PREPARAREA BOABELOR DE PORUMB

traditionala fiertura

Moderatori: gor965, Sebastian

Scrie răspuns
gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: PREPARAREA BOABELOR DE PORUMB

Mesaj de gor965 » 08 Noi 2011, 21:56

ingerasdefoc scrie:... deci..sunt membru pe multe forumuri de pescuit la crap dar ca aici inca nu am vazut asa ceva...
...deci...daca-ti vedeai de lungul nasului nu mai scriai aiurea, cum ca aia care arunca la dracu-n praznic o fac ptr. a se procopsi cu febra musculara la recuperare ! Mistou-ri de-asta sa faci cu cine-ti permite si daca ai convingerea ca ai facut tu febra musculara pe recuperare, aruncand degeaba la 140 m ! Ti-am scris astea ca sa te convingi, citind din urma, ca tu esti primul care a luat lumea peste picior si sa nu te astepti sa-ti ridice careva statuie ptr. criticile aduse acestui forum ! Nu forumul asta are o problema, ci dumneata !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: PREPARAREA BOABELOR DE PORUMB

Mesaj de Laurentiu » 08 Noi 2011, 22:07

Alexandru Mihai scrie:
Laurentiu scrie:P.S. Vicecampionii nu raspund la intrebari d''astea, ei se intrec in polemici sau in raspunsuri la misto; mai nou care cum arunca mai departe. :P

Te rog frumos sa nu fi ironic, vicecampionii mai și muncesc.

ps: nu toți se întrec in polemici...
ps1: ne pregătim de concurs și de aceea nu avem timp si de forumuri.
M-am exprimat incomplet. Trebuia sa adaug UNII vicecampioni, si nu, nu era vorba de tine. :)
Se stiu ei....

Avatar utilizator
ingerasdefoc
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 24 Aug 2011, 17:43

Re: PREPARAREA BOABELOR DE PORUMB

Mesaj de ingerasdefoc » 08 Noi 2011, 22:09

gor965 scrie:
ingerasdefoc scrie:... deci..sunt membru pe multe forumuri de pescuit la crap dar ca aici inca nu am vazut asa ceva...
...deci...daca-ti vedeai de lungul nasului nu mai scriai aiurea, cum ca aia care arunca la dracu-n praznic o fac ptr. a se procopsi cu febra musculara la recuperare ! Mistou-ri de-asta sa faci cu cine-ti permite si daca ai convingerea ca ai facut tu febra musculara pe recuperare, aruncand degeaba la 140 m ! Ti-am scris astea ca sa te convingi, citind din urma, ca tu esti primul care a luat lumea peste picior si sa nu te astepti sa-ti ridice careva statuie ptr. criticile aduse acestui forum ! Nu forumul asta are o problema, ci dumneata !
bine ba prietene..cum spui tu..eu is de vina :)) sper ca o sa dormi mai bn la noapte dak sunt eu ala vinovat :))

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: PREPARAREA BOABELOR DE PORUMB

Mesaj de gogu steriade » 08 Noi 2011, 22:21

asa ie . [-x astia da la conducere ie da vina cai lasa pa toti sa face misto ! :-$ vine unu si va ia pa sus si voi sariti toti pa iel ! :-w daca aveti tupeu va bateti pa rand bah nu toti odata ! ;;)
psss
ingeras, dati foc tata ! #-o daca ai reusit sa te iei in gura cu mitranescu si tea mai intersectat si vro 3 bossi da forum , iesti dus pa copca >:D< , ca astia nu stie da gluma si te arde pana te sinucide ! <:-P ia mai dat pa uni afara care ia injurat si ia luat la misto :P da te invat io cum sati faci cont da pa IP-negativ ! ;)
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
gabalau
utilizator
utilizator
Mesaje: 48
Membru din: 01 Mai 2010, 23:43

Re: PREPARAREA BOABELOR DE PORUMB

Mesaj de gabalau » 08 Noi 2011, 22:36

@ingereasincins

daca tot zici ca esti inconjurat de apa si pana la varsta asta n-ai aflat cum se prepara niste boabe de porumb inseamna ca traiesti degeaba pe langa apa :)) .
Lazar Gabriel
Mai bine taci si dai impresia ca esti prost,decat sa vorbesti si sa confirmi.

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: PREPARAREA BOABELOR DE PORUMB

Mesaj de gogu steriade » 08 Noi 2011, 22:39

gabalau scrie:@ingereasincins

daca tot zici ca esti inconjurat de apa si pana la varsta asta n-ai aflat cum se prepara niste boabe de porumb inseamna ca traiesti degeaba pe langa apa :)) .
haide bre crezi ca ie asa usor sa le dai foc la boabe pa aragaz ? :-w pai dupa aia tre sa stai cu ochi pa iele ca sa unfla si sa face floricele ! ~x( tre sa le scoti cand sa crapa doar un pic bobitele ! ;)
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
ingerasdefoc
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 24 Aug 2011, 17:43

Re: PREPARAREA BOABELOR DE PORUMB

Mesaj de ingerasdefoc » 08 Noi 2011, 22:40

:)) lasa-i bre sa ma scoata de pe forum..eu nu le-am vb urat..dak ei asa decid sa ma scoata..si legat de ce ai zis referitor la prepararea porumbului,ei bine nu stiam omule reteta cu porumbul fiert in csl.o stiam pe aia cand porumbul gata fiert e dipuit in csl.as fi putut sa pun si 250 de ml la 1 kg de porumb dar decat sa arunc banii pe fereastra am zis ca mai bine intreb.cam asa stau lucrurile..na dak tu esti dl "stie tot" o sa am de invatat de la tine :)))

