vladeni ialomita pe borcea

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
fane_mincinosu
membru activ
membru activ
Mesaje: 120
Membru din: 13 Feb 2013, 22:56
Localitate: Fetesti / suspektu fane (facebook)
Contact:

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de fane_mincinosu » 30 Dec 2014, 16:00

da domnu sef'. cunosteti zona?
pe 28.12.2012 am fost pe Borcea in zona podului de curiozitate sa vad cum se mai prezinta apa si am ramas uimit sa vad cat de limpede poate fi. dupa anul nou daca vremea permite vreau sa fac o iesire ... dar sa vad si unde sa vad poate dau de urma rapitorului. La multi ani

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de PsiHo » 02 Ian 2015, 13:11

La multi ani si un an nou cat mai bun.
Nu am pescuit niciodata acolo,dar mereu am vazut pescari.
sunt niste zvonuri, mai in stanga unde e benzinaria aia,cica s-ar fi inecat cineva, au venit scafandri si s-au speriat ca erau gropi sapate in mal.
poate ne vedem anu asta la o iesire :)

Avatar utilizator
fane_mincinosu
membru activ
membru activ
Mesaje: 120
Membru din: 13 Feb 2013, 22:56
Localitate: Fetesti / suspektu fane (facebook)
Contact:

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de fane_mincinosu » 03 Ian 2015, 00:50

la multi ani si la multe capturi!!!
de regula eu pescuiam dupa benzinarie cam la 500m la vale, locul acesta descoperindu-l de curand din "auzite", dar nu am auzit nimic despre ce ati spus, dar pot sa confirm ca sunt cateva locuri unde apa are lejer 10m si gaurile sapate in mal banuiesc ca ar putea fi facute de niste "mici" monstruleti de somn.
tinem legatura si poate in primavara daca dunare/borcea nu v-a fi asa turbata cum a fost anu trecut facem o iesire impreuna. pana atunci sanatosi sa fim :)

Avatar utilizator
fane_mincinosu
membru activ
membru activ
Mesaje: 120
Membru din: 13 Feb 2013, 22:56
Localitate: Fetesti / suspektu fane (facebook)
Contact:

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de fane_mincinosu » 14 Ian 2015, 00:01

nimic de la malul dunarii? maine am drum la constanta si ma duc sa vad cum se prezinta apa in zona podului, la "bagare", la apa calda ca nu mai am stare.la mine in solar pana si "baracuda" striga "sa vina vara" sa mergem sa ne relaxam :)
Fişiere ataşate
IMAG0021.jpg

Avatar utilizator
fane_mincinosu
membru activ
membru activ
Mesaje: 120
Membru din: 13 Feb 2013, 22:56
Localitate: Fetesti / suspektu fane (facebook)
Contact:

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de fane_mincinosu » 15 Ian 2015, 01:16

dupa cum am spus la intoarcere am fost pe la apa calda...apa destul de scazuta, cativa pescari si cam atat. la cum e vremea ma bate gandu sa incerc pe la butuci, pe vreun gropan poate gasesc vreun crap :)

Avatar utilizator
nikalai
senior
senior
Mesaje: 388
Membru din: 15 Feb 2009, 19:00

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de nikalai » 15 Ian 2015, 07:43

sa traiesti nea Fane,sa-nteleg ca nu mergea nimic la apa calda?,tocmai vroiam sa fac o iesire de 2 zile acolo :-?? dar poate ajung pe la caprarie daca este vremea frumoasa :)

Avatar utilizator
fane_mincinosu
membru activ
membru activ
Mesaje: 120
Membru din: 13 Feb 2013, 22:56
Localitate: Fetesti / suspektu fane (facebook)
Contact:

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de fane_mincinosu » 15 Ian 2015, 13:52

sa traiti domnu Nikalai. apa era scazuta, foarte limpede dar banuiesc ca nu merge ca de regula acolo erau pescari gramada si acum ii numaram pe degete si se plimbau de colo colo la spining. treaba cu capraria nu e o idee rea doar ca acum e de groaza cu noroaiele. daca va hotarati sa veniti anuntati-ma si pe mine daca aveti loc si o masina bazata. intre timp eu vreau sa merg sa fac o incercare "la cerbu" ca pana sa dea frigu s-au prins ciortani frumosi de pana la 3 kg ca uriasi nu s-au lasat prinsi. :)

