Comentariile chibitilor

Moderatori: Qnyx, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de nando » 24 Noi 2009, 21:55

cu voi dar eu nu merg la concursuri si nu sant implicar direct
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
dan _city_center
senior
senior
Mesaje: 452
Membru din: 16 Dec 2007, 20:09
Localitate: bucuresti

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de dan _city_center » 24 Noi 2009, 22:09

[quote="misu_sipanu"]@Dan Cotelici
Daca A.P.C.R.u se duce in jos,pt.aroganta si sfidare,CARP ZONE pastreaza aceeasi linie ---<>< ---<>< ---<>< ---<><
:!: =)) ;)
Baricada Carp Club

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de florentiniuga » 24 Noi 2009, 22:23

Dan Cotelici scrie:
moga lucian claudiu scrie:Salut. In legatura cu sedinta ,eu as-i zice ca cei care erau in preajma d-nului V.O.apartineau aceluiasi clan al mafiei,iar cei (inclusiv Dan Mitranescu)care stateau de la mijlocul mesei inspre Florentin ,mai bine nu participau pentru la ce ziceau ei ,clanul l-e baga pumnul in gura.Rusine lor
Eu am stat in dreapta lui Oana si afirmatia ta ca as face parte dintr-un clan mafiot ma jigneste.
Ori vii cu argumente in sprijinul afirmatie tale, ori imi datorezi scuze!
Ati uitat rapid ca niciodata nu ati fi stat la aceasta masa daca "mafiotii" astia,( Oana, Cotelici, Serbu, Hodorog, Dobrescu, etc ) care au stat in prima jumatate a mesei, nu sustineau anul trecut un punct de vedere ce a permis ca anul asta cealalta jumatate a mesei sa fie ocupata in majoritate de cluburi cu fosti sau actuali membri ai CarpZone.
Aveti grija ca asa a inceput si APCR-ul.!
Dane, cui te adresezi? In general, daca te uiti bine, aici sunt simpli pescari, care nici nu se gandesc sa se aseze la acea masa, dar pot sa-si exprime o parere libera despre cum sunt reprezentati la varf, sau cum percep ei ce se intampla.
Nu uita ca la masa aceea nu te-ai fi aflat nici tu daca nu erau cateva cluburi, printre care si Carp Zone, cluburi cu membrii in spate, care sa se hotarasca sa faca schimbarea. Atunci cand ne-am asezat si am inceput constructia, nu exista nici V. Hodorog in ecuatie, nici AVP si toti aveau drepturi egale. Un vis prea frumos ca sa fie adevarat. Si totusi, a fost un inceput bun. Eu nu am intervenit aici decat ca sa temperez tonul patimas. Te rog si pe tine sa-i lasi doar pe cei care nu-si pot exprima parerile in alta parte, sa o faca. Daca simti nevoia unei dezbateri la un nivel mai inalt, din interiorul sistemului, esti liber sa deschizi un alt topic, cu aceeasi rugaminte si apel la ponderatie. De la un singur lucru nu voi face rabat, de la o exprimare in limta acceptabilului, care la noi e mai restransa decat pe xxx.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Tite
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 24 Noi 2009, 22:06

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de Tite » 24 Noi 2009, 22:40

Este adevarat ce se aude referitor la Cornel Rosioru? :-@ :-@

Avatar utilizator
Dan Cotelici
membru activ
membru activ
Mesaje: 53
Membru din: 18 Dec 2008, 13:10

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de Dan Cotelici » 24 Noi 2009, 22:43

oliviu orhei scrie:

IN ALTA ORDINE DE IDEI ALTE EXEMPLE PRIVIND COMPORTAMENTUL DE MARI SPORTIVI:
La concursul de la Darvari ultimul din acest an pe standul 15 echipa formata din CORNEL ROSIORU -APCR presedinte -DETINATOR DREPTURI ORGANIZARE ( zis si MAESTRUL EMERIT) , CIPICA, VASILE BABOIERU SI ANDREI VLADEANU vicepresedinte carpfishing APCR,…. AU FOST ELIMINATI DIN CONCURS - MOTIVUL NERESPECTAREA REGULAMENTULUI DE ORGANIZARE AL CONCURSULUI.
La mondiale cine a COMANDAT cararea de nada de la un stand la celelalete standuri alte echipei noastre, in afara regulamentului CM - cine altcineva decat ANDREI VLADEANU vicepresedinte carpfishing APCR


Domnule Andrei VLADEANU - te intreb poti fi un exemplu bun de urmat sau esti un exemplu negativ ?
Daca erai membru al clubului din care fac eu parte iti pot spune ca erai EXCLUS din aces club.
Domnule Orhei,

