Minutul de sinceritate

parerile dvs pro si contra despre balti

Moderatori: Qnyx, gor965

Avatar utilizator
Ahab
senior
senior
Mesaje: 294
Membru din: 26 Apr 2013, 14:42

Re: Minutul de sinceritate

Mesaj de Ahab » 19 Apr 2014, 10:47

Cred ca e un fel de Iliada. :D
Sa fiti destepti si fara frica!
Io va salut...Matei Cosmin

Avatar utilizator
viorelb73
Veteran
Veteran
Mesaje: 658
Membru din: 29 Iul 2010, 18:49
Localitate: Constanta

Re: Minutul de sinceritate

Mesaj de viorelb73 » 20 Apr 2014, 12:04

Salut, vin si eu cu o intamplare

La Negresti / Constanta nu mai merg niciodata dupa ce am patit anul trecut, in luna octombrie - am stat de vineri pana duminica, ne-au luat taxa normal (60 lei/24h) si duminica sa aflam ca scosesera cu navodul tot pestele din balta ca sa-l bage in balta de reproducator, unde nu aveai voie sa dai deloc ..... !!!
Daca vreti detalii cum am fost sfatuiti de unul din paznici @@@ sa dam la mamaliga amestecata cu balega de vaca, poate asa atrageti ceva puiet ramas in balta dupa ce am tras noi cu navodu' joi sa-l bagam dincolo, la reproducator ...@@@ sunati si la Dorian Matyas, care mi-a fost partener de pescuit in acea partida si aflati ca spun adevarul ( Tel.: 0341.449.878 sau 0772.098.828).
Ca sa nu mai spun ca am bagat o groaza de bani in nada, toata premium, pregatita de Dorian in timp de 2 saptamani (elemente de atractie de la Dynamite Baits) si vine nenea sa-mi spuna sa dau la balega de vaca!!! ~x( ~x( ~x( ~x( ~x( ~x(

Respect
Plec la pescuit, nu să prind peşte !!!

Avatar utilizator
Ahab
senior
senior
Mesaje: 294
Membru din: 26 Apr 2013, 14:42

Re: Minutul de sinceritate

Mesaj de Ahab » 22 Apr 2014, 23:09

La Negresti (Conacu) s-a schimbat administratia anul trecut,in consecinta s-a si navodit.Am auzit ca in ultimul timp se intampla si lucruri mai rele noaptea pe acolo...lucruri de care zic gurile rele rele ca actualii paznici nu sunt chiar straini. [-x
Sa fiti destepti si fara frica!
Io va salut...Matei Cosmin

Avatar utilizator
Ahab
senior
senior
Mesaje: 294
Membru din: 26 Apr 2013, 14:42

Re: Minutul de sinceritate

Mesaj de Ahab » 22 Apr 2014, 23:39

Daca tot vorbim de sinceritate cred ca n-ar fi rau sa-i trecem pe pomelnic si pe posesorii de echipament de pescuit ce fac ravagii pe oriunde trec.Astfel,spre exemplu,anul trecut pe la sfarsitul lui Septembrie,zic io in sufletelul meu sa incerc o ultima partida la cteno pe Walter Maracineanu.Pe locul numit,, la salcie'' erau campati cu tot cu purcel si catel cativa prea-cucernici conationali cu tot cu pirande si puradei.Intinse pe apa ,fro 20 de lansete.Plantate ca la carte,cu vaporasul,cam juma'de sac de porumb uscat pe fiecare montura.Paznicul,un batranel prea civilizat pentru m'nealor,incearca din rasputeri sa le explice ca nu e voie decat cu 5 lansete de fiecare bon,ca se supara seful...degeaba.
Apoi io cu catapulta mea...mai sa-mi crape obrazul de indignare.La plecare,ce sa vezi;ma interpeleaza o stimata doamna cu un tatuaj ,,BOCS'' pe brandul drept.Ai prins fratelo? Nu prea zic eu.O salonta neconforma.Da am amnistiat-o zic io.Apai asta e hotie zice ea...stimata.Asta vara dupa ce a populat,luam si cate 60-j de kile odata.Mai trecea patronul,mai doseam,da luam peste zice ea...stimata.Se vede ca n-a mai bagat peste,ardi-l-ar pa mate.Poi,zic io:asta e curata fatalitate stimata doamna.Teribil Tache,teribil.Si apucasera sa si plateasca. <:-P
Sa fiti destepti si fara frica!
Io va salut...Matei Cosmin

Avatar utilizator
viorelb73
Veteran
Veteran
Mesaje: 658
Membru din: 29 Iul 2010, 18:49
Localitate: Constanta

Re: Minutul de sinceritate

Mesaj de viorelb73 » 24 Apr 2014, 20:04

Astazi am aflat ceva de speriat - la Negresti umbla noaptea cu barca, cu ancore agata liniile de la lansete si te lasa orfan de scule (monturi sau chiar lansete, daca nu esti pe faza). Cel care a patit-o a povestit ca pe la 2 noaptea a fost vizitat si cand a vazut ce se intampla a fugit imediat de pe balta, sa nu cumva sa ia si bataie. Am inteles ca cei care se dedau la asemenea actiuni sunt chiar cei din paza, ceea ce ma face sa-mi intaresc convingerea ca Negresti nu mai reprezinta o balta de vizitat!

Respect
Plec la pescuit, nu să prind peşte !!!

Scrie răspuns

Înapoi la “Pareri si dispute”