vladeni ialomita pe borcea

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de PsiHo » 21 Oct 2014, 18:20

lukyan82 scrie:salut.sincer nu stiu la ce km am fost dar avem o borna cam la 100 de metri

cum intrai in padure pe partea dreapta era un vagon ?

ai vazut asa ceva pe acolo?
Fişiere ataşate
a.jpg

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de PsiHo » 21 Oct 2014, 18:44

asta e o poza facuta din stanga ...

pare aceeasi zona..numai ca noi am dat mai in stanga de tine cu mult..
Fişiere ataşate
s.jpg

hannibal
senior
senior
Mesaje: 456
Membru din: 15 Noi 2012, 01:40
Localitate: Bucuresti sector 6

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de hannibal » 26 Oct 2014, 14:20

am fost cum am zis am fost de pe 18 pana pe 21 cu inca doi baieti la fetesti la caprarie unde am mai fost. in 3 insi cu 14 lansete nu am prins decat vreo 5 kg de paltica pe locul unde data trecuta am prins numai carasi frumosi si aia in a doua zi . in rest nimic nici o trasatura . noaptea, la fel liniste deplina . am dat si la pestisor viu si la bucatica dar nimic nimic. o sa mai incerc anul asta o data dar maxim 2 zile ca nu mai am concediu si e destul de rece noaptea .

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de PsiHo » 01 Noi 2014, 10:44

hannibal eu stiu majoritatea locurilor din vladeni..
taicamiu e de acolo...
dar de la anu voi incerca s-o ard pe la giurgiu, e mai aproape si mai putin braconata.

Ce-am vazut anu asta pe borcea nu am vazut niciodata, dadea unu cu plasa , intinsa vreo 400m , o lasa sa curga ceva si nici bine nu se apuca de strans ca in spatele lui dadea altu drumu la plasa, si uite asa era si ziua si noaptea,barca/plasa dupa barca/plasa.

sa nu mai zic de cei care treceau si dadeau cu, curentul, bine ca se opreau cand vedeau ca esti pe mal..treceau de tine si incepeau iar.
anu asta am prins ceva pe borcea, dar cum ziceam te duci sa te relaxezi..si sa te duci 180km sa iti treaca ala cu renel... sau barca dupa barca prin fata lansetelor tale, e cam enervant.
Poate ne intalnim bem o cafea,stam la taclale, poate facem iesiri impreuna, eu din toti prietenii mei pescari doar fratimiu si alt baiat sunt indragostiti de dunare,restu...balti

Avatar utilizator
fane_mincinosu
membru activ
membru activ
Mesaje: 120
Membru din: 13 Feb 2013, 22:56
Localitate: Fetesti / suspektu fane (facebook)
Contact:

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de fane_mincinosu » 01 Noi 2014, 20:40

barca dupa barca si plasa de pe un mal pana pe celelalte e o practica des intalnita. daca oamenii au autorizatii pentru asa ceva nu ai ce le face. si eu consider dunarea sau borcea o a doua iubire. am fost de cateva ori pe balti dar nu m-am simtit la fel de bine.
astazi chiar am iesit cu un prieten pe "latesti" de pe la 8 pana la 16....dar dezamagitor. apa tulbure, multa mizerie, a mai batut si vantu. l-am cautat pe langa butuci, pe adanc, langa mal, a gasit si o groapa cu doua praguri...da nimic. parca a disparut pestele dar ne-am simtit bine si am luat aer :)
Fişiere ataşate
IMG1305.jpg

Avatar utilizator
fane_mincinosu
membru activ
membru activ
Mesaje: 120
Membru din: 13 Feb 2013, 22:56
Localitate: Fetesti / suspektu fane (facebook)
Contact:

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de fane_mincinosu » 11 Noi 2014, 01:10

nimeni nici o miscare??? nimic nou de la malul apei???

Avatar utilizator
fane_mincinosu
membru activ
membru activ
Mesaje: 120
Membru din: 13 Feb 2013, 22:56
Localitate: Fetesti / suspektu fane (facebook)
Contact:

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de fane_mincinosu » 04 Dec 2014, 19:09

in urma unor zvonuri am iesit de ziua romaniei sa facem o ultima incercare la crap printre butuci. eu si prietenul meu nu am reusit sa avem nici o prezentare, dar spre mirarea nostra un mosulica care dadea cu 4 lansete care erau deo varsta cu el si erau imprastiate pe aproape 20 m, a avut 2 trasaturi frumoase. la prima trasatura nu a fost atent si pana a ajuns la el s-a dus, iar la a doua noroc cu noi ca l-am facut atent reusind sa scoate un ciortan de vreo 2 kg. important e ca ne-am simtit bine chiar daca noi nu am prins nimic. de acum incolo incepem sa o cautam pe cumatra dintoasa. fire intinse
Fişiere ataşate
captura mosului.. bravo lui
captura mosului.. bravo lui
sursa de incalzire ...
sursa de incalzire ...
IMG1333.jpg
IMG1332.jpg

