Pescuitul pe Balastiera

lansetistii, de la carpfishing la feeder

Moderator: gor965

Avatar utilizator
adrian1
utilizator
utilizator
Mesaje: 39
Membru din: 03 Dec 2013, 10:46

Re: Pescuitul pe Balastiera

Mesaj de adrian1 » 09 Sep 2014, 14:44

am fost ieri la pescuit dupa cum am zis.am vrut sa merg in paralel cu porumb si bile solubile si asa am facut
Doua lansete cu solubile S&O si doua cu porumb.ambele cu momitor si sac solubile
Pe momitor TTX amestecat cu spartura uscata si canepa fiarta .
In saculet am pus pt bilele solubile pelete 4mm de S&O iar pt porumb am pus in saculet spartura si porumb fiert
La partea de nadire am dat 20 bulgari . 10 au avut TTX,canepa fiarta,porumb fiert,spartura pt acul cu porumb iar de partea cealalta 10 bulgari cu solubile S&O taiate in 2 si in 4,pelete S&O,canepa fiarta si TTX.
Am ajuns la ora 6 dimineata si pe la 7 am nadit.primele miscari au aparut la ora 12 dar cu un rateu.am mai aruncat la ora 13 cate 5 bulgari (5 pt bile , 5 pt porumb) . la ora 14:30 am reusit sa intep in novac care cred ca are ~3kg , la porumb cu un puffy intre doua boabe . pana la ora 17 nu am mai avut activitate . bilele le schimbat la maxim 45 min iar boabele le`am improspatat o singura data...am pus porumb fiert , cel din nada
Concluzia ? .... nu a vrut el sa manance si gata ca sa ma scot pe mine daca am gresit nada si momeala :))
Silicoanele arata bine chiar si la pescuit

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Pescuitul pe Balastiera

Mesaj de georgemarian » 10 Sep 2014, 04:09

Concluzia:schimba balta!
Daca vb de buturugeni a fost un prieten 24 h la plantat,8 bete, o singura trasatura.

Avatar utilizator
adrian1
utilizator
utilizator
Mesaje: 39
Membru din: 03 Dec 2013, 10:46

Re: Pescuitul pe Balastiera

Mesaj de adrian1 » 11 Sep 2014, 14:52

nu stiu ce sa zic...poate este o balastiera dificila.de 5 ori nu ii vezi coada iar a 4`a oara apare un 10+ :D . o sa o mai incerc dar deaocamdata luni sper sa ajung la MV2 sa testez "o mana" de boabe de porumb preparate acasa . daca prind bine cu ele pe MV2 le incerc si pe balti salbatice.
Silicoanele arata bine chiar si la pescuit

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Pescuitul pe Balastiera

Mesaj de georgemarian » 11 Sep 2014, 15:42

adrian1 scrie:nu stiu ce sa zic...poate este o balastiera dificila.de 5 ori nu ii vezi coada iar a 4`a oara apare un 10+ :D . o sa o mai incerc dar deaocamdata luni sper sa ajung la MV2 sa testez "o mana" de boabe de porumb preparate acasa . daca prind bine cu ele pe MV2 le incerc si pe balti salbatice.
Si de ce trebuie sa te duci de 5ori si sa nu prinzi cand ai atatea variante?

Avatar utilizator
adrian1
utilizator
utilizator
Mesaje: 39
Membru din: 03 Dec 2013, 10:46

Re: Pescuitul pe Balastiera

Mesaj de adrian1 » 12 Sep 2014, 15:07

da...asa e . deocamdata nu stiu unde pot sa mai prind pesti mari

Ma duc la MV2 sa imi satisfac poftele
Silicoanele arata bine chiar si la pescuit

Scrie răspuns

Înapoi la “Pescuitul la crap, fitofag si caras”