Comentariile chibitilor

Moderatori: Qnyx, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
andrei_i
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 14 Dec 2007, 20:56

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de andrei_i » 23 Noi 2009, 23:50

Nu mai are importanta cine si cum. Acel cine si cum e acum de domeniul trecutului. Asa cum vor deveni curand toti cei care au facut fapte regretabile in pescuitul romanesc. Mai sunt cativa... lucrurile se vor aseza usor usor.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de gor965 » 24 Noi 2009, 00:03

andrei_i scrie:Nu mai are importanta cine si cum. Acel cine si cum e acum de domeniul trecutului. Asa cum vor deveni curand toti cei care au facut fapte regretabile in pescuitul romanesc. Mai sunt cativa... lucrurile se vor aseza usor usor.
Hai ca ma facusi curios...contul lui Cristi a fost sters din greseala ori cu intentie ? :-?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de Coleman » 24 Noi 2009, 00:20

George acolo conturile si comentariile se sterg sau modifica cu intentie si asta se stie.
Din comentariul celui ''pagubit'' reiese clar ca Rosioru i la sters dar si acum le este frica sa spuna lucrurilor pe nume.

Inca un lucru mai am de spus si acela ca in urma cu ceva timp cand am vorbit,singurul care a facut asta, despre ''razboaiele intercluburi'' mi sa atras atentia ca nu exista asa ceva si ca intre anumite cluburi nu curge decat lapte si miere.
Asta e mentalitatea romaneasca sa ne ascundem dupa degete si sa nu spunem lucrurilor pe nume indiferent cat de greu este, deaceea suntem unde suntem in toate domeniile ca ne e ''tarseala'' sa ne spunem in fata adevarurile si abia atunci cand se ajunge la extrema se spune pe fata.
Fapt dovedit si in celebra sedinta in care Mitranescu ,pe care nu il cunosc si nu l-am vazut in viata mea, atunci cand incerca sa isi sustina punctul de vedere,bun sau rau nu conteaza, i se ''inchidea'' gura in cel mai nesimtit mod posibil si era ironizat.Atata timp cat o sa se taca din gura din anumite interese nu vom progresa niciodata.
Ma uit acum la anumite comentarii si vad cuvantul MAESTRU , daca si acum asta e maestru atunci va meritati soarta fratilor.Si scuza lui mi sa parut geniala ca a pierdut banii si in acest moment omul ne/va crede tampiti pe toti.

E trist, da trist rau de tot.
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
Cristi Ionita
utilizator
utilizator
Mesaje: 16
Membru din: 07 Oct 2008, 19:33

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de Cristi Ionita » 24 Noi 2009, 00:26

Sincer nu sunt 100% cine l-a sters.Sunt 100% cine nu l-a sters:nu l-a sters Vladut Mateianu sau Danut Mateianu.

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de Coleman » 24 Noi 2009, 00:28

Bun dar sa inteleg ca nici macar un raspuns nu ti s-a dat?
Deci nici macar nu ti-a zis cine si de ce ti la sters?
E si mai trist atunci :))
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
Cristi Ionita
utilizator
utilizator
Mesaje: 16
Membru din: 07 Oct 2008, 19:33

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de Cristi Ionita » 24 Noi 2009, 00:30

Cel care a comandat sa mi se stearga contul a fost C. Rosioru.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de gor965 » 24 Noi 2009, 00:35

Cristi Ionita scrie:Sincer nu sunt 100% cine l-a sters.Sunt 100% cine nu l-a sters:nu l-a sters Vladut Mateianu sau Danut Mateianu.
Am vazut de dimineata ca topicul lui Mitranescu despre Clasamentul adevarului fusese inchis ,motivandu-se ca se lucreaza la o alta varianta de sit care va genera automat un clasament de genul ala . Pe considerentul asta am intrebat daca nu cumva s-a facut o greseala si s-au sters conturi !...e ciudat, mai ales ca intr-o postare anterioara Cristi ai scoate din culpa pe Admini ...singurii care pot sterge complet un cont !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de gor965 » 24 Noi 2009, 00:38

Cristi Ionita scrie:Cel care a comandat sa mi se stearga contul a fost C. Rosioru.
Asta-i culmea !...de fapt ,cred ca e cea mai scumpa comanda ,daca ma gandesc ca lipsesc 2500 euro ! :)) :)) :))
P.S.
...si cine a executat comanda ? :-?
P.S.2
Un contabil bun ...face cat 1000 de chitante !
In 1989 ,la prima ora de contabilitate ne-a intrebat profesoara ce credm noi ca inseamna Un Contabil BUN ?...ne-am dat toti cu parerea ,ca face ,drege ,acte ,registre ,balante ,stocuri,activ ,pasiv ,mijloace fixe ,banesti ,etc., etc....profesoara : Un contabil bun, e doar ala care fura si nu este prins !!! ...bai cata dreptate avea ! ;) >:)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Cristi Ionita
utilizator
utilizator
Mesaje: 16
Membru din: 07 Oct 2008, 19:33

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de Cristi Ionita » 24 Noi 2009, 00:42

Cei 2 admini nu sunt singurii care aveau acces la acea comanda...

