AJUTOR ANTI RAC

lansetistii, de la carpfishing la feeder

Moderator: gor965

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: AUTOOR ANTI RAC

Mesaj de Madalin Dirla » 16 Feb 2011, 23:16

fishingadvisor scrie:
Madalin007 scrie:
99gyo scrie:Am mers o perioada pe o balta,in aceasta balta unt foarte multi raci (am inteles ca a fost crescatorie de raci ), pe langa raci sunt si crapi frumosi dar nu poti sa-i prinzi deoarece racii mananca tot(nada si momeala). Va rog sa-mi spuneti si mie cum sa fac sa reusesc sa PESCUIESC acolo(nu am reusit sa fac nimic, doar sa dau banii). Nu stiu cum dar alti pescari prindeau dar nu vroiau sa spuna nimic(intrau cu barca si aruncau, :-?? - CE???) ~x(
aruncau bucati de sunca/carne afumata ........racii se strang la sunca iar tu poti pescui linistit ;)
Salut Madalin!
Interesanta "ideea", dar nu este completa: sunca pluteste! Ne reintalnim la Dan la magazin si iti fac un demo...
Avand aceeasi problema de rezolvat am folosit si eu cu succes metoda "sunca", insa lestata in plasa si legata de balize amplasate la 3-4 metri de locul in care asez montura, pe care le recuperez la finalul partidei. Mai ieftin iesiti cu sunca obisnuita, la 2-3 lei kila...

Am mai citit undeva ca racii nu agreeaza bicarbonatul de amoniu (amoniac alimentar) dar nu am verificat preactic...

Fire intinse!!
Sal.,ai dreptate ce spui,am crezut ca se intelege....... ;)
---<>< ---<>< ---<>< ---<><

Avatar utilizator
Liviu Stroe
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 17 Iun 2009, 13:35
Localitate: Brasov
Contact:

Re: AjUTOR ANTI RAC

Mesaj de Liviu Stroe » 31 Mar 2011, 09:18

iuuli scrie:Cumperi cateva pateuri le gauresti si le arunci sau le plantezi cu barca la doi trei metri de patu de nada sau de locul unde pescuiesti.Garantat 100% ca racii vor avea ceva preocupare cu pateu si tu cu crapii. :))
Am mai auzit de metoda asta insa nu am incercat nicio data.
Daca merge consider ca este foarte buna varianta dat fiind faptul ca este si foarte ieftina :)
Anul acesta o sa ajung si eu pe o balta cu foarte multi raci si citesc anticipat referitor la problemele pe care le pot intalni.
Respect,
Liviu

Scrie răspuns

Înapoi la “Pescuitul la crap, fitofag si caras”