aditivi nada - pentru Delta!

gramada organizata

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: aditivi nada - pentru Delta!

Mesaj de Tibi30 » 01 Iul 2011, 03:17

pharaoh scrie:No offence, dar cred ca ati luat-o razna cu cantitatile astea de nada.
depinde cat stai..Nelutu,se refera la o iesire de cel putin 1 saptamana(eu asa cred)...si daca esti 2 sau mai multi pescari...nu e multa nada...parerea mea..

Avatar utilizator
tavi79
utilizator
utilizator
Mesaje: 44
Membru din: 20 Iul 2010, 21:44

Re: aditivi nada - pentru Delta!

Mesaj de tavi79 » 01 Iul 2011, 08:32

noi stam 5 zile si suntem 3 pescari!
Asa ca nici nu mi se pare mult 60-70 kg de nada!

Cu stima!

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: aditivi nada - pentru Delta!

Mesaj de Tibi30 » 01 Iul 2011, 11:16

unde mergi ln delta?
si eu am programata o iesire la sfarsitul lunii iulie...pe ,,bucla" de la Mahmudia..

Avatar utilizator
adriani
utilizator
utilizator
Mesaje: 42
Membru din: 07 Apr 2012, 10:23
Localitate: Calarasi

Re: aditivi nada - pentru Delta!

Mesaj de adriani » 13 Mai 2012, 17:56

Salut Tavi. Ai uitat sa ne spui cum a mers nada. Eventual o reteta care sa mearga in Delta avand in vedere experienta ta de la aceasta iesire. Multumesc.

Avatar utilizator
berescu
membru activ
membru activ
Mesaje: 82
Membru din: 03 Ian 2009, 22:22

Re: aditivi nada - pentru Delta!

Mesaj de berescu » 30 Mai 2012, 07:48

Salutare tuturor,daca fierbi in prealabil un amestec de seminte gen porumb,grau,orz,canepa,seminte pasarele si sa mai adaug un indulcitor(zahar,sau ceva de la magazinul naturist) si il las intr-un recipient o perioada mai indelungata se stie ca nu are cum sa nu se inacreasca(sa fermenteze)oare se poate sa atraga pestii sau ii fugareste?Acest amestec de seminte doresc sa-l folosesc in Delta,si as dori sa intreb daca in acest amestec daca as mai adaug si cateva boabe de piper?la o cantitate de circa 20/25kg de seminte uscate cam ce cantitate de boabe de piper si cat indulcitor sa adaug?Va rog sa ma indrumati, pareri,opinii sau o reteta de de seminte ce ar putea aduna ceva peste pe vad.Multumesc anticipat si fire intinse tuturor.

Avatar utilizator
berescu
membru activ
membru activ
Mesaje: 82
Membru din: 03 Ian 2009, 22:22

Re: aditivi nada - pentru Delta!

Mesaj de berescu » 31 Mai 2012, 19:24

Salutare din nou,nu ma poate ajuta nimeni in problema mea?nu i sa intamplat nimanui sa-i fermenteze amestecul de seminte?amestecul doresc sa nadesc in Delta si nu as vrea sa gresesc in loc sa-l adune sa il fugareasca.Multumesc anticipat si fire intinse tuturor.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mixurile”