Marea provocare...reloaded !

Moderatori: Qnyx, florentiniuga

Scrie răspuns
gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Marea provocare...reloaded !

Mesaj de gor965 » 12 Oct 2010, 12:21

pharaoh scrie:Prea mare branza n-au facut nici bulgarii. Au prins aproape la fel la cantitate, doar ca au punctat pe toate sectoarele. Totusi am avut un loc 3 pe sector.
Totusi...ei au iesit pe 6 ,noi pe 12 ...in conditiile in care avem un palmares mult peste ei ! Chiar daca pe sectorul A am iesit pe 3 ,partea goala a paharului sunt celelalte 2 echipe care n-au punctat. Ce vad eu la ei pe forum e ca nu au carcotasi , nu au pe cine sa dea vina ca n-au ajuns pe podium , nu se acuza de nimic ...si tot asa ,incat ma gandescc ca daca la noi cele 2 tabere ar pune punct tuturor disputelor si si-ar vedea de treaba ,n-am mai sta niciodata sa ne uitam IAR in ceafa la bulgari !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Victor Hodorog
senior
senior
Mesaje: 379
Membru din: 08 Aug 2008, 07:48
Contact:

Re: Marea provocare...reloaded !

Mesaj de Victor Hodorog » 12 Oct 2010, 12:27

as invita aici cativa oameni care au ceva de spus in ceea ce priveste pescuitul la nivel inalt cum sunt dan mitranescu, sorin rudeanu, gabi tomulescu, maty, ivan, tata nitu, bogdan dragan si multi altii, din pacate acestia sunt echipsati de carcota de pe alte site-uri, sau pur si simplu nu li s-a oferit ocazia sa discute undeva civilizat despre partile frumoase ale participarii la marile concursuri, tehnica, importanta antrenamentului, nade revolutionare...etc

Avatar utilizator
gianny
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 06 Ian 2010, 13:59

Re: Marea provocare...reloaded !

Mesaj de gianny » 12 Oct 2010, 15:37

Fara suparare , dar din ce observ eu , din pacate forumul acesta se stinge usor ... , se tranforma doar intr - un bazar ... , pacat :-S

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Marea provocare...reloaded !

Mesaj de florentiniuga » 12 Oct 2010, 16:09

E doar o iluzie. Forumul este la fel de vizitat doar ca lumea se pare ca e mai atrasa de scandal si grosolanii agramate, de acuzatii aruncate sub permisiunea anonimatului, generic spus de circ, desi seamana mai mult cu placerea primitiva, animalica de a privi lupte sangeroase intre caini. Cei care promoveaza astfel de forumuri au invatat foarte bine lectia manipularii maselor prin dezbinare. Nici macar cei care au o opinie pertinenta, indiferent daca e de natura critica sau constructiva, nu mai indraznesc sa o dezbata public (sau le este lehamite), din cauza invectivelor de cea mai joasa factura care le sunt atribuite... culmea, de cei care se erijeaza in lideri, care se autointituleaza atoatestiutori, in baza unei apuse de mult glorii.
...Dupa ei... potopul.

Iata o explicatie simpla a parcurgerii pasive a acestui forum de catre multi pescari. Noi vrem sa ramanem doar pescari. Si prieteni daca se poate. De aceea incercam sa pastram un ton civilizat si bazat pe transparenta identitatii atunci cand exista polemici. Va multumesc tuturor pentru ca ati inteles deja asta!
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Marea provocare...reloaded !

