Abonamente si taxe din Romania

parerile dvs pro si contra despre balti

Moderatori: Qnyx, gor965

Scrie răspuns
gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Atentie!Tancabesti 04.12.2010.priviti si minunati-va

Mesaj de gor965 » 13 Dec 2010, 23:01

alin81 scrie: =)) =)) =)) =)) =)) #:-S #:-S #:-S #:-S #:-S :-@ :-@ :-@ :-@ :-@ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/
Fara cuvinte!!!!!!!Daca prostia ar durea...............
Stai linistit, de durut se vede treaba ca te doare mai tare decat pe mine ! :-B Ai exact ZERO notiuni elementare de economie si ZERO argumente ptr. tampeniile pe care le-ai scris ...noroc cu emoticoanele alea ca te ajuta sa te exprimi altfel, esti praf...praful de pe toba ! :-q
p.s
Ma mir ca n-ai aparut cu 10 ani in urma sa urlii ca bancile care-au imprumutat romanii le iau banii cu japca la dobanzi de 10 ori mai mari decat in Occident ! #:-S
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Razvan Garcea
senior
senior
Mesaje: 256
Membru din: 19 Mar 2009, 00:21
Localitate: BUCURESTI

Re: Atentie!Tancabesti 04.12.2010.priviti si minunati-va

Mesaj de Razvan Garcea » 14 Dec 2010, 10:03

alin81 scrie:
gor965 scrie:
alin81 scrie:............
Bai nene GOR965 am incercat frumos sa iti explic cum sta treaba in afara,adica ai ceea ce spui tu pe Tancabesti 1 la preturi mult mai mici.Pana mataluta nu o sa-ti schimbi mentalitate in ceea ce inseamna pescuit recreativ in sistem C&R nu cred ca mai are rost sa batem toba.
Bai Aline, ce mentalitate sa-mi schimb eu legat de pescuitul recreativ ? Ai habar unde si cum pescuiesc eu ? Te-ai trezit dand un raspuns de c***t legat de nu stiu ce atitudine avem noi astia din tara si asta e deranjant...ca traiesti cu impresia ca tu care ai sters-o din tara esti mai destept decat noi, astia care am ramas !
Eu am spus ca e aiurea sa critici si sa dai sfaturi despre o afacere care merge ...tu te-ai gasit sa-mi tii mie lectii de democratie, sa-mi spui ca ma cac pe mine si ca-l pup pe patron in cur ! Inavata intai sa respecti si apoi sa-ti formuezi o parere pe argumente valabile ...nu pe povesti din si despre Occident !...ptr. ca noi traim inca in Balcani , nu in Occident ! Taxa mare la Tancabesti nu e datorita metalitatii romanilor care iau peste acasa (ptr. ca pe Tancabesti 1 nu se ia oricum nimic) ci datorita faptului ca exista cerere ptr. tarife atat de mari ...ce-i asa greu de inteles ? ...ce tot insisti pe argumentul cu schimbarea mentalitatii pescarilor...ai impresia ca patronii se gandesc la schimbarea mentalitatii lui Costel si Georgel care iau peste acasa ? Aiurea, patronii se gandesc cum sa le ia banii astora cu cat mai putine cheltuieli !...si punct !
=)) =)) =)) =)) =)) #:-S #:-S #:-S #:-S #:-S :-@ :-@ :-@ :-@ :-@ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/
Fara cuvinte!!!!!!!Daca prostia ar durea...............

Bai nasolule ,in primul rand mai invata sa asezi cuvintele in pagina deoarece se vede si in scris ca esti un parvenit care dupa 2 luni de Italia incepe sa vorbeasca stricat limba romana si dupa aceea invata sa respecti lumea cu care vb.si care poate nu acorda atentia cuvenita copilului de langa, el sa-ti raspunda tie la ineptiile debitate de tine.
Pai mai meltex ,vor veni in viata lor cei care stapanesc ministerul finantelor din Dubai sa-i intrebe pe cei de la Burj Al Arab de ce cer pe o singura noapte 10.000 dolari pe apartamentul regal sau cum mm lui ii spune?
Nu vezi ca esti genul de frant care sta si o zguduie pe net in cautare de senzational?
Dute bah baiatule si mai baga o furculita de paste ,insa cu bagare de seama sa nu te murdaresti prea rau la bot de nitzica italiana L-)
SENIOR CRAP CLUB

Avatar utilizator
macovei
utilizator
utilizator
Mesaje: 18
Membru din: 27 Iun 2010, 19:42

