mix solubil

gramada organizata

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
Gabriel
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 30 Noi 2007, 20:55
Localitate: Cluj-Napoca

Re: mix solubil

Mesaj de Gabriel » 02 Apr 2008, 15:34

Salutare
Nu cred ca trebuie sa diluezi CSL,da... poti pune si tot flaconul de CSL la o galeata de METHOD MIX dar ai putea tine un pic pentru a inabia in el ceva momeala(porumb..) daca mai trebuie ceva lichid poti adauga ceva apa din balta,cit despre arome poti sa lasi si aroma de CSL care ii foarte buna si cunoscuta de crap. Aditivi daca vrei poti sa adaugi(betaina...) dar nu cred ca ti-ar fii de mare folos...
Boabele de soia se pun la prajit si apoi se macina rezultind faina...
Semintele de pasarele pentru nada se pot fierbe mai inti sau se pot praji si macina pentru a fii pusa in mixuri pentru boiles sau alt ceva...cum iti convine tie si in functie la ce iti trebuie.. :mrgreen:
Fir intins!

Avatar utilizator
vladut mateianu
utilizator
utilizator
Mesaje: 45
Membru din: 14 Dec 2007, 08:46
Localitate: SENZOR

Re: mix solubil

Mesaj de vladut mateianu » 02 Apr 2008, 22:41

Salut Cristi, in primul rand te rog sa vorbim ca intre pescari, eu sunt Vladut. :wink:
Referitor la intrebarea ta, Nitromethodul poti sa-l folosesti si ca atare, nu esti obligat sa-l amesteci cu csl-ul. Poti chiar sa-l amesteci cu ceva arome de fructe, lapte de porumb sau ...altceva !
Din flacon poti sa adaugi cat doresti, nu dauneaza nici daca il pui pe tot ! Deci poti sa-l si diluezi daca doresti, dar incearca sa adaugi minimum 100 ml la kg de nada.
Semintele ptr nadit trebuie fierte inainte de utilizare, apoi poti in aceasi zeama sa adaugi si aroma preferata, sau CSL-ul.... :wink:

Numai bine si fir intins !
APCR

Scrie răspuns

Înapoi la “Mixurile”