Mesaj de florentiniuga » 12 Oct 2010, 16:30

Am divagat (off-topic) de la subiect, insa e normal sa descoperim si sa eliminam cauza, nu efectul. De aceea mai avem cate ceva de pus la punct pana sa punem punct. Fiecare trebuie sa fie impacat cu sine insusi inainte de a putea sa participe la o constructie colectiva si ce e sigur, e ca la noi sunt inca multi care se simt injositi, umiliti, dezamagiti, desconsiderati, marginalizati, neputinciosi in fata unui sistem de valori inversate si manipulate. Pana cand nu vor putea sta la aceeasi masa cu demnitate alaturi de ceilalti, indiferent ca sunt tineri, varstnici, cu mai mare sau mai mica experienta, nu se va putea face nimic constructiv.
Cine mai crede ca lumea trebuie sa fie impartita in smecheri si prosti, nu are ce cauta la acea masa. Depinde de fiecare la masa cui doreste sa se aseze si fiecare suporta consecintele sau, dupa caz, impartaseste cu prietenii necazurile si bucuriile.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: Marea provocare...reloaded !

Mesaj de miyagi » 12 Oct 2010, 19:32

florentiniuga scrie:Am divagat (off-topic) de la subiect, insa e normal sa descoperim si sa eliminam cauza, nu efectul. De aceea mai avem cate ceva de pus la punct pana sa punem punct. Fiecare trebuie sa fie impacat cu sine insusi inainte de a putea sa participe la o constructie colectiva si ce e sigur, e ca la noi sunt inca multi care se simt injositi, umiliti, dezamagiti, desconsiderati, marginalizati, neputinciosi in fata unui sistem de valori inversate si manipulate. Pana cand nu vor putea sta la aceeasi masa cu demnitate alaturi de ceilalti, indiferent ca sunt tineri, varstnici, cu mai mare sau mai mica experienta, nu se va putea face nimic constructiv.
Cine mai crede ca lumea trebuie sa fie impartita in smecheri si prosti, nu are ce cauta la acea masa. Depinde de fiecare la masa cui doreste sa se aseze si fiecare suporta consecintele sau, dupa caz, impartaseste cu prietenii necazurile si bucuriile.
Foarte corect Florentin. Asta am apreciat la tine si mi-am permis odata sa ma si destainui. Imi faceam griji la un moment dat. Acum mi-am luat o piatra de pe inima.
Te salut cu respect cat si pe Victoras.
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Marea provocare...reloaded !

Mesaj de iorgu » 12 Oct 2010, 21:20

Victor Hodorog scrie:as invita aici cativa oameni care au ceva de spus in ceea ce priveste pescuitul la nivel inalt cum sunt dan mitranescu, sorin rudeanu, gabi tomulescu, maty, ivan, tata nitu, bogdan dragan si multi altii, din pacate acestia sunt echipsati de carcota de pe alte site-uri, sau pur si simplu nu li s-a oferit ocazia sa discute undeva civilizat despre partile frumoase ale participarii la marile concursuri, tehnica, importanta antrenamentului, nade revolutionare...etc

Victore, cred ca la invitatia ta nu va venii absolut nimeni din cei pe care tu ai avut respectul fata de ei sa participe la aceasta discutie. Din simplul motiv ca asa cum foarte bine ai spus, ei nu se simt eclipsati (toti sunt oameni cu pregatire peste media), se simt si sunt marginalizati si incomozi pentru alte ,,valori fara valoare''. Personal cunosc doua din persoanele enumerate de tine. Crede-ma (nu sunt chiar novice in pesc. sport.), dar amandoi pot sa te lase cu mana la inima dupa doar 10 min. de pescuit pe o balta care nu au vazut-o niciodata. Sunt persoane care au din ce sa traiasca, care au o situatie materiala peste multi componenti ai lotului la acest campionat, dar in urma schimbarii unor impresii despre si in ce fel, au ajuns la concluzia ca sunt neaveniti in aceea comunitate pe care tu o invoci. Imi asum toate bilele negre pentru aceste afirmatii dar sunt absolut sigur ca si tu esti pe aceeasi lungime de unda chiar daca interesele de moment nu iti dau voie sa postezi deschis ca mine.
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
Victor Hodorog
senior
senior
Mesaje: 379
Membru din: 08 Aug 2008, 07:48
Contact:

Re: Marea provocare...reloaded !