Pentru ca am arbitrat acest concurs sper ca imi dati si mie voie sa-mi exprim opinia vis a vis de cele intamplate.Nu-mi propun sa apar sau sa acuz pe nimeni ci doar sa va fac sa intelegeti cum unii reusesc sa-si atinga scopul cu ajutorul regulamentului.Din punctul meu de vedere ati abordat gresit problema. Principial aveati dreptate, orice incalcare a regulamentului trebuie penalizata dar unde este fair play-ul?In dimineata respectiva, cand am ajuns la Dvs. in stand primul lucru pe care mi l-ati spus a fost ca vreti sa plecati din stand cu masina si sa va intoarceti inapoi cu ea .Cand v-am spus ca nu e permis si ca o sa va elimin din concurs daca faceti acest lucru mi-ati spus ca in acest caz asteptati sa eliminam echipa din dreapta Dvs. pentru ca pe timpul noptii un participant s-a intors cu masina in stand. Mi-ati prezentat problema ca si cum nu erati sigur ca voi aplica regulamentul si voiati sa va asigurati ca eu nu eram combinat cu “infractorul” Vladeanu care si-a creat un avantaj cuantificabil in acel moment.Nu stiu ce am facut de-a lungul timpului ca sa merit din partea Dvs. un astfel de tratament , de arbitru partas la incalcari ale regulamentului.
Ati formulat o contestatie, contestatie care a fost aprobata si echipa respectiva a fost descalificata.
Ma asteptam ca Dvs., o persoana pe care nu o pot suspecta de lipsa de inteligenta, sa intelegeti ca ceea ce a facut Vladeanu a fost un gest deliberat care, in afara de faptul ca le permitea sa plece acasa mai devreme, acest lucru se intampla in urmatorele conditii :

1. Erau eliminati fara a putea fi acuzati ca au beneficiat de pe urma incalcarii regulamentului.deoarece cand au fost eliminati aveau 0 pesti cantariti.
2. Nu se putea considera ca au abandonat.
3. Nimeni nu le putea reprosa lipsa de la festivitatea de premiere.

Beneficiile Dvs, urmare a contestatiei, in afara de eliminarea echipei respective, au fost nule.Dupa plecarea echipei lui Vladeanu si ulterior abandonul echipei lui Radu Cezar care a pescuit in baraj si a prins un peste v-a facut stapan pe o buna bucata din balta.Nu v-a folosit la nimic, ati terminat cu zero pesti, chiar daca puteati face “absolut orice” pentru ca arbitrul de acolo a fost mutat in spatele lui Serbu.
Nici mie nu-mi este simpatic Vladeanu dar in situatia data nu l-as fi contestat niciodata
Ultima oară modificat 25 Noi 2009, 01:22 de către Dan Cotelici, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Tite
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 24 Noi 2009, 22:06

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de Tite » 24 Noi 2009, 22:44

Cine sunt cei ce vor organiza campionatul national la crap in 2010? daca este adevarat ceia ce se aude.

Avatar utilizator
carpmaster
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 04 Feb 2009, 15:27

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de carpmaster » 24 Noi 2009, 23:15

jonny_23 scrie:
pt simplul fapt ca am scris pe un topic unde vladut a dorit creearea unei liste cu cei care au avut abandonuri fraude indisciplina i tot ce tine de purtarea unui pescar sportiv si ca nu va mai fi primit la concursurile lui mi-a fost sters contul......
ps:

nu am facut decat sa ii zic sa se autoexcluda pt ca si el se afla printre ei......dar de pe patul de spital poti spune multe...

app eu chiar am vb serios nu am spus nici o gluma insa cum la el nu este permis nimic decat blatul o sa postez si eu numai aici...

una peste alta
poti sa dai niste detalii despre : pt ca si el se afla printre ei...... ex. cand , cum , unde etc...ce a facut de se afla printre ei? chiar sunt curios...daca faci afirmatiile asta sunt sigur ca stii ceva...nu?

