Minutul de sinceritate

parerile dvs pro si contra despre balti

Moderatori: Qnyx, gor965

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Minutul de sinceritate

Mesaj de PsiHo » 07 Oct 2008, 12:21

telefon cu camera nu ai? iti fac eu rost de cablu de date numai fa poze..dovedeste ca prinzi ca asa pot zice si eu c-am fost pe dig si-am luat 3 crapi de 8 kg si un somn la 20 :) nu poti zice ca nu are crap si somn:) somn s-a prins la grozavesti cand a secat dambovita si crap vedeam eu la baietii care dadeau cu plase pe dig ;)) Dovedeste ca chiar prinzi ca asa prin vorbe sunt multi ''pescari'' ;)nu o lua ca pe o jignire dar eu unu nu te cred,nu cred pe nimeni pana nu vad dovada :) si sa ma duk pe balta aia sa dau 5 sute sa nu prind nimic mai bine dau 1mil pe motorina si dau o fuga pana la fetesti dau pe bratul borcea si un dril cu crap de dunare nu se compara cu unu de balta ;))

Avatar utilizator
sdaniel
senior
senior
Mesaje: 438
Membru din: 17 Iun 2008, 17:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Minutul de sinceritate

Mesaj de sdaniel » 07 Oct 2008, 12:39

PsiHo scrie:telefon cu camera nu ai? iti fac eu rost de cablu de date numai fa poze..dovedeste ca prinzi ca asa pot zice si eu c-am fost pe dig si-am luat 3 crapi de 8 kg si un somn la 20 :) nu poti zice ca nu are crap si somn:) somn s-a prins la grozavesti cand a secat dambovita si crap vedeam eu la baietii care dadeau cu plase pe dig ;)) Dovedeste ca chiar prinzi ca asa prin vorbe sunt multi ''pescari'' ;)nu o lua ca pe o jignire dar eu unu nu te cred,nu cred pe nimeni pana nu vad dovada :) si sa ma duk pe balta aia sa dau 5 sute sa nu prind nimic mai bine dau 1mil pe motorina si dau o fuga pana la fetesti dau pe bratul borcea si un dril cu crap de dunare nu se compara cu unu de balta ;))
Sa stii ca alta treaba nu am decat sa mint pe forumuri si sa ma laud cat de pescar sunt ... stai linistit , crezi ce vrei..
E optiunea ta daca vrei sa te duci acolo sau nu, mai bine dai 1 milion pe motorina si du-te pe Borcea si luptate cu un crap de Dunare si lasa-ne pe noi astia care prindem ciortani (pe net) prin baltile din jurul Bucurestiului.
Numai bine si fir intins.
Dan Serban

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: Minutul de sinceritate

Mesaj de nando » 07 Oct 2008, 18:45

sdaniel scrie:
PsiHo scrie:telefon cu camera nu ai? iti fac eu rost de cablu de date numai fa poze..dovedeste ca prinzi ca asa pot zice si eu c-am fost pe dig si-am luat 3 crapi de 8 kg si un somn la 20 :) nu poti zice ca nu are crap si somn:) somn s-a prins la grozavesti cand a secat dambovita si crap vedeam eu la baietii care dadeau cu plase pe dig ;)) Dovedeste ca chiar prinzi ca asa prin vorbe sunt multi ''pescari'' ;)nu o lua ca pe o jignire dar eu unu nu te cred,nu cred pe nimeni pana nu vad dovada :) si sa ma duk pe balta aia sa dau 5 sute sa nu prind nimic mai bine dau 1mil pe motorina si dau o fuga pana la fetesti dau pe bratul borcea si un dril cu crap de dunare nu se compara cu unu de balta ;))
Sa stii ca alta treaba nu am decat sa mint pe forumuri si sa ma laud cat de pescar sunt ... stai linistit , crezi ce vrei..
E optiunea ta daca vrei sa te duci acolo sau nu, mai bine dai 1 milion pe motorina si du-te pe Borcea si luptate cu un crap de Dunare si lasa-ne pe noi astia care prindem ciortani (pe net) prin baltile din jurul Bucurestiului.
Numai bine si fir intins.
la un concurs te bagi? sa vedem si noi cit de dibaci esti?
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
sdaniel
senior
senior
Mesaje: 438
Membru din: 17 Iun 2008, 17:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Minutul de sinceritate