Mesaj de Victor Hodorog » 12 Oct 2010, 22:50

@iorgu
ma temperez foarte mult sa nu spun ce am pe limba in momentul asta, probabil si altii carora li s-a umplut paharul.
Din fericire in urmatoarele zile vom da drumul la canalul tv online Infopescar si vom avea o emisiune saptamanala pentru inceput, cu talk-show in direct, unde vor fi invitati toti cei enumerati mai sus cat si altii. Poate asa reusim sa discutam civilizat si constructiv.

Avatar utilizator
Vali Vesa
junior
junior
Mesaje: 7
Membru din: 14 Dec 2007, 18:36
Localitate: Constanta

Re: Marea provocare...reloaded !

Mesaj de Vali Vesa » 12 Oct 2010, 23:12

Doamne, am trait s-o vad si p-asta… Nimeni nu se cearta, nimeni nu se injura… Bravo, felicitari forumistilor! Si deja regret ca am ajuns sa citesc doar, la “spartul targului”… Am fost plecat din tara exact in perioada fierbinte.

Imagine

Felicit si eu echipa Romaniei si sunt sigur ca au facut tot ce au putut, ce au stiut ei mai bine dar din pacate nu a fost destul. Felicitari si bine ati revenit acasa. **==
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Victor Hodorog
senior
senior
Mesaje: 379
Membru din: 08 Aug 2008, 07:48
Contact:

Re: Marea provocare...reloaded !

Mesaj de Victor Hodorog » 12 Oct 2010, 23:29

Vali Vesa scrie:Doamne, am trait s-o vad si p-asta… Nimeni nu se cearta, nimeni nu se injura… **==
lasa vali ca se cearta altii destul :))

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Marea provocare...reloaded !

Mesaj de gor965 » 12 Oct 2010, 23:45

Mai dar ce rost au certurile alea acum la sfarsit ...nu e mai bine sa se puna punct si sa plece iar la drum ? De curiozitate ,m-am uita si pe sit-ul rusilor ca astia au iesit mai sifonati ca noi ...2 pagini in plus din care una plina de povestea unui membru al lotului cu absolut toata strategia si tactica abordata in concurs !...cu ce au dat , cum au dat ,cat au dat , ce faceau vecinii , cu ce nadeau ceilalti ,orele cand au prins ,ce au prins (au luat platici de 4 kg si lin ,in prostie ! :) ) ,ce scule au folosit , ce monturi , etc. ,etc. ...si-a tras unul o concluzie tare...la anul isi iau antrenor din actualul lot al Africii de Sud ca altfel nu se mai poate !...si cu asta basta ! :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
dragomir marius
utilizator
utilizator
Mesaje: 35
Membru din: 14 Dec 2009, 10:37

Re: Marea provocare...reloaded !

Mesaj de dragomir marius » 13 Oct 2010, 11:49

George, cunosti rusa sau doar ai citit pozele ? :D

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Marea provocare...reloaded !

Mesaj de gor965 » 13 Oct 2010, 12:20

dragomir marius scrie:George, cunosti rusa sau doar ai citit pozele ? :D
Cunosc binisor limba bulgara de pe vremea lui Ceasca ! :) La rusa ma ajuta fra-su lui Google...Translate ! ;)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
dragomir marius
utilizator
utilizator
Mesaje: 35
Membru din: 14 Dec 2009, 10:37

Re: Marea provocare...reloaded !

Mesaj de dragomir marius » 13 Oct 2010, 13:02

George, ai PM. :)]

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Marea provocare...reloaded !

Mesaj de florentiniuga » 13 Oct 2010, 16:09

Asa ar fi corect George, sa-i lasam pe cei care au fost acolo sa ne povesteasca. Pacat ca Gabi Sandu nu intra pe aici desi stie ca l-am apreciat pentru capacitatea lui de manager al lotului Planet. ... Macar asa, pentru ca le-am tinut pumnii si am sperat sa faca performanta. :-??
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Turnee de pescuit”