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de gor965 » 24 Noi 2009, 23:22

Tite scrie:Cine sunt cei ce vor organiza campionatul national la crap in 2010? daca este adevarat ceia ce se aude.
Pai pana asa se auda ce s-a auzit ,lucrurile stateau astfel :

SA HOTARAT CU MAJORITATE DE VOTURI

1 PARTICIPAREA PE LOTURI DE 8+1
2 FIECARE CLUB PARTICIPA CU O SINGURA ECHIPA
3 TAXA DE PARTICIPARE -3000 EURO PENTRU FIECARE CLUB
4 DUPA CE SE OPRESTE 20.000 DE EURO PENTRU DEPLASARE ,RESTUL BANILOR SE VOR ACORDA CA PREMII PRIMELOR TREI CLASATE .
5 NUMARUL DE ETAPE =5
6 SISTEMUL VA FI UNUL ELIMINATOR -PRIMA ETAPA CATE ECHIPE SE VOR INSCRIE ,A DOUA ETAPA RAMAN 9 ECHIPE ,A TREIA ETAPA RAMAN 7 ECHIPE ,A PATRA ETAPA RAMAN 5 ECHIPE SI ETAPA FINALA CU 3 ECHIPE .
7 ORGANIZATORII VOR ASIGURA GRATUIT ARBITRAJUL ,COSTUL CUPELOR SI A DIPLOMELOR CASTIGATORILOR DE ETAPE .
8 FIECARE ORGANIZATOR POATE ADUCE SPONSORI SI POT FACE RECLAMA ACESTORA PRIN BANNERE SAU ORICE MIJLOC DE PUBLICITATE .
9 ORGANIZATORII VOR FORMA ,,COMITETUL EXECUTIV AL TURNEULUI ''
10 DIN COMITETUL EXECUTIV VOR MAI FACE PARTE DIRECTORUL DE TURNEU ,PRESEDINTELE APCR CA ORGANISM ABILITAT DE AGVPS CU ORGANIZAREA CAT SI REPREZENTANTII CLUBURILOR RAMASE IN COMPETITIE .
11 DIRECTOR DE TURNEU A FOST ALES CU MAJORITATE DE VOTURI OANA VICTOR [2 VOTURI IMPOTRIVA SORIN RUDEANU -CARPING SI GABI SANDU -PLANET ]
12 COMITETUL EXECUTIV AL TURNEULUI VA AVEA DREPTURI DEPLINE PRIVIND JUDECAREA
DIFERITELOR CAZURI NOU APARUTE NECUPRINSE IN REGULAMENT PRECUM SI MODIFICAREA SAU ADAUGAREA ANUMITOR PUNCTE NOU APARUTE .
13 IN CAZ DE FORTA MAJORA ARGUMENTATA ,SE POT INLOCUI DIN ECHIPA CALIFICATA PENTRU CAMPIONATUL MONDIAL MAXIM 2 CONCURENTI ,SI NUMAI CU ACORDUL COMITETULUI EXECUTIV
14 NU SE PUNCTEAZA TENUL IN NICI UNA DIN MANSE .

ORGANIZATORI ,LACURI ,DATE DE DESFASURARE

1 PELICANUL ............DARVARI ...............................3-6 MAI -TOTAL ECHIPE
2 NATURAL CARP ......BUNGET LACUL 2 ....................24-27 MAI -9 ECHIPE
3 CARPING ..............TANCABESTI SOSEA ...............14 -17 IUNIE -7 ECHIPE
4 SENIOR CRAP ........FLOREASCA ............................5 -8 IULIE -5 ECHIPE
5 PLANET CARP..........LATES ..................................26-29 IULIE -3 ECHIPE

AU MAI FOST IN DISCUTIE LACURILE CHIROIU ,DORIPESCO SI MOARA VLASIEI 2[ACESTA DIN URMA CONDITIONAT NUMAI PENTRU FINALA ,DORIPESCO NEAGREAT PENTRU CANTITATEA DE PESTE NEPUNCTABIL ,IAR CHIROIU NU A FOST LUAT IN SEAMA PENTRU CA ERAU DESTULE LACURI MICI .

REGULAMENTUL FINAL VA FI PUBLICAT DUPA INTRUNIRILE VIITOARE ALE COMITETULUI EXECUTIV[DUPA CE VA FI REVIZUIT ]DAR NU MAI TARZIU DE LUNA IANUARIE .
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
CIA
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 24 Noi 2009, 23:20

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de CIA » 24 Noi 2009, 23:28

domnule orhei :

citat de la xxx vladuti mateianu :
Tata Nitu, contactat telefonic :

" ma dezic public de afirmatiile acestui om , care sustine public ca are informatiile de la mine . nu intru pe forumuri, poate si datorita acestor atacuri murdare pe care pe mine ma deranjeaza profund. cred ca domnul orhei are niste probleme...."

_________________
SENZOR -APCR-SENIOR CRAP CLUB

ce zici ? e frumos sa minti in halu asta la varsta ta?

