PESCUITUL CRAPULUI...UN LUX ???

lansetistii, de la carpfishing la feeder

Moderator: gor965

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: PESCUITUL CRAPULUI...UN LUX ???

Mesaj de iulian petre » 11 Mar 2008, 14:59

dan-hd scrie:Hai sa va spun parerea mea in legatura cu pescuitul crapului - un lux ? Cred ca ar trebui sa ne ajutam mai mult si sa fim prieteni fiindca avem acelasi microb si ne uneste aceeasi pasiune care dupa parerea mea e foarte costisitoare , dar pescuitul la crap se poate face si cu scule ieftine si cu scule scumpe ...Nu sculele fac diferenta , sunt si pescari buni care nu isi permit scule scumpe si sunt si pescari slabi cu scule scumpe . Eu cred ca pe forum intra doar impatimitii , adevaratii pescari de crap cei care vor sa invete , sa stie totul despre pescuit sa-si mai aline dorul pana la urmatoarea partida . Eu am invatat foarte mult de pe forum de la maestrii in pescuitul la crap sau de la pescari obisnuiti ca si mine , pe care altfel nu aveam cum sa-i intalnesc , le pot cere o parere , un sfat , si ma bucur ca pot discuta cu oameni care iubesc la fel de mult pescuitul pt. ca eu sunt bolnav rau , am numai pesti in cap si bete si mulinete ...nu stiu , traiesc pt. pescuit . Pentru mine pescuitul nu e un lux , si cred ca pentru nimeni nu e - e un mod de viata , o pasiune pe care o ducem atat cat ne e plapuma mai mult nu ne putem intinde . Si mie mi-ar placea sa particip la concursuri dar nu i-mi permit ,dar pt. asta nu trebuie sai invidiez sau sai vb, de rau pe cei care participa pt. ca-si pemit sau pt. ca sunt buni ....Poate facem si concursuri cu taxe de participare de 100 lei sa zicem la care sa poata participa si cei cu venituri mai mici . Premiul sa fie o diploma si e suficient .Intradevar ca mai este o problema la noi intre pescarii sportivi si cei care prind ca sa aiba ce manca ...dar eu cred ca incet incet sunt tot mai multi cei care iubesc pestele din apa nu cel din tigaie . Sper sa ne intalnim la pescuit ,sa fim prieteni si cel mai bun sa castige (crap) ,restu sa scoata la minciog .....Si inca ceva , adevarul e ca si eu fug de unii prieteni de-ai mei care ascund peste sau merg pe balta sa se imbete , ei nu pricep ca pescuitul e sport si arta si dragoste nu foame sau un motiv de a merge sa chefuim pe malul apei . Un pescar la crap nu e un pescar cu fite , ci un pescar adevarat....Si cu asta basta mai las loc si altora ...... :shock: :shock: :shock:




salut ! am citit ce-ai scris si sunt de acord dar......concurs cu 100 ron nu se poate face atata timp cand taxa pe balta respectiva e de 100,200,300 ron 24 ore....daca mai tine si 48-72 ore... :? :? se poate face doar in balti salbatice......

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: PESCUITUL CRAPULUI...UN LUX ???

Mesaj de Qnyx » 11 Mar 2008, 21:23

Consider ca acest topic a ajuns la o anumita maturitate si discutiile tind sa isi piarda cursul. Ceea ce a fost de spus, s-a spus; pentru alte discutii conform topicului, va rog sa deschideti alt post.

Topic inchis !
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Închis

Înapoi la “Pescuitul la crap, fitofag si caras”