"PUTEREA SI ADEVARUL" - posibile raspunsuri

Moderatori: Qnyx, florentiniuga

Scrie răspuns
gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: "PUTEREA SI ADEVARUL" - posibile raspunsuri

Mesaj de gogu steriade » 29 Dec 2009, 13:49

sorin1362 scrie:Domnule Florentin Iuga, ma scuzati ca ma bag ca niste chiloti (imaculati de o vreme) intre bucile unor "domni" care, probabil, dupa un post indelungat (sau nu), au cam depasit numarul paharelelor. Ce-i cu vendeta asta? :O !!! Forumul trebuie sa fie un loc in care sa ne plangem unul pe umarul altuia sau sa ne aratam vanataile de pe bicepsi. Cand deschid televizorul dau de politica, crime si violuri, cand deschid radioul, la fel, cand deschid caloriferul, la fel,... cand intru pe forum tot la fel???
dumneata dai drumu la calorifer ?! :-? ce curaj ai domne ! :-B
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: "PUTEREA SI ADEVARUL" - posibile raspunsuri

Mesaj de sorin1362 » 29 Dec 2009, 21:57

Gogule, cand vine factura de gaz ce faci? Nu te gandesti la politicieni? Nu-ti vine sa pui de-o crima sau de-un viol?
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: "PUTEREA SI ADEVARUL" - posibile raspunsuri

Mesaj de sorin1362 » 29 Dec 2009, 22:06

Scuze pentru repetitie, dar e valabil si pentru factura la energie electrica. :D
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
buhac
senior
senior
Mesaje: 162
Membru din: 19 Feb 2008, 14:12

Re: "PUTEREA SI ADEVARUL" - posibile raspunsuri

Mesaj de buhac » 19 Feb 2010, 10:54

Puterea este dorita de UNII
UNII ascund ADEVARUL pentru a mentine puterea in continuare.Mai mult DEZINFORMEAZA.
Le este FRICA de ADEVAR .
Pentru ei ADEVARUL doare .

Avatar utilizator
oliviu orhei
senior
senior
Mesaje: 215
Membru din: 29 Sep 2008, 17:12

Re: "PUTEREA SI ADEVARUL" - posibile raspunsuri

Mesaj de oliviu orhei » 20 Feb 2010, 09:22

buhac scrie:Puterea este dorita de UNII
UNII ascund ADEVARUL pentru a mentine puterea in continuare.Mai mult DEZINFORMEAZA.
Le este FRICA de ADEVAR .
Pentru ei ADEVARUL doare .


Costica, de ce faci afirmati la in MARE, iti este frica de cineva?
Spune concret, pe cine acuzi?

Avatar utilizator
buhac
senior
senior
Mesaje: 162
Membru din: 19 Feb 2008, 14:12

Re: "PUTEREA SI ADEVARUL" - posibile raspunsuri

Mesaj de buhac » 20 Feb 2010, 11:13

Domnul Orhei
Traiesc intr-o tara democratica .
FRICA nu este manifestata de sportivi care doresc sa participe la o competitie unde au dreptul toti pescari din tara .
FRICA este manifestata de sportivi care vor sa castige inafara competitiei .
FRICA este cand faci o competitie si inviti conditionat pe cei care stii ca nu vor zice nimic indiferent cum se vor desfasura ostilitatile .
FRICA este atunci cand scrii sub diferite clone .
FRICA este si atunci cand citesti AICI ai vrea sa scrii si tu punctul de vedere dar sa nu superi pe nimeni iti vezi de treba .
Din 2006 am platit cotizatie la APCR si nu am postat de 5 ori ,cand am scris si eu parerea mea am fost banat .
Suparare mare pe cineva care nu facea jocul APCR nici jocul LIGI .
Doreste sa participe la competitia MARE.
Si cu putin noroc o sa castige **== **== **== **== **==

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: "PUTEREA SI ADEVARUL" - posibile raspunsuri

Mesaj de Amstel » 23 Feb 2010, 17:18

Fragmente dintr-un email

Dear All,

...................
After you and others have invested so much time in choosing the best option for our business, after a considerable amount of researches and discussions about the best available options and after a lot of money we've already spent for our Romanian projects, the last thing you'll want to hear is that "we will stay with things as they are now".
...........



