Novacul

lansetistii, de la carpfishing la feeder

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: Novacul

Mesaj de nando » 08 Sep 2008, 22:07

nu am fost de la inceput si nu stiu sigur ce nada a folosit. pot sa mi dau cu parerea dar nu vreau sa gresesc
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
sdaniel
senior
senior
Mesaje: 438
Membru din: 17 Iun 2008, 17:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Novacul

Mesaj de sdaniel » 08 Sep 2008, 23:24

MDI scrie:Merci Adiy..................Acum cateva ore am aterizat si eu acasa de la Albele,rezultate 2 novaci 5-6 kg. buc(partida de pescuit a durat 24 h)..........cea mai slaba partida pe aceasta balta pe 2008.......Fir in drill!!
A mers foarte prost novacul in ultimele zile pe mai toate baltile "renumite" .. eu am fost la chitza si am prins numai crap romanesc si 1 singur novac, culmea la porumb cu pop-up la bomba cu pufi care facea legea pe balta la orice specie de peste nu a mers mai deloc... in 24 de h 1 singur novac si 4 crapi 1-4 kg, ah si 2 salai .
O singura trasatura notabila, de novac cred...duminica pe la ora 11.30 tata a ramas fara o lanseta :lol: , in timp ce mancam; o trasatura cum numai in filme mi-a fost dat sa vad i-a tras lanseta in apa si dusa a fost pur si simplu i-a daramat buzzbarul.
Data trecuta era s-o patesc si eu doar ca am apucat sa intep si mi s-a rupt 1 carlig si unul s-a indreptat, folosesc gamagatsu seria 3310 nr 4 si 6.
Dan Serban

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: Novacul

Mesaj de nando » 09 Sep 2008, 08:04

daca tineti frina strinsa la maxim asa patiti
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
sdaniel
senior
senior
Mesaje: 438
Membru din: 17 Iun 2008, 17:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Novacul

Mesaj de sdaniel » 09 Sep 2008, 09:56

eu am baitrunner , tata nu stiu cum potriveste frana :D
Dan Serban

Avatar utilizator
Adyi
membru activ
membru activ
Mesaje: 86
Membru din: 05 Mar 2008, 18:48
Localitate: ilfov

Re: Novacul

Mesaj de Adyi » 09 Sep 2008, 11:48

si eu am patit-o :lol: ... pusesem o lanseta cu rame pt caras sa mai am ceva activitate si am lasat-o peste noaptea si deaodata aud un zgomot in stuf,cand ma uit sa vad ce e....lanseta mea :shock: ..am fugit si am reusit sa o salvez de la inec :lol: :lol: ... si un drill pe cinste cu un novac pana in 10 kg :D .Fir intins !

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Novacul

Mesaj de Madalin Dirla » 09 Sep 2008, 19:50

sdaniel scrie:eu am baitrunner , tata nu stiu cum potriveste frana :D
cel mai bine este sa ti frana slaba,eu cel putin asa le tin si cand intzep pun mana pe tambur :) ....fir in drill!!

Avatar utilizator
Adyi
membru activ
membru activ
Mesaje: 86
Membru din: 05 Mar 2008, 18:48
Localitate: ilfov

Re: Novacul

Mesaj de Adyi » 09 Sep 2008, 20:05

MDI imi zici si mie unde ai stat pe balta Albele ? :D ... si daca ai zice ce ai luat si cu ce ai dat te-as pupa la prima vedere :lol: :lol: :lol: .Fir intins !

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: Novacul

Mesaj de nando » 10 Sep 2008, 19:18

ady de la rulota in dreapta
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Novacul

Mesaj de Madalin Dirla » 10 Sep 2008, 22:54

Adyi scrie:MDI imi zici si mie unde ai stat pe balta Albele ? :D ... si daca ai zice ce ai luat si cu ce ai dat te-as pupa la prima vedere :lol: :lol: :lol: .Fir intins !
Adiy,am dat aproape de a 2 a oala(aia de langa cimitir),am luat 1 novac si 1 chinezesc ambii in jur de 10 kg si am dat la bomba cu expandat pe ace..............iar treaba cu pupatul pastreaz-o pt. prietena ta!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
joga petre
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 22 Mar 2008, 22:16

Re: Novacul

Mesaj de joga petre » 11 Sep 2008, 02:03

pt sdaniel
unde ai luat salaii??la chitza??la ce i-ai luat si pe ce mal ai pescuit??cat au avut???.....merci

Avatar utilizator
sdaniel
senior
senior
Mesaje: 438
Membru din: 17 Iun 2008, 17:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Novacul

Mesaj de sdaniel » 11 Sep 2008, 09:59

joga petre scrie:pt sdaniel
unde ai luat salaii??la chitza??la ce i-ai luat si pe ce mal ai pescuit??cat au avut???.....merci
Unul l-am luat la bucatica de sabioara si al 2`lea la twister , au avut 1,5 si aproape 2 kg ,am mai avut si 2 rateuri la twister, nu manuiesc foarte bine tehnica spinningului :D
.Am dat pe malul cu cabana paznicilor aproape de capatul baltii (spre stavilari,mai exact spre sat).Intentionez sa mai fac o iesire la Chitza la inceputul lui octombrie poate atunci sa se mai raceasca putin si sa manance mai bine salaul si crapul romanesc.
Dan Serban

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Novacul

Mesaj de Madalin Dirla » 12 Sep 2008, 22:13

joga petre scrie:pt sdaniel
unde ai luat salaii??la chitza??la ce i-ai luat si pe ce mal ai pescuit??cat au avut???.....merci
Petre,daca esti interesat de salau vezi ca are si pe albele,dar are mult strapazan,de cate ori merg imposibil sa nu iauunul pe recuperare sau daca dai cu rama intra si la aia........dar repet , starpazan pana in 500g. FIR IN DRILL!!

Avatar utilizator
joga petre
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 22 Mar 2008, 22:16

Re: Novacul

Mesaj de joga petre » 14 Sep 2008, 00:59

multumesc mult de raspunsuri.....de albele stiam(se prinde bine dc ai acces cu barca) iar la chita nu am fost decat o sg data acum 3-4 ani si luasem 3 strapi la juma de kil,dar credeam ca nu mai are pt ca in perioada aia se pregateau sa bage navodul
merci inca odata

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: Novacul

Mesaj de iulian petre » 14 Sep 2008, 14:13

[quote="MDI"]am luat 1 novac si 1 chinezesc ambii in jur de 10 kg

------------------------------------

pesti asa mari???? vin si eu...daca mai merge .. :mrgreen: :mrgreen: ...abia astept saptamana viitoare.... :lol: :lol:

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: Novacul

Mesaj de nando » 14 Sep 2008, 16:35

MDI este la Bulgari acum peste 2 saptamini poate
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Scrie răspuns

Înapoi la “Pescuitul la crap, fitofag si caras”