Pescuitul pe Mures

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cristea radu
senior
senior
Mesaje: 383
Membru din: 01 Dec 2007, 11:08
Localitate: TURDA
Contact:

Re: Pescuitul pe Mures

Mesaj de cristea radu » 14 Oct 2009, 19:59

Pai d-le Bacos , spunene si noua locurile acelea celebre ca sa prindem si noi.........sau este"TOP SECRET".
Pe aici se spune caci deaia suntem infopescari. :-w

Avatar utilizator
zamfi
senior
senior
Mesaje: 457
Membru din: 16 Dec 2007, 20:47

Re: Pescuitul pe Mures

Mesaj de zamfi » 14 Oct 2009, 20:05

BACOS IOSIF DANIEL scrie:AM FOST DUMINICA PE MURES,LA LIPOVA SI POT SA SPUN CA AM DAT LOVITURA AM PRINS 62 DE STIUCI SI 12 CRAPI,SA NU EXAGEREZ.AM PESCUIT CU 4 BETE DA AM SCOS DOUA CA ASA NU SE MAI PUTEA.SINCER AM VRUT SA DAU DRUMUL LA CATEVA DAR MI-AM ADUS AMINTE CA NU AM PRINS NIMIC ANUL ASTA ASA CA NU AM AVUT REMUSCARI.GHINIONUL A FOST CA MI S-AU TERMINAT PESTII MICI ,CA MAI PRINDEAM CEVA.APA ERA LIMPEDE,M-AM APROPIAT TIPTIL DE APA SI AM VAZUT CUM SE UITAU STIUCILE LA MINE,SI ATUNCI AM STIUT CA DAU LOVITURA.CRAPII SINCER SA FIU ASA CAM LA DOUA KILE,NUMAI PIELE SI OS DA MA ROG CE PRETENTII PUTEAM SA AM DE LA MURESUL ASTA.
Da ca ai prins 62 de stiuci in Mures si le-ai RETINUT pe toate ,iti spun ca ,dupa parerea mea , ai comis o mare prostie si ca nu meriti sa te numesti pescar sportiv! In primul rand esti braconier deoarece ai depasit cantitatea maxima admisa de lege si in al doilea rand inseamna ca vezi in peste un fel de mancare si nu un partener de intrecere. Pacat. :-q

Ps: crede-ma ca am facut eforturi mari sa postez civilizat...

Avatar utilizator
BACOS IOSIF DANIEL
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 15 Feb 2009, 13:33
Localitate: TIMISOARA

Re: Pescuitul pe Mures

Mesaj de BACOS IOSIF DANIEL » 14 Oct 2009, 20:53

zamfi scrie:
BACOS IOSIF DANIEL scrie:AM FOST DUMINICA PE MURES,LA LIPOVA SI POT SA SPUN CA AM DAT LOVITURA AM PRINS 62 DE STIUCI SI 12 CRAPI,SA NU EXAGEREZ.AM PESCUIT CU 4 BETE DA AM SCOS DOUA CA ASA NU SE MAI PUTEA.SINCER AM VRUT SA DAU DRUMUL LA CATEVA DAR MI-AM ADUS AMINTE CA NU AM PRINS NIMIC ANUL ASTA ASA CA NU AM AVUT REMUSCARI.GHINIONUL A FOST CA MI S-AU TERMINAT PESTII MICI ,CA MAI PRINDEAM CEVA.APA ERA LIMPEDE,M-AM APROPIAT TIPTIL DE APA SI AM VAZUT CUM SE UITAU STIUCILE LA MINE,SI ATUNCI AM STIUT CA DAU LOVITURA.CRAPII SINCER SA FIU ASA CAM LA DOUA KILE,NUMAI PIELE SI OS DA MA ROG CE PRETENTII PUTEAM SA AM DE LA MURESUL ASTA.
Da ca ai prins 62 de stiuci in Mures si le-ai RETINUT pe toate ,iti spun ca ,dupa parerea mea , ai comis o mare prostie si ca nu meriti sa te numesti pescar sportiv! In primul rand esti braconier deoarece ai depasit cantitatea maxima admisa de lege si in al doilea rand inseamna ca vezi in peste un fel de mancare si nu un partener de intrecere. Pacat. :-q

Ps: crede-ma ca am facut eforturi mari sa postez civilizat...
SIGUR DOMNULE ZAMFI,NU MERIT SA MA NUMESC PESCAR SPORTIV,CACI SUNT PROFESIONIST.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Pescuitul pe Mures

