tarif permise AJVPS si ANPA

birocratie

Moderatori: pharaoh, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: tarif permise AJVPS si ANPA

Mesaj de pharaoh » 06 Iun 2012, 09:38

sorin1362 scrie:
nagy victor scrie: dorinta ti-a fost indeplinita ! :)
Merci Victor ! :)
Observ ca pe verso e specificata o exceptie ... Rezervatia Biosferei Delta Dunarii.
Am cautat pe net si am gasit o modificare, comparativ cu anii trecuti :
Pentru eliberarea avizului de activitate pentru pescuitul sportiv (PG),persoanele interesate trebuie sa depuna urmatoarele documente:
-Copie act de identitate
-Copie permis de pescuit sportiv emis de ARBDD

Sorine, nu ti se pare ca se contrazic cele doua? Ar trebui ca PG-ul pe zona Deltei sa-l iei doar cu permisul RBDD.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: tarif permise AJVPS si ANPA

Mesaj de sorin1362 » 06 Iun 2012, 11:30

pharaoh scrie: Sorine, nu ti se pare ca se contrazic cele doua? Ar trebui ca PG-ul pe zona Deltei sa-l iei doar cu permisul RBDD.
Pai tocmai asta ar parea sa fie noutatea : pentru Delta Dunarii, respectiv Bratul Chilia, trebuie permis ARBDD, iar pentru restul apelor de frontiera (Dunare, Prut, Tisa) trebuie permis ANPA. Cam asta am dedus eu aseara, rascolind tot net-ul. :D
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: tarif permise AJVPS si ANPA

Mesaj de timer » 13 Iun 2012, 19:03

"Taxa impusă pescarilor din Delta Dunării va fi anulată, informează Agerpres.ro citând o declaraţie a viitorului preşedinte al Consiliului Judeţean Tulcea, deputatul PSD Horia Teodorescu. "Vreau să anulăm taxa de pescuit şi să reintroducem pescuitul familial. Sper să reuşim să introducem în şedinţa de săptămâna viitoare a CJ anularea taxei de pescuit", a precizat astăzi Teodorescu într-o conferinţă de presă."
Sursa:Gazeta de sud-13.06.2012

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: tarif permise AJVPS si ANPA

Mesaj de sorin1362 » 16 Iun 2012, 03:16

timer scrie:"... Vreau să anulăm taxa de pescuit şi să reintroducem pescuitul familial ..."
Deci trebuie sa mergem cu toata familia in delta? :-? Cu catel, cu purcel, ... cu ficusul de pe hol ? :))
Totusi, cred ca nea Teo nu se refera la pescarii sportivi. :D
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: tarif permise AJVPS si ANPA

Mesaj de Allen Besnovich » 17 Iun 2012, 18:00

Inca nu am primit permisul anpa 2012, dar cand am platit taxa , mi-au pus viza PG pe vechiul permis, pana la primirea celor noi !
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
jsdhfg
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 18 Iul 2012, 09:58

Re: tarif permise AJVPS si ANPA

Mesaj de jsdhfg » 18 Iul 2012, 10:12

florentin
deci.....pt. a pescui pe un rau,am nevoie de permisul ANPA si de legitimatia emisa de AGVPS

_____________________

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: tarif permise AJVPS si ANPA

Mesaj de florentiniuga » 21 Iul 2012, 02:37

jsdhfg scrie:florentin
deci.....pt. a pescui pe un rau,am nevoie de permisul ANPA si de legitimatia emisa de AGVPS

_____________________
Teoretic... numai de ANPA dar dracu sa-i ia, ca acum au aparut si portiuni de rauri administrate de diverse asociatii, care aplica tarife suplimentare sau legitimari in acele asociatii. Poate ca ANPA se va hotara totusi odata sa instituie un regim unic pe tot domeniul public. Toata degringolada asta e intretinuta an de an de spurcatii aia de la AGVPS, care nu mai lasa ciolanul, chiar daca au dus de rapa tot ce mai misca prin ape.
Una peste alta, asa cum se spune si pe vremea lui Ceausescu, inainte de a te duce la pescuit undeva, e bine sa te interesezi de regimul de pescuit din acea zona. Unde? Pai... :?: ! ...probabil ca la mafia locala numita AJVPS.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: tarif permise AJVPS si ANPA

Mesaj de cristian505ro » 22 Iul 2012, 22:44

florentiniuga scrie: pe vremea lui Ceausescu, inainte de a te duce la pescuit undeva, e bine sa te interesezi de regimul de pescuit din acea zona.
Pe vremea lu' nea Nicu ne interesam doar unde merge pestele si acolo ne duceam,habar n-aveam si nici nu ne interesa regimu' . In general ne regaseam cu totii in gara Obor la trenul de 4.05 : muncitori,medici,avocati,ingineri,studenti, elevi,...."filosofi", etc. Vremuri,deh...
Cristian Bebesel

Scrie răspuns

Înapoi la “Legi, Permise, Asociatii, Cluburi, Federatii”