Okuma Distance Carp Pro 60

Moderatori: gor965, florentiniuga

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Okuma Distance Carp Pro 60

Mesaj de Laurentiu » 08 Apr 2013, 10:56

Cum? Ai luat Baracuda in detrimentul meteixului care arunca pe luna cu saculet si nu se rupe ever? Tztztz ce blasfemie...:))

Avatar utilizator
shahjaban
senior
senior
Mesaje: 245
Membru din: 15 Feb 2012, 12:48
Localitate: Brasov

Re: Okuma Distance Carp Pro 60

Mesaj de shahjaban » 08 Apr 2013, 11:30

las-o cu mtx-ul ...nu e chiar face-tot.....:D
mai exista si alte bete......eu nu sunt chiar asa incantat de ele..dar e parerea mea...

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Veteran
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Apr 2012, 02:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Okuma Distance Carp Pro 60

Mesaj de osc1or » 08 Apr 2013, 11:48

Dupa parerea mea baracuda competition 3,90m 3,75 lbs sunt peste MTX 12 3,90m 4lbs. Sunt mai placute in dril si arunca cel putin la fel de bine.
Critic echilibrat

Avatar utilizator
pescarulrobert
membru activ
membru activ
Mesaje: 60
Membru din: 27 Feb 2013, 18:26

Re: Okuma Distance Carp Pro 60

Mesaj de pescarulrobert » 08 Apr 2013, 12:13

shahjaban scrie:
pescarulrobert scrie:Te sfatuiesc sa nu ei de pe okazii, sunt numai tepari.
Vrei exemplu ? Uite-l..Un adolescent :)) a dat comanda pe okazii de o tableta. A vb cu ala, sa rezolvat..prin posta.
Se duce sa`l ridice, da banii + taxa postala adica 30 de mil. si pleaca happy acasa. Il deschide ghici ce era in pachet ? Pietre L-) L-) L-) L-) L-) L-) L-) :-q :-q :-q :-q :-q
prietene ...imi pare rau s-o spun ...dar esti naiv tare...povestile astea spune-le pe forumurile cu utilizatori cu varsta de pana in 5 ani ..poate ei te cred...!!!
nush cum sati spun, dar daca nu stii povestea mai bine taci . il cunosc pe ala care a luat teapa . pana una alta..inainte sa dai un com gandeste inainte ce sa scrii.;) :noob:

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Okuma Distance Carp Pro 60

Mesaj de Laurentiu » 08 Apr 2013, 12:48

Vedeti ca nu stiti nimic...Meteixul e miezu'..n-ai meteix nu esti pescar, deci nu existi. ;)
Ca si cu feisbucu'. N-ai cont, nu existi. :P

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Okuma Distance Carp Pro 60

Mesaj de pharaoh » 08 Apr 2013, 13:06

MTX-ul "pute" la multa lume, ca deh, nu e firma de firma. Laurentiu, ai pescuit cu MTX? Ca sa stim cat de obiectiva e postarea ta. Daca nu, povesteste-ne despre lansetele cu care ai pescuit, recomanda-i omului ceva.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
shahjaban
senior
senior
Mesaje: 245
Membru din: 15 Feb 2012, 12:48
Localitate: Brasov

Re: Okuma Distance Carp Pro 60

Mesaj de shahjaban » 08 Apr 2013, 13:28

nu e vorba ca "pute"....ti-am zis ca eu mi-am luat MTX-uri cand probabil foarte putini aveau Hakuyo...mi-au placut estetic in primul rand , mai le am si acum...doar ca nu mai sunt asa incantat de ele .....mi se pare doar ca sunt mult prea laudate fata de ce pot lansetele astea.....si cinstit si pretul lor acum mi se pare cam mare ptr ce iti ofera , dar ma repet , este doar parerea mea....sunt convins ca exista multi pescari care sunt foarte incantati de ele ...

robert baiatule.....nu mai vorbi din auzite....eu am cheltuit multe sute de lei pe okazii si nu patit niciodata nimic...in plus exact cum ti-a spus si osc1or...daca "prieteneul " asta al tau a gasit pietre in pachet e foarte simplu de recuperat banii ...concluzia : MAI LASA-NE CU POVESTILE ..DIN AUZITE spune mai bine ce ai patit tu , nu ce te-a mintit nu stiu cine....( am scris robert intentionat cu "r" mic , poate te prinzi si tu o data :D :)) ).