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de Amstel » 24 Noi 2009, 00:46

AV-ul?

Avatar utilizator
andrei_i
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 14 Dec 2007, 20:56

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de andrei_i » 24 Noi 2009, 00:52

Cristi nu era cel vizat ci eu. Daca oricare din admini voia sa imi steraga contul nu ma confunda cu fratele meu. Singurul care a facut in repetate randuri aceasta confuzie este Rosioru. El stia ca unu ionita il calca pe nervi...cu o ultima sfortare a dorit o stergere de cont...a nimerit pe cristi ionita in loc de andrei ionita.

Subiect inchis. Nu asta e important. Mi se poate sterge contul de mii de ori. Ceea ce trebuie spus va fi spus. Nu se pisha nimeni pe noi(toti pescarii) pe banii, pe pasiunea si nervii nostri!

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de vali003 » 24 Noi 2009, 01:11

Mai Andrei , vorba alora de la Protv JOS PALARIA , pe de alta parte , de ce mama dracu , asa tot la citeva luni , ramin cu un gust amar de ce se intimpla in carpfishingul din Romania ,nu il cunosc personal pe Rosioru , dar dupa reputatia pe care o avea , mergeam cu ochii inchisi pe mina lui , de data asta gustul amar va tine ceva timp .

Avatar utilizator
andrei_i
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 14 Dec 2007, 20:56

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de andrei_i » 24 Noi 2009, 01:17

Gustul amar face parte din viata. Din fericire trece cu ceva dulce.

Un pesimist spunea asa: "Viata e o boala mortala ... o boala mortala transmisibila pe cale sexuala"
Hai sa fim optimisti :)

Avatar utilizator
reddre
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 28 Noi 2007, 04:26

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de reddre » 24 Noi 2009, 03:26

vali003 scrie:Mai Andrei , vorba alora de la Protv JOS PALARIA , pe de alta parte , de ce mama dracu , asa tot la citeva luni , ramin cu un gust amar de ce se intimpla in carpfishingul din Romania ,nu il cunosc personal pe Rosioru , dar dupa reputatia pe care o avea , mergeam cu ochii inchisi pe mina lui , de data asta gustul amar va tine ceva timp .
Ce se intampla aici e situatia din tara in general, unde se merge pe premiza ca romanul de rand doarme in papuci si cei de sus mai coc cate un scandal o poveste ca sa abata atentia.
Ce am vazut acum eu interpretez astfel:
Domnul Rosioru are o problema in a gestiona banii iar explicatia cu pierderea lor mi se pare deplasata, eu vad asta ca o deturnare de fonduri; probabil facuta si in alti ani.
Domnul Vladeanu inca are ceva interese cu ALP din moment ce a tot tinut partea lor inclusiv in momentul in care a fost evident ca acestia nu vor da nici un ban, iar motivatia de a stoarce ceva de la PVTV este puerila, dovada fiind retragerea D-lui Hodorog la sponsorizarea turneului in 2010
O parte a altor pescari de competitie ma refer la cei cu state vechi stiu si cunosc multe probleme care probabil nu au aparut in forumuri iar asta din punctul meu de vedere insemna ca sunt partasi la cele intamplate.
Cu siguranta sistemul nu va suferi o schimbare radicala ci probabil numai se va transforma un pic.
Apreciez in schimb verticalitatea unor pescari care se pare ca in momentul in care au sesizat ce se intampla au preferat sa stea retrasi din toate punctele de vedere (nici la a informa pe forum nici la participare in sedinta tinuta la Darvari)
Tot ce am scris este o parere personala si va rog sa o tratati ca atare.

Fir intins

Razvan D.

Avatar utilizator
julian mihai
senior
senior
Mesaje: 151
Membru din: 28 Oct 2008, 16:13

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de julian mihai » 24 Noi 2009, 11:55

Se vade FOARTE FOARTE clar ca se merge pe premiza "Iau eu totul asupra mea si restul ciocu" mic"
Sa nu-mi spuneti ca nu mai stia nimeni de aceasta smecherie cu banii ca nu va cred
Bomboane colorate puse pe o coliva stricata nu servim
FairPlay Team

Scrie răspuns

Înapoi la “Soarta Campionatului National de Pescuit la Crap 2010”