INSCRIERE - CALIFICARI 2010

Moderatori: Qnyx, florentiniuga

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: INSCRIERE - CALIFICARI 2010

Mesaj de Dan Mitranescu » 25 Ian 2010, 17:39

Iulian ,

Ca organizator de concursuri trebuia sa stii ca TOATE concursurile se organizeaza in baza unei liste de intentie.

Daca nu se inscrie nimeni ,sau se inscriu decat jumatate din concurenti cine garanteaza scopul final ,fie ca sunt premii in bani sau calificarea la un CM ????

In concursurile organizate de tine dai aceleasi premii indiferent de numarul de inscrisi ? Nu cred.

In situatia de fata proiectul ligii a plecat de la un nr. 40 de echipe doritoare sa participe la o varianta credibila de CN . Pe aceste 40 de echipe ne bazam in actiunea noastra !
Ne bazam pe faptul ca sunt echipe cu activitate in pescuit , nu ne bazam pe inventii de cluburi sau de pescari care in afara de o semnatura pe listele unui club nu ii leaga nimic de ce inseamna un concurs.

Nu am scos citate din context , nu avem sediul la agvps , nu avem "giruri" verbale ca suntem organizatori de CN ,nu avem cluburi inventate sau pescari inventati pentru a face 8+1 , nu ne laudam cu sponsori si cu ce tari suntem noi.

Avem decat acordul a 40 de echipe ACTIVE IN COMPETITIILE DE CRAP ,in mare parte participante la CN de anul trecut , in a face un proiect catre agvps . Acest proiect nu vrea sa elimine concurenta ,decat doreste sa dea posibilitatea pescarilor sa aleaga . Atata tot !!!

Vorbim dupa sedinta apcr ...

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: INSCRIERE - CALIFICARI 2010

Mesaj de Dan Mitranescu » 27 Ian 2010, 13:30

Dan Mitranescu scrie:Iulian ,

Ca organizator de concursuri trebuia sa stii ca TOATE concursurile se organizeaza in baza unei liste de intentie.

Daca nu se inscrie nimeni ,sau se inscriu decat jumatate din concurenti cine garanteaza scopul final ,fie ca sunt premii in bani sau calificarea la un CM ????

In concursurile organizate de tine dai aceleasi premii indiferent de numarul de inscrisi ? Nu cred.

In situatia de fata proiectul ligii a plecat de la un nr. 40 de echipe doritoare sa participe la o varianta credibila de CN . Pe aceste 40 de echipe ne bazam in actiunea noastra !
Ne bazam pe faptul ca sunt echipe cu activitate in pescuit , nu ne bazam pe inventii de cluburi sau de pescari care in afara de o semnatura pe listele unui club nu ii leaga nimic de ce inseamna un concurs.

Nu am scos citate din context , nu avem sediul la agvps , nu avem "giruri" verbale ca suntem organizatori de CN ,nu avem cluburi inventate sau pescari inventati pentru a face 8+1 , nu ne laudam cu sponsori si cu ce tari suntem noi.

Avem decat acordul a 40 de echipe ACTIVE IN COMPETITIILE DE CRAP ,in mare parte participante la CN de anul trecut , in a face un proiect catre agvps . Acest proiect nu vrea sa elimine concurenta ,decat doreste sa dea posibilitatea pescarilor sa aleaga . Atata tot !!!

Vorbim dupa sedinta apcr ...

In atentia "cuiva" de pe alt site care a preluat mesajul de mai sus.

1. 25 este mai mare decat 16 ,implicit data de 25 ianuarie 2010 este mai mare decat data de 16 ianuarie 2010. Rezulta ca aceasta postare este facuta la 9 zile dupa sedinta in care nu am fost primiti la sedinta apcr !!!

2.Pozitia mea despre faptul ca apcr a fost o organizatie cu interese materiale in detrimentul sportului o recunosc si am sa o sustin oricand.

3. Cu toate acestea aveam dreptul LEGAL de a participa la sedinta din 16 ianuarie (alaturi de membrii ligii care sunt in aceiasi situatie ) , iar in cazul in care constatam ca lucrurile sunt pe fagas normal puteam sa ne afiliem .

4.Pozitia discriminatorie in care am fost pusi mi-a confirmat ca lucrurile nu s-au schimbat prea mult pana la acea data.

Avatar utilizator
baboieru
senior
senior
Mesaje: 224
Membru din: 09 Ian 2010, 10:25

Re: INSCRIERE - CALIFICARI 2010

Mesaj de baboieru » 01 Feb 2010, 20:43

POSTEAZA DANE CEVA CA FIERBEM AICI :-t

Avatar utilizator
Thepsis
utilizator
utilizator
Mesaje: 39
Membru din: 30 Iun 2009, 23:11
Localitate: Bucuresti

Re: INSCRIERE - CALIFICARI 2010

Mesaj de Thepsis » 01 Feb 2010, 21:43

Ce sa mai posteze, mai e ceva de postat? Eventual demisia.
In doua vorbe, au fost doua proiecte, AGVPS-ul a ales APCR-ul si cu asta basta.
Carp Zone va adera la APCR daca asta vor dori membrii, sau nu si vor privi CN pe site.
Oricum, acum se va vedea maturitatea celor numiti sa reprezinte cluburile, sper ca in al 12-lea ceas sa dea dovada de ratiune si sa ia decizia corecta fara ambitii personale si orgolii prostesti pe spatele si banii membrilor.Un CN fara Carp Zone si alte cluburi de traditie ar fi poate nereprezentativ la nivel national si cu siguranta mult mai trist.
ET SI OMNES, SED NON EGO

Avatar utilizator
baboieru
senior
senior
Mesaje: 224
Membru din: 09 Ian 2010, 10:25

Re: INSCRIERE - CALIFICARI 2010

Mesaj de baboieru » 01 Feb 2010, 22:21

DANE, ASTA ESTE FRATE :D ASTEPTAM DEMISIA :-q :))

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: INSCRIERE - CALIFICARI 2010

Mesaj de Madalin Dirla » 01 Feb 2010, 22:59

de cand astept functia asta :D

Avatar utilizator
oliviu orhei
senior
senior
Mesaje: 215
Membru din: 29 Sep 2008, 17:12

Re: INSCRIERE - CALIFICARI 2010

Mesaj de oliviu orhei » 04 Feb 2010, 18:25

Madalin007 scrie:de cand astept functia asta :D
Mai ai de asteptat, mult si bine. [-x :-q
Nu uita de Vasile Mondialu, Piticu, Florin, etc :lol:

Avatar utilizator
buhac
senior
senior
Mesaje: 162
Membru din: 19 Feb 2008, 14:12

Re: INSCRIERE - CALIFICARI 2010

Mesaj de buhac » 19 Feb 2010, 11:00

Domnul Orhei

Portile sunt deschise de Iorgos daca doriti aveti posibilitatea sa inscrieti Lotul . :!! :!!

Scrie răspuns

Înapoi la “Soarta Campionatului National de Pescuit la Crap 2010”