Proiectele despre care se vorbeste au fost urmatoarele:

Project ROU_PM_01 (mutarea productiei in Romania)
Project ROU_LRA_02 (inchirierea unui lac sau colaborarea cu mai multi detinatori de lacuri)
Project ROU_NDCS_03 (retea de vanzari(colaboratori cu magazine) si distributie nationala si internationala - studiu de caz)
Project ROU_MSNT_04 (marketing - oportunitati de sponsorizare a unui turneu national de pescuit la crap; SNT=Sponsorship of a National Tournament/Event )

"Proiectul de sponsorizare - fragment tradus din raportul "nefavorabil":
- turneul nu este organizat de asociatia nationala in drept (AGVPS) - dreptul de organizare a fost delegat, de cativa ani, unei asociatii private(APCR) care se foloseste de fonduri provenite din taxele de inscriere ale participantilor si din mici sponsorizari........Un parteneriat cu aceasta asociatie privata ar insemna, in mare masura, sponsorizarea unei firme locale - producatoare de nada si distribuitoare de articole de pescuit, avand in vedere faptul ca APCR-UL este controlat in intregime de cei din compania amintita. Aceasta firma a fost promovata, anul trecut, pe echipamentul participantilor, cu toate ca nu a fost sponsor al competitiei, iar acest lucru s-a efectuat in dauna sponsorilor. In plus, unul dintre membrii fondatori ai acestei asociatii este suspectat de activitati ilegale financiare prin falsificarea de documente bancare si deturnarea unei sume de bani (acest din urma fapt nu a fost dovedit in instanta ci sunt doar speculatii pe forumurile de specialitate si nu se va tine cont de el decat la capitolul "imagine"). ........ In acest caz se poate considera ca sponsorizarea acestui turneu are un factor de risc ridicat si noi va sugeram sa cautati o alta abordare de promovare a brandului pe piata locala din Romania. ..........................................."




Acum o sa inteleaga unii de ce ii consider "gropari" ai carpfishingului romanesc, cu toate ca ei se cred Dzei:-q

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: "PUTEREA SI ADEVARUL" - posibile raspunsuri

Mesaj de florentiniuga » 23 Feb 2010, 17:46

Ca sa inteleg mai bine, poti detalia? La ale cui proiecte faci referire? Cu cine au discutat respectivii? In cazul in care sunt straini, dupa cum inteleg, de la cine aveau informatiile? Cine le-a facut research-ul? Ce insemna de fapt SNT? In ce consta? ...daca se poate spune.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: "PUTEREA SI ADEVARUL" - posibile raspunsuri

Mesaj de Amstel » 23 Feb 2010, 19:22

florentiniuga scrie:Ca sa inteleg mai bine, poti detalia? La ale cui proiecte faci referire? Cu cine au discutat respectivii? In cazul in care sunt straini, dupa cum inteleg, de la cine aveau informatiile? Cine le-a facut research-ul? Ce insemna de fapt SNT? In ce consta? ...daca se poate spune.

-daca aveam dezlegare sa dezvalui numele firmei straine o faceam de mult ;) - )dar daca se afla nu-mi mai gaseam angajator in urmatorii 5 ani :D )
-compania de consultanta este olandeza :D iar research-ul in acest caz s-a dorit sa fie unul ff discret, pentru ca daca se aude ca vrei sa dai bani, toti posibilii "beneficiari ",din demoni, devin subit ingeri. o:-)
-informatiile se iau de PESTE TOT :)) pentru ca in acest caz te intereseaza doar organizarea/climatul/atmosfera din fenomen si verticalitatea/credibilitatea factorilor de decizie implicati, asa cum sunt ei vazuti "in piata", pentru a stii exact daca merita sau nu sa-ti pui brandul in mainile lor.
-proiectul ROU_MSNT_04 inseamna "Romania_Marketing Sponsorship of a National Tournament", adica "romania-marketing-sponsorizarea unui turneu national"...este vb de pescuit la crap, evident.

PUNCT - nu mai zic nimic!

