Pareri...braconaj...dispute...

parerile dvs pro si contra despre balti

Moderatori: Qnyx, gor965

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: Pareri...braconaj...dispute...

Mesaj de sorprodan » 24 Apr 2010, 19:48

ori sunteti naiv ori nu intelegeti stiti oare ce face legiuitorul a ?
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Pareri...braconaj...dispute...

Mesaj de gor965 » 24 Apr 2010, 20:45

sorprodan scrie:ori sunteti naiv ori nu intelegeti stiti oare ce face legiuitorul a ?
Ti-ai gasit omul naiv ... #-o
Matale nu intelegi ...indiferent ce face legiuitorul ,legea tot el o aplica ! Dumneata te bazezi pe faptul ca si politia braconeaza ,dar asta nu e un motiv suficient ca sa fi iertat...nici de legea care te condamna si nici de noi care respectam regulile de pescuit sportiv !
Eu zic sa termini...pur si simplu te faci de ras si te afunzi in disgratia tuturor ,incercand sa ne convingi ca braconezi de placere sau din obligatia morala de a concura cu politia romana ! :-q
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Pareri...braconaj...dispute...

Mesaj de iorgu » 24 Apr 2010, 21:22

George, esti foarte tolerant. Din NEGRU gri nu ai cum sa faci. Am o rugaminte pentru edificarea mea: toleranta este o calitate, sau o slabiciune? Am multi ani, dar sunt inca dornic de acumulare informatii referitoare la firea umana. Nu am postat sa ma bag in seama, sincer ma intereseaza raspunsul.
Ocroteste natura, merita!

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Pareri...braconaj...dispute...

Mesaj de gor965 » 24 Apr 2010, 22:04

iorgu scrie:George, esti foarte tolerant. Din NEGRU gri nu ai cum sa faci. Am o rugaminte pentru edificarea mea: toleranta este o calitate, sau o slabiciune? Am multi ani, dar sunt inca dornic de acumulare informatii referitoare la firea umana. Nu am postat sa ma bag in seama, sincer ma intereseaza raspunsul.
Probabil trebuie judecat prin prisma rezultatelor...conteaza daca tolerezi sau esti tolerat ! Ce consider eu a fi o calitate ,cel tolerat poate considera a fi un defect ,o slabiciune ! La fel si ceilalti ,din unghiul din care privesc un lucru tolerat ,in functie de urmari ,pot considera ca toleranta le-a facut un bine sau un rau si deci pot califica diferit acelasi lucru ,cu aceleasi urmari !
E cam ca atunci cand unui om cu adevarat sincer ,un nemultumit ii spune astuia ca de fapt e "prost de gura " !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Pareri...braconaj...dispute...

Mesaj de iorgu » 25 Apr 2010, 00:20

Lucrez cu publicul de foarte multi ani. Am o conduita toleranta pana la o anumita limita si acest lucru m-a ajutat mult in activitatea pe care o desfasor. Ai mare dreptate, totul tine de coeficientul sau capacitatea de interpretare a mesajului transmis sau primit. Conteaza mult si pregatirea sau educatia celui vizat. Eu asta am inteles si am comfirmarea faptelor mele. Dar.....una este contactul virtual si alta argumentul persoanei prezente. Sincer nu am vrut sa fac filozofie. Daca sunt pe langa, te rog trezeste-ma la realitate.
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
mausse26
senior
senior
Mesaje: 265
Membru din: 13 Sep 2009, 22:58

Re: Pareri...braconaj...dispute...

Mesaj de mausse26 » 25 Apr 2010, 02:40

Putina educatie nu strica.Unii au nevoie foarte mare insa nu vor sa recunoasca in ruptul capului.Si sa sti ca ce-ai scris nu e filozifie,e bun simt.sa ne vedem sanatosi :D

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: Pareri...braconaj...dispute...

Mesaj de cosmin mihut » 25 Apr 2010, 22:41

Poti face di negru gri iorgu prietene bagi la un kil de negru un kil de alb si ai GRI..
MERCEDES S

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Pareri...braconaj...dispute...

Mesaj de gor965 » 25 Apr 2010, 23:51

cosmin mihut scrie:Poti face di negru gri iorgu prietene bagi la un kil de negru un kil de alb si ai GRI..
:D ...era vorba de un principiu ! I-a incearca si cu legea sa te tocmesti... si unde scrie negru pe alb tu sa sustii ca e gri ! :))
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: Pareri...braconaj...dispute...

Mesaj de Sebastian » 26 Apr 2010, 09:21

gor965 scrie:
cosmin mihut scrie:Poti face di negru gri iorgu prietene bagi la un kil de negru un kil de alb si ai GRI..
:D ...era vorba de un principiu ! I-a incearca si cu legea sa te tocmesti... si unde scrie negru pe alb tu sa sustii ca e gri ! :))
din pacate la noi se poate face gri din lege.un avocat bun si chiar si 1+1=3 :-q **==

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: Pareri...braconaj...dispute...

Mesaj de cosmin mihut » 08 Mai 2010, 23:33

Aici iarasi trebuie sa-mi scot palaria Sebi...
MERCEDES S

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Pareri...braconaj...dispute...

Mesaj de gor965 » 09 Mai 2010, 00:23

sebastian scrie: din pacate la noi se poate face gri din lege.un avocat bun si chiar si 1+1=3 :-q **==
Prin prisma rezultatului final , legea (oricat de gri ar vrea avocatul s-o faca prin interpretarea proprie ) te "face" ori alb (nevinovat) ori negru (vinovat) ...cale de mijloc eu n-am vazut...adica sa fi declarat vinovat dar sa nu ti-i se dea nici o pedeapsa ,sau invers ,sa fi gasit nevinovat dar sa fi pedepsit !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: Pareri...braconaj...dispute...

Mesaj de sorprodan » 10 Mai 2010, 20:02

[quote="gor965"][quote="sebastian"]
din pacate la noi se poate face gri din lege.un avocat bun si chiar si 1+1=3
vedei ca se mai pescuie la acrumbie ,,, saritile la gat ca eprohibitie nu d-l GEORGE?
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Pareri...braconaj...dispute...

Mesaj de gor965 » 10 Mai 2010, 22:14

sorprodan scrie: vedei ca se mai pescuie la acrumbie ,,, saritile la gat ca eprohibitie nu d-l GEORGE?
Nu pricep care-i problema dumitale...in afara de scrierea corecta a unei fraze ?! :-??
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
florian1954
membru activ
membru activ
Mesaje: 72
Membru din: 02 Feb 2010, 23:13

Re: Pareri...braconaj...dispute...

Mesaj de florian1954 » 11 Mai 2010, 01:21

gor965,are multe probleme! Discută cu alţii despre lege,legiuitor,principii,morală,etc.Cineva spunea că este "pescarul" care atunci când vede pe cineva braconând,în loc să anunţe pe cine trebuie,îşi pune problema că şi el poate.Culmea este că se şi laudă :-@

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: Pareri...braconaj...dispute...

Mesaj de sorprodan » 11 Mai 2010, 07:46

florian1954 scrie:gor965,are multe probleme! Discută cu alţii despre lege,legiuitor,principii,morală,etc.Cineva spunea că este "pescarul" care atunci când vede pe cineva braconând,în loc să anunţe pe cine trebuie,îşi pune problema că şi el poate.Culmea este că se şi laudă :-@
nu stiam treaba asta credeam ca e DUMNEZEU cum le stie pe toate =))
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Scrie răspuns

Înapoi la “Pareri si dispute”