Mesaj de florentiniuga » 19 Ian 2012, 01:46

@gabicarp
Acida dar foarte corecta analiza

@arinlupascu
As incepe cu ultimul punct din propunerile tale. De braconaj e normal sa se ocupe organele de ordine. Nicio lege nu e buna de nimic daca nu e aplicata insa de asta nu se ocupa politicienii... Asta e alta durere sociala - modul cum se judeca in tara asta. Parca gasesc un punct in care sa-i dau dreptate lui Diaconescu care zice incontinu ca ne trebuie jurati sa dea verdictele!
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pescarii la comanda (comentarii la vot)

Mesaj de florentiniuga » 19 Ian 2012, 18:10

Pentru "pasionati", off-topicul a fost mutat aici.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
intef
senior
senior
Mesaje: 315
Membru din: 10 Apr 2011, 15:29

Re: Pescarii la comanda (comentarii la vot)

Mesaj de intef » 19 Ian 2012, 23:03

Domnilor,personal,cred ca nu se mai poate face nimic.Imi pare rau sa spun asta(si este opinia MEA,la care am dreptul),dar o cred cu toata fiinta mea.Cineva spunea mai sus ca va merge la vot cand va gasi un candidat nascut dupa '89.Laudabila opinia dansului,dar si ala tot corupt va fi.In Romania ne vor conduce tot copiii lui Nastase,copiii lui Geoana,copiii lui Basescu,lui Copos,lui Voiculescu etc.Ce naste din pisica tot soareci mananca,asa ca scuzati-ma dar Romania nu isi va reveni niciodata,o spun cu ciuda si durere,dar eu asta cred in acest moment.Am fost destul de naiv in '96 sa-l votez pe Constantinescu care striga in gura mare "s-a terminat cu generatiile de sacrificiu",ca in cele din urma sa sfarseasca "spectacolul"pe la o televiziune ieftina intr-o declaratie de dragoste catre Iliescu.L-am votat apoi pe Basescu,convins ca in sfarsit Romania o va lua pe alt drum.Si a luat-o.Din pacate nu pe cel care trebuia.E drept,asta din urma a avut ghinionul izbucnirii crizei chiar in mandatul lui,dar parca nici nu vrea sa scape de ea,parca nu vrea sa ne ajute sa nu mai coboram.Macar sa ne oprim din coborare chiar daca stam pe loc cativa ani,numai sa o luam in sus dupa aia.Dar nu,el si toata clica lui ne duc in jos,in jos,in jos.Nu sunt economist,dar nu cred ca iesirea din criza inseamna inghetarea salariilor si introducerea de noi taxe sau marirea lor.Acuma,sa revenim.Sa propunem un pescar din cei de frunte(nu stiu ce o insemna asta),care sa se zbata pt noi.Bun,dar ce gir am eu ca odata instalat,nu va deveni un nou Gheorghe Stefan(Doamne Domnicule,cum se mai lauda el ca face si drege la Mihailesti in emisiunea domnului Iuga,nu-l uit toata viata mea ce promitea el tot intr-o emisiune,pe Tancabesti realizata) sau Liviu Mihaiu?Am eu vreo garantie ca va opri concesionarea Dunarii? Ca va face ceva pentru pescarii de rand?Ca va reusi el sa opreasca mafia braconajului?A permiselor?Nu.Si atunci? De ce sa ma zbat pentru un om care pana la proba contrarie...doar promite? Cand am sa vad unul ca intr-adevar vrea dar nu este lasat,atunci da,pun varga in cui,si pun umarul sa-l ajut asa cum pot,ca ala merita,se zbate.Pana atunci domnule Iuga si stimati colegi pescari,raspunsul meu la intrebare este NU.Nu as da votul meu nimanui,nu-l merita inca nimeni,fie din clasa politica,fie independent,fie din randurile pescarilor.Deocamdata,vorba celor de aseara din piata Universitatii : OPRITI ISTORIA,EU COBOR LA PRIMA.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Pescarii la comanda (comentarii la vot)

Mesaj de gor965 » 19 Ian 2012, 23:20

intef scrie:....Cineva spunea mai sus ca va merge la vot cand va gasi un candidat nascut dupa '89.Laudabila opinia dansului,dar si ala tot corupt va fi.........
Eu sunt ala cu opinia respectiva , dar nu m-am referit la coruptie sau urmasii coruptilor (asta a fost, este si va fi o caracteristica a vietii politice)...m-am referit la mentalitate, la modul de gandire, la modul de trai, la anturaj, la posibilitati, la nevoi, la orice altceva ce nu l-ar lega pe respectivul de comunism, nepotism, totalitarism, si tot ce-a fost de kkt inainte de 89 si care noua (generatia de sacrificiu de 22 de ani incoace) ne-a distrus viitorul !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
coool_marius
senior
senior
Mesaje: 342
Membru din: 19 Iul 2008, 17:52
Localitate: Drobeta Turnu Severin
Contact:

Re: Pescarii la comanda (comentarii la vot)