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: "PUTEREA SI ADEVARUL" - posibile raspunsuri

Mesaj de vali003 » 23 Feb 2010, 20:49

Olandezule , ai zis destul , cine vrea sa inteleaga , bine , restul punct si de la capat .......adica aceeasi treaba cum a fost si pina acum .

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: "PUTEREA SI ADEVARUL" - posibile raspunsuri

Mesaj de florentiniuga » 23 Feb 2010, 22:01

Ok, bine si-atat. Eram curios doar cam ce insemna sponsorizarea ca valoare. Scadea in vreun fel efortul financiar pentru toti participantii sau era doar pentru lotul calificat?
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: "PUTEREA SI ADEVARUL" - posibile raspunsuri

Mesaj de florentiniuga » 23 Feb 2010, 23:03

Ramane insa toata acea spicuire de mail doar ca o ipoteza, atata vreme cat nu exista date clare, nume, sume etc. si cred ca una destul de periculos de lansat in public daca nu poate fi sustinuta din motive de confidentialitate. Adica, ori te asiguri ca nu rasufla nimic, ori dai totul, pentru ca in acest moment, cine isi pune in cap, poate destul de simplu afla toate datele.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: "PUTEREA SI ADEVARUL" - posibile raspunsuri

Mesaj de Amstel » 23 Feb 2010, 23:48

florentiniuga scrie:Ramane insa toata acea spicuire de mail doar ca o ipoteza, atata vreme cat nu exista date clare, nume, sume etc. si cred ca una destul de periculos de lansat in public daca nu poate fi sustinuta din motive de confidentialitate. Adica, ori te asiguri ca nu rasufla nimic, ori dai totul, pentru ca in acest moment, cine isi pune in cap, poate destul de simplu afla toate datele.
"...pentru ca daca se aude ca vrei sa dai bani, toti posibilii "beneficiari ",din demoni, devin subit ingeri. o:-) " =))...sau vice versa

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: "PUTEREA SI ADEVARUL" - posibile raspunsuri

Mesaj de florentiniuga » 24 Feb 2010, 02:48

Da-mi voie sa cred ca pe "praful" asta nu umbla niciun olandez zburator cu tescalaul de bani fluturand, sa sponsorizeze in Romania un sport nerecunoscut nici de romani ca sport. Ce motive ar avea? Ce superbrand vrea sa introduca pe piata noastra, care are ca target doar vreo 2-300 de maniaci carora nu le sta bine noaptea acasa? Nu a auzit de agentii de publicitate? Acolo se dau banii pentru promovare. Ia sa-l trimiti la mine sa-i dau meditatii. Prima e gratis si suna asa: numai un contract semnat e un proiect garantat. Daca e cu un ardelean, e suficienta o palinca. :))

Cred ca e de-ajuns cu tema asta, nu prezinta suficiente date pentru a fi credibila si nu-mi place sa ma las intoxicat de dragul sau in ciuda nimanui. Numai cu palinca. :D
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
oliviu orhei
senior
senior
Mesaje: 215
Membru din: 29 Sep 2008, 17:12

Re: "PUTEREA SI ADEVARUL" - posibile raspunsuri

Mesaj de oliviu orhei » 24 Feb 2010, 11:07

Citind cele postate efectiv am ramas fara cuvinte.
Inclusiv straini cunosc ce se intampla la noi si noi mergem incontinuare inainte; va rog scuzati-mi exprimarea, dar parca suntem o turma de oi.

Florentin, oare nu era mai bine asa cum am sustinut la sedinta in care mi-am anuntat demisia?
Cand am discutat in luna decembrie, dupa acea sedinta superba de la Darvari si scoaterea la lumina a tuturor lucrurilor urate, am luat acea hotarare de infiintare a LIgi.
Se stiu toti cei care au luat decizii, respectiv in numar de 7 oameni in prima faza, iar dintre acei doi care erau cei mai hotarati au abandonat proiectul dupa nicio luna. Dupa acestia au urmat mai multi care au impartasit respectivul proiect.
As vrea sincer sa stiu parerea celor trei care au abandonat primii acest proiect.
Poate cei care citesc aceste randuri va veti pune intrebarea de ce nu le spun numele, pana la urma voi face cunoscute numele persoanelor respective.

Scrie răspuns

Înapoi la “Soarta Campionatului National de Pescuit la Crap 2010”