VP - TV

orice idee este binevenita

Moderatori: Qnyx, gor965

Avatar utilizator
Liviu Belu
membru activ
membru activ
Mesaje: 56
Membru din: 10 Sep 2009, 14:45
Localitate: Malmö
Contact:

VP - TV

Mesaj de Liviu Belu » 15 Oct 2009, 22:39

Salutari,


Am urmarit astazi 2009.10.15 in mare parte transmisia de la carpzone tv reluarea VP - tv dar spre marea dezamagire unele emisiuni erau in limba bulgara :((. Fara traducere nu prea aveam ce sa inteleg de la vecinii nostri.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: VP - TV

Mesaj de gor965 » 15 Oct 2009, 23:04

Liviu Belu scrie:Salutari,


Am urmarit astazi 2009.10.15 in mare parte transmisia de la carpzone tv reluarea VP - tv dar spre marea dezamagire unele emisiuni erau in limba bulgara :((. Fara traducere nu prea aveam ce sa inteleg de la vecinii nostri.
Eu n-am apucat sa ma uit...emisiunile erau titrate ori dublate in bulgara ? Parca sa zic eu ca la reciver se poate modifica ceva la dublaj si la subtitrare .
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Liviu Belu
membru activ
membru activ
Mesaje: 56
Membru din: 10 Sep 2009, 14:45
Localitate: Malmö
Contact:

Re: VP - TV

Mesaj de Liviu Belu » 15 Oct 2009, 23:31

gor965 scrie:
Liviu Belu scrie:Salutari,


Am urmarit astazi 2009.10.15 in mare parte transmisia de la carpzone tv reluarea VP - tv dar spre marea dezamagire unele emisiuni erau in limba bulgara :((. Fara traducere nu prea aveam ce sa inteleg de la vecinii nostri.
Eu n-am apucat sa ma uit...emisiunile erau titrate ori dublate in bulgara ? Parca sa zic eu ca la reciver se poate modifica ceva la dublaj si la subtitrare .
Erau emisiuni din Bulgaria vorbite direct in limba lor natala, fara dubaj sau subtitles.

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: VP - TV

Mesaj de florentiniuga » 16 Oct 2009, 03:11

Facem apel pe aceasta cale la marea comunitate a pescarilor din zona Dunarii, poate cunoasteti, in vederea colaborarii, persoane (de preferinta pescari ca sa stie termenii specifici), care sa poata dubla din bulgara in romana.
Contra cost bineinteles. Puteti anunta aici daca stiti vreo "voce" cunoscatoare de bulgara. Poate fi chiar din Bulgaria daca stie bine romaneste sau engleza. Exista si posibilitatea colaborarii on-line, sa ne dea traducerea in scris a materialelor.

Cu asta cred ca v-am si raspuns dilemei. Inca se lucreaza la dublaje iar bulgara chiar ne da ceva bataie de cap.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Liviu Belu
membru activ
membru activ
Mesaje: 56
Membru din: 10 Sep 2009, 14:45
Localitate: Malmö
Contact:

Re: VP - TV

Mesaj de Liviu Belu » 19 Oct 2009, 00:10

florentiniuga scrie:Facem apel pe aceasta cale la marea comunitate a pescarilor din zona Dunarii, poate cunoasteti, in vederea colaborarii, persoane (de preferinta pescari ca sa stie termenii specifici), care sa poata dubla din bulgara in romana.
Contra cost bineinteles. Puteti anunta aici daca stiti vreo "voce" cunoscatoare de bulgara. Poate fi chiar din Bulgaria daca stie bine romaneste sau engleza. Exista si posibilitatea colaborarii on-line, sa ne dea traducerea in scris a materialelor.

Cu asta cred ca v-am si raspuns dilemei. Inca se lucreaza la dublaje iar bulgara chiar ne da ceva bataie de cap.

Sa fiu serios si nu vreau sa jignesc pe nimeni dar chiar am urmarit in tot weekendul acesta tot ce sa transmis pe site si 20 % bulgara 60 % ungureste 10% romana 10% engleza. Ma intreb de ce nu folositi cata o fecventa pentru fiecare limba? Sau poate ruperea de F&H a fost prea rapida? Deoarece cand se viziona F&H nu existau aceste probleme, ma frapat un lucru concurs la darvari care marea majoritate la vazut la OTV si pe site la emisiune totul fiind in limba romana si azi pe vp-tv in limba maghiara DE CE!?!?!?