Avatar utilizator
shopy
Veteran
Veteran
Mesaje: 882
Membru din: 07 Dec 2007, 11:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de shopy » 04 Dec 2014, 20:44

Bravo Fane ca ai iesit pe prafu' asta! Si pe mine ma mananca sa fac o Dunare de vreo 3 zile pline dar inca n-am gasit asa curajosi! ---<><

Avatar utilizator
Adi11
utilizator
utilizator
Mesaje: 34
Membru din: 06 Sep 2013, 14:32
Localitate: Otopeni
Contact:

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de Adi11 » 05 Dec 2014, 12:55

La ce l-a luat pe domnul crap? Nu de alta dar stiu si eu pe cineva care a fost weekendul trecut tot pe borcea ( nu stiu exact in ce zona) si a luat unul de 3 si unul de 4 la patratica, si a zis ca a mai avut si 2 rupturi. tot un mosulica :))

Avatar utilizator
fane_mincinosu
membru activ
membru activ
Mesaje: 120
Membru din: 13 Feb 2013, 22:56
Localitate: Fetesti / suspektu fane (facebook)
Contact:

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de fane_mincinosu » 05 Dec 2014, 23:14

clasica patratica...a avut mai mult noroc, ca si noi tot in zona aia pescuiam dar nimic

Avatar utilizator
fane_mincinosu
membru activ
membru activ
Mesaje: 120
Membru din: 13 Feb 2013, 22:56
Localitate: Fetesti / suspektu fane (facebook)
Contact:

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de fane_mincinosu » 17 Dec 2014, 00:55

natura si aventura pe 15.12.2014. in urma unor zvonuri am plecat de acasa sa mai incerc pt. ultima data pofta de mancare a domnului crap chiar daca cotele si apa asemeni cafelei cu lapte spulbera orice sansa. nu am avut nici o trasatura de la 9 pana la 3 dar am identificat un loc bun pentru anul urmator cu apa adanca, pomi fara numar, 2 praguri si niste piatra. am stat de vorba cu un localnic care venise sa scoata barca si spunea ca zona tine peste dar pacat ca pe acolo mai trec si electricienii daca vad ca se prinde peste. ramane pentru anul urmator sa fac un test daca cotele o sa permita ca fundul apei cica e full de pomi si doar daca ai noroc sa fi pe faza ai sanse sa si scoti pestele. in rest am nimerit o vreme frumoasa si m-am mai relaxat putin **==
Fişiere ataşate
IMAG0012.jpg
IMAG0011.jpg
IMAG0010.jpg
IMAG0009.jpg
IMAG0008.jpg
IMAG0007.jpg

hannibal
senior
senior
Mesaje: 456
Membru din: 15 Noi 2012, 01:40
Localitate: Bucuresti sector 6

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de hannibal » 17 Dec 2014, 02:09

Frumos locul! Vara e o placere sa stai aici cateva zile cu cortul.Locul intradevar pare promitator, banuiesc ca tot pe Borcea !Nu am mai ajuns pe Dunare de la ultima vizita, am vrut sa ma duc la Cernavoda la Apa Calda dar la cum arata Dunarea acum cheltui niste bani degeaba .Mai astept ! Felicitari pentru iesire!

Avatar utilizator
fane_mincinosu
membru activ
membru activ
Mesaje: 120
Membru din: 13 Feb 2013, 22:56
Localitate: Fetesti / suspektu fane (facebook)
Contact:

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de fane_mincinosu » 18 Dec 2014, 21:15

da pare promintator....asta daca cotele apelelor nu vor mai fi asa "schimbatoare" si daca inundatiile vor permite accesul la asemenea locurimai curand decat s-a intamplat anul acesta. La cernavoda cica nu era mare sfaraiala nici inainte de cresterea apei si nu merita deplasarea o cantitate de max 5 kg de peste tocmai de la Bucuresti

hannibal
senior
senior
Mesaje: 456
Membru din: 15 Noi 2012, 01:40
Localitate: Bucuresti sector 6

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de hannibal » 19 Dec 2014, 23:02

da asa ma gandeam si eu ! tocmai de aceea am amanat . mai astept poate corup niste colegi de serviciu sa mergem in trei sa ne coste mai putin.

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de PsiHo » 30 Dec 2014, 13:20

salut, in prima poza e silozul acela de la bordusani..? asa pare

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”