"PUTEREA SI ADEVARUL" - posibile raspunsuri

Moderatori: Qnyx, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: "PUTEREA SI ADEVARUL" - posibile raspunsuri

Mesaj de Ion Mironov » 24 Feb 2010, 11:38

oliviu orhei scrie:Citind cele postate efectiv am ramas fara cuvinte.
Inclusiv straini cunosc ce se intampla la noi si noi mergem incontinuare inainte; va rog scuzati-mi exprimarea, dar parca suntem o turma de oi.

Florentin, oare nu era mai bine asa cum am sustinut la sedinta in care mi-am anuntat demisia?
Cand am discutat in luna decembrie, dupa acea sedinta superba de la Darvari si scoaterea la lumina a tuturor lucrurilor urate, am luat acea hotarare de infiintare a LIgi.
Se stiu toti cei care au luat decizii, respectiv in numar de 7 oameni in prima faza, iar dintre acei doi care erau cei mai hotarati au abandonat proiectul dupa nicio luna. Dupa acestia au urmat mai multi care au impartasit respectivul proiect.
As vrea sincer sa stiu parerea celor trei care au abandonat primii acest proiect.
Poate cei care citesc aceste randuri va veti pune intrebarea de ce nu le spun numele, pana la urma voi face cunoscute numele persoanelor respective.
incet incet devii andrei valoare......rusinicaaaaa...... :-?
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
oliviu orhei
senior
senior
Mesaje: 215
Membru din: 29 Sep 2008, 17:12

Re: "PUTEREA SI ADEVARUL" - posibile raspunsuri

Mesaj de oliviu orhei » 24 Feb 2010, 12:49

jonny_23 scrie:
oliviu orhei scrie:Citind cele postate efectiv am ramas fara cuvinte.
Inclusiv straini cunosc ce se intampla la noi si noi mergem incontinuare inainte; va rog scuzati-mi exprimarea, dar parca suntem o turma de oi.

Florentin, oare nu era mai bine asa cum am sustinut la sedinta in care mi-am anuntat demisia?
Cand am discutat in luna decembrie, dupa acea sedinta superba de la Darvari si scoaterea la lumina a tuturor lucrurilor urate, am luat acea hotarare de infiintare a LIgi.
Se stiu toti cei care au luat decizii, respectiv in numar de 7 oameni in prima faza, iar dintre acei doi care erau cei mai hotarati au abandonat proiectul dupa nicio luna. Dupa acestia au urmat mai multi care au impartasit respectivul proiect.
As vrea sincer sa stiu parerea celor trei care au abandonat primii acest proiect.
Poate cei care citesc aceste randuri va veti pune intrebarea de ce nu le spun numele, pana la urma voi face cunoscute numele persoanelor respective.
incet incet devii andrei valoare......rusinicaaaaa...... :-?
Nu sti sa citesti, cunva?
Citeste mai bine, dupa care comenteaza.

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: "PUTEREA SI ADEVARUL" - posibile raspunsuri

Mesaj de Amstel » 24 Feb 2010, 14:15

florentiniuga scrie:Ia sa-l trimiti la mine sa-i dau meditatii.:))
Cu scuzele de rigoare, dar ...daca erai in masura sa dai meditatii la capitolul asta mixul tau ,Craptor+, trebuia sa fie deja NO 1 cel putin pe piata din Romania... >:D<
florentiniuga scrie:Cred ca e de-ajuns cu tema asta, nu prezinta suficiente date pentru a fi credibila si nu-mi place sa ma las intoxicat de dragul sau in ciuda nimanui. :D
Eu am pus PUNCT de mult.