Mesaj de gor965 » 14 Oct 2009, 21:54

BACOS IOSIF DANIEL scrie: SIGUR DOMNULE ZAMFI,NU MERIT SA MA NUMESC PESCAR SPORTIV,CACI SUNT PROFESIONIST.
Domnule draga ,v-a rugat un coleg mai devreme sa nu mai scrieti cu litere mari ,deoarece noi nu suntem chiori si nici n-am vrea sa credem ca va rastiti la noi din primele postari ! Va mai rog eu o data sa scrieti normal ,altfel...ma fac "profesionist'' si fac abuz de functie ! >:)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
viorix
membru activ
membru activ
Mesaje: 58
Membru din: 10 Mar 2009, 15:03

Re: Pescuitul pe Mures

Mesaj de viorix » 15 Oct 2009, 09:44

Domnul Bacos a mai prins la Liubcova 60 crapi si 25 stiuci. Profesionist, nu alta. Inca un PROFESIONIST la fel, si nu mai mergem sa pescuim. Stau si ma gandedsc cum se poate pescui concomitent stiuca-crap / crap-salau? Intr-o pauza de lingurit mai trage un crap. Englezii nu au descoperit inca un astfel de pescuit. BRACONIERULE!!!!!!

Avatar utilizator
dannutz_1971
membru activ
membru activ
Mesaje: 116
Membru din: 22 Sep 2009, 11:20
Localitate: hunedoara

Re: Pescuitul pe Mures

Mesaj de dannutz_1971 » 15 Oct 2009, 10:18

Poate are dansul vreo inventie personala, :-@ ;caci nu degeaba se autointituleaza PROFESIONIST.
Nu-i asa d-le bacos? [-x
un pescar modest !

Avatar utilizator
viorix
membru activ
membru activ
Mesaje: 58
Membru din: 10 Mar 2009, 15:03

Re: Pescuitul pe Mures

Mesaj de viorix » 15 Oct 2009, 11:04

Pe 24 octombrie surpriza!!! PROFESIONISTUL va captura nici mai mult nici mai putin de 60 salai si 12 crapi :))

Avatar utilizator
BACOS IOSIF DANIEL
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 15 Feb 2009, 13:33
Localitate: TIMISOARA

Re: Pescuitul pe Mures

Mesaj de BACOS IOSIF DANIEL » 15 Oct 2009, 15:59

gor965 scrie:
BACOS IOSIF DANIEL scrie: SIGUR DOMNULE ZAMFI,NU MERIT SA MA NUMESC PESCAR SPORTIV,CACI SUNT PROFESIONIST.
Domnule draga ,v-a rugat un coleg mai devreme sa nu mai scrieti cu litere mari ,deoarece noi nu suntem chiori si nici n-am vrea sa credem ca va rastiti la noi din primele postari ! Va mai rog eu o data sa scrieti normal ,altfel...ma fac "profesionist'' si fac abuz de functie ! >:)
IA ABUZEAZA DE FUNCTIE,CA AI REUSIT SA MA SPERII...SE VEDE CA AI FOST FUNCTIONAR TOATA VIATA.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Pescuitul pe Mures

Mesaj de gor965 » 15 Oct 2009, 22:19

BACOS IOSIF DANIEL scrie:
gor965 scrie:
BACOS IOSIF DANIEL scrie: SIGUR DOMNULE ZAMFI,NU MERIT SA MA NUMESC PESCAR SPORTIV,CACI SUNT PROFESIONIST.
Domnule draga ,v-a rugat un coleg mai devreme sa nu mai scrieti cu litere mari ,deoarece noi nu suntem chiori si nici n-am vrea sa credem ca va rastiti la noi din primele postari ! Va mai rog eu o data sa scrieti normal ,altfel...ma fac "profesionist'' si fac abuz de functie ! >:)
IA ABUZEAZA DE FUNCTIE,CA AI REUSIT SA MA SPERII...SE VEDE CA AI FOST FUNCTIONAR TOATA VIATA.
Intentia mea era NU sa va sperii ci sa va conving sa scrieti NORMAL !!!(abuzul in cauza consta in editarea postului) ...din pacate vad ca intelectul dvs. a jucat babaroase cu Pitzurca si-a pierdut cam mult pana in prezent ! Treziti-va ,ca ramaneti lefter ! Ati intrat pe forum sa socializati cu semenii cu care aveti o pasiune in comun, nu sa ne uimiti cu insolenta dvs. !
Am fost ,sunt si cred ca am sa mai fiu o perioada, un functionar ...ONORABIL !!! Dvs. numai prin faptul ca a-ti avut tupeul sa scrieti fraza de mai sus (si sa creeati impresia ca sunteti mai presus de orice si oricine pe acest forum) , dati dovada unui caracter...privat...particular...marunt !
P.S
Aveti una bucata avertisment !...sa-l purtati sanatos si sa multumiti majusculelor ca v-au facut remarcat !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Pescuitul pe Mures

