Mihailesti / Cornetu

silurus glanis

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian

Avatar utilizator
dan _city_center
senior
senior
Mesaje: 452
Membru din: 16 Dec 2007, 20:09
Localitate: bucuresti

Re: Mihailesti / Cornetu

Mesaj de dan _city_center » 05 Aug 2008, 17:56

kod scrie:concursul este individual?
da-mi P.M.
Baricada Carp Club

Avatar utilizator
Ionutz
utilizator
utilizator
Mesaje: 31
Membru din: 19 Iul 2008, 22:56

Re: Mihailesti / Cornetu

Mesaj de Ionutz » 07 Aug 2008, 14:44

a mai fost cineva la peste pe Mihailesti??? :cry:

Avatar utilizator
adibadea
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 11 Aug 2008, 17:46

Re: Mihailesti / Cornetu

Mesaj de adibadea » 11 Aug 2008, 18:18

ADEVARATA captura.MONSTRU.{GREUTATE 75-80KG}Marele pescar adevarat DECEBAL
Video002.3gp
(222.68 KiB) Descărcat de 770 ori
Imagine312.jpg
Image036.jpg
(98.66 KiB) Descărcat de 21 ori
Image035.jpg
Imagine313.jpg

Avatar utilizator
shopy
Veteran
Veteran
Mesaje: 882
Membru din: 07 Dec 2007, 11:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mihailesti / Cornetu

Mesaj de shopy » 11 Aug 2008, 18:31

Felicitari! :)

Avatar utilizator
dan _city_center
senior
senior
Mesaje: 452
Membru din: 16 Dec 2007, 20:09
Localitate: bucuresti

Re: Mihailesti / Cornetu

Mesaj de dan _city_center » 11 Aug 2008, 19:14

felicitari ptr captura! ........ : :!: vedeti ca aveti mari probleme cu cintarul :wink:
Baricada Carp Club

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Veteran
Mesaje: 898
Membru din: 16 Dec 2007, 13:55

Re: Mihailesti / Cornetu

Mesaj de Marian Constantin » 11 Aug 2008, 20:11

adibadea scrie:ADEVARATA captura.MONSTRU.{GREUTATE 75-80KG}Marele pescar adevarat DECEBAL

Cred ca mai mult de 50 kg nu are

Avatar utilizator
abdulaconstantin
utilizator
utilizator
Mesaje: 19
Membru din: 13 Ian 2008, 01:42
Localitate: bucuresti

Re: Mihailesti / Cornetu

Mesaj de abdulaconstantin » 12 Aug 2008, 10:39

ma baieti pana la urma nu mai laudati pe alti. Eu stiu ca l-ar fii prins pe asta Viorel si nu Decebal sau altcineva si peste e prins pe locul unde am dat eu ca au vazut baieti ca acolo dau pesti mari si nu are decat 62 kg felicitari lui Viorel. Este un peste adevarat pe care multi ar vrea sa il scoate afara pe mal dar nu toti au norocul asta. Oricum care se mai duce pe acolo sa aiba grija pe unde baga masina ca s-ar putea sa nu mai iasa cu masina de acolo curand. Si daca l-ar fi luat Decabal bv lui dar mie mi s-a zis ca l-a prins Viorel si a fost ajutat de Decabal si inca cineva ca sa il scoata.
Salutare all si ne vedem pe acolo.
costysomn

Avatar utilizator
adibadea
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 11 Aug 2008, 17:46

Re: Mihailesti / Cornetu

Mesaj de adibadea » 12 Aug 2008, 21:18

abdulaconstantin scrie:ma baieti pana la urma nu mai laudati pe alti. Eu stiu ca l-ar fii prins pe asta Viorel si nu Decebal sau altcineva si peste e prins pe locul unde am dat eu ca au vazut baieti ca acolo dau pesti mari si nu are decat 62 kg felicitari lui Viorel. Este un peste adevarat pe care multi ar vrea sa il scoate afara pe mal dar nu toti au norocul asta. Oricum care se mai duce pe acolo sa aiba grija pe unde baga masina ca s-ar putea sa nu mai iasa cu masina de acolo curand. Si daca l-ar fi luat Decabal bv lui dar mie mi s-a zis ca l-a prins Viorel si a fost ajutat de Decabal si inca cineva ca sa il scoata.
Salutare all si ne vedem pe acolo.

LA PRIMA CINTARIRE CU OCHIUL ,NOI AM ZIS CA ARE APROXIMATIV 80KG.
MARE ATENTIE. SIMBATA DUPAAMIAZA A FOST PRINS.

Avatar utilizator
Ionutz
utilizator
utilizator
Mesaje: 31
Membru din: 19 Iul 2008, 22:56

Re: Mihailesti / Cornetu

Mesaj de Ionutz » 12 Aug 2008, 23:12

ba pescarilor nu mai mintit atat ca nu e prins de voi !!!
este peste lu Viorel la lanseta lu Marius....si avea in jur de 65 kg .....
si astia care va laudati atat ca l-ati prins...voi doar ati participat sa-l scoateti din apa !!! :twisted:

Avatar utilizator
adibadea
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 11 Aug 2008, 17:46

Re: Mihailesti / Cornetu

Mesaj de adibadea » 13 Aug 2008, 15:32

Ionutz scrie:ba pescarilor nu mai mintit atat ca nu e prins de voi !!!
este peste lu Viorel la lanseta lu Marius....si avea in jur de 65 kg .....
si astia care va laudati atat ca l-ati prins...voi doar ati participat sa-l scoateti din apa !!! :twisted:
Noi {din poze} am ajuns cind era deja scos din apa,si nu stiam cine l-a prins.Adevarul e ca atunci cind am vazut namila nu am mai intrebat cine si cum l-a prins.Am trecut deja la poze.Trebuie sa recunoastem ca e urias.

