Mansa a III-a 17-20 iunie - BUNGET-BRATESTI Lacul 2

Moderatori: Qnyx, florentiniuga

Avatar utilizator
bogkba
membru activ
membru activ
Mesaje: 114
Membru din: 07 Oct 2009, 20:39

Re: Mansa a III-a 17-20 iunie - BUNGET-BRATESTI Lacul 2

Mesaj de bogkba » 21 Iun 2010, 20:34

Domnule Caba, am si eu o intrebare ca nu inteleg nimic din ceea ce se scrie pe aici: a fost intrerupt concursul de catre arbitrul sef pe durata furtunii sau nu?


Akm va pun si eu aceeasi intrebare? >:) >:) >:) Chiar nu intelegeti ca jocul nu l-a oprit nimeni?Sau aveti rea vointa?Asta este ultimul dialog care-l port cu dvs deoarece eu m-am recomandat dvs nu!LA revedere!!!!
CS.NATURAL CARP
www.lacul2.ro

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Mansa a III-a 17-20 iunie - BUNGET-BRATESTI Lacul 2

Mesaj de Amstel » 21 Iun 2010, 22:01

bogkba scrie:Domnule Caba, am si eu o intrebare ca nu inteleg nimic din ceea ce se scrie pe aici: a fost intrerupt concursul de catre arbitrul sef pe durata furtunii sau nu?


Akm va pun si eu aceeasi intrebare? >:) >:) >:) Chiar nu intelegeti ca jocul nu l-a oprit nimeni?
organizatorul este obligat sa opreasca jocul in caz de furtuna - daca nu s-a procedat asa inseamna ca nu s-a respectat regulamentul si s-a pus in pericol viata pescarilor...deci in ambele cazuri, cu joc intrerupt sau nu, tot organizatorul si arbitrul sef sunt in culpa ...la care se adauga si disparitia foilor de arbitraj :)

Avatar utilizator
aly0506
utilizator
utilizator
Mesaje: 19
Membru din: 18 Apr 2010, 19:49

Re: Mansa a III-a 17-20 iunie - BUNGET-BRATESTI Lacul 2

Mesaj de aly0506 » 23 Iun 2010, 23:15

organizatorul este obligat sa opreasca jocul in caz de furtuna - daca nu s-a procedat asa inseamna ca nu s-a respectat regulamentul si s-a pus in pericol viata pescarilor...deci in ambele cazuri, cu joc intrerupt sau nu, tot organizatorul si arbitrul sef sunt in culpa ...la care se adauga si disparitia foilor de arbitraj :)[/quote]

Marcele este greu de cap , de ce nu ai zis miezule ca te aduceam pe balta ca C T C , toti sunteti la fel ,,visati,,ia afisati voi ca mie mi-ar trebuie niste bani ca am pierdut la cazino vro 600 mil de abia astept niste gaste

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: Mansa a III-a 17-20 iunie - BUNGET-BRATESTI Lacul 2

Mesaj de vali003 » 23 Iun 2010, 23:31

aly0506 scrie:organizatorul este obligat sa opreasca jocul in caz de furtuna - daca nu s-a procedat asa inseamna ca nu s-a respectat regulamentul si s-a pus in pericol viata pescarilor...deci in ambele cazuri, cu joc intrerupt sau nu, tot organizatorul si arbitrul sef sunt in culpa ...la care se adauga si disparitia foilor de arbitraj :)
Marcele este greu de cap , de ce nu ai zis miezule ca te aduceam pe balta ca C T C , toti sunteti la fel ,,visati,,ia afisati voi ca mie mi-ar trebuie niste bani ca am pierdut la cazino vro 600 mil de abia astept niste gaste[/quote]


Fratie .... scrie si tu mai pe intelesul nostru , eu unul nu am inteles nimic din postarea ta , sper ca sint singurul .

Avatar utilizator
aly0506
utilizator
utilizator
Mesaje: 19
Membru din: 18 Apr 2010, 19:49

Re: Mansa a III-a 17-20 iunie - BUNGET-BRATESTI Lacul 2

Mesaj de aly0506 » 24 Iun 2010, 13:02

vali003 scrie:
aly0506 scrie:organizatorul este obligat sa opreasca jocul in caz de furtuna - daca nu s-a procedat asa inseamna ca nu s-a respectat regulamentul si s-a pus in pericol viata pescarilor...deci in ambele cazuri, cu joc intrerupt sau nu, tot organizatorul si arbitrul sef sunt in culpa ...la care se adauga si disparitia foilor de arbitraj :)
Marcele este greu de cap , de ce nu ai zis miezule ca te aduceam pe balta ca C T C , toti sunteti la fel ,,visati,,ia afisati voi ca mie mi-ar trebuie niste bani ca am pierdut la cazino vro 600 mil de abia astept niste gaste

Fratie .... scrie si tu mai pe intelesul nostru , eu unul nu am inteles nimic din postarea ta , sper ca sint singurul .[/quote]


Ce mai vrei si tu sa intelegi ,cum se da si cum se accepta :)] :)] :)] , sau ce vrei sa-ti povestesc moartea caprioarei =D> =D> =D>

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: Mansa a III-a 17-20 iunie - BUNGET-BRATESTI Lacul 2

Mesaj de vali003 » 24 Iun 2010, 14:55

Pai chestia ar fi cam asa , daca tu scrii doar pe intelesul tau , am sa-ti deschid un topic numai pentru tine , daca scrii ceva si pentru restul lumii , fao pe intelesul tuturor , iar daca vrei sa fii sarcastic , pot sa te mut la DIVERSE si sa-mi povestesti acolo moartea caprioarei .