Mesaj de gogu steriade » 16 Oct 2009, 14:19

BACOS IOSIF DANIEL scrie:
gor965 scrie:
BACOS IOSIF DANIEL scrie: SIGUR DOMNULE ZAMFI,NU MERIT SA MA NUMESC PESCAR SPORTIV,CACI SUNT PROFESIONIST.
Domnule draga ,v-a rugat un coleg mai devreme sa nu mai scrieti cu litere mari ,deoarece noi nu suntem chiori si nici n-am vrea sa credem ca va rastiti la noi din primele postari ! Va mai rog eu o data sa scrieti normal ,altfel...ma fac "profesionist'' si fac abuz de functie ! >:)
IA ABUZEAZA DE FUNCTIE,CA AI REUSIT SA MA SPERII...SE VEDE CA AI FOST FUNCTIONAR TOATA VIATA.
moooama ce tupeu are asta ! ;) imi place baiatu ! asa ma dat si pa mine o data tupeu afara dan casa si mam dus la vanatoare da fazani ;;) si dupa ce am impuscat vro 2 mai mari >:D< a venit unu cu gura mare ca da ce trag cu pusca in gradina lu unu... ZOO #-o ,nul cunosc, :-?? si ca da ce trag in pasarile flamingo ca deabia sa aclimatizat si ele la moldova ! :P sa mori o daca nu erau cei mai roz si mai grasi fazani pa carei iam vazut in viata mea...cum era sai ratez ! <:-P una peste alta domnu Bacon aia cu functionaru ie de bine sau da rau ? :-? ca am impresia ca tea luat agenturile la ochi ca prinzi cam mult peste si sa oftica pa tine ca ai sange in coloana vertebrata si boasele drepte sau ceva da genu asta ,si e pacat ca macar pana te exmatriculeaza da pa forum pa motiv da amperaj prea mare folosit la prinderea a 62 da stiuci , arunca bre un ochi aci:
http://infopescar.tv/forum/diverse/vota ... t2253.html
si voteazama ca asa facem internetu liber ca pasarea cerului cum zicea Cheguevara ! viva la revolution !free willi ! dreptate si fratie ! traiasca Florin Persic !
pss
lov iu ! kiss iu ! :-*
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
zamfi
senior
senior
Mesaje: 457
Membru din: 16 Dec 2007, 20:47

Re: Pescuitul pe Mures

Mesaj de zamfi » 16 Oct 2009, 19:27

@bacos iosif daniel

Acum m-am linistit...Credeam ca e vorba de un pescar sportiv ...La profesionisti nu ma bag.
Singura problema care poate sa mai apara ar fi aceea ca acest forum este pentru pescari sportivi...Sau ma insel?

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: Pescuitul pe Mures

Mesaj de vali003 » 16 Oct 2009, 22:31

Lasa Zamfi , ca domnul se incadreaza la sportivi , i-ti dai seama cit a tras la fiare , nu de alta dar sa poata cara atita peste . :D

Avatar utilizator
kamasan
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 20 Noi 2007, 11:34
Localitate: Arad
Contact:

Re: Pescuitul pe Mures

Mesaj de kamasan » 05 Noi 2009, 16:32

iata citiva scobari, mrenute, clenutzi de pe mures, zona arad ;) .Muresul inca are peste, doar ca...e acoperit de apa :)) :)) =)) =))
Aproape toata vara am pescuit in aceasta zona si NU am avut nici macar o partida fara peste.
acestea sint pozele de la ultimele partide.
Fişiere ataşate
101_0241.jpg
101_0218.jpg
101_0206.jpg
101_0222.jpg
...cosmin.muntean ...Imagine...Imagine

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Pescuitul pe Mures

Mesaj de gor965 » 05 Noi 2009, 18:53

@Kamasan
Bine ai revenit...cu pozele ! >:D<
Fir intins in continuare ! :)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
kamasan
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 20 Noi 2007, 11:34
Localitate: Arad
Contact:

Re: Pescuitul pe Mures

Mesaj de kamasan » 05 Noi 2009, 20:59

:"> :"> :"> ...multumesc... :D :D :D ;)
...cosmin.muntean ...Imagine...Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”