Mesaj de sdaniel » 07 Oct 2008, 21:36

Daca as avea timp,bani si scule "competitive" ..probabil ca m-as baga, pana atunci raman doar la placere ..
Si oricum inca nu e cazu`, nu sunt atat de experimentat si in mod sigur nu as face fatza intr-un concurs ...
Dan Serban

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: Minutul de sinceritate

Mesaj de nando » 07 Oct 2008, 22:11

nu sti de unde sare iepurele? NU
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
sdaniel
senior
senior
Mesaje: 438
Membru din: 17 Iun 2008, 17:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Minutul de sinceritate

Mesaj de sdaniel » 07 Oct 2008, 22:19

nando scrie:nu sti de unde sare iepurele? NU

nu inteleg ce vrei sa spui :D
Dan Serban

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: Minutul de sinceritate

Mesaj de nando » 07 Oct 2008, 22:42

chear daca nu ai scule poti face o figura frumoasa la un concurs bani daca vrei se gasesc
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
costelino
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 05 Iul 2008, 15:35
Localitate: Aproape de Buc.

Re: Minutul de sinceritate

Mesaj de costelino » 08 Oct 2008, 19:08

sdaniel scrie:
PsiHo scrie:sdaniel data viitoare fa si niste poze la capturi si la balta
Nu am cu ce sa fac poze, aparatul meu a luat apa acum cateva luni si s-a stricat.
Oricum balta este destul de dificila, multe salcii pe mal si putine locuri de pescuit..daca ai lansete lungi ai probleme la aruncare, abea reuseam sa arunc 30-40 de metri.
In weekend aglomeratie mare...
Peste eu zic ca are balta ... cand am ajuns eu acolo un domn tocmai strangea si avea un ten de 11 kg si 2 crapi romanesti de 4 si 6 kg ..plantase cu navomodelul...
Nu pot spune ca sunt multumit de balta asta, dar avand in vedere ca este aproape de Bucuresti si lipsa timpului pentru partide mai lungi pe balti mai bune.....
S-auzim de bine si fir intins.
Are dreptate cu capturile.Acei doi domni sunt din Popesti si iti pot spune cu siguranta ca asa este

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Minutul de sinceritate

Mesaj de PsiHo » 08 Oct 2008, 19:31

asa o fi dar pe fiecare balta pe care a fost a luat pe putin 4-5 novaci la 4-5kg :-)

Avatar utilizator
sdaniel
senior
senior
Mesaje: 438
Membru din: 17 Iun 2008, 17:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Minutul de sinceritate

Mesaj de sdaniel » 08 Oct 2008, 19:41

PsiHo scrie:asa o fi dar pe fiecare balta pe care a fost a luat pe putin 4-5 novaci la 4-5kg :-)
Cine a fost la Chitza in vara asta , daca nu a prins macar a vazut ce se prinde acolo.
Am si o poza de la ultima partida facuta la Chitza, nu este tocmai buna de pus pe forumuri(poza este facuta intr-o curte).
Ti-am mai spus crezi ce vrei, e problema ta..d-aici incolo vorbim discutii...
Am impresia ca mai mult tu cauti nod in papura, fara motiv.
Numai bine
Dan Serban

Avatar utilizator
costelino
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 05 Iul 2008, 15:35
Localitate: Aproape de Buc.