Scuze daca am deranjat pe cineva

Avatar utilizator
Teddy
Veteran
Veteran
Mesaje: 588
Membru din: 26 Apr 2008, 18:35
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: VP - TV

Mesaj de Teddy » 19 Oct 2009, 08:19

Momentan la UPC Ploiesti (digital medium) se prinde tot F&H. Mai asteptam sa apara si PV TV.
Dragos Dimache - Pescar sportiv
Fieldtester si colaborator SUPERBAITS

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: VP - TV

Mesaj de gogu steriade » 19 Oct 2009, 17:59

Liviu Belu scrie: ma frapat un lucru concurs la darvari care marea majoritate la vazut la OTV si pe site la emisiune totul fiind in limba romana si azi pe vp-tv in limba maghiara DE CE!?!?!?
pai ca sa inteleaga si minoritatile dan Ardeal ,ca aia romani au vazut odata la OTV si ungurasii atunci nu a inteles nimic ...bai frate da ce ofticos mai iesti ! =P~ si ce daca sa vorbeste 10 la suta romaneste ...mai invata lumea si ceva linba staina ca sa ne facem poliglonti ! ;) ca sa nu mia zic ca matale stai toata ziua cu ochi pa net si casti gura numa asa sa mai descoperi vro spoparla...bre ,lucru bun sa face la 9 luni ! ce te grabesti asa ca fata la maritat ! ;;)
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
nimitz
membru activ
membru activ
Mesaje: 119
Membru din: 14 Iul 2008, 23:15

Re: VP - TV

Mesaj de nimitz » 19 Oct 2009, 18:13

mai gogule da tu ce fel de minoritate esti ...locala.. :D

Avatar utilizator
cristea radu
senior
senior
Mesaje: 383
Membru din: 01 Dec 2007, 11:08
Localitate: TURDA
Contact:

Re: VP - TV

Mesaj de cristea radu » 19 Oct 2009, 18:14

Mai nea ""gogu"",pe unde se afla Malmo in Ardeal, ca eu nu stiu????????? :O
=)) =)) =))

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: VP - TV

Mesaj de gogu steriade » 19 Oct 2009, 18:19

nimitz scrie:mai gogule da tu ce fel de minoritate esti ...locala.. :D
minoritate antica (:| ...sau entica :-? ...etnica ? :-??
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: VP - TV

Mesaj de gogu steriade » 19 Oct 2009, 18:27

cristea radu scrie:Mai nea ""gogu"",pe unde se afla Malmo in Ardeal, ca eu nu stiu????????? :O
=)) =)) =))
domne eu nam zis ca malmo e in Ardeal ca io in tinerete am jucat fotbal la junioren Malmo FF si stiu ca e prin Olanda-Suedia-Elvetia...una din astea ,ca nam jucat mult...doar am intrat la pauza...pe la vestiar siam iesit pe la dusri ca prin fata ne vedea lumea cu echipamentu la aia ! :D
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
cristea radu
senior
senior
Mesaje: 383
Membru din: 01 Dec 2007, 11:08
Localitate: TURDA
Contact:

Re: VP - TV

Mesaj de cristea radu » 19 Oct 2009, 18:38

=D> Stiu mai gogule , insa era o gluma :P
Numai bine

Avatar utilizator
fane141
utilizator
utilizator
Mesaje: 45
Membru din: 10 Oct 2009, 12:08
Localitate: Pitesti

Re: VP - TV

Mesaj de fane141 » 19 Oct 2009, 19:10

:)) =))
Nu o sa auzi niciodata "am scapat un peste mic"

Avatar utilizator
nimitz
membru activ
membru activ
Mesaje: 119
Membru din: 14 Iul 2008, 23:15

Re: VP - TV

Mesaj de nimitz » 19 Oct 2009, 21:05

gogu' nostru are mai mult fata de brazilian decat de nordic :))

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: VP - TV

Mesaj de Qnyx » 20 Oct 2009, 01:05

Fiti amabili si nu mai divagati subiectul initial [-x
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii, propuneri, intrebari legate de web-site si TV”