Fishmeal la caras

gramada organizata

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
tionis2000
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 57
Membru din: 05 Feb 2014, 18:04
Localitate: Braila

Re: Fishmeal la caras

Mesaj de tionis2000 » 13 Mar 2014, 13:19

asa cum am spus,merg si nadele pe baza de seminte si cele pe faina de peste.important este ca nada pe care o folosesti sa fie cea care atrage.sunt multe balti unde pestele e hranit cu mixuri din seminte sau chiar cu paine(am vazut chestia asta) si pestele raspunde mai repede la hrana cu care e invatat.asta nu inseamna ca nu se prinde si cu cele pe baza de faina de peste.totul tine de cum se hraneste pestele, de timpul alocat concursului,de vreme....sunt multi factori care influenteaza o partida sau un pescuit.asa ca chestie,cele mai multe campionate de stationar se castiga pe mixuri bazate pe fainuri de seminte.eu am avut ocazia la un concurs pe sarulesti sa vad diferenta intr-o mansa de 6 ore.s-a prins peste pe ambele tipuri de nada dar pe fishmeal au inceput sa intre mai tarziu,si intr-un concurs conteaza si frecventa cu care scoti peste.e adevarat ca punctau numai carasul si platica dar mie personal mi-au intrat crapi pe nada dulce si pe nada fishmeal nu au intrat.totul tine de balta,de locul extras...sunt multe variabile,cel mai bine e un antrenament inainte de concurs ,antrenament in care poti testa care nada e mai buna si aduce pestele mai repede pe vad.si inca ceva...multa lume pune intrebari sperand sa obtina concret raspunsul la ceea ce doresc fara sa faca ei experiente sau antrenamente.pentru concursurile de stationar timpul e scurt,nu poti face experiente in timpul concursului.asa ca...sfatul meu e sa te apuci de testat nade si cu timpul te vei axa pe cateva care ti-au dat satisfactii.nu vei obtine niciodata raspunsul exact in materie de pescuit.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mixurile”