Avatar utilizator
julian mihai
senior
senior
Mesaje: 151
Membru din: 28 Oct 2008, 16:13

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de julian mihai » 24 Noi 2009, 23:29

florentiniuga scrie:
Dan Cotelici scrie:
moga lucian claudiu scrie:Salut. In legatura cu sedinta ,eu as-i zice ca cei care erau in preajma d-nului V.O.apartineau aceluiasi clan al mafiei,iar cei (inclusiv Dan Mitranescu)care stateau de la mijlocul mesei inspre Florentin ,mai bine nu participau pentru la ce ziceau ei ,clanul l-e baga pumnul in gura.Rusine lor
Eu am stat in dreapta lui Oana si afirmatia ta ca as face parte dintr-un clan mafiot ma jigneste.
Ori vii cu argumente in sprijinul afirmatie tale, ori imi datorezi scuze!
Ati uitat rapid ca niciodata nu ati fi stat la aceasta masa daca "mafiotii" astia,( Oana, Cotelici, Serbu, Hodorog, Dobrescu, etc ) care au stat in prima jumatate a mesei, nu sustineau anul trecut un punct de vedere ce a permis ca anul asta cealalta jumatate a mesei sa fie ocupata in majoritate de cluburi cu fosti sau actuali membri ai CarpZone.
Aveti grija ca asa a inceput si APCR-ul.!
Dane, cui te adresezi? In general, daca te uiti bine, aici sunt simpli pescari, care nici nu se gandesc sa se aseze la acea masa, dar pot sa-si exprime o parere libera despre cum sunt reprezentati la varf, sau cum percep ei ce se intampla.
Nu uita ca la masa aceea nu te-ai fi aflat nici tu daca nu erau cateva cluburi, printre care si Carp Zone, cluburi cu membrii in spate, care sa se hotarasca sa faca schimbarea. Atunci cand ne-am asezat si am inceput constructia, nu exista nici V. Hodorog in ecuatie, nici AVP si toti aveau drepturi egale. Un vis prea frumos ca sa fie adevarat. Si totusi, a fost un inceput bun. Eu nu am intervenit aici decat ca sa temperez tonul patimas. Te rog si pe tine sa-i lasi doar pe cei care nu-si pot exprima parerile in alta parte, sa o faca. Daca simti nevoia unei dezbateri la un nivel mai inalt, din interiorul sistemului, esti liber sa deschizi un alt topic, cu aceeasi rugaminte si apel la ponderatie. De la un singur lucru nu voi face rabat, de la o exprimare in limta acceptabilului, care la noi e mai restransa decat pe xxx.

Asa este Florentin,poate nu vrem sa ne asezam la acea masa,n-am dorit si nici nu-mi doresc.
Dar poate vrem sa participam la calificari si atunci ce gandim???
Poate vrem sa participam la concursuri organizate de persoane care au stat la acea masa,ce sa gandim ???
Dati-mi un argument concret ca acele concursuri din trecut(nu calificari) organizate de aceste persoane(cele implicate)nu au facut magarii. Daca se poate,multumesc
FairPlay Team

Avatar utilizator
CIA
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 24 Noi 2009, 23:20

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de CIA » 24 Noi 2009, 23:31

normal ca au fost si magarii si furaciuni , intreba-l pe mitranescu....

Avatar utilizator
Teddy
Veteran
Veteran
Mesaje: 588
Membru din: 26 Apr 2008, 18:35
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de Teddy » 24 Noi 2009, 23:39

CIA scrie:normal ca au fost si magarii si furaciuni , intreba-l pe mitranescu....
Na ca au aparut si aici clonele de dincolo :-& .
Bine ati venit, dragilor! Simtiti-va ca acasa ! Dar nu uitati, aici nu e albie de porci !
Dragos Dimache - Pescar sportiv
Fieldtester si colaborator SUPERBAITS

Avatar utilizator
CIA
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 24 Noi 2009, 23:20

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de CIA » 24 Noi 2009, 23:41

te salut , Teddy!fac tot ce fac pt **== **== **== **== sa scapam de mincinosi si de hoti!

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de Madalin Dirla » 24 Noi 2009, 23:44

CIA scrie:normal ca au fost si magarii si furaciuni , intreba-l pe mitranescu....
Cred ca tu confunzi personajele =)) =)) =)) ,Mitranescu este PESCARUL care a urcat pe podium in Franta ;) !!!!

Avatar utilizator
Victor Hodorog
senior
senior
Mesaje: 379
Membru din: 08 Aug 2008, 07:48
Contact:

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de Victor Hodorog » 24 Noi 2009, 23:44

nu stiu de ce dar noi **== ...suntem un popor de tampiti #-o

Scrie răspuns

Înapoi la “Soarta Campionatului National de Pescuit la Crap 2010”