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: "PUTEREA SI ADEVARUL" - posibile raspunsuri

Mesaj de Amstel » 24 Feb 2010, 15:08

Amsterdamer scrie: "Proiectul de sponsorizare - fragment tradus din raportul "nefavorabil":
- turneul nu este organizat de asociatia nationala in drept (AGVPS) - dreptul de organizare a fost delegat, de cativa ani, unei asociatii private(APCR) care se foloseste de fonduri provenite din taxele de inscriere ale participantilor si din mici sponsorizari........Un parteneriat cu aceasta asociatie privata ar insemna, in mare masura, sponsorizarea unei firme locale - producatoare de nada si distribuitoare de articole de pescuit, avand in vedere faptul ca APCR-UL este controlat in intregime de cei din compania amintita. Aceasta firma a fost promovata, anul trecut, pe echipamentul participantilor, cu toate ca nu a fost sponsor al competitiei, iar acest lucru s-a efectuat in dauna sponsorilor. In plus, unul dintre membrii fondatori ai acestei asociatii este suspectat de activitati ilegale financiare prin falsificarea de documente bancare si deturnarea unei sume de bani (acest din urma fapt nu a fost dovedit in instanta ci sunt doar speculatii pe forumurile de specialitate si nu se va tine cont de el decat la capitolul "imagine"). ........ In acest caz se poate considera ca sponsorizarea acestui turneu are un factor de risc ridicat si noi va sugeram sa cautati o alta abordare de promovare a brandului pe piata locala din Romania. ..........................................."
Atata timp cat afirmatiile de mai sus nu pot fi demonstrate oficial, ele trebuie sa fie considerate de toti ca fiind o "ipoteza", asa cum spune Florentin, sau ca o diversiune, asa cum imi sugereaza :-c ...altcineva. Voi puteti sa o luati cum vreti, dar trebuie sa tineti cont ca nu iese fum fara foc >:D< ... dar si ca 1 aprilie este aproape.. :))

Avatar utilizator
oliviu orhei
senior
senior
Mesaje: 215
Membru din: 29 Sep 2008, 17:12

Re: "PUTEREA SI ADEVARUL" - posibile raspunsuri

Mesaj de oliviu orhei » 24 Feb 2010, 16:53

Da, poate fi cum vreti, dar putin adevar este in mare parte.

Avatar utilizator
profenster carp
senior
senior
Mesaje: 190
Membru din: 14 Feb 2009, 03:49
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: "PUTEREA SI ADEVARUL" - posibile raspunsuri

Mesaj de profenster carp » 09 Mai 2010, 13:04

am urmarit foarte amanuntit acest topic si nu inteleg de ce a fost deschis??? d-le Florentin. ce nu stiati la ce concluzie se va ajunge... :-@ la nici una pt acest asa zis sport a devenit pt multi o sursa de venit si de putere dar s-a mai discutat si nu mai intram in amanunte singura solutie este adunarea tuturor cluburilor si punerea in aplicare a unui proiect prin decizia a tuturor presedintilor care reprezinta clubul aferent in parte fara nici un alt sef peste sefi. Pacat unii s-au chinuit sa faca ceva si altii... sa ne vedem cu bine anul asta si sa avem unde pescui in primul rand... o zi buna. Apropos ar trebui deschis un topic (pe cine nu mai dorim sa vedem prin reviste si emisiuni) ca ne-am plictisit de ei si de aroganta lor :-q scuze dar nu vom sti ce cale v-a urma pescuitul sportiv in ROMANIA :-/
munca e pentru cine nu stie sa pescuiasca

Avatar utilizator
liviumandone
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 03 Oct 2009, 09:49

Re: "PUTEREA SI ADEVARUL" - posibile raspunsuri

Mesaj de liviumandone » 16 Iul 2010, 13:24

Nu stiu cum sa incep.....Sunt un pescar la inceput de drum fara experienta ,fara posibilitati materiale dar muscat crunt de acest sport.M-am hranit o perioada de timp cu emisiunile domnului Iuga(pe aceasta cale tin sai multumesc pentru tot ce a facut si pentru ce inca mai face) :-?? Imi doream sa ajung acolo: Club,concurs ,c.n poate de ce nu? Dar urmarind diverse forumuri sincer mi s-a cam taiat elanul, observand ca la noi in tara trebuie sa fie cu totul altfel:blaturi,scandaluri monstruase vezi c.n,aderaRI LA DIFERITE organizatii,ligi etc;mai bine zic pas.O sa raman acelasi no name care pescuieste pe carpodroame doar pentru albumul sau foto.

Scrie răspuns

Înapoi la “Soarta Campionatului National de Pescuit la Crap 2010”