DVD sau CD cu monturi crap/caras/somn

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
RazvanR
membru activ
membru activ
Mesaje: 88
Membru din: 08 Oct 2008, 14:15
Localitate: Cluj-Napoca

Re: DVD sau CD cu monturi crap/caras/somn

Mesaj de RazvanR » 01 Feb 2009, 12:06

Magazinul acela este din Bistrita .
Am spus in paranteza "daca nu sunteti din cluj " pentru ca cei care sunt din cluj pot sa comande acest dvd de aici :http://mercur.utcluj.ro/cosmin/4rastvan/command.php si vor fi contactati prin e-mail cand si de unde sa ridice dvd-ul .

Avatar utilizator
radu vaduva
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 29 Noi 2008, 14:10

Re: DVD sau CD cu monturi crap/caras/somn

Mesaj de radu vaduva » 01 Feb 2009, 16:01

cristea radu scrie:Da acela e cd-ul.Ai avut ce vedea, nu?
NUMAI BINE
Pai nu l-am cumparat doar la-am gasit pe net la 10 uk lire plus taxe transport.
Daca tu nu ma poti ajuta poate incerc alta varianta.
Sa traiesti.

Avatar utilizator
Alberto
membru activ
membru activ
Mesaje: 74
Membru din: 12 Noi 2008, 16:55
Localitate: Gherla jud. Cluj

Re: DVD sau CD cu monturi crap/caras/somn

Mesaj de Alberto » 02 Feb 2009, 21:34

Am primit raspuns la maylu meu si au zis ca nu lucreaza cu posta doar cu fan curier si valorea minima este 50 ron dar daca comand numai DVD mil aduce cu 4-6 RON ca prin posta :D

Voi ce ati mai copiat de pe Dc++ Odc , torent etc?

Ma am rezolvat am un prieten in bistrita , dar el ma intreaba ca la care magazin !?

Avatar utilizator
RazvanR
membru activ
membru activ
Mesaje: 88
Membru din: 08 Oct 2008, 14:15
Localitate: Cluj-Napoca

Re: DVD sau CD cu monturi crap/caras/somn

Mesaj de RazvanR » 03 Feb 2009, 10:56

La care magazin ?
Scrie pe site-ul lor . Mai trimitele un e-mail in care ii intrebi locatia exacta si poate merge prietenul tau . :D

Avatar utilizator
Alberto
membru activ
membru activ
Mesaje: 74
Membru din: 12 Noi 2008, 16:55
Localitate: Gherla jud. Cluj

Re: DVD sau CD cu monturi crap/caras/somn

Mesaj de Alberto » 03 Feb 2009, 13:27

:D le-am scris or zice ca is nebun =))

Avatar utilizator
Alberto
membru activ
membru activ
Mesaje: 74
Membru din: 12 Noi 2008, 16:55
Localitate: Gherla jud. Cluj

Re: DVD sau CD cu monturi crap/caras/somn

Mesaj de Alberto » 03 Feb 2009, 15:08

fiti atenti ce mio zis

Va salut,



Intradevar depozitul este in Bistrita. Nu avem un magazin deschis, dar produsele se pot vedea fara nici o problema. Daca doriti sa veniti dumneavoastra, va rog sa ma sunati cand intrati in Bistrita si vin sa ne intalnim sa putem merge la deposit.



Numai bine,



Florin Laurentiu Negrea,

Dracula Carp Team SRL

Web: www.crap.com.ro

Email: florin@crap.com.ro

Tel.: 0040722578368

sigla totul pentru crap mica

Avatar utilizator
RazvanR
membru activ
membru activ
Mesaje: 88
Membru din: 08 Oct 2008, 14:15
Localitate: Cluj-Napoca

Re: DVD sau CD cu monturi crap/caras/somn

Mesaj de RazvanR » 03 Feb 2009, 19:07

Spunei prietenului tau sa-l sune si sa se intalneasca cu el si sa-i dea dvd-urile , daca zici ca ai un prieten in bistrita .

Avatar utilizator
Alberto
membru activ
membru activ
Mesaje: 74
Membru din: 12 Noi 2008, 16:55
Localitate: Gherla jud. Cluj

Re: DVD sau CD cu monturi crap/caras/somn

Mesaj de Alberto » 04 Feb 2009, 00:42

Pana la urma mi-o fost aprobat si am comandat direct deacolo prin fan curier !