Re: Abonamente si taxe din Romania

Mesaj de macovei » 12 Ian 2011, 19:41

toata stima pentru acei pescari olandezi ei nu au transformat pescuitu intro afacere . de ce la noi nu e loc de mai bine am intrebat ieri pe forum de ce o taxa asa de mare pentru concursu x cand premile nus nici la jumate din taxa cumulata si au sarit pe mine ca arsi cu tot felu de raspunsuri ciudate sami inchida gura .as fi dorit sa merg si eu la mai multe concursuri dar sa ajuns la niste sume aberant de mari raportate cu salarile din romani.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Abonamente si taxe din Romania

Mesaj de gor965 » 12 Ian 2011, 20:14

macovei scrie:toata stima pentru acei pescari olandezi ei nu au transformat pescuitu intro afacere . de ce la noi nu e loc de mai bine am intrebat ieri pe forum de ce o taxa asa de mare pentru concursu x cand premile nus nici la jumate din taxa cumulata si au sarit pe mine ca arsi cu tot felu de raspunsuri ciudate sami inchida gura .as fi dorit sa merg si eu la mai multe concursuri dar sa ajuns la niste sume aberant de mari raportate cu salarile din romani.
Dar de ce te mananca sa mergi la mai multe concursuri ? De ce nu concurezi cu vecinul de pe balta unde mergi la pescuit de placere ? Pescuitul crapului si-asa e un pescuit ce impune niste cheltuieli destul de mari...mersul la concursuri chiar e un lux printre pescarii sportivi (amatori) !
Lista de inscriere la respectivul concurs era goala ? Crezi ca in raport cu venitul mediu, numai costul concursurilor e mare in Romania ? Taoate-s mari...ptr. ca exista cerere ! :-B
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
ionutniculae
membru activ
membru activ
Mesaje: 121
Membru din: 06 Oct 2010, 08:55
Localitate: Bucuresti

Re: Abonamente si taxe din Romania

Mesaj de ionutniculae » 13 Ian 2011, 10:33

gor965 scrie:
macovei scrie:toata stima pentru acei pescari olandezi ei nu au transformat pescuitu intro afacere . de ce la noi nu e loc de mai bine am intrebat ieri pe forum de ce o taxa asa de mare pentru concursu x cand premile nus nici la jumate din taxa cumulata si au sarit pe mine ca arsi cu tot felu de raspunsuri ciudate sami inchida gura .as fi dorit sa merg si eu la mai multe concursuri dar sa ajuns la niste sume aberant de mari raportate cu salarile din romani.
Dar de ce te mananca sa mergi la mai multe concursuri ? De ce nu concurezi cu vecinul de pe balta unde mergi la pescuit de placere ? Pescuitul crapului si-asa e un pescuit ce impune niste cheltuieli destul de mari...mersul la concursuri chiar e un lux printre pescarii sportivi (amatori) !
Lista de inscriere la respectivul concurs era goala ? Crezi ca in raport cu venitul mediu, numai costul concursurilor e mare in Romania ? Taoate-s mari...ptr. ca exista cerere ! :-B
chiar nu inteleg dc iti bati capul, sunt putine persoane care inteleg ca DACA AI CERERE poti sa ceri si 3000 E/an(si nu trebuie sa fii economist sa iti dai seama, cum sunt altii...), iar vis-a-vis de concursuri vb de alta mancare de peste, si nu e lux, e superrrrrrrrr lux, oriunde in lume cine are, are, cine nu are, nu are, dar exista DUNAREA pt noi saracii :D

P.S.si vb serios avem super preturi pt romania, la orice, si prost e ala care da, nu ala care cere
Never give up

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Abonamente si taxe din Romania

Mesaj de stefan_kwr » 13 Ian 2011, 13:16

ionutniculae scrie: P.S.si vb serios avem super preturi pt romania, la orice, si prost e ala care da, nu ala care cere
Ai mare dreptate, doar la carburanti avem si noi preturi mai mici :^O cat or mai avea de gand sa creasca :-t :-t :-t

Avatar utilizator
alin81
membru activ
membru activ
Mesaje: 149
Membru din: 25 Oct 2009, 11:35
Localitate: Milano

Re: Atentie!Tancabesti 04.12.2010.priviti si minunati-va

Mesaj de alin81 » 02 Mar 2011, 02:52

Razvan Garcea scrie:
Bai nasolule ,in primul rand mai invata sa asezi cuvintele in pagina deoarece se vede si in scris ca esti un parvenit care dupa 2 luni de Italia incepe sa vorbeasca stricat limba romana si dupa aceea invata sa respecti lumea cu care vb.si care poate nu acorda atentia cuvenita copilului de langa, el sa-ti raspunda tie la ineptiile debitate de tine.
Pai mai meltex ,vor veni in viata lor cei care stapanesc ministerul finantelor din Dubai sa-i intrebe pe cei de la Burj Al Arab de ce cer pe o singura noapte 10.000 dolari pe apartamentul regal sau cum mm lui ii spune?
Nu vezi ca esti genul de frant care sta si o zguduie pe net in cautare de senzational?
Dute bah baiatule si mai baga o furculita de paste ,insa cu bagare de seama sa nu te murdaresti prea rau la bot de nitzica italiana L-)