Mesaj de coool_marius » 20 Ian 2012, 10:13

gor965 scrie:
intef scrie:....Cineva spunea mai sus ca va merge la vot cand va gasi un candidat nascut dupa '89.Laudabila opinia dansului,dar si ala tot corupt va fi.........
Eu sunt ala cu opinia respectiva , dar nu m-am referit la coruptie sau urmasii coruptilor (asta a fost, este si va fi o caracteristica a vietii politice)...m-am referit la mentalitate, la modul de gandire, la modul de trai, la anturaj, la posibilitati, la nevoi, la orice altceva ce nu l-ar lega pe respectivul de comunism, nepotism, totalitarism, si tot ce-a fost de kkt inainte de 89 si care noua (generatia de sacrificiu de 22 de ani incoace) ne-a distrus viitorul !
Te sustin in ceea ce spui .. atata timp cat vor exista acolo sus persoane din generatia celor care se vaita ca nu mai pot de shale , da peste 3 zile stau la cozi imense ptr un brat de tigai sau scaune , atata timp cat acolo vor exista persoane din generatia celor care ii vezi plecand cu bratul plin de ziare de la tonetele de distribuire a ziarelor gratis ... etc ...atata timp cat vor dainui aceste apucaturi , atata timp cat calicismul si gandirea scurta vor mai exista ... nu se va alege mai nika din tara asta ... cu parere de rau spun , dar poate cei care au acum varsta de 10..15 ani , o altfel de educatie si gandire , vor ajunge sa mai faca ceva .. doar sa nu fie mult prea tarziu ...
Marius

---<><Dr.Tr.Severin

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pescarii la comanda (comentarii la vot)

Mesaj de florentiniuga » 20 Ian 2012, 17:12

@Intef
Tragic daca gandesti asa. Nu poti cobora la prima decat... cu picioarele inainte dar nu cred ca e cazul. Din pacate, oriunde pe planeta asta se intampla acelasi lucru, mai evident sau mai subtil dar se intampla. Coruptia si furtul e in natura umana, pentru ca omul este un rapitor. Cel mai puternic si mai feroce. E singurul care ucide din alte ratiuni decat cele legate de supravietuire sau reproducere. Daca nu acceptam asta, inseamna sa ne negam apartenenta la specie si prin definitie sa devenim inadaptabili. Prin urmare, nu ne ramane decat sa constientizam si sa ne definim rolul pe care il avem ca indivizi si ca grup in societate. Aveti fiecare voci si vad ca le puteti folosi, deci folositi-le in interes de grup, ca mai apoi sa vedeti daca in cadrul grupului puteti beneficia si personal de beneficii. Astea sunt axiome sociale si trebuie sa le acceptam la fel ca nasterea si moartea. Depinde de fiecare cum vrea sa treaca prin viata, daca vrea sa incerce sa si-o determine sau se multumeste sa fie condus de altii si sa se planga vesnic. Suntem constienti ca nu facem intotdeauna cele mai bune alegeri dar trebuie sa ne pastram acest drept de alegere. A lasa altora alegerea in locul nostrru, inseamna a le recunoaste superioritatea, ori sa-mi fie cu iertare, eu nu vreau sa merg cu capul plecat pentru ca nu am participat la alegere si prin urmare nu am dreptul sa acuz pe nimeni nimic.
Un bun exemplu este Gigi Stefan dar puteam sa bag mana in foc la momentul acela ca... Bun si acum ce sa fac? Sa ma intorc cu spatele si sa nu-mi mai pese ce se intampla pentru ca am fost dezamagit odata? Asta nu ma va mai afecta in viitor? Nici pe copiii mei? Am dreptul sa las pe altul sa aleaga si pentru ei? Ce fel de om as fi?

Deocamdata alegem parlamentari, de care depinde doar actul legislativ. Cam aici se incurca subiectele. Faceti va rog distinctie intre cei care fac legea si cei care o aplica si o vegheaza. Haideti sa alegem oameni care sa faca legea corect, dupa aceea mai vedem. Pas cu pas.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
intef
senior
senior
Mesaje: 315
Membru din: 10 Apr 2011, 15:29

Re: Pescarii la comanda (comentarii la vot)

Mesaj de intef » 23 Ian 2012, 22:23

Pai de ales as alege,dar daca nu pot intocmi o lista cu nume? Cum sa scriu cuvantul "nimeni" ca sa poata fi si inteles? Am spus ca NIMENI in momentul de fata nu merita votul meu,consider ca schimband pe cineva acum in Romania(pe oricine),pui pe cineva la fel,doar cu o alta infatisare.Propuneti dumneavoastra 10 nume (cunoasteti atatia oameni din elita pescuitului,mai multi decat oricare dintre noi)si sunt sigur ca in maximum o saptamana ajungem la concluzia ca niciunul nu merita.Sau propuneti 1000...rezultatul va fi acelasi.Sa nu ne ascundem dupa deget,toti vor promite casute cu aer conditionat pe malul Dunarii,dar odata instalat unul dintre ei in functie...se va adapta la sistemul actual,acela al coruptiei(nu mai dau nume,am mentionat deja doua in postarea anterioara).Sa fim seriosi Domnule Iuga,initiativa dumneavoastra este mai mult decat laudabila dar,pentru moment,finalizarea ei in sensul dorit de noi este imposibila.Este ca si cand l-ai da jos pe Mircea Sandu si Mitica Dragomir,si ai pune in locul lor pe Hagi si Gica Popescu.Sau mai bine zis,sa-l dai jos pe dracu si sa-l pui pe taica-su...Sa dea Domnul sa ma insel atunci cand ma gandesc cu toata seriozitatea ca Brucan trebuia sa mai adauge un zero la cei 20 de ani pe care i-a pronosticat pana ce in Romania va fi bine,dar nu cred.Toate cele bune. ---<><

Scrie răspuns

Înapoi la “Legi, Permise, Asociatii, Cluburi, Federatii”