Avatar utilizator
nikalai
senior
senior
Mesaje: 388
Membru din: 15 Feb 2009, 19:00

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de nikalai » 17 Ian 2015, 06:57

din pacate nu mai mergem ptr ca avem o masina mai sport, si cu noroaiele astea mai bine nu ne riscam,asta e asteptam primavara [-(

Avatar utilizator
fane_mincinosu
membru activ
membru activ
Mesaje: 120
Membru din: 13 Feb 2013, 22:56
Localitate: Fetesti / suspektu fane (facebook)
Contact:

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de fane_mincinosu » 17 Ian 2015, 23:38

asta e. eu am iesit astazi la malul apei...asa de relaxare ca sanse sa prind ceva nu prea erau mai ales ca a inceput iar sa creasca. sper doar sa nu vina vreo crestere masiva ca sa strice toate planurile...asa ca de primavara
Fişiere ataşate
IMAG0032.jpg

Avatar utilizator
nikalai
senior
senior
Mesaje: 388
Membru din: 15 Feb 2009, 19:00

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de nikalai » 18 Ian 2015, 08:33

santeti cumva la piciorul podului?
vroiam sa venim si noi acolo,dar am zis ca este frumos si nu mai gasim locuri :)

Avatar utilizator
fane_mincinosu
membru activ
membru activ
Mesaje: 120
Membru din: 13 Feb 2013, 22:56
Localitate: Fetesti / suspektu fane (facebook)
Contact:

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de fane_mincinosu » 20 Ian 2015, 20:07

da acolo am fost, dar nu am stat decat pana pe la 14 si am fost singuri pe mal. ati fost in zona?

Avatar utilizator
nikalai
senior
senior
Mesaje: 388
Membru din: 15 Feb 2009, 19:00

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de nikalai » 20 Ian 2015, 20:54

nu, am ramas pe langa Bucuresti la o copca mica, mai o tuica fiarta o poveste niste sunculita :D peste ioc, dar nu ne-am suparat ca a fost frumos :)

Avatar utilizator
fane_mincinosu
membru activ
membru activ
Mesaje: 120
Membru din: 13 Feb 2013, 22:56
Localitate: Fetesti / suspektu fane (facebook)
Contact:

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de fane_mincinosu » 12 Feb 2015, 00:40

fane_mincinosu scrie:natura si aventura pe 15.12.2014. in urma unor zvonuri am plecat de acasa sa mai incerc pt. ultima data pofta de mancare a domnului crap chiar daca cotele si apa asemeni cafelei cu lapte spulbera orice sansa. nu am avut nici o trasatura de la 9 pana la 3 dar am identificat un loc bun pentru anul urmator cu apa adanca, pomi fara numar, 2 praguri si niste piatra. am stat de vorba cu un localnic care venise sa scoata barca si spunea ca zona tine peste dar pacat ca pe acolo mai trec si electricienii daca vad ca se prinde peste. ramane pentru anul urmator sa fac un test daca cotele o sa permita ca fundul apei cica e full de pomi si doar daca ai noroc sa fi pe faza ai sanse sa si scoti pestele. in rest am nimerit o vreme frumoasa si m-am mai relaxat putin **==
din intamplare am gasit clipul acesta care dovedeste cat s-a schimbat locul din 2009 pana in 2014. abia astept sa vina primavara sa testez apetitu domnului crap :D

Avatar utilizator
nikalai
senior
senior
Mesaje: 388
Membru din: 15 Feb 2009, 19:00

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de nikalai » 12 Feb 2015, 07:47

sa traiesti nea Fanica, cum mai este apa pe la Borcea?

Avatar utilizator
corsaru
membru activ
membru activ
Mesaje: 128
Membru din: 09 Sep 2012, 12:22
Localitate: Ploiesti

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de corsaru » 13 Feb 2015, 23:05

nikalai scrie:santeti cumva la piciorul podului?
vroiam sa venim si noi acolo,dar am zis ca este frumos si nu mai gasim locuri :)
Cum naiba sa mai ''santeti'' la piciorul podului cand el posteaza la miezul noptii si tu il intrebi a doua zi dimineata, in miez de iarna?
Despre ce vorbim?!

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”