Re: Minutul de sinceritate

Mesaj de costelino » 09 Oct 2008, 11:06

Salut.
Tin sa va reamintesc pentru ce a fost deschis acest topic,domnilor.
Patim destule pe anumite balti ca sa ne certam intre noi.Fiti mai constructivi in ceea ce priveste strategia pe care o folosim pe o anumita balta al carui administrator isi bate joc de noi prin modul in care administreaza acea balta.Modurile prin care isi bat joc sunt variate,si le stiti cu totii cu siguranta,asa ca putem dezvolta strategii cu care sa contracaram aceste metode de imbogatire peste noapte.
Tin sa specific faptul ca aici nu intra toti administratorii.Sunt unii care chiar daca nu iei nici un peste,prin modul lor de administrare te fac sa revii cu placere pe acea balta.Pentru restul insa,NU POT REPRODUCE AICI ACELE ATRIBUTE CARE LE MERITA.
Comunicarea intre noi despre o anumita balta este cateodata decisiva pentru succesul unei partide.
Va multumesc

Avatar utilizator
sdaniel
senior
senior
Mesaje: 438
Membru din: 17 Iun 2008, 17:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Minutul de sinceritate

Mesaj de sdaniel » 09 Oct 2008, 17:48

Salut costelino,
Ai dreptate ,ne-am abatut destul de mult de la subiect , de acum incolo eu o sa raspund doar la subiect (unde am fost,ce-am prins,taxa,conditii ... etc ).
Pana la urmatoarea partida de pescuit, adica weekendul viitor (inca nu stiu unde sa merg) , va urez fire intinse si numai bine! :)
Dan Serban

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Minutul de sinceritate

Mesaj de Coleman » 10 Oct 2008, 00:02

As vrea sa va povestesc de cea mai tare partida de pescuit pe care am avut-o pana acum,balta nu este o noutate(M.V 2) asa ca nu o sa insist mult cu asta.Am pescuit pe data de 08-10-2008 de la ora 6 pana la ora 18.Primul ciortan a venit relativ repede,dupa 2 ore si avea 3.5 kg.Dupa care am mai avut cateva rateuri si inca unu care l-am scapat la mal(nu sunt foarte experimentat).Dupa ora 14 a fost un adevarat ''recital'' am scos cam 8 bucati si am mai scapat inca vreo 3-4.Tin sa precizez ca nu am luat mari(cel mai mare 5 kg) dar a fost o partida pe care nu o sa o uit prea curand.Am nadit cu porumb,spartura de porumb si strot facut de mine,dar pa porumb nu am luat nimic,toti au venit la bile solubile SENZOR EXPLOZIVE.Totusi trin sa cred ca diferenta a facuto strotul acela pentru ca avea un miros de imi venea mie sa-l mananc.Poate data viitoare o sa am si capturi mai mari,pana atunci fire intinse tuturor
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
costelino
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 05 Iul 2008, 15:35
Localitate: Aproape de Buc.

Re: Minutul de sinceritate

Mesaj de costelino » 02 Noi 2008, 16:48

Salve,
Voi banuiti macar cat costa o partida de pescuit la rapitor in Cernica?Asta intrece orice masura:200 lei daca ai barca ta,daca nu ai si primesti o amarata de barca mai pui inca 50 de lei.Deci te duci cu un betisor si cu cateva jiguri sa dai si tu 2-3 ore la un salau si te costa 250 lei.Astia cred ca sunt defecti,criza asta financiara le-a sucit mintile.Poate eu exagerez dar voua vi se pare o taxa de "Romanica"? 70 de Euro?

Avatar utilizator
catalin duta
membru activ
membru activ
Mesaje: 68
Membru din: 01 Sep 2008, 09:02

Re: Minutul de sinceritate

Mesaj de catalin duta » 10 Noi 2008, 12:19

Da acest topic a fost lansat ca sa ne plangem cat de tare ne ard patronii baltilor,dar haideti sa ne gandim si la cine ne pune sa ne ducem unde nu ne place,aici intervine raportul cerere si oferta,asa ca nu ne pune nimeni sa ne ducem pe o balta care practica c&r sau carte e scumpa.Si ne ducem la dunare.

Scrie răspuns

Înapoi la “Pareri si dispute”