Carasul

lansetistii, de la carpfishing la feeder

Moderator: gor965

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: Carasul

Mesaj de Qnyx » 10 Aug 2008, 20:07

MDI scrie:AM VAZUT ANUL ACESTA IN PRIMAVARA O EMISUNE TV. DEDICATA PESCUITULUI ........IN DELTA PE LANGA CORMORAN SE PRINDEA LIN.....LA FEL DE FRUMOS SE SI ELIBERA.....SA SPEREM CA IN VIITORUL APROPIAT SA AVEM IAR LIN. PANA ATUNCI, FIR IN DRILL! :)
Ce legatura are linul cu carasul ?

Ce legatura are emisiunea respectiva cu infopescar ?

Ce legatura are subiectul "Cormoran" cu topicul acesta ?


Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Carasul

Mesaj de Madalin Dirla » 15 Aug 2008, 21:44

kamasan scrie:Durerea mea, vis a vis de aceasta problema e linul....e pestele meu preferat (de prins, bineinteles), dar e atit de rar incit.... :(
Daca scriu eu de LIN un oarecare ''MDI" primesc avertisment...........daca scrie "kamasan" tot de LIN este k?????
DE CE SE FAC DIFERENTE DL. QNYX???? :cry: :cry: :cry:

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: Carasul

Mesaj de iulian petre » 17 Aug 2008, 17:16

..MADALINE ...vezi ca-ti mai dau unul... :D :D ....la 3 intri in club :D :D .

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: Carasul

Mesaj de Qnyx » 17 Aug 2008, 23:03

Numele meu este Cosmin si daca exista vreo nelamurire poti sa-mi trimiti mesaj privat; sa nu divagam subiectul topicului.
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
max-carpfishing
membru activ
membru activ
Mesaje: 84
Membru din: 29 Dec 2012, 21:45
Localitate: Italy

Re: pescuitul carasului

Mesaj de max-carpfishing » 24 Ian 2013, 19:42

Zaplaic Nic scrie:Banuiesc ca te referi la carasul salbatic(nu la cel"domesticit "prin balti particulare).Ei bine,in Brasov,pe Olt,cele mai bune rezultate le obti cu o montura simpla-pe o lanseta(peste 3,5 m-ca sa nu ai probleme la scoatere),montezi un lest pe linie,ii pui stop cu o carabiniera de care prinzi un forfac ceva mai lung cu un momitor de mici dimensiuni(de preferat de fabricatie proprie din sarma de cupru),un carlig deasupra momitorului si unul dedesubtul lui.Momeala-un expandat mic prin care treci carligul si un viermus.Am avut cu montura descrisa capturi de caras(destul de dese)si peste kg!
Off Topic :D
Salut...vad ca ultima ta postare este in data de 30 Noi 2007!!! Mai traiesti?Daca da vezi ca ti-am trimis un MP si pentru orice eventualitate ti-am dat si aici un
:D ...cine stie,poate mai intri pe forum si vezi ...da si tu un replay pe forum sa stiu ca ai citit MP-ul.Salut si poate ne vedem prin Mai la o bere :!!
Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Pescuitul la crap, fitofag si caras”