Comentariile chibitilor

Moderatori: Qnyx, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Tite
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 24 Noi 2009, 22:06

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de Tite » 25 Noi 2009, 09:54

gor965 scrie:
Tite scrie:Cine sunt cei ce vor organiza campionatul national la crap in 2010? daca este adevarat ceia ce se aude.
Pai pana asa se auda ce s-a auzit ,lucrurile stateau astfel :

SA HOTARAT CU MAJORITATE DE VOTURI

1 PARTICIPAREA PE LOTURI DE 8+1
2 FIECARE CLUB PARTICIPA CU O SINGURA ECHIPA
3 TAXA DE PARTICIPARE -3000 EURO PENTRU FIECARE CLUB
4 DUPA CE SE OPRESTE 20.000 DE EURO PENTRU DEPLASARE ,RESTUL BANILOR SE VOR ACORDA CA PREMII PRIMELOR TREI CLASATE .
5 NUMARUL DE ETAPE =5
6 SISTEMUL VA FI UNUL ELIMINATOR -PRIMA ETAPA CATE ECHIPE SE VOR INSCRIE ,A DOUA ETAPA RAMAN 9 ECHIPE ,A TREIA ETAPA RAMAN 7 ECHIPE ,A PATRA ETAPA RAMAN 5 ECHIPE SI ETAPA FINALA CU 3 ECHIPE .
7 ORGANIZATORII VOR ASIGURA GRATUIT ARBITRAJUL ,COSTUL CUPELOR SI A DIPLOMELOR CASTIGATORILOR DE ETAPE .
8 FIECARE ORGANIZATOR POATE ADUCE SPONSORI SI POT FACE RECLAMA ACESTORA PRIN BANNERE SAU ORICE MIJLOC DE PUBLICITATE .
9 ORGANIZATORII VOR FORMA ,,COMITETUL EXECUTIV AL TURNEULUI ''
10 DIN COMITETUL EXECUTIV VOR MAI FACE PARTE DIRECTORUL DE TURNEU ,PRESEDINTELE APCR CA ORGANISM ABILITAT DE AGVPS CU ORGANIZAREA CAT SI REPREZENTANTII CLUBURILOR RAMASE IN COMPETITIE .
11 DIRECTOR DE TURNEU A FOST ALES CU MAJORITATE DE VOTURI OANA VICTOR [2 VOTURI IMPOTRIVA SORIN RUDEANU -CARPING SI GABI SANDU -PLANET ]
12 COMITETUL EXECUTIV AL TURNEULUI VA AVEA DREPTURI DEPLINE PRIVIND JUDECAREA
DIFERITELOR CAZURI NOU APARUTE NECUPRINSE IN REGULAMENT PRECUM SI MODIFICAREA SAU ADAUGAREA ANUMITOR PUNCTE NOU APARUTE .
13 IN CAZ DE FORTA MAJORA ARGUMENTATA ,SE POT INLOCUI DIN ECHIPA CALIFICATA PENTRU CAMPIONATUL MONDIAL MAXIM 2 CONCURENTI ,SI NUMAI CU ACORDUL COMITETULUI EXECUTIV
14 NU SE PUNCTEAZA TENUL IN NICI UNA DIN MANSE .

ORGANIZATORI ,LACURI ,DATE DE DESFASURARE

1 PELICANUL ............DARVARI ...............................3-6 MAI -TOTAL ECHIPE
2 NATURAL CARP ......BUNGET LACUL 2 ....................24-27 MAI -9 ECHIPE
3 CARPING ..............TANCABESTI SOSEA ...............14 -17 IUNIE -7 ECHIPE
4 SENIOR CRAP ........FLOREASCA ............................5 -8 IULIE -5 ECHIPE
5 PLANET CARP..........LATES ..................................26-29 IULIE -3 ECHIPE

AU MAI FOST IN DISCUTIE LACURILE CHIROIU ,DORIPESCO SI MOARA VLASIEI 2[ACESTA DIN URMA CONDITIONAT NUMAI PENTRU FINALA ,DORIPESCO NEAGREAT PENTRU CANTITATEA DE PESTE NEPUNCTABIL ,IAR CHIROIU NU A FOST LUAT IN SEAMA PENTRU CA ERAU DESTULE LACURI MICI .

REGULAMENTUL FINAL VA FI PUBLICAT DUPA INTRUNIRILE VIITOARE ALE COMITETULUI EXECUTIV[DUPA CE VA FI REVIZUIT ]DAR NU MAI TARZIU DE LUNA IANUARIE .


Se stie si cine va insoti echipa nationala?? adica staful!!!