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Mansa a III-a 17-20 iunie - BUNGET-BRATESTI Lacul 2

Mesaj de Amstel » 24 Iun 2010, 15:21

Domnu' Labis-Aly,
Nu se poate sa ne recitati si ceva din poezia "Am iubit...", ca de "povesti" d-astea...ne-am cam plictisit?

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mansa a III-a 17-20 iunie - BUNGET-BRATESTI Lacul 2

Mesaj de florentiniuga » 24 Iun 2010, 15:31

Pana una-alta, inainte de a se putea lua o decizie CORECTA si indiferent de interpretarile regulamentului, un singur lucru e cert : NU EXISTA FOILE DE ARBITRAJ si nici rezultatele de la ora intreruperii (oficiale sau nu), care ar putea intr-adevar schimba clasamentul. In lipsa acestor date, numai APCR-AGVPS vor putea lua o decizie.
Indiferent care va fi aceea, noi ca simpli observatori, ar fi bine sa avem rabdare si pe urma putem comenta cat vrem.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Mansa a III-a 17-20 iunie - BUNGET-BRATESTI Lacul 2

Mesaj de Amstel » 24 Iun 2010, 16:16

florentiniuga scrie:Pana una-alta, inainte de a se putea lua o decizie CORECTA si indiferent de interpretarile regulamentului, un singur lucru e cert : NU EXISTA FOILE DE ARBITRAJ si nici rezultatele de la ora intreruperii (oficiale sau nu), care ar putea intr-adevar schimba clasamentul. In lipsa acestor date, numai APCR-AGVPS vor putea lua o decizie.
Indiferent care va fi aceea, noi ca simpli observatori, ar fi bine sa avem rabdare si pe urma putem comenta cat vrem.
:-w mie imi suna a CENZURA ! :-? ..parol!!

Avatar utilizator
mircea62
Veteran
Veteran
Mesaje: 704
Membru din: 06 Apr 2009, 16:04
Localitate: Buzau

Re: Mansa a III-a 17-20 iunie - BUNGET-BRATESTI Lacul 2

Mesaj de mircea62 » 24 Iun 2010, 16:30

Incercarea de a termina cu tot felul de comentarii aiurea sau pe langa subiect nu se cheama in nici un caz cenzura - mai degraba ii putem spune ordine, chiar daca "datul cu parearea" a devenit sport national in Romanica.

Avatar utilizator
Tony
senior
senior
Mesaje: 203
Membru din: 09 Dec 2007, 10:19
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mansa a III-a 17-20 iunie - BUNGET-BRATESTI Lacul 2

Mesaj de Tony » 24 Iun 2010, 19:55

Eu cred ca, nici CURTEA CONSTITUTIONALA nu poate lua o decizie 8->
Wants food.......but it's too late to eat!!!

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mansa a III-a 17-20 iunie - BUNGET-BRATESTI Lacul 2

Mesaj de florentiniuga » 24 Iun 2010, 22:02

Nu vreau sa cenzurez pe nimeni, incerc sa mentin un ton decent al polemicilor pentru ca sunt moderator al acestui topic.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Mansa a III-a 17-20 iunie - BUNGET-BRATESTI Lacul 2

Mesaj de Amstel » 25 Iun 2010, 00:08

florentiniuga scrie:Nu vreau sa cenzurez pe nimeni, incerc sa mentin un ton decent al polemicilor pentru ca sunt moderator al acestui topic.
Tonul indecent unde este?...in titlul poeziei lui Labis?

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Mansa a III-a 17-20 iunie - BUNGET-BRATESTI Lacul 2

Mesaj de Amstel » 25 Iun 2010, 16:29

mircea62 scrie:Incercarea de a termina cu tot felul de comentarii aiurea sau pe langa subiect nu se cheama in nici un caz cenzura - mai degraba ii putem spune ordine, chiar daca "datul cu parearea" a devenit sport national in Romanica.
Abia acum am vazut postarea asta.
1. Mircea, care comentarii sunt aiurea si care pe langa subiect?
2. Ordine la tine ce inseamna ...ca nu pot sa comentez un subiect pe forum decat dupa ce-i cer voie lui Florentin? Sau dupa ce el ne spune: "gata, de acum incolo aveti voie sa comentati subiectul Y"...Asta reprezinta ordine pentru tine?
3. Sportul national in Romania - datul cu parerea - este practicat intens si de tine...vezi inclusiv postarea de mai sus...deci "cine zice ala e!" :)


ps: sportul national in romania este "gratarul" - asa au zis expatii din romania

Avatar utilizator
mircea62
Veteran
Veteran
Mesaje: 704
Membru din: 06 Apr 2009, 16:04
Localitate: Buzau

Re: Mansa a III-a 17-20 iunie - BUNGET-BRATESTI Lacul 2

Mesaj de mircea62 » 25 Iun 2010, 17:25

@ Amsterdamer
Ma gandeam sa-ti raspund dar m-am razgandit - nu merita efortul.

Scrie răspuns

Înapoi la “Turnee de pescuit”