PREPARAREA BOABELOR DE PORUMB

traditionala fiertura

Moderatori: gor965, Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: PREPARAREA BOABELOR DE PORUMB

Mesaj de pharaoh » 07 Noi 2011, 15:48

Ingeras, vorbesti de prepararea asta cu ml, csl, de zici ca cine stie ce prepari acolo, cocaina. Daca era vreo reteta de boilies mai intelegeam. Ce incerca sa-ti spuna dl. Mitrranescu e ca e mai important unde pescuiesti, localizarea pestelui, decat cati ml de csl pui tu la un kg de porumb. Si daca asta ti se pare ironic, ce rost are sa mai comentez posturile tale de mai sus sau ale lui Laurentiu ;)?
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
ingerasdefoc
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 24 Aug 2011, 17:43

Re: PREPARAREA BOABELOR DE PORUMB

Mesaj de ingerasdefoc » 07 Noi 2011, 16:46

Om bun reteta spune ca se pune 1 kg de porumb la fiert impreuna cu o cantitate suficienta de csl.am pus o intrebare destul de simpla.esti de-acord cu mn?

Avatar utilizator
ingerasdefoc
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 24 Aug 2011, 17:43

Re: PREPARAREA BOABELOR DE PORUMB

Mesaj de ingerasdefoc » 07 Noi 2011, 16:56

Dak domnia lui crede k a dat un raspuns demn de valoarea lui in carp fishing-ul romanesc...na..eu o sa spun PAS

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: PREPARAREA BOABELOR DE PORUMB

Mesaj de sorin1362 » 07 Noi 2011, 17:08

Atat ingerashii o:-) , cat si dracushorii >:) ar trebui sa citeasca topicul de la inceput, ca a curs suficient CSL...pardon, suficienta cerneala din primavara lu' 2008. E pacat sa-i ignori pe cei care s-au straduit sa scrie o multitudine de retete pentru prepararea boabelor de porumb ;)
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
ingerasdefoc
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 24 Aug 2011, 17:43

Re: PREPARAREA BOABELOR DE PORUMB

Mesaj de ingerasdefoc » 07 Noi 2011, 17:31

ms sorine!o sa ma uit din urma

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: PREPARAREA BOABELOR DE PORUMB

Mesaj de pharaoh » 07 Noi 2011, 19:02

Ingeras, ok, sunt de acord, intrebarea e mai mult decat indreptatita, dar tu esti de acord ca n-a fost frumos sa-i luati peste picior pe baietii de la carp zone ?
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
ingerasdefoc
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 24 Aug 2011, 17:43

Re: PREPARAREA BOABELOR DE PORUMB

Mesaj de ingerasdefoc » 07 Noi 2011, 21:01

da ce-am zis pharaonule?am zis ceva rau?

Avatar utilizator
ingerasdefoc
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 24 Aug 2011, 17:43

Re: PREPARAREA BOABELOR DE PORUMB

Mesaj de ingerasdefoc » 07 Noi 2011, 21:17

imi cer scuze dak am suparat pe cineva..nu am intrat aici ca sa fac scandal.doar ca raspunsul d-lui dan mi s-a parut un pic ne la locul lui...poate am facut si eu misto cu aia 20 de m de mal dar si el a aruncat asa o sageata referitor la ce am scris..eu am vrut o banala cantitate de csl... @-)

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: PREPARAREA BOABELOR DE PORUMB

Mesaj de Dan Mitranescu » 07 Noi 2011, 21:26

ingerasdefoc scrie:da.ms de raspuns laurentiu.pe mine ma interesa dak a doua reteta(cea din pescar hoinar) era buna sau nu?de prima stiam ..dar la a doua dak fierbi porumbul in csl nu cumva la fierbere csl-ul isi pierde din calitati?asta ma intereseaza..la capitolul asta voiam sa fac comparatia dintre cele 2 retete..siiii lasa-ma cu vicecampionii ca nu cred ca au postat pe topicul asta numai vicecampioni :))))

P.S: peste prinzi si la 20 de m de mal dak vrei sa prinzi peste...faza asta cu aruncatul la distantza e doar asa ca sa faci febra musculara cand recuperezi:)) probabil baietii nu au timp sa mearga la sala de fortza si fac aruncari la distanta cu plumbi de 120-160 de gr :)))
Dupa o astfel de abordare raspunsul meu a fost cat se poate de politicos si serios.
Dupa cum spuneam atata timp cat consideri ca pescuitul la distanta si antrenamentele facute in acest sens sunt decat un exercitiu de sanatate nu cred ca sunt multi pescari de crap care pot continua discutia ... si asta din lipsa de experienta nu din rea intentie.