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de Amstel » 25 Noi 2009, 10:15

In urma ultimelor evenimente nu cred mai este de actualitate ceea ce s-a discutat in sedinta de la Darvari....parerea mea, de chibitz :) .

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de nando » 25 Noi 2009, 10:17

crezi ca ,,pleaca viespea de la stup,,?
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de gor965 » 25 Noi 2009, 10:20

Tite scrie: Se stie si cine va insoti echipa nationala?? adica staful!!!
S-au incurcat putin lucrurile si nu se mai stie ! :D
Vezi AICI filmata sedinta de la Darvari !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de Amstel » 25 Noi 2009, 10:37

nando scrie:crezi ca ,,pleaca viespea de la stup,,?
depinde de albinute: daca le convine sa-si dea ca fraierele mierea trantorilor praduitori si mincinosi :))

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de gogu steriade » 25 Noi 2009, 11:03

Amsterdamer scrie:
nando scrie:crezi ca ,,pleaca viespea de la stup,,?
depinde de albinute: daca le convine sa-si dea ca fraierele mierea trantorilor praduitori si mincinosi :))
Olandezule zburator matale te exprimi prea plastic :-? si lumea sa oftica pa figuri da stil dastea ca : clanu mafiot ,viespea la stup ,trantorilor praduitori si mincinosi #-o ...si sa vezi iures ! <:-P casi ia giucariile si pleaca si ne lasa in carpfashingu gol ! 8-> daca sa lasa astia da pescuit facem echipa la mondiale ? :-B
pss.
ales gute ! sanatate si virtute ! votati gogu prim ministru ! >:D<
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de misu_sipanu » 25 Noi 2009, 12:17

@dan city center
Despre curba descendenta a APCR ului sint sigur,drept dovada am curaj sa fac pariu cu tine.Hai sa vedem la anul,pe vremea asta,cind se vor consuma toate competitiile inclusiv CM,vrei (:|
Cit despre linia ascendenta a CARP ZONE VA FI TOT TIMPUL asa,din simplul motiv ca noi urmarim performanta cu adevarat,nu banii.
Pariu....cine va fi vazut mai bine pe 25 10 2010....APCR sau CARP ZONE...TE BAGI ---<><

Avatar utilizator
oliviu orhei
senior
senior
Mesaje: 215
Membru din: 29 Sep 2008, 17:12

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de oliviu orhei » 25 Noi 2009, 13:05

Stimate CIA sau cine esti,
Eu cand am afirmat de MACONKA, am zis:
oliviu orhei scrie:In acest an am fost in Ungaria la MACONKA pe balta cu recordul realizat acum cativa ani de: VLADUT MATEIANU, TATAIE SI ANDREI VLADEANU.
Acel mare succes a fost obtinut pescuind cu 5 - 6 lansete iar regulamentul prevedea 4 lansete , un alt aspect echipa din doi pescari si un runner iar ei au pescuit toti trei - nu am aflat cine i-a convins pe organizatori sa nu-i elimine din concurs, dar ce pot spune acea persoana nu a procedat corect .
Daca erau eliminati atunci ce mai puteau zice acum - NIMIC

Poate unii se intreaba de ce nu postez pe site-ul lor - CONTUL A FOST STERS DE CATEVA LUNI SI NU POT POSTA. AICI NU MAI POT ACTIONA CU PARERE DE RAU PENTRU EI.
APARE UNDEVA SCRIS "TATA NITU" ???????????


Domnule Dan COTELICI ,
De ce luati apararea unor oameni si ma mai criticati pentru modul cum am actionat?
De ce nu spuneti totul, erati seful arbitrilor si cand am spus cele relatate de dumneavoastra de ce nu ati procedat conform cu indatoririle pe care le aveati la acel concurs si mai erati si platit (cred) pentru aceasta? Daca ati uitat va aduc aminte "trebuie anuntat organizatorul concursului pentru a lua masuri" - este normal sa fi procedat astfel sau trebuia sa luati dumneavoastra masuri ce ziceti ????
V-am rugat sa nu arucati hartia scrisa de Andrei VLADEANU unde imi aducea injurii ce ati facut? ati pierdut-o - ESTE FUMOS SI CORECT, ATI LUAT VREO ATITUDINE - DIN CATE OBSERV NU???? Imi pun intrebarea daca puteti fi un om corect si sa nu tineti cont decat de respectarea unui REGULAMENT??
Privitor la delegarea dumneavoastra ca sef al albitrilor la CN - am multe semne de intrebare privind corectitudinea dumneavoastra.

Eu nu traiesc din pescuit ci imi place sa pescuiesc pentru a ma relaza nu pentru castiguri materiale.