Avatar utilizator
Alexandru Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 1520
Membru din: 16 Ian 2010, 14:33
Localitate: Mogosoaia

Re: PREPARAREA BOABELOR DE PORUMB

Mesaj de Alexandru Mihai » 08 Noi 2011, 22:52

gogu steriade scrie:asa ie . [-x astia da la conducere ie da vina cai lasa pa toti sa face misto ! :-$ vine unu si va ia pa sus si voi sariti toti pa iel ! :-w daca aveti tupeu va bateti pa rand bah nu toti odata ! ;;)
psss
ingeras, dati foc tata ! #-o daca ai reusit sa te iei in gura cu mitranescu si tea mai intersectat si vro 3 bossi da forum , iesti dus pa copca >:D< , ca astia nu stie da gluma si te arde pana te sinucide ! <:-P ia mai dat pa uni afara care ia injurat si ia luat la misto :P da te invat io cum sati faci cont da pa IP-negativ ! ;)
Suntem colegi și prieteni și mi se pare absolut normal sa ne luam apărarea, asta înseamna club și mai presus de asta PRIETENIE.

Avatar utilizator
Alexandru Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 1520
Membru din: 16 Ian 2010, 14:33
Localitate: Mogosoaia

Re: PREPARAREA BOABELOR DE PORUMB

Mesaj de Alexandru Mihai » 08 Noi 2011, 22:54

ingerasdefoc scrie::)) lasa-i bre sa ma scoata de pe forum..eu nu le-am vb urat..dak ei asa decid sa ma scoata..si legat de ce ai zis referitor la prepararea porumbului,ei bine nu stiam omule reteta cu porumbul fiert in csl.o stiam pe aia cand porumbul gata fiert e dipuit in csl.as fi putut sa pun si 250 de ml la 1 kg de porumb dar decat sa arunc banii pe fereastra am zis ca mai bine intreb.cam asa stau lucrurile..na dak tu esti dl "stie tot" o sa am de invatat de la tine :)))
Nu te scoate nimeni după site, doar ne apăram intre noi.

Avatar utilizator
ingerasdefoc
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 24 Aug 2011, 17:43

Re: PREPARAREA BOABELOR DE PORUMB

Mesaj de ingerasdefoc » 08 Noi 2011, 22:58

ok.PACE!!! **==

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: PREPARAREA BOABELOR DE PORUMB

Mesaj de gor965 » 09 Noi 2011, 00:02

ingerasdefoc scrie:
gor965 scrie:
ingerasdefoc scrie:... deci..sunt membru pe multe forumuri de pescuit la crap dar ca aici inca nu am vazut asa ceva...
...deci...daca-ti vedeai de lungul nasului nu mai scriai aiurea, cum ca aia care arunca la dracu-n praznic o fac ptr. a se procopsi cu febra musculara la recuperare ! Mistou-ri de-asta sa faci cu cine-ti permite si daca ai convingerea ca ai facut tu febra musculara pe recuperare, aruncand degeaba la 140 m ! Ti-am scris astea ca sa te convingi, citind din urma, ca tu esti primul care a luat lumea peste picior si sa nu te astepti sa-ti ridice careva statuie ptr. criticile aduse acestui forum ! Nu forumul asta are o problema, ci dumneata !
bine ba prietene..cum spui tu..eu is de vina :)) sper ca o sa dormi mai bn la noapte dak sunt eu ala vinovat :))
Un raspuns plin de bun simt si demn...de lungimea nasului lui Pinochio ! :^O >:)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: PREPARAREA BOABELOR DE PORUMB

Mesaj de sorin1362 » 09 Noi 2011, 00:05

ingerasdefoc scrie:ok.PACE!!! **==
#:-S In sfarsit ... "Petrica ! Poti da pe GSP !" :)) ( ;) )
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
ingerasdefoc
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 24 Aug 2011, 17:43

Re: PREPARAREA BOABELOR DE PORUMB

Mesaj de ingerasdefoc » 09 Noi 2011, 01:28

sorine da de unde stii cum ma cheama?:)

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: PREPARAREA BOABELOR DE PORUMB

Mesaj de sorin1362 » 09 Noi 2011, 10:45

ingerasdefoc scrie:sorine da de unde stii cum ma cheama?:)
Ei si tu ... pai sunt metode specifice ... :)) ... Petru G., Botosani, n. 23.10.1984, pasiune pentru caini, etc, etc. Asa e ?
PS : Vezi ca ai si telefonul "ascultat" =))
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
Costi P
Veteran
Veteran
Mesaje: 996
Membru din: 27 Apr 2009, 23:47
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: PREPARAREA BOABELOR DE PORUMB

Mesaj de Costi P » 09 Noi 2011, 11:39

Esti si fotografiat ! :)
Fişiere ataşate
&quot; scorpion cu caracter de pitbull &quot;
" scorpion cu caracter de pitbull "
f_16746.jpg (10.55 KiB) Vizualizat de 3087 ori
Pascu Constantin
CS Carp Zone
http://www.youtube.com/watch?v=EwEpF_swNg4

Scrie răspuns

Înapoi la “Mamaliga”