Avatar utilizator
Alberto
membru activ
membru activ
Mesaje: 74
Membru din: 12 Noi 2008, 16:55
Localitate: Gherla jud. Cluj

Re: DVD sau CD cu monturi crap/caras/somn

Mesaj de Alberto » 05 Feb 2009, 23:29

X-( ~x( am primit azi DvD-urile deja m-am uitata la primu foarte util si ineresant problema e ca transportu de la 14 lei a ajuns la 33

Avatar utilizator
florioro
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 05 Sep 2008, 07:06
Localitate: Bistrita
Contact:

Re: DVD sau CD cu monturi crap/caras/somn

Mesaj de florioro » 28 Feb 2009, 00:17

Alberto scrie:X-( ~x( am primit azi DvD-urile deja m-am uitata la primu foarte util si ineresant problema e ca transportu de la 14 lei a ajuns la 33
Acum am intrat din intamplare pe acest forum si am vazut ca magazinul meu si efortul care l-am facut impreuna cu Matrix ca pescarii sa primeasca un material video de buna calitate si extrem de util, "GRATIS".

@alberto
Daca aveai vreo nelamurire sau erai nemultumit de vreun serviciu, normal era sa contactezi persoana sau firma care ti-a creeat neplaceri si nu sa arunci cu noroi pe un forum public. Nu crezi ca asa era mai frumos? Chiar trebuie sa publicam mesaje private? Chiar nu putem sa spunem multumesc? Ce mai este gratis pe lumea asta?

Sunt profund dezamagit de reactia ta.

Daca costurile tale de transport au crescut la 33Ron din cauza faptului ca nu exista sediu Fan Courier in Gherla, asta din pacate nu mai este vina mea. Puteai foarte usor sa mergi in Cluj si sa-l ridici personal fara costuri de transport. Pentru a fi bineinteles, firma mea nu a primit nici macar 1 ban din ce ai platit tu pe transport.

Din pacate nu am putut sa folosesc contractul pe care il am eu cu Fan Courier pentru a beneficia de preturile mele preferentiale si negociate.

Numai bine

Avatar utilizator
Alberto
membru activ
membru activ
Mesaje: 74
Membru din: 12 Noi 2008, 16:55
Localitate: Gherla jud. Cluj

Re: DVD sau CD cu monturi crap/caras/somn

Mesaj de Alberto » 24 Mar 2009, 15:54

Domnu Florin eu nu am vrut sa arunc cu nici un noroi si nici sa va fac reclama proasta !
1)Am discutat si cu dumneavostra pe forumu saitului dvs. si mi-ati explicat cum sta treaba dar apucasem deja sa postez aici!
2)Am zis eu ca din cei 33 de ron v-a intarat ceva in buzunar !? (nu)
3)Daca ati stiut de la bun inceput ca sunt din Gh de ce nu m-ai prevenit ! ( nu va acuz pt asta deoarece sunteti un om acupat si nu acordati atentie lucrurilor marunte , poate la momentu ala nici dvs, nu v-ati dat seama ce v-a fii.)
4)Nu m-am dus la cluj dupa el pt ca nu am nici masina nici carnet! ( deci nu s-a putut)
5)Am avut aceea reactie deoarece din cauza DVD am avut scandal in casa ! Eu aream la pescuit cand mi-au venit si mi le-a ridicat mama , care m-a sunat si s-a apucat sa mi se .... la telefon ca de ce o costat atat si bla bla ca o primit colete din buc si no costata atata ( politica de femeie) mi-o stricat ziua , partida de pescuit si n-am mai avut chef de nimic mi-am strans jucariile si m-am dus acasa ! V-a dati seama ca ma durea in pix de aia 33 de roni dar mi-a provocat niste nervi si atunci am scris aici sa cer explicati ( de prisos ca orcum nu vroiam banii inapoi) )

Avatar utilizator
florioro
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 05 Sep 2008, 07:06
Localitate: Bistrita
Contact:

Re: DVD sau CD cu monturi crap/caras/somn

Mesaj de florioro » 24 Mar 2009, 19:45

Alberto scrie:Domnu Florin eu nu am vrut sa arunc cu nici un noroi si nici sa va fac reclama proasta !
1)Am discutat si cu dumneavostra pe forumu saitului dvs. si mi-ati explicat cum sta treaba dar apucasem deja sa postez aici!
2)Am zis eu ca din cei 33 de ron v-a intarat ceva in buzunar !? (nu)
3)Daca ati stiut de la bun inceput ca sunt din Gh de ce nu m-ai prevenit ! ( nu va acuz pt asta deoarece sunteti un om acupat si nu acordati atentie lucrurilor marunte , poate la momentu ala nici dvs, nu v-ati dat seama ce v-a fii.)
4)Nu m-am dus la cluj dupa el pt ca nu am nici masina nici carnet! ( deci nu s-a putut)
5)Am avut aceea reactie deoarece din cauza DVD am avut scandal in casa ! Eu aream la pescuit cand mi-au venit si mi le-a ridicat mama , care m-a sunat si s-a apucat sa mi se .... la telefon ca de ce o costat atat si bla bla ca o primit colete din buc si no costata atata ( politica de femeie) mi-o stricat ziua , partida de pescuit si n-am mai avut chef de nimic mi-am strans jucariile si m-am dus acasa ! V-a dati seama ca ma durea in pix de aia 33 de roni dar mi-a provocat niste nervi si atunci am scris aici sa cer explicati ( de prisos ca orcum nu vroiam banii inapoi) )
@Alberto

Imi pare sincer rau pentru neplacerile creeate, dar nu asta era intentia. Decat sa dezbatem aceste mici neplaceri in public, puteai foarte usor sa ma suni(telefonul meu este public pe site) sau sa imi trimiti un email si cu siguranta rezolvam totul pe cale amiabila. In fine faptul este consumat si nu mai poate fi dat timpul inapoi pentru a evita acest mic incident.

In cazul in care vom mai colabora in vreun fel, te rog sa imi spui si vom regla toate neplacerile acestui mic incident cu DVD-urile.

Numai bine.

Avatar utilizator
bitonc
membru activ
membru activ
Mesaje: 63
Membru din: 04 Noi 2008, 02:55
Localitate: Bucuresti

Re: DVD sau CD cu monturi crap/caras/somn

Mesaj de bitonc » 02 Apr 2009, 16:16

Parerea mea e ca forumurile pentru pescari asta trebuie sa faca.Sa informeze pescarii unde sunt tepe si unde nu.Era foarte bine pt toata lumea sa informati omul de costul total si nu sa-i spuneti ca e gratis.Cei din Buc. ar fi avut o nota de plata mai mare si vad ce ar pute fi gratis in asa ceva,ca la greutate nu prea conteaz la transport.
Eu nu pescuiesc, ii fac doar baie ramei

Avatar utilizator
florioro
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 05 Sep 2008, 07:06
Localitate: Bistrita
Contact:

Re: DVD sau CD cu monturi crap/caras/somn

Mesaj de florioro » 02 Apr 2009, 16:40

bitonc scrie:Parerea mea e ca forumurile pentru pescari asta trebuie sa faca.Sa informeze pescarii unde sunt tepe si unde nu.Era foarte bine pt toata lumea sa informati omul de costul total si nu sa-i spuneti ca e gratis.Cei din Buc. ar fi avut o nota de plata mai mare si vad ce ar pute fi gratis in asa ceva,ca la greutate nu prea conteaz la transport.
Prietene, cine spune ca este teapa? Cine a luat vreun ban pentru DVD-uri? Daca ai vreo problema cu mine sau cu magazinul meu te rog sa o spui in mod civilizat fara sa vorbesti doar sa te auzi vorbind.

Pentru cultura ta generala, sa stii ca pentru Bucuresti costul de transport este de 15ron, cu mult mai ieftin decat a platit pentru Gherla, Alberto. A fost o greseala si atat, nimeni nu a tepuit pe nimeni, greseala pe care m-am oferit sa o repar cu prima ocazie.

Numai bine,
Florin Negrea

Avatar utilizator
ovybd
utilizator
utilizator
Mesaje: 24
Membru din: 03 Feb 2008, 12:43
Localitate: Carei
Contact:

Re: DVD sau CD cu monturi crap/caras/somn

Mesaj de ovybd » 03 Apr 2009, 16:43

am vizionat dvd-urile si pentru experienta mea de incepator le consider foarte utile, nu inteleg de ce se critica expeditorul pentru chestii care tin de curier? am vazut si dvd-urile de la fox care sunt reclama la propriile produse (pe langa informatiile utile) si se vand pe sume mult mai mari decat 33, 15 sau 17 lei cat am platit eu, toata stima pentru realizatori ca si pentru acest site si forum de pe care avem multe de invatat si aici zicala "informatia costa" nu este valabila.

Respectele mele

Scrie răspuns

Înapoi la “Monturi”