STIMATI DOMNI CARE TRAITI DIN ACEST HOBBY AL UNOR OAMENI VA ROG RESPECTATI-NE PE NOI CEI CARE VA ADUCEM CASTIGURI SI FOLOASE MATERIALE.
NU VA FACETI RAU SINGURI !!!!!!!!!!!!

Va rog intrati pe http://www.alt post sectinea video, uitati-va la filmul "carpshow 2009 Romania" - si vedeti sa nu patiti la fel ca A. VLADEANU, sa fiti batuti de pesti ca nu mai suntem noi PESCARI - mai bine cautati mijloace de a ne atrage in acest sport pe cat mai MULTI!!!!!!!!!!!!

Avatar utilizator
dan _city_center
senior
senior
Mesaje: 452
Membru din: 16 Dec 2007, 20:09
Localitate: bucuresti

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de dan _city_center » 25 Noi 2009, 13:16

misu_sipanu scrie:@dan city center
Despre curba descendenta a APCR ului sint sigur,drept dovada am curaj sa fac pariu cu tine.Hai sa vedem la anul,pe vremea asta,cind se vor consuma toate competitiile inclusiv CM,vrei (:|
Cit despre linia ascendenta a CARP ZONE VA FI TOT TIMPUL asa,din simplul motiv ca noi urmarim performanta cu adevarat,nu banii.
Pariu....cine va fi vazut mai bine pe 25 10 2010....APCR sau CARP ZONE...TE BAGI ---<><
:!: prietene....
vezi ca deja ai pierdut pariul......anul competitional la mine nu s-a terminat :!:
despre linia ascendenta a clubului CARP ZONE nu ma interesaza.asa cum nu m-a interesat nici infiintarea acestuia.
cit despre APCR ai grija cind pronunti numele acestei asociatii ....SA NU FACI FRACTURA LA LIMBA.
.
Baricada Carp Club

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de misu_sipanu » 25 Noi 2009, 13:21

@dan_city_center
de fractura de limba nu mi e frica,am tripla fractura de coloana,serios,...vorbim la anul :))
Si ca sa reformulez este vorba de ..principii care nu se respecta odata cu performanta :">

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de cristian505ro » 25 Noi 2009, 14:28

cit despre APCR ai grija cind pronunti numele acestei asociatii ....SA NU FACI FRACTURA LA LIMBA.
.[/quote]

E tare gruparea asta frate! Daca da si fracturi,auzi! Eu zic sa o pronuntati pe indelete, ziceti intai A, faceti o pauza de bere, apoi ziceti PCR si stati fara gija.
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de misu_sipanu » 25 Noi 2009, 14:58

=)) =)) =)) =)) Nea Cristi.te ai razbunat pt,explicatia de la robin red,....am darimat lap topu =)) =)) =)) =)) =))

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de cristian505ro » 25 Noi 2009, 15:20

misu_sipanu scrie:=)) =)) =)) =)) Nea Cristi.te ai razbunat pt,explicatia de la robin red,....am darimat lap topu =)) =)) =)) =)) =))
Mai radem si noi Mishule, ce sa facem.....ca de amenintari si tot felul de matrapazlacuri ne-om fi saturat.
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de Amstel » 25 Noi 2009, 15:26

gogu steriade scrie: Olandezule zburator matale te exprimi prea plastic :-? si lumea sa oftica pa figuri da stil dastea ca : clanu mafiot ,viespea la stup ,trantorilor praduitori si mincinosi #-o ...
Gogule, nu pune chiar toate 'plasticele' in carca mea, mai pune si la altii ca ma dor salele deja :D
gogu steriade scrie:si sa vezi iures ! <:-P casi ia giucariile si pleaca si ne lasa in carpfashingu gol ! 8-> daca sa lasa astia da pescuit facem echipa la mondiale ? :-B
echipa chibitilor, gogule :))

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de gogu steriade » 25 Noi 2009, 16:45

Amsterdamer scrie:
gogu steriade scrie: Olandezule zburator matale te exprimi prea plastic :-? si lumea sa oftica pa figuri da stil dastea ca : clanu mafiot ,viespea la stup ,trantorilor praduitori si mincinosi #-o ...
Gogule, nu pune chiar toate 'plasticele' in carca mea, mai pune si la altii ca ma dor salele deja :D
gogu steriade scrie:si sa vezi iures ! <:-P casi ia giucariile si pleaca si ne lasa in carpfashingu gol ! 8-> daca sa lasa astia da pescuit facem echipa la mondiale ? :-B
echipa chibitilor, gogule :))
chibritzi nechibritzi ia zi ai si tu ceva scule ca a mea nu mai e cea fost odata ?! :"> ;;)
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Scrie răspuns

Înapoi la “Soarta Campionatului National de Pescuit la Crap 2010”