Pareri...braconaj...dispute...

parerile dvs pro si contra despre balti

Moderatori: Qnyx, gor965

Avatar utilizator
florian1954
membru activ
membru activ
Mesaje: 72
Membru din: 02 Feb 2010, 23:13

Re: Pareri...braconaj...dispute...

Mesaj de florian1954 » 12 Mai 2010, 12:46

Sorine,eu dacă merg la pescuit,doresc să mă simt linistit şi sigur!Nu-mi pun problema încălcării legii!Asta nu înseamnă că sunt perfect [-x ,dar nu mă laud sau exagerez în spaţiu public [-x Sunt pescarii "mincinoşi",dar aici discutăm despre principii,morală,schimb de păreri,locuri de pescuit,ce am prins fiecare!Pe mine nu mă interesează actele ilegale ale unuia sau altora,dacă le face,trebuie să-şi asume şi riscurile!

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Pareri...braconaj...dispute...

Mesaj de timer » 12 Mai 2010, 16:48

florian1954 scrie:gor965,are multe probleme! Discută cu alţii despre lege,legiuitor,principii,morală,etc.Cineva spunea că este "pescarul" care atunci când vede pe cineva braconând,în loc să anunţe pe cine trebuie,îşi pune problema că şi el poate.Culmea este că se şi laudă :-@
Domnule Florian,in cazul ca-i numele real,aveti certitudini in ceea ce afirmati?Personal ,ma indoiesc...Mai ales ca ,citez:"cineva spunea..." Altfel ,pozitia d-voastra o consider,personal,rau intentionata...Mai reflectati...

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Pareri...braconaj...dispute...

Mesaj de timer » 12 Mai 2010, 17:08

Si inca ceva... calmez vous! Sa stiti ca in comunicarea exclusiv scrisa, cum e situatia noastra, apar multe inadvertentze in interpretarea sensurilor diverselor fraze, de asemenea, fiecare scrie intr-un context doar de el simtzit, deci, exista multe erori de interpretare a vointzei interlocutorului, de aici tensiuni. Hai sa ne potolim UN PICUTZ. Sunt convins ca daca v-ati intilni face to face, ati bea o bere si v-ar pufni rasul.. :-??
ps/Ceea ce am scris aici e valabil si pentru postul" Amsterdamer versus....

Avatar utilizator
florian1954
membru activ
membru activ
Mesaje: 72
Membru din: 02 Feb 2010, 23:13

Re: Pareri...braconaj...dispute...

Mesaj de florian1954 » 13 Mai 2010, 15:21

timer,ai dreptate!Cam aşa este,în general!La o întâlnire poate bem şi mai multe...Este adevărat şi faptul că poate am râde =P~ Asta este părerea mea,nu cunosc personal pe nimeni pe acest forum,dar am dreptul să-mi spun şi eu părerea şi nu o fac cu răutate şi nici nervos!

Scrie răspuns

Înapoi la “Pareri si dispute”