Avatar utilizator
Ionutz
utilizator
utilizator
Mesaje: 31
Membru din: 19 Iul 2008, 22:56

Re: Mihailesti / Cornetu

Mesaj de Ionutz » 13 Aug 2008, 16:27

adibadea scrie:
Ionutz scrie:ba pescarilor nu mai mintit atat ca nu e prins de voi !!!
este peste lu Viorel la lanseta lu Marius....si avea in jur de 65 kg .....
si astia care va laudati atat ca l-ati prins...voi doar ati participat sa-l scoateti din apa !!! :twisted:
Noi {din poze} am ajuns cind era deja scos din apa,si nu stiam cine l-a prins.Adevarul e ca atunci cind am vazut namila nu am mai intrebat cine si cum l-a prins.Am trecut deja la poze.Trebuie sa recunoastem ca e urias.
Bravo ! asa mi se pare normal, corect si frumos sa se recunoasca !!!
BRAVO ! :D

Avatar utilizator
viorel_I
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 04 Noi 2008, 21:45

Re: Mihailesti / Cornetu

Mesaj de viorel_I » 04 Noi 2008, 22:05

Pestele a avut 65Kg si a fost prins intr-adevar de unchi-miu Viorel. Decebal la ajutat sa-l scoata si cu inca 2 colegi de-a lui Viorel. Am pus mai jos si cateva poze cu pestele acasa la el in curte.
09-08-08_1947.jpg
Viorel si Marius
(43.62 KiB) Descărcat de 715 ori
09-08-08_1926.jpg
Viorel si pestele in curte la el
(41.5 KiB) Descărcat de 723 ori
09-08-08_1925.jpg
Viorel si pestele in curte la el
(42.27 KiB) Descărcat de 721 ori
Post editat -> Gor965
Am sters cele 3 poze care par desprinse din alt film decat cel pe care-l urmaresc majoritatea utilizatorilor acestui forum ! Va rog nu mai postati asemenea imagini cu caracter personal decat dupa ce sunteti convins ca nu incalcati regulamentul ..nici in litera si nici in spiritul sau !

Avatar utilizator
mini_mic
site team
site team
Mesaje: 412
Membru din: 21 Noi 2007, 23:04
Localitate: Craiova

Re: Mihailesti / Cornetu

Mesaj de mini_mic » 04 Noi 2008, 22:08

Macabre poze !

Avatar utilizator
viorel_I
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 04 Noi 2008, 21:45

Re: Mihailesti / Cornetu

Mesaj de viorel_I » 04 Noi 2008, 22:22

Adevaraciune frate !!! :D Vanatoarea si pescuitul din vremuri stravechi nu se faceau pt distracti, se faceau strict pt asigurarea hranei si pt celelalte necesitati pe care le aveau oamenii ... nu cum fac toti ceilalti care ne dau noua lectii despre protejarea fondului piscicol.:P .Pescuitul a devenit o afacere in ziua de azi. Asa ca se ne mai lase moralistii astia si laudarosii. :P . Vanatoru cand impusca animalu ii da drumu??? sau il ia acasa??? Eu nu cred in pescarul care prinde peste dar nu-l mananca. :)) :)) :P :P :D Pescuitul nare farmec daca nu simti gustul capturii;);) :P .Cand dai 1 milion pe garla iti cam place sa-i simti gustul =P~Asta sunt eu :P Si cu asta am pus punct;)

Post editat -> Qnyx
Te rog nu mai folosi "k" in loc de "ca" si alte abrevieri folosite pe canalele de chat care nu isi au sensul aici.

Avatar utilizator
dan _city_center
senior
senior
Mesaje: 452
Membru din: 16 Dec 2007, 20:09
Localitate: bucuresti

Re: Mihailesti / Cornetu

Mesaj de dan _city_center » 04 Noi 2008, 22:31

viorel_I scrie:Adevaraciune frate !!! :D Vanatoarea si pescuitul din vremuri stravechi nu se faceau pt distracti, se faceau strict pt asigurarea hranei si pt celelalte necesitati pe care le aveau oamenii ... nu cum fac toti ceilalti care ne dau noua lectii despre protejarea fondului piscicol.:P .Pescuitul a devenit o afacere in ziua de azi. Asa ca se ne mai lase moralistii astia si laudarosii.:P. Vanatoru cand impusca animalu ii da drumu???s au il ia acasa??? Eu nu cred in pescarul care prinde peste dar nu-l mananca.:)):)):P:P:D Pescuitul nare farmec daca nu simti gustul capturii;);):P.Cand dai 1 milion pe garla iti cam place sa-i simti gustul =P~Asta sunt eu :P Si cu asta am pus punct;)
...............si uite asa au pierdut minim 2500e ~x( IN VIU :!:
Baricada Carp Club

Scrie răspuns

Înapoi la “Pescuitul la somn”