montura 360

orice idee este binevenita

Moderatori: Qnyx, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gramadanut
membru activ
membru activ
Mesaje: 66
Membru din: 11 Noi 2011, 18:55

montura 360

Mesaj de gramadanut » 30 Noi 2011, 16:34

Sal vreau sa intreb daca a folosit cineva montura asta cu porumb nu cu boilies? Cum se comporta?

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: montura 360

Mesaj de florentiniuga » 01 Dec 2011, 02:08

360 este o montura pentru boilies. Teoretic o poti folosi si cu porumb dar trebuie sa-l echilibrezi bine cu spuma sau tehnopufi insa nu-i vad rostul. Aceasta montura se foloseste in general pentru peste pretentios, mare, mofturos, suspicios. Porumbul il folosesti la nemancati de talie mai mica sau chiar si la mai mari dar cand se hranesc fara probleme. Pana la a incerca monturi speciale, eu recomand tuturor sa incerce in primul rand o buna localizare a pestelui, urmata de o strategie de nadire adecvata. Doar in cazurile enumerate de mine apelezi la monturi speciale ca sa-i pacalesti. ...sau daca sunt si raci pe acolo. ;)
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
gramadanut
membru activ
membru activ
Mesaje: 66
Membru din: 11 Noi 2011, 18:55

Re: montura 360

Mesaj de gramadanut » 01 Dec 2011, 10:23

problema este ca balta nu merge pe boilies.Am incercat dar far rezultat pt ca ai voie sa pescuiesti doar pe timp de zi. O sa incer la vara sa vad ce iese cu montura asta la porumb.

Avatar utilizator
AL3cs2110
utilizator
utilizator
Mesaje: 23
Membru din: 28 Oct 2011, 22:18
Localitate: Buzau
Contact:

Re: montura 360

Mesaj de AL3cs2110 » 05 Ian 2012, 17:58

faza cu nu merge boillesul e cam poezie.. daca folosesti niste bile bune, si faci nadirea corespunzatoare ai toate sansele sa prinzi. Plus ca e un avantaj ca nu se pescuieste cu bile pentru ca pestele nu are preferinte
Imagine

Avatar utilizator
gramadanut
membru activ
membru activ
Mesaje: 66
Membru din: 11 Noi 2011, 18:55

Re: montura 360

Mesaj de gramadanut » 22 Ian 2012, 19:03

Ce bile de calitate imi recomanzi? Ma gandeam sa incerc cu 1016 solubile pt nadit si 1016 tari in carlic.

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: montura 360

Mesaj de davidnicolaie » 22 Ian 2012, 22:34

gramadanut scrie:Ce bile de calitate imi recomanzi? Ma gandeam sa incerc cu 1016 solubile pt nadit si 1016 tari in carlic.
nu e buna decizia ta .sa pescuiesti pe o balta ,care spui ca nu e obisnuita cu bile ,sa pui pe carlig bile tari .parerea mea.incearca in primul rand cu solubile pe carlig .eu iti dau un exemplu si tu alegi ce vrei .eu recomand (acum depinde si de balta)RedFish&Strawberry primavara la apa mica cand depuna icrele crapul de exemplu.sa fii sigur ca il ai in fata.sa nu faci teste si sa ramai dezamagit .cumpara un mix benzar de capsuna si farama in mana niste bile redfish si amesteca cu nada, sa aiba legatura , ce este in nada sa fie si in carlig .aceasi treaba merge si cu bile Hot Demon .si retine un lucru, nada prinde crapul, iar ce e pe carlig conteaza ,in proportie mai mica ce pui.parerea mea personala .iar daca balta nu e invatata cu arome de fructe .incearca pe carnuri.eu cred ca nu exista crap sa nu fie curios sa incerce boilesuri .daca cineva nu e deacort ,astept noi pareri

Avatar utilizator
gramadanut
membru activ
membru activ
Mesaje: 66
Membru din: 11 Noi 2011, 18:55

Re: montura 360

Mesaj de gramadanut » 23 Ian 2012, 17:17

Multumesc de sfat o sa incerc aceasta varianta. Totusi o sa mai incerc motura 360 cu un pop-up de fructe sau boabe cu spuma, la baza stufuli, ca balta are ten si mult novac.

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii, propuneri, intrebari legate de web-site si TV”