Vrei replica la jignirile pe care le-ai facut la adresa mea fara macar sa ma cunosti ? :-w
NO BEEEP....... NO PARTY

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: Abonamente si taxe din Romania

Mesaj de iulian petre » 02 Mar 2011, 08:37

daca tot compari taxele din "afara" cu taxele din Romania ar fi bine sa compari si comportamentul pescarului . La noi doar un exemplu la Moara Vlasiei 2 sunt 22 de paznici :O adica 11 pe o tura . Ca sa platesti atatia oameni trebuie sa ai si o taxa care sa acopere aceste cheltuieli . Ia gandeste daca in loc de 22 erau doar doi ce economie se putea face si se putea resimtii in buzunarul pescarului . La Tancabesti este alta problema ca populeaza in fiecare an foarte mult si nu se simte micile scapari ale paznicilor si iar se simte in buzunarul pescarului .

Daca crapul nu era bun de mancat alfel era situatia acum :D .

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: Abonamente si taxe din Romania

Mesaj de iulian petre » 02 Mar 2011, 08:46

macovei scrie:toata stima pentru acei pescari olandezi ei nu au transformat pescuitu intro afacere . de ce la noi nu e loc de mai bine am intrebat ieri pe forum de ce o taxa asa de mare pentru concursu x cand premile nus nici la jumate din taxa cumulata si au sarit pe mine ca arsi cu tot felu de raspunsuri ciudate sami inchida gura .as fi dorit sa merg si eu la mai multe concursuri dar sa ajuns la niste sume aberant de mari raportate cu salarile din romani.
--------------

pai de ce nu ma intrebi pe mine daca ai vre-un dubiu la concursurile organizate de Clubul Green Lake de taxele de concurs si premii acordate .Din pacate in afara de Chiroiu4 unde pot negocia pretul corect nu pot negocia cu ceilalti...! Eu daca fac un concurs de 48 ore (vineri -duminica) trebuie sa platesc balta pe 3 zile ca este inchisa de fapt 3 zile nu doua . La fel cu arbitrii patesc ca trebuie sa-i platesc 3 zile nu doua .....si e normal dar multi nu stiu anumite chestii .

Avatar utilizator
alin81
membru activ
membru activ
Mesaje: 149
Membru din: 25 Oct 2009, 11:35
Localitate: Milano

Re: Abonamente si taxe din Romania

Mesaj de alin81 » 02 Mar 2011, 13:57

iulian petre scrie:daca tot compari taxele din "afara" cu taxele din Romania ar fi bine sa compari si comportamentul pescarului . La noi doar un exemplu la Moara Vlasiei 2 sunt 22 de paznici :O adica 11 pe o tura . Ca sa platesti atatia oameni trebuie sa ai si o taxa care sa acopere aceste cheltuieli . Ia gandeste daca in loc de 22 erau doar doi ce economie se putea face si se putea resimtii in buzunarul pescarului . La Tancabesti este alta problema ca populeaza in fiecare an foarte mult si nu se simte micile scapari ale paznicilor si iar se simte in buzunarul pescarului .

Daca crapul nu era bun de mancat alfel era situatia acum :D .

Din cat am citit eu pe site MV2 chiar nu are taxa mare si poti deveni si client fidel dupa a doua partida in sistem C&R.De exemplu administratori lacului Chiroiu4 sunt de laudat pentru preturile percepute anul acesta,nu cred ca exista concurenta la taxa.Eu nu numai am criticat dar am si laudat eforurile supraomenesti pe care le-au facut si le fac anministratori de la TANCABESTI pentru a mentine un lac in sistem C&R si a schimba mentalitatea romanilor.Media taxei in italia este in jur de 20€ pe 24 ore pe carpodrom si in anumite lacuri daca vrei sa pescuiesti trebuie sa-ti rezervi locul cu cateva luni inainte datorita cereri si nici un administrator nu creste taxa pe motiv ca au prea multe cerei,problema este ca se multumesc cu un castig minim pe termen lung. Sa nu crezi ca in afara nu au cheltuieli,dar au reusit sa implementeze cu mult inainte ceea ce de cativa ani ia amploare si in romania si anume apartenenta la un club,astfel cu o mica contributie pe an poti pescui pe lacurile asociate clubului cu o minima taxa.Raman la aceeasi parere taxa este prea mare(este opinia mea)indiferent de cerere si oferta sau cheltuieli.Fiecare administrator are dreptul sa fixeze taxa pe care o vrea,eu i-mi exprim doar parerea.
---<><
NO BEEEP....... NO PARTY

Scrie răspuns

Înapoi la “Pareri si dispute”