Avatar utilizator
ingerasdefoc
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 24 Aug 2011, 17:43

Re: PREPARAREA BOABELOR DE PORUMB

Mesaj de ingerasdefoc » 07 Noi 2011, 21:37

bine.receptionat

Avatar utilizator
Alexandru Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 1520
Membru din: 16 Ian 2010, 14:33
Localitate: Mogosoaia

Re: PREPARAREA BOABELOR DE PORUMB

Mesaj de Alexandru Mihai » 08 Noi 2011, 18:10

Laurentiu scrie:P.S. Vicecampionii nu raspund la intrebari d''astea, ei se intrec in polemici sau in raspunsuri la misto; mai nou care cum arunca mai departe. :P

Te rog frumos sa nu fi ironic, vicecampionii mai și muncesc.

ps: nu toți se întrec in polemici...
ps1: ne pregătim de concurs și de aceea nu avem timp si de forumuri.

Avatar utilizator
Alexandru Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 1520
Membru din: 16 Ian 2010, 14:33
Localitate: Mogosoaia

Re: PREPARAREA BOABELOR DE PORUMB

Mesaj de Alexandru Mihai » 08 Noi 2011, 18:11

ingerasdefoc scrie:P.S: peste prinzi si la 20 de m de mal dak vrei sa prinzi peste...faza asta cu aruncatul la distantza e doar asa ca sa faci febra musculara cand recuperezi:)) probabil baietii nu au timp sa mearga la sala de fortza si fac aruncari la distanta cu plumbi de 120-160 de gr :)))
Pe Moara Vlasiei în regim de concurs și nu numai dacă nu arunci în anumite zone peste 140 metri nu prinzi peste.

Avatar utilizator
ingerasdefoc
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 24 Aug 2011, 17:43

Re: PREPARAREA BOABELOR DE PORUMB

Mesaj de ingerasdefoc » 08 Noi 2011, 18:31

bine mai alexandru.."conflictul" a fost incheiat fara parti vatamate:) sau stai..si tu esti membru carp zone si ai vrut sa musti si tu o bucatica??:) ce mai sariti voi unul pt altul:)) deci..sunt membru pe multe forumuri de pescuit la crap dar ca aici inca nu am vazut asa ceva..pune omu o intrebare si sare care mai de care ca e campion balcanic,national,international,mondial,china town etc etc...mai nene alexandru cu tot respectul... dak vrei sa te faci folositor raspunde si mie la intrebarea aia a mea..in fond si la urma urmei cred ca asta e rolul unui forum..sa se ajute lumea nu sa se certe..eu poate n-oi fi campion dar locuiesc intr-o zona unde Suprafaţa totală a judeţului este de de 4062 kmp din care 168‚3 kmp reprezinta lacurile si apele curgatoare(mentionez ca totul este wild) spre deosebire d voi care pescuiti pe sarulesti,tancabesti,moara,darvari si inca 3-4 balti. nu pune benzina pe foc ca stiu ce inseamna sa prinzi peste si la 20 de m de mal si la 140 de m.. eu am vrut o banala lamurire si s-a ajuns la km de fir in apa.....

Avatar utilizator
Alexandru Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 1520
Membru din: 16 Ian 2010, 14:33
Localitate: Mogosoaia

Re: PREPARAREA BOABELOR DE PORUMB

Mesaj de Alexandru Mihai » 08 Noi 2011, 18:41

100 ml per 1 kg de boabe...


ps: nimeni din tot județul tău wild în suprafața de 4062 de km2 din care 168,3 km2 apa nu te-a învățat ca pe forumuri este frumos sa iți pui la semnătura și numele tău real ... ca sa știm cu cine stam și noi de vorba?...pentru ca aici http://www.infopescar.tv/forum/cateva-c ... e-fiecare/ nu te-am vazut.

Avatar utilizator
ingerasdefoc
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 24 Aug 2011, 17:43

Re: PREPARAREA BOABELOR DE PORUMB

Mesaj de ingerasdefoc » 08 Noi 2011, 18:56

ms pt raspuns.prefer sa raman anonim.o seara faina in continuare

Scrie răspuns

Înapoi la “Mamaliga”