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Okuma Distance Carp Pro 60

Mesaj de pharaoh » 08 Apr 2013, 13:35

Una e sa nu-ti placa ceva la ea, obiectiv vorbind si alta este caterinca ieftina. Si cine le-a laudat, le-a laudat cu argumente si prin prisma rezultatelor avute. Ca sunt ei mai fraieri si nu se pricep la lansete ca altii...asta e altceva.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
shahjaban
senior
senior
Mesaje: 245
Membru din: 15 Feb 2012, 12:48
Localitate: Brasov

Re: Okuma Distance Carp Pro 60

Mesaj de shahjaban » 08 Apr 2013, 13:51

daca zici tu ??? !!! dar eu dau la fel de mult si cu MTX si cu Baracuda Mustang....dar probabil nu stiu eu sa folosesc MTX cum trebuie :D :D ( si baracuda este aproape la jumatate pret ) .
dar stii ceva ?? saptamana viitoare am ocazia sa probez niste lansete Nash Entity ( vine un prieten pe la mine , care are asa ceva ) si daca dau cu ele mai mult decat cu MTX atunci concluzia mea este clara.....nu vreau sa vorbesc de oameni care dau cu MTX-urile 170-180m ...aia sunt putini , poate cateva zeci in toata tara .

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Okuma Distance Carp Pro 60

Mesaj de Laurentiu » 08 Apr 2013, 15:27

pharaoh scrie: Daca nu, povesteste-ne despre lansetele cu care ai pescuit, recomanda-i omului ceva.
Pai nu pot sa-i recomand lanseta ca e topic de mulinete, dar nah..ii recomand td6000 ca e tot hacuio si n-ai hacuio nu existi ca pescar si daca zici o alta marca iti sar in cap aplaudacii si lingaii. Mai nou si unii moderatori care numai moderatori nu se pot numi. :D
Hapii? :)

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Okuma Distance Carp Pro 60

Mesaj de pharaoh » 08 Apr 2013, 16:43

Laurentiu scrie:
pharaoh scrie: Daca nu, povesteste-ne despre lansetele cu care ai pescuit, recomanda-i omului ceva.
Pai nu pot sa-i recomand lanseta ca e topic de mulinete
Asa m-am gandit si eu, dar omul a cerut o parere si despre lansete, deci se poate :P.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Okuma Distance Carp Pro 60

Mesaj de Allen Besnovich » 08 Apr 2013, 16:51

shahjaban scrie:daca zici tu ??? !!! dar eu dau la fel de mult si cu MTX si cu Baracuda Mustang....dar probabil nu stiu eu sa folosesc MTX cum trebuie :D :D ( si baracuda este aproape la jumatate pret ) .
dar stii ceva ?? saptamana viitoare am ocazia sa probez niste lansete Nash Entity ( vine un prieten pe la mine , care are asa ceva ) si daca dau cu ele mai mult decat cu MTX atunci concluzia mea este clara.....nu vreau sa vorbesc de oameni care dau cu MTX-urile 170-180m ...aia sunt putini , poate cateva zeci in toata tara .
Eu odata am dat mai mult cu feederul decat cu mtx14. A fost simplu. Am luat "meteixul" unui coleg, si i-am zis "bã, eu am un feeder mai "smecher" decat "meteixul" tau, daca arunc mai mult cu feederul , imi faci lanseta cadou?" normal ca raspunsul lui a fost afirmativ. Si ce sa vezi, am aruncat cu feederul (si feederul este aproape la 1/3 din pret) mai mult! ms pt lanseta,de mult o vroiam.
mda

Apropo de "hakuyo"! Am vazut la stiri, cica mulinetele de la hakuyo alea td 6000 au interiorul asemanator cu cel de la ultegra 5500. Dar tot proastea sunt, ca sunt "hakuio" , nu sunt daiwa.



>:)
Fişiere ataşate
cats.png
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Okuma Distance Carp Pro 60

Mesaj de Laurentiu » 08 Apr 2013, 16:59

aleendark scrie:
Apropo de "hakuyo"! Am vazut la stiri, cica mulinetele de la hakuyo alea td 6000 au interiorul asemanator cu cel de la ultegra 5500.
Care stiri? Alea din Bailesti de unde e nea Marin? Sau din Caracal unde s-a rasturnat caru' cu prosti? =))
Acum fara suparare dar am obs ca aberezi la greu de la o perioada incoace si pe aici si pe dincolo... >:)
Caterinca, caterinca, dar prea le iei de bune... :)

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Okuma Distance Carp Pro 60

Mesaj de Allen Besnovich » 08 Apr 2013, 17:26

Da, mare spirit de observatie ai. E problema mea daca aberez sau nu, consecintele o sa le suport eu.
Am observat si eu, ca dea la o perioada incoace, treaba ta pe acest forum este sa analizezi oameni, te exprimi prin diferite adjective care in majoritatea cazurilor, jignesc. La urma urmei, care e problema ta? Eu zic sa te relaxezi :)
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
shahjaban
senior
senior
Mesaje: 245
Membru din: 15 Feb 2012, 12:48
Localitate: Brasov

Re: Okuma Distance Carp Pro 60

Mesaj de shahjaban » 08 Apr 2013, 18:48

probabil si cu prastia tu dai mai departe , dupa pasari...
oricum recunosc ca nu pot sa ma pun cu tine...esti profi , m-ai dat gata....:D :))
( oare detii si un arc ??precis ai pescuit si cu arcul , ca in SUA !! )- tot departe , bineanteles ca doar nu se poate altfel :))

Scrie răspuns

Înapoi la “Mulinete”